Dvaja Arabi napadli dievčatá v Piešťanoch.

Aktualizované o 15:00.

Turisticky vyhľadávané mesto je dnes na nohách.

Správanie arabských turistov tu vždy budilo rozpaky. Rovnako, ako ich budí všade po civilizovanom svete.

Avšak obyvatelia mesta majú tradične  o  niečo väčšie pochopenie pre „multikulturálne obohatenie“, ktoré vyplýva z rozdielnosti našich kultúr. Napríklad na takej Detve by „obohacovači“ inakšie pochodili už od prvej chvíle.

Podľa pôvodných info, šíriacich sa mestom (publikoval ich aj server PNky) ,dvaja mladí Arabi chceli v priestoroch reštaurácie Satelit „zbaliť“ dve miestne dievčatá, ktoré o ich spoločnosť zjavne nestáli. Takýto postoj dievčat rozzúril Arabov, ktorí na úvod dievčatá obliali obsahom pohára.

To však nenechalo chladnými majiteľa kaviarne a ďalších  hostí, ktorí sa dievčat zastali.

Arabi ešte stihli jednému občanovi Slovenska rozbiť džbán o hlavu, ale potom podľa našich informácii postupne prechádzala moc nad situáciou do rúk domácich. Vraj to bola celkom slušná mela.

Viac info k  udalosti priniesol lokálny server zPiešťan.sk .

Útočníci boli najprv traja mladíci arabského výzoru, neskôr sa pridali ďalší, čo sedeli niekde vo vedľajšom podniku.

„Bránila som sa. Začala bitka, skončili sme na zemi. Keď som bola na lopatkách zasiahli priatelia a ľudia ktorí, to celé videli.“

Džbánom do hlavy pravdepodobne asi nedostal majiteľ podniku ale niekto iný z domácich. A dievčina bola pod priamym fyzickým útokom, zvalená na zemi a útočník na nej!

„Zrazu tam bola mela. Ako ho jeden z kamarátov dával zo mňa dole obdržal ranu skleným džbánom do hlavy. Ľudia, čo to videli, ihneď volali políciu. Hliadka však prišla až o 40 minút,“

Prípad dnes prevzala štátna polícia a má čo občanovi vysvetliť. Piešťany sú okresné mesto a má vlastnú policajnú stanicu. Kde boli 40 minút pri tak vážnej udalosti? Na majáky prídu do 30 minút aj z Trnavy keby chceli…

V článku na serveri je niekoľko tvrdení, ktoré pre našinca nemajú logiku.

Zrejme ešte mladistvý cudzinec, ktorý celý incident spôsobil, zmizol po tom, čo niekto po anglicky zakričal, že takéto správanie je podľa našich zákonov trestný čin a hrozí zaň tvrdá sankcia.

Tak ako v Arábii by mu to prešlo bez následkov, či ako, na to potreboval pár slov v angličtine? Či mal pocit, že u európskych dievčat je to tak akosi bez následkov ?

„V tej chvíli sa dokonca začali ospravedlňovať,“ dodáva Piešťanka

a trošku „povinnej jazdy“:

„Rozhodne netrpím nejakou rasovou neznášanlivosťou a nesúhlasím s nejakými extrémistickými riešeniami. „

ale prekvapivo jasný záver

“ Návštevníci z arabských krajín by však mali vedieť, čo si môžu dovoliť. Musia mať pred nami rešpekt a poznať hranice.“

zdroj zPiestan.sk

Je po tom všetkom dôvod vyhýbať sa Piešťanom? Vôbec. Aj uvedený prípad ukazuje, že domáci sa napadnutých zastanú.

A ak to už naozaj inak nejde, tak domáci aj poriadne útočníkom naložia, „eurohodnoty“ sem, „eurohodnoty“ tam.

Nech sa v Bruseli či v Berlíne aj na hlavu postavia a ušami sa od zeme odrážajú, toto je naše mesto!

A čo s výtržníkmi? Slovenské policajné orgány vraj bývajú tradične tolerantné a predpokladá sa, že skončí to ako priestupok proti spolunažívaniu §49, zák.372/90 Z.b.

Keby bolo podľa mňa, tak výtečníkov čaká peňažný trest v maximálnej výške, „vyprevadenie domov“ a zákaz vstupu do Schengenu na maximálnu dobu, aby mali dostatok času naštudovať si zásady slušného chovania.

S odstupom hodín, čo som sa o veci dozvedel sám, môže a nemusí to byť presne  tak:

Neplnoletá arabská mládež najprv lietaním na bicykloch, miestami až s nebezpečnými manévrami, obťažovala domácich a iných hostí sediacich na dvoch letných terasách.

Potom si sadli na jednu z terás – do pizzerie, odkiaľ rôznymi gestami urážali hostí neďalekej kaviarne, aspoň tí to tak vnímali.

Potom to začalo gradovať.

Neviem čo konkrétne sa dialo vo chvíli, kde nastal zlomový moment, teda čas, o ktorom server zPiestan.sk  uvádza, že slovenská dievčina ležala zvalená na zemi a na nej arabský teenager.Táto fáza udalosti ma zaujímala najviac, ale nedostal som sa ku konkrétnym ľuďom a faktom.

Následne do veci zasiahol personál pizzerie aby upokojil situáciu, aby niekto (pravdepodobne skôr z arabských teenagerov) naozaj neprišiel k úrazu.

Polícia asi už nevyrieši nič a ani nemá čo. K zraneniam vyžadujúcim ošetrenie nedošlo.

Neidentifikovaní arabskí mladíci využili priaznivý okamžik a prášili kade ľahšie.

Miestnym sa zdá vec uzavretá a dotyční mladíci dostatočne poučení a to aj bez návštevy policajného oddelenia.

Nie je preto záujem vypovedať, spolutvoriť a podpisovať zápisnice, keď nie je ani komu pokutu dať. A ani chuť sa baviť s médiami, to som tiež zistil.

Na niečo je to ale celé predsa len dobré.

Uvádzaný reakčný čas polície 40 min (zdroj zPiestan.sk) je absolútne nedostačujúci v čase, keď je v štáte vyhlásený 2. stupeň teroristického ohrozenia.

A radšej toto zistiť a dať na poriadok pri takejto menej významnej výtržnosti ako v situácii, že ktosi bude mať reálne nôž islamistu na krku.

Miro Juriš (písané pre Medzičas)

ilustračné foto: Robert Kocian, Flickr.com

84 komentárov

 • Založte miesto
  …..pochvál a sťažností …..na políciu.Nech sa k daným príspevkom vyjadria kompetentný .40 minút čakať na políciu v Piešťanoch? Som z Košíc .Do 10 minút a skôr sú na mieste To sme metropola východu.Žiadala by som prešetriť daný čas A k cudzincom ……..Ak slovenský občan, musí ctiť zákon tejto krajiny ,tak ak oni. Ženy sa musia začať učiť sebaobranu.A ak tu niekto po prečítaní ,tohto íprípadu z viacero možných zdrojov napíše……upozornenie pre autora článku či si uvedomije …..šírenie poplašných správ…..Sorry…….hanba…….

 • Kde je minister kalinka ked ide o dôležitu vec chodí len na pohreby kde sa možno mrtvich nebojí to to je jeho práca a práca pana premiera tak ludia na čo vlastne čakáme až zamoria Slovensko týmito opicami. Anačo potrebujete vedieť adresu aby ste mohli ludí šikanovať tak potom zbohom sloboda slova a srat na celu eu

 • bitka krcmowa

 • Na Orave by sa už neschovali už by to mali zrátané

 • Mali ich dobiť, aby si uvedomili, že si tu nemôžu dovoliť takto sa správať, tá naša „pomáhať a chrániť“ je tu akurát na hovno, alebo nás buzerovať.Keby to urobil našinec u nich, rovno by ho zarezali. Na nich platí len to isté.!!

 • Prosba na M.Kotlebu – rozšíriť hliadky a postupne prebrať políciu ktorá nás už nechráni !!!!!!!

 • do kelu,,a ci sme taki sprosti,hned i
  ch mali zaistit.a do basy,vodu,suchare tyzden….honimirov..

 • Je to strašne čo sa tu už deje ja chodím do Piešťan dá sa povedať pravidelne aj Z deťmi je tam nadherne ale neviem si niečo také ani predstaviť oni sa chovajú ako zvieratá vypustené Z klietky A myslia si že si všetko môžu dovoliť treba im dať jasné najavo že tu budú dodržiavať naše pravidlá alebo nech sa vrátia do džungle či odkiaľ to prišli zároveň dávam klobúk dole pred spomínanými chlapmi ktoré sa dievčat zastali A pomohli im tak by to malo byť všetci slovenskí muži vyzývam vás chráňte si slovenské ženy A dievčatá či už vlastne alebo cudzie

 • Šírenie nepravdivých a poplašných správ je trestný čin. Verím, že si to redaktor uvedomuje.

  • Kostra správy vznikla prevzatím informácií z lokálnych piešťanských serverov PNky.sk a zPiestan.sk, plus niečo som skúsil overiť aj po vlastnej linke, výsledky preverovania sú v článku. V podstate v meste sa medzi ľuďmi hovorí to, čo uviedli oba servery,

   Nepotrebujeme v tomto nad sebou ruku zákona, úcta k našim čitateľom je pre nás motívom informovať tak objektívne ako sa len vieme.

   Ak by vyšli najavo nové skutočnosti, nemáme problém ich dať von.

   Polícia však doteraz svoje stanovisko nevydala a nezistil som nič, čo by zásadným spôsobom spochybňovalo ako zdroj či už PNky alebo zPiešťan.

  • Čo konkrétne je na tom nepravdivé?

  • marian ty o com tocis ty kkt. totalne od veci. podla toho co hovoris by bolo 90% novinarov uz v base, staci otvorit novy cas

  • CO je na tomto poplasna sprava ?!?!

 • Boha nech idu domenko a tam si mozu honit !!!!!

 • To je tak keď obyčajný slovenský smrteľník sa do týchto kúpeľov nedostane kôli cenám ktoré vytvorili práve títo zazobanci a hlavne preto lebo na letnú sezónu obsadia celé mesto a Slovák musí počkať do zimy keď je voľné a zároveň aj ceny poklesnú .
  Tak teraz kde je chyba.

 • 🙂 Myslím, že Martin Vítů neměl na mysli MARHU ale výraz MOR HO z básně Sama Chalupky –

  hoj mor ho! detvo môjho rodu,
  kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
  a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
  Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

 • Ja si myslím, že sa treba obrátiť na políciu a ŽIADAŤ OD NEJ, NECH SI DOBRE VYKONáVA SVOJU PRÁCU, kvôli ktorej tu je a my všetci ju platíme ! Všetko treba riadne vyšetriť a vinníkov potrestať – a verejnosť s tým oboznámiť. Ak to neurobíme teraz, tak ich v len podporíme v ďalšej podobnej činnosti.

  • Polícia na bežných občanov z vysoka vieš čo… oni majú zo zákona povinnosť zaistiť bezpečnosť ústavným činiteľom a pri bežných občanoch pôsobia iba v zmysle zásady subsidiarity, čo znamená, že občan si má najskôr pomôcť sám, svojpomocne a až keď toho nie je schopný tak sa má obrátiť na políciu… no a tá príde na miesto činu až keď je po sktutku – po znásilnení, vražde, lúpeži, bitke… Preto by mal občan žiadať v prvom rade o vydanie zbrojného preukazu, čakať na políciu býva už obvykle neskoro…

 • Arabi sa nikdy neprisposobia budeme muset nakonec utekat alebo sa prisposobit mi im a nosit samie na hlavach. Ja som tam zila tak vieem

 • ak nebude vedieť takéto veci riešiť polícia, tak si to časom začnú ľudia riešiť sami. Budú nútení. A neskončí to len rozbitím džbánu o hlavu. Tak by sa už niekto kompetentní mal nad tým konečne zamyslieť. A tí policajti, ktorým to trvalo 40 minút sú už, verím, bez práce. To je neakceptovateľné…

 • Hrozně mě mrzí, že se nikdy k ničemu tokovému nedostanu. Vážně bych si to užil, až by z těch svinských čmoudů stříkala krev.

 • Jediné riešenie – nulová trestnoprávna tolerancia voči Arabom a celkovo voči moslimom. A nielen voči nim. Nech urobia hocičo, musia pocítiť následky. Žiadne ohľady na to, že sú z inej krajiny, z inej kultúry. Ak chcú žiť podľa svojich pravidiel, nech sa vráta tam, odkiaľ priliezli. Netolerovať ani dopravné priestupky, ako je údajne v PN zvykom, nech sa naučia naše dopravné predpisy.

 • Peter Kresse

  Ak cudzinec jazdí pod vplyvom alkoholu autom, tak ho čaká vyhostenie na minimálne jeden rok. To isté by malo platiť aj v tomto prípade a to bez milosti.

 • Slovensky moc neumím, ale jeden výraz si pamatuju, pokud ho napíšu zle, potom se vám omlouvám.Tady platí jen MORHO.

Pridaj komentár