Hillary Clinton v prezidentských voľbách zničia

Nadchádzajúce prezidentské voľby v USA budú príležitosťou, ako zrátať hriechy bývalej „prvej dámy“ Hillary Clinton. Vzhľadom na to, že pôsobila v zaujímavých politických úlohách tých chýb, prehreškov a možno aj zločinov sa nazbieralo viac ako dosť.

Hillary Clinton

Hillary Rodham Clinton je ostrieľaná a nesmierne ambiciózna politička, ktorej prvou prioritou bolo pomôcť svojmu manželovi, charizmatickému Williamovi Clintonovi do prezidentského kresla. Žiadna obeť nebola dosť veľká, žiadny čin dosť trúfalý, žiadny človek mu nesmel stáť v ceste. Ale ambície bez peňazí sú len rozprávkami z Tisíc a jednej noci.

Whitewater škandál

V čase, keď bola ešte len manželkou arkansaského generálneho prokurátora, boli spoločne s Billom spoločníkmi vo firme Whitewater Development Corp., ktorá získavala výhodné pôžičky z banky Madison Guaranty Savings and Loan. Vlastníci banky, Jim a Susan McDougal, boli nielen osobnými priateľmi manželov Clintonovcov, ale zároveň aj spoločníkmi v realitnom biznise a ich banka poskytovala financie na volebné kampane Billa Clintona. Clintonovci si od banky zároveň požičali niekoľko osobných pôžičiek za neuveriteľne výhodných podmienok a niet divu, že banka vedená ako slovenské tunelované firmy neskôr skrachovala. V projektoch, ktoré podarená štvorica robila im právne poradenstvo a neskôr obhajobu v prípade bankrot Madison Guaranty robila právna firma Hillary Clinton, Rose Law.

Vyšetrovanie prípadu uvedených podozrivých okolností viedlo nakoniec k odsúdeniu spoločníkov vo firme Whitewater Development, guvernéra Arkansasu Jim Guy Tuckera a Jima a Susan McDougal. Ďalší odsúdený, David Hale, svedčil o nátlaku Billa Clintona ako guvernéra vo veci pôžičky 300 tisíc dolárov pre Susan McDougal. Vincent Foster, bývalý spoločník vo firme Whitewater zomrel za podozrivých okolností v čase, keď pracoval v Bielom dome pre prezidenta Clintona.

Willam a Hillary Clinton vypovedali pred veľkou porotou, že boli len pasívnymi investormi a o podvodoch vo firme Whitewater nevedeli. Všetky podklady z banky Madison Guaranty a vzťahujúce sa k možným transakciám Clintonovcov sa záhadne stratili počas obhajoby firmou Hillary Clinton Rose Law a rovnako záhadne sa objavili v Bielom dome v roku 1996.

Škandál Whitewater a falošného svedectva Billa Clintona sa šikovnosťou pracovníkov prezidentskej obhajoby zviedol na sexuálny škandál, keďže pri vyšetrovaní sa prišlo aj na prípady zneužitia žien v okolí nenásytného Billa Clintona. Dnes ho väčšina ľudí pozná ako prípad Moniky Lewinskej a nikto si nespomenie, že nešlo o hodnotenie sexuálneho apetítu prezidenta, ako jeho súkromnej veci, ale nesmierne závažné zneužitie právomoci verejného činiteľa a krivej prísahy. Úloha Hillary je v celom prípade utlmená vzhľadom na zameranie tlače na jej manžela, vtedajšieho prezidenta, hoci jej činnosť v právnom poradenstve v tom období nebola vôbec nevinná. Štvorici odsúdených dal Bill Clinton milosť v posledných hodinách svojho úradu 🙂

Ministerka zahraničných vecí

Asi najviac utkvelo v pamäti jej nezabudnuteľný vklad do americkej histórie americkej diplomacie, keď jej úrad podporil „revolucionárov“ Arabskej jari, ktorí neskôr zabili amerického veľvyslanca v Líbyi. Niet sa čo diviť, keď jej personálnou šéfkou v úrade bola Huma Abedin, ktorú pre blízke styky s islamistami prezývajú „princezná Moslimského bratstva“. Vzhľadom na blízkosť Huma Abedin, ktorá vystupuje ako pravá ruka Hillary (dvojicu niekedy zvyknú prezývať „Hilluma“), je dôležité si všímať jej spôsoby, ktoré od svojej šéfky prebrala ale aj obchodné väzby a kontakty, ktoré pripomínajú staré známe časy Whitewater. Hillary je známa svojou drzosťou a agenti tajnej služby ešte z čias Bieleho domu, hovorili, že služba u nej bola trestom. Huma to prebrala od nej rovnako…

Huma Abedin a Hillary Clinton

Huma Abedin a Hillary Clinton

Ako šéfka jej úradu, Huma Abedin pracovala zároveň pre súkromnú firmu Teneo, čo zákon výslovne zakazuje. Teneo je firma, ktorú založil Doug Band, bývalý poradca Billa Clintona. Zoznam klientov obsahuje mená ako Coca-Cola či MF Global. Abedin tam pracovala ako zástupkyňa pre otázky Clintonovej nadácie, ktorá práve od krajín podporujúcich islamský terorizmus prijala milióny dolárov.

Donácie pre Clintonovu nadáciu

Pochybnosti o legalite práce Huma Abedin, Hillary „vyriešila“ vytvorením programu „Špeciálni zamestanci vlády“ do ktorého bola samozrejme Huma zaradená .

Obe ženy používali súkromné maily a mailové servery na vládne záležitosti, čo je vážnym porušením bezpečnosti. Pri odhalení škandálu „emailgate“ sa preskúmaním korešpondencie Huma Abedin prišlo na to, že chýry a podozrenia o kontaktoch a jej veľmi úzkych väzbách s teroristickou organizáciou Moslimské bratstvo (MB) boli oprávnené. Je veľmi pozoruhodné, že práve za éry Hillary Clinton došlo k zmene postoja USA k MB a z teroristickej organizácie sa stal „demokratický subjekt“, takže v Egypte USA podporili  MB, voči vernému spojencovi Hosni Mubarakovi, ktorého naopak preklasifikovali na nedemokratického diktátora.

.

Clintonova nadácia

pokračovanie nabudúce

 

Zdroj :

 

 

Pridaj komentár