Ako flashmob tvorí národ

Novosibirsk-policajti vo flashmob

Flashmob je označenie pre bleskovú zábavnú akciu, kedy sa na jednom mieste stretne viac ľudí, urobia niečo bizarné, absurdné alebo vtipné.

Wikipedia

Na našom portáli často diskutujeme o deštruktívnej činnosti neomarxistov na čele Európskej Únie, ktorých pozornosť je zameraná na tri základné atribúty “tradičnej” spoločnosti – kultúra (v užšom zmysle náboženstvo), patriotizmus a rodina. Vykorenenie generácií vychovaných podľa neomarxistických princípov  umožňuje podľa názoru týchto ľudí vychovať “nového človeka” – amorfného, ľahko ovládateľného a bezmocného voči všadeprítomnej štátnej moci. Bohužiaľ takáto spoločnosť nemá v sebe žiadne vnútorné puto a stáva sa ľahkou korisťou komunít, ktorých väzby neboli ovplyvnené spomenutou rozkladnou činnosťou. Nakoniec je to jasne vidieť na postupe islamu, ktorý má vlastné inštrumenty a predpisy brániace sociálno-inžinierskym zásahom.

Rusko si za vlády súčasného prezidenta Putina tieto riziká uvedomilo a dnes je výchova a propaganda v krajine zameraná presne opačne, t.j. na zvýšenie pevnosti väzieb v spoločnosti.

Vynikajúcim príkladom je flashmob v ruskom Novosibirsku zo 16. septembra 2012, ktorý usporiadal Štátny akademický sibírsky ruský ľudový zbor pod heslom: “Tanec na ľudovú hudbu – je zábava!

Potrebujete lepší dôkaz, že Rusko netrpí chorobou nihilizmu západnej civilizácie? Že úcta k tradíciám, hrdosť na národné korene a nakoniec aj výraz vitality, ktorý je základom úspešnej starostlivosti o budúce pokolenia, nie sú len prázdnymi pojmami. Rusko, na rozdiel od chradnúcej Európy, žije.

Z ruského rešpektu k národným tradíciám si pozrite ešte dve interpretácie ruskej ľudovej piesne.

Zdroj:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Flashmob

 

3 komentáre

 • velmi mily clanok, vdaka zan 🙂 … pridam do ponuky aj moj velmi oblubeny flash mob s jaroslavom sumishevskim – smugljanka moldavanka
  https://www.youtube.com/watch?v=jwsAEK7xQDY
  bodaj sa aj my raz opat dozijeme takeho vrucneho vztahu k vlasti a jej tradiciam a kulture

 • Knieza Myskin

  podobne blbinky sme bezne robili za sociku, aj ako studaci ale aj v ramci podzemnej cirkvi a tak isto s matfyzakmi a ochranarmi
  Clovek mal svoju identitu svoju kulturu a svoje smerovanie a boli sme za kazdu srandu

  teraz sa mi zda ze cim dalej tym viac su hlavne mladym vymyvane mozgy,
  jedine co teraz cloveka naplna je fet a alkohol 🙁 je to smutne

  stale su vsak ludia ktori nepodlahli sucasnej konzumnej kulture a to je dobre, to je sanca do buducnosti

  • Knieza Myskin

   pozeram tie spevy
   kedysi sme si len tak zaspievali (a aj zatancovali) rovno na ulici ako partia
   teraz jedini co spievaju a hraju na verejnosti su bezdomovci alebo studaci, ktori si chcu zarobit.
   ostatni sa boja ze im SOZA vyrubi pokutu za autorske prava (ach ta buzeracia predpismi je nekonecna)

Pridaj komentár