Amerika sa chystá na atómovú vojnu s Ruskom – na území Európy

Ako informuje dnešná nemecká tlač a médiá, USA začali s prípravou na rozmiestnenie 20 jadrových bômb B61 Mod.12 v Nemecku o celkovej sile 80 Hirošimských bômb. Tieto bomby sú modernizáciou bomby B61 z čias studenej vojny a budú umiestnené na leteckej základni  Bundeswehru Büchel v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Modernizácia sa týka hlavne navigácie a presnosti. Bomba dopadá s odchýlkou 30 metrov od cieľa a vyžaduje iba 50-kilotonovú hlavicu. Bomba pri dopade na cieľ vytvorí v prípade minimálne 50-kilotonovej hlavice kráter s polomerom 30-68m v závislosti na hustote povrchu, čím účinne zlikviduje bunker v rámci pravdepodobnostnej kruhovej odchýlky.

Stratégovia USA sú presvedčení, že väčšia presnosť nielen zlepšuje zbraň ale umožňuje znížiť veľkosť a silu náplne. Kritici tvrdia, že tým sa zmazáva rozdiel medzi taktickou a strategickou zbraňou a zvádza to k svojvoľnému použitiu. Pritom je nutné pripomenúť, že Bundestag už v roku 2009 rozhodol o deatomizácii krajiny.

Deatomizácia Nemecka samozrejme nebude. Čo nastane, je špirála horúčkovitého zbrojenia, keďže Rusko to bude považovať za porušenie medzinárodných zmlúv o nešírení jadrových zbraní a zároveň za porušenie bilaterálnych zmlúv medzi USA a Ruskom.

Je to paradox, Nemecko, ktoré sa zbavilo mierovej atómovej energie, bude zaplavené raketami a bombami, voči ktorým je akákoľvek atómová elektráreň len detskou hračkou. Aby nebolo trpkých piluliek dosť, letisko Büchel bude nielen modernizované za 120 miliónov eur na účet nemeckých daňových poplatníkov, ale nemecká Luftwafe bude zrejme musieť nakúpiť aj superdrahé americké lietadlá F-35, keďže elektronika bômb nie je (podľa Wikipedie) kompatibilná s lietadlami Tornado, či F-16.

Edit: Nemecká armáda podľa pripomienky z diskusie disponuje lietadlami Eurofighter 2000, ktorých elektronika je s uvedenými bombami kompatibilná, preto nie je nákup F-35 nutný

Dokumentuje to jednu vec, ktorá je za posledné mesiace stále jasnejšia. Nemecko už o sebe nerozhoduje samé. Aj 70 rokov po skončení 2.svetovej vojny je nesvojprávnou krajinou, kolóniou dobytým okupovaným územím. Americká vláda samozrejme nevládne priamo, formou príkazov. Vždy je to len doporučenie, dobrá rada, priateľská žiadosť apod. Keď to Nemci nesplnia, príde trest.

Pri vzpieraní sa voči protiruským sankciám prišli miliardové pokuty pre nemecké banky. Dnes, keď sa Nemecko začalo vzpierať plánom USA na rozpútanie vojny proti Rusku v Sýrii, prišla pokuta za 18 miliárd pre Volkswagen, ktorá poslala akcie tejto firmy o 20% dole. Zároveň je to aj varovanie pred tým, aby Nemci ani náhodou nezačali robiť protiopatrenia na zastavenie imigračnej vlny, ktorá plynie s požehnaním USA.

Vďaka, Veľký Brat za Tvoje dary…

Zdroj:

47 komentárov

 • čo na to nemci ze umiestnenim takychto zbrani u nich doma maju zaruku ze budu zasiahnuti timy rukymy a ziarit budu ako ziarovky vsetci do jedneho

 • Atómová vojna sa mala diať na našom území aj za Sovietskeho zväzu. Nikdy sme neboli v bezpečí, ani za komunistov ani teraz. Horšie za komunistov bolo to, že im nefungovala poriadne ani tajná služba, ani vyhodnocovanie informácii, preto sa v Kremli báli viac, ako bolo potrebné a boli nachystaní s atómovými zbraňami aj na našom území. Pamätám si na tú hystériu v Československu, stále šli v správy, že nás NATO chce napadnúť. Teraz sa viac obávam Ruska, už anektovali okrem Abcházska, Podnesterska aj Krym, roztrhali Ukrajinu, hoci jej svojím podpisom pri jadrovom odzbrojení garantovali nemennosť hraníc.

  • Veru, na Teba má socializmus doteraz zhubné dôsledky! Vôbec Ti nezávidím…

  • Pán Kmotorka Vám sa až vtedy otvoria oči, keď Vás osvieti žiara Americkej atomovej bomby!!! Lebo neviem o tom, žeby Rusi vytvorili toľko vojnových konfliktov v Európe ako teraz robí USA. Cieľ je jasný. Zničiť Európu za každú cenu a vyvolať tretiu svetovú vojnu!!!

 • Baf ,co má společného Československo s Německem ,Varšavská smlouva nebyla útočným paktem bylo tam 7 států a vnikla později než NATO. No a dnes je vidět na co je NATO. Podívej se na mapu jak je Rusko obklíčené touto aliancí, čeho se bojí není tam jiný zájem? Nechce náhodou USA vládnout světu.Co si myslíš že by byl někdo vítěz v této válce, my bychom to odsrali jako první a zase by válčila Europa jako vždy ale tentokrát by to odsrala i Amerika a potažmo veškeré lidstvo. Přemýšlej o tom….. Rusi nás nenapadnou to si piš.

 • zalepsieclanky

  ja len k pasazi “ Bomba pri dopade na cieľ vytvorí v prípade minimálne 50-kilotonovej hlavice kráter s polomerom 30-68m v závislosti na hustote povrchu, čím účinne zlikviduje bunker v rámci pravdepodobnostnej kruhovej odchýlky.“ ak si pozriete kolko kiloton mala atomova bomba zhodena na Hirosimu alebo Nagasaki tak hovorit tu o krateri 30-68m mi pride zabavne.

 • To co za primitiva moze pisat taketo bachorky 😀 😀 nemecko nesvojpravna krajina…jediny kto tu je nesvojpravny si ty

  • choď trollovať na SME alebo denník N, tam nájdeš svoju krvnú skupinu, spolu tam môžte onanovať nad úspechmi USA

 • Takto to dopadne ked clanky o politike pise nejaky rusofilny predavac

 • Blbosť ja len toľko, že tý ľudia čo tu vykrikujú o tom ako je Nemecko stále kolónia USA by sa laskavo mohli pozrieť trošku viac dozadu nato koho politickým satelitom bolo 40 rokov Československo a ako sa náš veľký brat z východu správal, keď sa nejaký satelit politicky vymkol s pod úplnej politickej kontroly. Vždy za rohom čakala pripravená armáda,ktorá solidárne prišla štát zachrániť a potom zakaždým nejako pár rokov zabudli odísť. A takisto by ste sa mohli pozriet aj na to aká životná úroveň je respektíve bola v údajne už 70 rokov podrobenom v zapadnej casti Nemecka a aká životná júroveň je u nás a bola v Československu, keď sme 40 rokov boli satelitom veľkého brata z východu.

  • Ked si si nevsimol tak je uz rok 2015 a Ceskoslovensko ani CCCP uz davno nexistuje.Zato atomove zbrane a americke zakladne v nemecku stale su.Co ma vlastne tento tvoj vyron spolocne s clankom?Clanok je o atomovych zbraniach a jediny kto ich kedy pouzil je tvoj kolik Velky brat zo zapadu,ale hlavne ze ma super zivotnu uroven…

  • koľko maš rokov keď chceš posudzovať. niečo čomu nerozumieš. veľky brat prišiel v 68 ale big brader z de neodišiel od 2WW. nato vzniklov49 a varš.zmluva v 51. a toje len zaklad. nechceli aby tu došlo k udalostiam z maďarska, a zabudli sa tu aj preto lebo ako atomova velmoc potrebovali vyvažiť pritomnosť us armady w de.

Pridaj komentár