Farebná revolúcia na Slovensku začala

Asi málokto vie, kto je otcom farebných revolúcií, ktoré sa stali tak známe po celom svete. Dnes týmto výrazom označujeme revolúciu, hnutie alebo prevrat, ktorá je založená na oprávnenej nespokojnosti ľudí, ale organizovaná starostlivo pripravenou mašinériou v pozadí. Cieľom týchto revolúcií nie je ani náhodou vyriešiť problém, v mene ktorého sa tieto revolúcie začínajú. Problém je len spúšťačom a revolúcia nástrojom na dosiahnutie určitej zmeny. V prospech samotných organizátorov týchto revolúcií.

V uplynulých rokoch sa stal jedným z najskúsenejších organizátorov Pavol Demeš zo Slovenska, ktorý bol prítomný pri organizácii nepokojov na Balkáne. Ako Balkán dopadol, dnes vieme. A v prospech koho? Štáty Balkánu dnes majú v absolútnej väčšine vlády, mimoriadne ústretové integračným návrhom Európskej Únie a NATO (ergo USA).

V uplynulých dňoch začala na Slovensku vlna štrajkov. Je možné, že ich spustenie tesne pred voľbami je len zhoda okolností? Ani náhodou. Stačí sa pozrieť na organizátorov týchto masívnych kampaní za podpory Západom ovládaných masmédií. Nájdeme tu mená spojené s mimovládkami financovanými zo zahraničia, o ktorých sme písali už aj my. Ich záujmy nesúvisia so záujmami Slovenska, zo zahraničia sú platené na to aby plnili politickú objednávku zahraničných donorov.

strajk

Presne sa napĺňa scenár farebnej revolúcie. Oprávnená nespokojnosť ľudí s masívnou korupciou, nespokojnosť s nízkymi platmi a nezamestnanosťou je využitá profesionálnymi organizátormi nepokojov.

Ak sme povedali, že riešenie problému nikoho nezaujíma, že platy sa nezvýšia, ani sa nezamestnanosť či korupcia nezmení, je dôležité si všimnúť okolnosti, za ktorých k tomuto došlo.

Zbehlo sa niekoľko faktorov, ktoré sa pre organizátorov stali popudom na spustenie farebnej revolúcie aj u nás. Európa je dnes pod náporom imigrantov moslimského vierovyznanie, ktorý je všemožne podporovaný elitou Bruselu aj Washingtonu. Rovnako pokračuje tlak Západu a NATO na Rusko. Podľa Hospodárskych novín má Róbert Fico ekonomické záujmy, ktoré úzko súvisia s pokračovaním prepravy plynu z Ruska cez Ukrajinu, kvôli čomu sa jeho vláda snaží voči Rusku zaujať čo najmenej kontroverzný postoj. Pred voľbami naviac Smeru podľa prieskumov (ktoré si necháva robiť každý týždeň! ) vyšlo, že ľudí trápi imigrantská kríza a že si príchod imigrantov neželajú, čo pre stranu postavenú na kryštalicky čistom populizme znamená nastavenie rétoriky proti imigrantom.

Hoci je Ficova vláda reálne proamerická, proeurópska a proimigrantská (všimnite si napr. jednoznačne kladné postoje Smeru k zmluve TTIP, ktorou sa krajiny dostanú do podriadeného postavenia voči korporáciám a otvoria sa trhy s geneticky modifikovanými potravinami, všimnite si hlasovanie Smeru v Bruseli pri podpore imigrácie) predvolebná rétorika Smeru zameraná na získanie protiimigrantských hlasov sa stala červenou stopkou. Možno, že imigračná otázka a nutnosť previesť bezproblémovo do Európy niekoľko desiatok miliónov moslimov, zmeniť kultúru Európy na islamskú s pripraviť prechod Európy na nejaký totalitný hybrid, je príliš dôležitá úloha. Jednoducho šedé eminencie v pozadí nechcú riskovať, že to Fico nemyslí vážne.

Ekonomika krajiny je skutočnosti v relatívne dobrej kondícii, nedostatky, ktoré demonštranti žiadajú odstrániť, sú systémové. Nie je možné ich vyriešiť nejakým rozhodnutím vlády, zvlášť takej, ktorej mandát končí za niekoľko týždňov. Štrajkujúci netušia, že to čo žiadajú, nemôžu principiálne nikdy dostať. Ich prítomnosť v uliciach je nutná len preto, aby sa vytvoril tlak proti súčasnej vláde a aby jej strhli percentá vo voľbách.

Edit: 25.1.2016,12:00

„Ak (Smer) klesne o päť percent, štrajk bude úspešný,“ povedal predseda štrajkového výboru Ľudovít Sebelédi
Denník N

Nikdy som nepodporoval vládu Róberta Fica, myslím, že jeho spôsob výkonu politiky ako technológie moci je mimoriadne škodlivý a je nutná zmena. Som však proti zmene, ktorou by sa dostali k moci bábky jednoznačne podporujúce cudzie záujmy. Kam takáto politika vedie, nie je ťažké uhádnuť. Stačí sa pozrieť na skrachovanú Ukrajinu, kde namiesto jedného mimoriadne skorumpovaného oligarchu farebná revolúcia manipulovaná Západom dosadila celú svorku sfašizovaných, ešte viac skorumpovaných pohlavárov, ktorých jediná devíza bola neochvejná vernosť a podriadenie sa príkazom z Bieleho domu a Bruselu.

Bohužiaľ, strany na Slovensku sú všetko možné, len nie národné. Kto bude schopný obhajovať slovenský záujem? Most-Híd, podporujúci imigráciu? OĽaNO-Nova s kandidátkou plnou ľudí napojených na mimovládky financované zo zahraničia? KDH, ktoré za 30 strieborných predá aj Krista? Sieť, ktorá je vydierateľná, keďže bude musieť splatiť 3 milióny? Zo súčasných parlamentných strán sa jednoznačne v určitých témach vyjadrila len SaS. Z mimoparlamentných, ktoré majú aspoň teoretickú šancu sa dostať do parlamentu SMK, Sme rodina proti imigrácii a SNS aspoň slovne deklaruje ochotu vzoprieť sa Bruselu.

Aj keď sa mi čiernobiele uvažovanie bridí, myslím, že ak zahraniční manipulátori vidia vo Ficovi hrozbu, stojí za úvahu porozmýšľať nad motívmi. Tým nechcem povedať, že treba podporiť Fica, len som proti tomu, aby sme slepo naleteli Demešovým potomkom. Opakujem ešte raz, že sa súčasnými štrajkami principiálne nič vyriešiť nemôže. Ich účelom je výlučne zhodiť Fica v prospech niekoho, kto bude ďaleko povoľnejší, ďaleko prístupnejší „dobre mieneným“ zahraničným radám a oveľa bútorovskejší. To, že Slovensko na takéhoto Ficovho nástupu tvrdo doplatí, je už len zanedbateľný, vedľajší efekt. Koho to zaujíma?

Zdroj:

74 komentárov

 • Nie som zástancom farebných revolúcií, ale u nás by to bolo veľké plus. Spomedzi tzv. štandardných politických strán (len tie majú zatiaľ reálnu šancu byť vo vláde) je každá orientovaná prozápadne, takže v tomto smere je to jedno. Avšak v prípade pravicovej vlády by sme sa dočkali aspoň potrebných reforiem, v porovnaní so Smerom-SD by klesla korupcia, peniaze by sa prerozdeľovali efektívnejšie, ľuďom by z ich príjmy ostalo viac (zastavenie ožobračovania vysokými daňami a odvodmi, ktoré idú na populistické balíčky, resp. sa rozkradnú), príživníci poberajúci sociálne dávky by dostali poriadny poriadny škrt cez rozpočet, pracovné miesta by vznikali na vďaka dobrému podnikateľskému prostrediu, nie dotáciám. A pokiaľ ide o toľko kritizovanú privatizáciu štátnych podnikov, tak v tejto otazke nie je taktiež rozdiel. Pravica ich sprivatizuje, ľavica nás na to zase svojou politikou pripraví, nakoľko výrazne poškodí ekonomiku a štátne podniky dostane do problémov (presne ako Mečiar), všetko s vedomím si následkov a bez toho, aby ho platila cudzia moc. Navyše mal Fico s jednofarebnou vládou spomedzi všetkých doterajších politikov najlepšiu možnosť, ako urobiť potrebné pozitívne zmeny a zabrániť dalšiemu rozpredávaniu krajiny, ale nie. Prepásol ju ako sa dalo, čím nás dostal do podobnej situácie ako bola v roku 1998, kedy bola privatizacia strategických podnikov a veľké šetrenie jediná možnosť ako skonsolidovať krajinu. A to bude platiť dovtedy, kým nebudú pri moci politici obhajujúci národno-štátne záujmy Slovenska. Dovtedy môžeme pokojne vítať ďalšiu farebnú revolúciu, pretože len tak môžeme aspoň spomaliť vlak, čo nás vezie do záhuby. Čím skôr, tým lepšie, pretože čím horšia bude naša situácia, tým horšia bude privatizácia a šetrenie. To všetko sú dôvody, kvôli ktorým môže na Slovensku sotva platiť, že je lepšia zlá domáca vláda, ako cudzia. Ani v zahraničí sa Fica nemusia báť, jemu je totiž jedno čo bude nasledovať (hlavne že je nakradnuté), no napriek tomu bude prozapadný a bez problémov sa podriadi cudzím záujmom.

  • Knieza Myskin

   Problem je v tom ze farebna revoucia sice slubuje zlepsenie ale v reali sa jej objednavatelia moc nestaraju o ludi ktori sa jej zucastnili
   proste murin splnil svoju ulohu murin moze ist
   Staci pozriet na Ukrajinu kde su na tom daleko horsie ako boli pred farebnou revoluciou

 • Neviem čo má kto proti islamom kto je tam Boh???ALAH ktorý je pokiaľ viem za kľud a mier žiadne problémy,,,,,,problémy tu máme s kresťanmi a rímsko-katolíkmi takže tiež sa odpájam od tohoto svinstva je to veľmi zlá viera ktorá robí občanom veľmi veľa problémov nemám o ne záujem 2,2 milióna čelí v 25 krajinách prenasledovaniu,drzej konverzácii,zabíjaniu,bitkám, znásilňovaniu takže v žiadnom prípade tam nemienim zostávať jedná sa tu o duše mŕtvych ľudí,ktoré napádajú ľudí s kresťanskej viery čo mi bolo oznámené v kostole je nás veľmi veľa,,,,, hlavne sa lepia na tých ktorí majú zdravotné problémy alebo iné problémy odporúčam všetkým ktorí ešte nemajú skúsenosť ak budete počuť že sa k vám niekto prihovára neodpovedajte mu ,aj mne to bolo divné ale pokiaľ sa vám také niečo nestane tak tomu neuveríte NEODPOVEDAŤ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Ja som uz rozhodnuty. Vysledky prace, jasne postoje a pronarodne citenie ma presvedcili, ze budem volit Kotlebovu LS-NS. Nemozem prekusnut tu zradu podlich, co za kus žvanca zapredaju svoje deti, vnucata a rodnu hrudu. Nemienim sa iba prizerat, som odhodlany za slobodu a vlast, za pravo a moznost zit na rodnej hrude podla tradicii a v sulade s prirodou polozit aj zivot.Aj za Vas vsetkych, ak to bude potrebne a spravne. Na pevninskej europe uz dlho nebola vojna(ak neratame Juhoslaviu)

 • Niektoré príspevky sa nedajú ani komentovať, lebo ich autori sú natoľko hlúpy, že sa im nedá nič vysvetliť. Školstvo je potrebné reformovať to každý schopný učiteľ vie a tí najschopnejší aj vedia ako a nebolo na to treba ani viac peňazí od štátu, lenže tých nikto nepočúva. Zaujímavejší sú rôzny trkvasi podporovaný „mimovládkami“ a ich mecenášmi, ktorým vôbec nejde o skvalitnenie vzdelanosti, čím bude viac hlúpych tým sa budú ľahšie ovládať. I keď v mojej rodine sa živíme z učiteľských platov, neznamená to že sa postavím za každého idiota, ktorý mi sľúbi vyšší plat.

 • Najviac ma hnevá, že Fico, ktorý sa tak hrdo predvádza, chce sa prejavovať ako skvelý stratég, nechápe, že mu nielen ropa, plyn môžu podraziť jeho premiérsky stolček, ale aj jeho odmietnutie imigrantov, ktorých nám sem poslali Spojené štáty Americké. Kauzy jeho ministrov, vysokých úradníkov, bohémsky, luxusný život, ale najmä predstaviteľ štátnej korupcie, okrádania, bývalý predseda parlamentu Pavol Paška, sa mu dnes vracia s obrovským úrokom. Fico, nie je Orbán, na neho v tomto nemajú, ba v ničom, akosi mu aj toto uniklo. Fico nechápe, že nemôže aj mať, aj niekym byť. Jeho meno zapríčinilo, že na čele štátu stojí politický dobrodruh, porušovateľ zákonov, obdivovateľ všetkého Made in USA.

 • je to tak. Prečo štrajkujú,keď si podpísali kolektívnu zmluvu.

 • Nenapadlo Vás že jednoducho učitelia štrajkujú len preto lebo je to potrebne? Preto lebo je školstvo na tom zle? Rovnako aj zdravotníctvo? Samozrejme že je to tlak na vládu, samozrejme že je to o preferenciách smeru, ktorý by sa podľa širokej skupiny slovenskej inteligencie nemal dostať tak silnému mandátu ale prečo za tým stále vidíte tie svoje mátohy ktoré neexistujú…. STE NA HLAVU

  • Pretoze to tak je – kde boli ti Vasi mimovladkari mimo volieb? Nie ste pre nich zaujimavi. Len ako natlak na vladu. V skutocnosti ste ukradnuti aj vacsine opozicie, ta ma z hladiska mimovladok len jednu podstatnu devizu – utecencov schvalia. Verte, ze o nic ine nejde a je to sucast koordinovaneho natlaku na vlady stredoeuropskeho regionu aby sa prestali stavat snaham Unie rozdelit migrantov aj k nam. V konecnom dosledku ucitelia strajkuju nie za peniaze a platy – tie im realne nikto neda a ani nemoze z principu dat, ale za migrantov. Mimovladky su za to, aby presvedcili takych ako ste Vy, plateni dost dobre a ako vidim, svoje peniaze si zasluzia. Mimochodom toto je buducnost, ktoru pre Vas/nas chystaju http://medzicas.sk/vase-dieta-dycha-to-je-znamka-incestu-a-musi-vam-byt-odobrane/

   • Nesmiem vám zabudnúť podotknúť že to bola pani Nicholsonová, ktorá pomohla mnohým, ktorý zažívajú tieto udalosti čo popisujete v článku a ako viete aj ona je z mimovládky, Plus je to asi najúbohejšia výhovorka útočiaca na city. V Nórsku majú s týmto problém, vyrieši sa to a bude pokoj…. Viem že svet je zlý ale realita je ešte horšia hlavne keď si uvedomíte že nemôže za všetko Amerika ale my sami si tu robíme navzájom zle… Končím

    • Hmm… a co urobila pani Nicholsonova pre ucitelov? A verim, ze to urobila zo svojich penazi…

     • Pre ucitelov ani nie, ako skor pre deti zo „socialne vylucenych spolocenstiev“… V skutocnosti je socialna inkluzia, ludovo povedane zlucenie vsetkych ziakov podla ich prislusnosti k rocniku do jednej skupiny vrazdou vzdelavania a nocna mora ucitelov. Vid napr. toto http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/322397/Ako-sa-vyrabaju-predsudky.html
      Inak musim sa zastat Lucie, pri znamej kauze v Sarisskych Michalanoch, ked bolo skole sudne prikazane zlucenie tried ziakov slabo prospievajucich so zvyskom skoly, povodne bola jednoznacne ZA. Neskor ked sa jej spytali, ci bydo takejto triedy dala svoje dieta, cestne povedala, ze ani nahodou

    • Bohuzial, Lucia bola povodne novinarkou a potom sa dala na politiku. Rozhodne vsak trvam na tvrdeni, ze ide o politicky motivovanu cinnost mimovladok – na ktoru nemaju mandat a ktora je plne hradena a riadena zo zahranicia. To ze s niektorymi cielmi a vysledkami suhlasite, este neznamena, ze samotny princip ovplyvnovania politiky nekontrolovatelnymi cestami je spravny. To by sme potom museli selektivne hodnotit napr. aj fasizmus – ake rasne dialnice ostali po Hitlerovi, vsak? Je predsa nekritizujem poziadavky ucitelov ako take, ale to, ze su len zneuzity znamym mechanizmom farebnych revolucii, kde cielom nie je splnenie poziadaviek demonstrantov ale zvrhnutie moci a jej uchopenie ludmi, ktori budu konat v prospech donorov mimovladok.

 • Tolko konspiracneho bullshitu som uz davno necital.

  • Tak to si ešte nečítal denník N, denník SME, týždeň a ostatné propagandistické plátky, podľa ktorých boli v Iraku zbrane hromadného ničenia a Husajn ohrozoval celý svet.

   • toto čo spomínate je už dávno známe aj v klasických médiách. Máte dosť krátku pamäť ako vidím keď si nedokažete zapamätať tak závažnú kauzu. Priznal to samotný Bush vtedy

    • Miroslav predsa nespomina dnesnu dobu, aj ked sa to zda podla citacie Dennika N, ktory vtedy este neexistoval. Denniky mainstreamu boli dlho v pozicii radikalnej obhajoby invazie do Iraku prave na zaklade tvrdenia zarucenej existencie ZHN. A podaktori zasah obhajuju dodnes napriek fatalnym nasledkom pre vyse miliona ludi, aktivizacii terorizmu a vzniku milionov utecencov. Irak ako krajina sa prepadol o desiatky rokov naspat, o Syrii, ktor arovnako trpi aj nasledky tohto nasho utoku ani nehovorim,

 • agent provokater

  To sa nehanbí táto svoloč, veď všetci dobre vieme, že učiteľa robí iba najväčší chudák, čo nič iné nevie. Tak sa vyhrievajú v teplom pelechu, síce za málo peňazí, ale istých. A ľudia na východe, čo musia vyžiť s 300 euro na mesiac, tí čo? Majú skapať? Im nikto nedá, lebo ani štrajkovať nemôžu. A to ešte nehovorím, že robia iba desať mesiacov v roku, potom si „váľajú šunky“. A taktiež aj ďalšie dva týždne v zime, jeden týždeň na jar… Decká ich nezaujímajú, odsedia si svojich pár hodín a majú padla. A oni sa ešte chcú sťažovať???

 • Začína sa dišputa „ako bude vyzerať naša vláda po marci 2016“. Keďže sa ukazuje, že určitým kruhom v zahraničí prekáža Fico, podnecujú prostredníctvom médiíí permanentnú nespokojnosť obyvateľstva – čo nie je ťažké.. Na jednej strane za Ficovej vlády je korupcia všadeprítomná, na druhej strane by som bol nerád, keby sa nová slovenská vláda zostavovala na Hviezdoslavovom námestí. Ako už povedal múdry Ghándi: – „aj najhoršia domáca vláda je lepšia ako cudzia“

  • strýc Franco

   chlapci,chlapci, hádáte sa jak keby ste boli f šenku ! Mám už roky a aj preto sa vás scem opýtat,ale prisám vačku úprimno.Povecte kerý premier dofčulka bol lepší jak je tento ,há ?Alebo aj vláda ?! Myslíte si,že v druhých zemách je to
   lepší ??? Tým nescem povedat,že šecko je tu jak má byt !
   Mrzí vás,že tu žijeme jak tak v pokoji,há..- Myslíte si,že u ná sa nemože stat to čo na Ukrajine alebo v Sírii _ Tak ste na velkém omyle. Šak len rýpte a rýpte a any sa nenazdáte a bude tu mela…..
   tak je to !!!

Pridaj komentár