20. jún 2015 – deň možno nepríjemný pre SMER

Na 20 júna 2015 je ohlásený Občiansky protest voči islamizácii Európy – spoločne proti diktátu Bruselu, za Európu pre Európanov.

protest

zdroj: FB stránka organizátorov protestu

Slovenské „mienkotvorné“ médiá v súčasnosti plnia neľahkú úlohu – snažia sa odhovoriť občanov od účasti na akcii.  TA3 spravila materiál do vysielania, kde demonštrantov politicky korektne označili ako radikálov a pravicových extrémistov.

TA3 v materiáli vsadila na to, že na demonštrácii hrozia násilnosti a tým sa snažila potencionálnych účastníkov odstrašiť.

Ako ukazujú mnohoročné skúsenosti na „demokratickom západe“, je odôvodnený predpoklad, že vďaka povinnému prerozdeľovaniu islamistických imigrantov  sa násilie  na slovenských uliciach a námestiach stane vecou bežnou, takže možno je čas si začať zvykať na novú realitu.

Materiál TA3 však ukázal aj to, že vývojom je zjavne zaskočená aj vláda SMERu. Premiér prenechal nepríjemnú tému radšej ministrovi Lajčákovi a ministrovi Kaliňákovi. Záverom príspevku zaznela „demokratická“ požiadavka na legislatívne obmedzenie slobody zhromažďovania. Teda na zmenu súčasného stavu, ktorý to občanom umožňuje, pretože tento stav nie je s duchom doby.

Lenže zakázať takúto akciu znamená k konečnom dôsledku nahnevať všetkých nielen tých, ktorí sa jej chceli zúčastniť ale aj tých čo s myšlienkou sympatizujú. V tom prípade by jej organizátori vysoko vyhrali „kontumačne“. Zákazy a represie problémy nespokojných občanov nevyriešia, iba natlakujú odpor.

Príspevok TA3 o potrebe zjednodušenia zákazov občianskych protestov naznačuje už aj inú vec. Pri prípadnom probléme multikulturálneho „spolunažívania“ bude štátna (už vlastne bruselská ?) moc až príliš náchylná obmedziť práva pôvodných obyvateľov Slovenska, aby zabránila prejavom nespokojnosti občanov. A to miesto skutočného riešenia problému.  Vlastne v strede Európy nič nové. Teda pokiaľ nedôjde v blížiacich sa voľbách k radikálnej zmene. Ďalší dôvod naviac sa aktívne zapojiť do týchto protestov.

Blížiace sa voľby v tejto súvislosti zjavne znepokojujú SMER. Má už svoju skúsenosť. Slovenská polícia 8.8.2009 v Šarišských Michaľanoch brutálne rozohnala občanov  protestujúcich proti kriminalite neprispôsobivých spoluobčanov. Smer sa cítil na koni, zdalo sa mu, že médiá dokážu zásah ospravedlniť.

Lenže následná situácia vedenie Smeru zaskočila. Iné politické strany síce otvorene nevystúpili voči zásahu (opatrne v mantineloch politickej korektnosti to skúšala SaS) ale zjavne sa tešili, ako ich súper (teda SMER) stráca body u voličov. Tú radosť bolo to až príliš cítiť.

K volebnej porážke   SMERu prispelo iste viac faktorov ale ten ich vtedajší „boj proti rasizmu a extrémizmu“ bol jedným s rozhodujúcich. V mojom okolí vtedy od SMERu odskočilo niekoľko dovtedy mu verných voličov práve z tejto príčiny.

Ľudová strana Naše Slovensko (vznikla práve ako odpoveď na ten zásah polície) však bola vtedy ešte naozaj nezrelá, organizačné  štruktúry neexistovali,  a tak vyťažila zo situácie iba 1,33 % voličských hlasov. Spomínaní odskočení voliči Smeru napokon dali hlasy niekomu z vtedajšej opozície, poväčšine však  v deň volieb ostali doma.

Výsledkom bol pobyt Smerákov v opozičných laviciach až do chvíle, keď sa naše (tiež)pravicové strany nepripravili o parlamentnú väčšinu vlastnou hlúposťou, teda do roku 2012.

Ľudová strana Naše Slovensko sa nedokázala skonsolidovať ani v roku 2012 (1,58%), avšak v roku 2013 vo voľbách do VÚC jej líder Marián Kotleba porazil najprv zástupcu (tiež)pravice Ľudovíta Kaníka aby neskôr v druhom kole zdolal kandidáta Smeru Vladimíra Maňku (so ziskom 55,53%).

Kriminalita našich asociálnych spoluobčanov bola vždy zdrojom znepokojenia pospolitého ľudu slovenského, avšak v súčasná téma imigrácie ho znepokojuje oveľa viac. Možno je to tým, že kým problémy z bezpečnosťou narastali v postihnutých lokalitách postupne, direktíva z Bruselu prišla pre bežného Slováka ako blesk s jasného neba. Tému riešia aj ľudia, ktorí sa bežne politikou nezaujímajú.

To posledné čo Smer 20 júna 2015 potrebuje, je konflikt demonštrantov so štátnou mocou v uliciach Bratislavy. Nech by bol zásah akokoľvek oprávnený, médiá nedokážu presvedčiť bežného Slováka o tejto veci. Niekoho možno áno, ale s pravdepodobnosťou s hraničiacou s istotou by SMER postihol taký odliv voličov, že by to vo voľbách na jar 2016 nemusel rozchodiť, tak ako nerozchodil Šarišské Michaľany vo voľbách v roku 2010.

SMER sa snaží manévrovať  aby všade vyzeral dobre, ale zdá sa, že posledné piruety už príliš preťažujú konštrukciu strany. Smerácky poslanci v EU parlamente všetci poslušne do nohy hlasujú za povinné kvóty pre prijímanie utečencov. Vláda sa tvári že je zásadne proti. Nakoniec pravda sa nebude dať utajiť. Buď prídu alebo neprídu. A ak sa vláda dostane do situácie, že bude vnímaná ako zástanca kvót, bude to ohľadom straty voličskej priazne znamenať viac než mierny posun preferencií nadol.

Čo to vlastne znamená povinná kvóta pre prijímanie utečencov? Ide o faktický zánik slovenskej štátnosti. Vláda už nemôže určiť, kto a za akých podmienok bude občanom napojeným na slovenský štátny rozpočet.Iste ak sa človek narodí ako slovenský občan, je povinnosťou vlády tento stav rešpektovať.

Ale ak jej nejaká iná vláda, alebo iné centrum moci má právomoc nariadiť, tento počet a týchto konkrétnych cudzincov vezmete a all inclusive zaopatríte,  stáva sa vládou typu akú mali Češi v rokoch 1939 – 1945 . Ide o vládu protektorátnu. To vláda vojnového Slovenského štátu si mohla dovoliť viac.

Ak by Brusel dotlačil Róberta Fica a vládu Smeru k akceptovaniu Bruselskej direktívy, znamenalo by to ťažký úder pre voličov Smeru, vláda a premiér by stratili u nich autoritu. A strata autority sa rovná strate hlasu.

Ak Smeru niečo drží percentá po všetkých tých prešľapoch, tak  je to, že politici (tiež) pravicovej opozície majú image  a vyžarovanie“mokrej handry“, osobne by som ich neposlal ani na nákup. Súčasná situácia má potenciál vytvoriť toto image aj vedeniu SMERu.

Nemám o inteligencii slovenských europoslancov žiadne ilúzie. O tých smeráckych po ich výkonoch, ktorými nás po celý čas obšťastňujú (poslankyňa Flašíková napríklad) už vôbec nie. Lenže neverím, že by boli tak tupí, že by ani jeden nezdvihol telefón a nevolal „na stranu“, toto tu je, čo máme s tým robiť. A podľa mňa volali a dostali inštrukcie a keď naozaj nevolali, je to so  stranou SMER ešte horšie, než mnohí dúfali.

Situácia na demonštrácii môže byť pre policajné zložky ťažká. Tentokrát naozaj môžu byť v pochode fotbaloví ultras.

Táto situácia im dáva možnosť etablovať sa v občianskej spoločnosti a akosi zameniť ich vnímanie verejnosťou za výtržníkov za vlastencov.

Ako skupina iste nebudú sa snažiť vyvolať bitku s políciou, to by možnosť zmeny image zablokovalo.

Ale za všetkých jedincov sa iste zaručiť nedá, zvlášť ak by polícia tiež niečo psychicky nezvládla .

Polícia musí udržať verejný poriadok pred jedincami, čo by sa nevmestili do kože, ale ak by zásah polície nabral smer Šarišské Michaľany (polícia mlátila a zatýkala hlava nehlava) nabrali by smer dolu aj volebné preferencie Smeru. Dnes totiž „mienkotvorným“ médiám verí len zlomok ľudí z tých, čo im verili v roku 2009. Čoraz vplyvnejšia web – alternatíva SMER nepodrží, bude písať tak, ako bude veci vidieť a pri tom kašlať na „európske hodnoty“.

Ľudová strana Naše Slovensko je dnes v stave, že je schopná pozbierať väčšinu tých hlasov, o ktoré by sa SMER zásahom polície pripravil.

Do toho vstupuje ešte to, čo TA3 mylne označuje za antifašistov, čo sa chystá protest blokovať. Ide o „granťákov“ z mimovládiek, ktorých bude musieť polícia včas odpratať. Inak vzniká riziko konfliktu, kde by „granťáci“ nemuseli dopadnúť dobre. Možno „granťákov“ bude zase až 6, ako minule, takže polícia veľa práce s tým mať nebude.

Keď bola akcia za práva Oskara Dobrovodského, vtedy mal organizáciu pevne v rukách Marián Mišún, ktorý zjavne mal veľkú autoritu u všetkých účastníkov protestu.

Napriek tomu, že nejaké náznaky rizika tu sú, mal by sa čo najväčší počet občanov protestu zúčastniť. Ak sa podarí ten nie práve najmúdrejší projekt presídľovania migrantov na Slovensko zastaviť v počiatkoch, bude to „bolieť“ najmenej. Čím ďalej necháme situáciu zájsť, tým to bude horšie.

Uvidíme, do akej miery podporí akciu počasie, ale podľa reakcií na sociálnych sieťach môže byť protest naozaj masový. V takom rozsahu, aký Bratislava ešte nezažila od roku 1989. To nie sú nahnevané výkriky diskutérov, to sú často len strohé oznamy, ja a moja rodina ideme…ja a moja partia ideme…

Súčasný vývoj slovenskej spoločnosti iste poteší nejedného skutočného pravičiara. Občania sa prestávajú spoliehať na štát a začínajú rozmýšľať nad zabezpečením svojej bezpečnosti prostredníctvom neštátnych štruktúr. Začínajú vznikať zárodky rôznych domobrán, početne rastú jednotky Slovenských brancov. Nakoniec presne to po dlhý čas naše „mienkotvorné“ médiá do občanov hustili, že sa majú starať sami o seba nespoliehať sa na štát.

Predpokladám, že vláda a rôzne tie osobnosti práve z tohto prieniku libertariánskych ideí medzi slovenskú spoločnosť radosť nemajú.

[sociallocker][/sociallocker]

7 komentárov

 • Držím palce, politici už konečně musí pochopit, že lidé mají právo jim dát najevo svůj názor. Že jim politici musí naslouchat, byť se jim to nemusí líbit.
  A ne opoziční názory „shazovat ze stolu“..

 • „Súčasný vývoj slovenskej spoločnosti iste poteší nejedného skutočného pravičiara. Občania sa prestávajú spoliehať na štát a začínajú rozmýšľať nad zabezpečením svojej bezpečnosti prostredníctvom neštátnych štruktúr.“

  Mňa to neteší ako „skutočného“ pravičáka, ale ako patriota a slovenského vlastenca!!!

  Pre „skutočných“ pravičákov mám jedno riešenie – A čo tak zrušiť šlovensko???!!! Však beztak je to iba kolónia a súkromná korporácia, aj zásluhou „neskutočných?“ pravičákov!!! Ešte by nám mohol autor článku vysvetliť rozdiel medzi skutočným a neskutočným pravičákom!!! Potom by mal logicky existovať aj skutočný a neskutočný ľavičák, nie???!!! Kedy už hlúpe ovce konečne pochopia, že pravo-ľavý stereotyp/dogmatizmus uvažovania a z toho vychádzajúce defektné chápanie sveta, patrí len do klasickej čierno-bielej schémy – rozdeľuj a panuj!!! Ľudia si potom fakt myslia, že žiadna iná možnosť okrem týchto dvoch neexistuje a tak pre istotu ani nepoužívajú vlastnú hlavu a iba dogmaticky papagájujú nejaké pravičácke a liberálne-ekonomické drísty o božích nevideiteľných vše-riešiacich rukách trhu a podobné blbosti!!! Proste dobro-zlo, láska-nenávisť, téza-antitéza, kapitalizmus-socializmus, ľavica-pravica…!!! Inak táto definícia nepotrebuje komentár!!! http://sk.wikipedia.org/wiki/Pravica_(politika) Je treba už konečne odstrániť tento čierno-biely stereotyp uvažovania a nazerania na svet a začať používať zdravý rozum!!! Na to je ale treba prehodnotiť doterajšie defektné stereotypy uvažovania!!! Pravica aj ľavica sú len dve strany tej istej davo-elitárnej mince dovedené do extrému, aby mali ovce kvázi pocit, že majú na výber, pričom aby si iba vybrali už z vopred predpripraveného!!! A globálnym elitám je potom jedno, čo si ovce vyberú, pretože pre oba prípady majú nachystané scenáre!!! Pravičiari sú len nevedomo-vedomí agenti súkromného kapitálu, obrezaného štátu, deregulovanej a liberálnej (globálnej) ekonomiky, čo samozrejme vyhovuje najviac súkromnému (nadnárodnému) kapitálu na úkor ľudí a dáva mu tak do rúk obrovskú moc!!! Títo pravicoví dogmatickí blázni si myslia, že štát je náš najhorší nepriateľ, kdežto súkromný kapitál je náš kamarát!!! A ľavičáci???!!! Tí tiež len pracujú v nevedomo-vedomom móde pre globálnych vládcov, keď lanária tupé nič nechápajúce masy na kadejaké sociálne výdobytky!!! V takomto téza-antitéza svete je zaručené, že nech voľby dopadnú akokoľvek, tak vždy bude existovať nespokojná strana, s čím sa dá zase pracovať a využívať to!!! Ľudská blbosť je proste nekonečná!!!

 • S niečím/nejako sa musí začať a aj protesty sú aspoň niečo ako nič!!! Treba si uvedomiť, že tieto proti-islamské aktivity sú pravdepodobne úprimnou snahou Európy a Európanov, ako si zachrániť krk!!! Treba ale chápať viac a hlavne pracovať na svojich stereotypoch uvažovania a konania!!!

  Ako zachrániť Európu pred terorizmom? – Vytesať do kameňa!!!
  ————————————————————
  http://www.chelemendik.sk/Ako_zachranit_Europu_pred_terorizmom_864644876.html

Pridaj komentár