Ideme s kožou na bubon. A toto sú dôvody.

Vojenská skupina vysokej úrovne (High Level Military Group – HLMG) došla k záverom, týkajúcim sa  konfliktu v Gaze v roku 2014, ktoré sú v úplnom protiklade so závermi Rady pre Ľudské Práva OSN, organizácií ochrany ľudských práv a väčšiny západných médií, ktoré všetky veria, že Izrael použil neprimeranú silu a spáchal vojenské zločiny. Prečo?

Pretože na rozdiel od HLMG, týmto organizáciám chyba hodnoverná vojenská expertíza. A to je problém, keď sa hodnotí vojenský konflikt. Okrem toho pristupujú k veci s dopredu vytvoreným názorom, ktorý si chcú len potvrdiť: Izrael je zabijak a Hamas je bezmocným reprezentantom utláčanej menšiny. Okrem toho analyzujú situáciu z pohľadu ľudských práv a nie zákonov ozbrojeného konfliktu. Ľudské práva sa vynikajúco uplatňujú v situácii keď, polícia zatýka v uliciach Londýna, ale nie vtedy keď analyzujeme ozbrojený konflikt veľkého rozsahu medzi znepriatelenými stranami – to majú regulovať Ženevské konvencie.

Výsledkom tejto ignorantskej, skreslenej, zlej a chybnej perspektívy  je široko rozšírená démonizácia Izraela. A samozrejme to je cieľom nepriateľov Izraela, ktorí zmanipulovali OSN, skupiny ľudských práv a veľa médií, ako aj veľa vlád na svete.

Pokiaľ si sa aj Ty dal týmto oklamať a sám odsudzuješ židovský štát na základe toho, čo tie organizácie hovoria a to je väčšinou všetko čo si kedy počul na túto tému, tak stal si sa tiež nástrojom nepriateľov Izraela. Pokiaľ si Žid a odsudzuješ na základe tejto dezinformácie Izrael, tak si dvojnásobne hodnotným nástrojom jeho nepriateľov. Si ako Lord Haw-Haw pre Nemcov počas II svetovej vojny: vážený Brit (presnejšie – v USA narodený Ír), ktorý šíril nacistickú propagandu proti Veľkej Británii.

V HLMD nebol ani jeden Žid. Nikto z nás nebol Izraelu ničím zaviazaný  okrem toho, že uznávame Izrael ako spojenca západu a predmostie západu. A všetci ti vynikajúci dôstojníci dospeli k záveru, že Izrael nemal na vyber a musel svojich občanov brániť spôsobom akým to robil, že striktne dodržiaval pravidlá ozbrojeného konfliktu, že nespáchal žiadne vojenské zločiny a reálne podnikol o veľa viac ako akýkoľvek iný štát v oblasti ochrany života nevinných civilov.

Každý z nás je pripravený verejne hlásať naše závery a čeliť všeobecnej mienke na základe našich rozsiahlych vedomostí a znalostí tykajúcich sa ozbrojených konfliktov a riskovať našu povesť.

Prečo?

Lebo rozumieme, že systematické spochybňovanie práva Izraela na obranu svojich hraníc a života svojich občanov je zároveň spochybňovaním práva našich štátov na obranu. Plne rozumieme, že neuveriteľne úspešná kampaň politickej vojny proti Izraelu ju súčasťou širšej akcie proti celému západnému svetu, ktorej cieľom je naše paralyzovanie a porážka.

Dlhá teroristická kampaň proti Izraelu má presne takú istú základnú motiváciu ako teroristická kampaň proti USA, Európe, Austrálii a celému Západu.

Nie je to náhoda, že Islamsky Štát, Al-Kaida a Hamas majú zámer zvrhnúť „režimy apostatov“ na Blízkom Východe, aby založili globálny islamský kalifát a zničili štát Izrael. Nie je náhoda, že všetky tie organizácie vedú politiku útočenia na nevinných civilov, politiku mučenia a podrezávania hrdiel svojich obetí, páchania hromadných popráv a používania živých terčov, aby chránili svojich bojovníkov a vyvinuli neudržateľný tlak na svojich nepriateľov.

Na budúce keď sa rozhodneš, že problémom je zločinecký Izrael a nie Iránom podporovaná, financovaná, ozbrojovaná, vybavená a motivovaná teroristická skupina v Gaze, pamätaj, že široká a objektívna vojenská expertíza  HLMG hovorí jednoznačne, že opak je pravdou. Samozrejme môžeš kritizovať Izrael, ale nerob to na základe systematickej kampane nenávisti, ktorej cieľom je zdiskreditovanie židovského štátu a jeho likvidácia.

Richard Justin Kemp

Bývalý veliteľ britských síl v Afganistane, pracoval v Joint Intelligence Committee a COBR Po odchode do dôchodku napísal knihu a vojne v Afganistane Attack State Red.

Zdroj:http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/postawilismy-na-szali-nasza-reputacje-wyjasniam-dlaczego

https://www.thejc.com/comment/analysis/we-put-our-reputations-on-the-line-this-is-why-1.64006

39 komentárov

Pridaj komentár