Pápež František likviduje 2000 rokov tradície

Antonio Socci je podľa Wikipedie najlepšie predávaný katolícky autor v Európe. Je považovaný za výborného znalca pomerov katolíckej cirkvi a rešpektovaný ako vieryhodný Vatikanista. Jeho text, ktorý zverejnil ešte minulý rok na svojom portáli je stále viac aktuálny s tým, ako sa dramatizuje situácia hlavne s migrantami a islamom.

Súmrak katastrofálneho pontifikátu

Včerajšie New York Times píšu o „behu proti vetru“ pápeža Bergoglia pri definitívnej transformácii cirkvi na „progresivistický klub“, ako sa to páči radikálnym ľavičiarom.

Aby podľa NYT uspel, musel by zariadiť dostatočný počet bergogliánskych kardinálov, schopných zvoliť nástupcu podľa jeho obrazu a podoby. Je to obtiažna operácia. Jedno konzistórium na to nestačí.

V katolíckych kruhoch nastal rozruch, že tento pontifikát sa ocitol v slepej uličke, mimochodom nastolenej v politickom kontexte, v akom sa zrodil (vláda Obama / Clintonová) .

Včerajšie konzistórium, záver Svätého roku, Bergogliove osemdesiatiny (17. 12.) hovoria, že pre tohto pápeža nadišla doba bilancovania, s rozčarovaním pre modernistov, ktorí snívali o revolúcii a pokladaného za katastrofálny pravovernými katolíkmi (okrem iného štatistiky hovoria o ďalšom úpadku náboženskej praxe). Pozrime sa na jednotlivé hlasy.

Františkove jubileum bol debakel nielen pre rímskych hotelierov. Kresťanský ľud na neho zabúda a neberie ho vážne.

Cesta pápeža do Lunde kvôli pripomienke 500 rokov Lutherovej schizmy, ktorá bola ohlásená ako historický zvrat s perspektívou „interkomunia“ medzi katolíkmi a protestantmi, vyznela ako obrad, ktorý neprekročil hranice obvyklých vyhlásení (navyše aj nepríjemným prekvapením pre mnoho katolíkov kvôli morálnej legitimácii Luthera).

Témy, ktorými Bergoglio otriasal po dva roky cirkvou (Eucharistia a nesviatostné zväzky), ho priviedli k porážke na dvoch synodách.

Keď potom siahol k odvete a podpísal posynodálny dokument Amoris laetitia, ktorým sa pokúša zmeniť tisícročnú náuku cirkvi, bez toho, aby to výslovne vyhlásil, urobil tak „revolúciou“ v tlači s aplikáciou „pastorácie prípad od prípadu“.

Tento zvrat pokladá mnoho veriacich a biskupov za tak ničivý, že niektorí kardináli – predstavitelia mnohých ďalších kardinálov a biskupov, predložili čierne na bielom Dubio , s ktorými zoznámili verejnosť po tom, čo pápež odmietol svoju jasnú odpoveď o sporných bodoch, prameňoch konfliktu.

Jeho súčasná pozícia je poznamenaná bezmocnosťou, pretože úlohou Petrovho nástupcu je práve povedať definitívne a jasné slovo na obranu katolíckej náuky.

Ak to odmieta urobiť, práve tým sám živí pastoračný zmätok a chaos v Cirkvi a sám seba degraduje.

V tejto veci napísal americký kardinál Raymond Burke, jeden z autorov Dubia v National Catholic Register, že „ak sa nedostaví odpoveď na sporné body, povedal by som, že bude potrebné zvážiť akt formálnej nápravy ťažkého bludu. V tradícii Cirkvi existuje možnosť nápravy rímskeho pápeža, aj keď je to veľmi zriedkavá okolnosť„.

Včera americký vatikanista Edward Pentin referoval o zdroji zo Santa Marta, ktorý hovorí o tom, že Bergoglio kvôli štyrom kardinálom kypí zlosťou.

Neudržateľnosť jeho pozície spočíva v tom, že na Kardinálske Dubio , na ktoré sa kánonicky odpovedá iba „áno“ alebo „nie“, nemôže odpovedať ani tak ani onak, pretože by buď zaprel svoju revolúciu a to by bola jeho kapitulácia, alebo by verejne pripustil, že porušil katolícku náuku a tak sa kompromitoval ako pápež.

Bergoglio sa rozhodol zrušiť v konzistóriu stretnutie s kardinálmi, pretože by sa pred týmto zhromaždením nemohol vyzuť z eventuálnych otázok o Dubiu.

Prehra

Ale najhorší debakel pápeža Bergoglia je debakel politický, pretože jeho pontifikát charakterizujú tri politické ultraprogresívne témy: otvorenie brán mase imigrantov, ekokatastrofa a nekritické postoje k islamu. Okrem politických debaklov, ktoré pápež zožal v Južnej Amerike (napr. V Argentíne a Kolumbii) je to predovšetkým víťazstvo Donalda Trumpa v prezidentských voľbách USA, ktoré predstavuje jeho najväčšiu prehru.

A to práve z toho dôvodu, že Trumpova línia je úplne opačná než jeho a Obamovho, ako v otázkach imigrácie, tak ekokatastrofy a aj islamu.

K tomu pristupuje skutočnosť, že Bergoglio pri svojej americkej ceste výslovne atakoval Trumpa tvrdým anatema „ad personam“, úplne nepodloženým a útočným.

Fakt, že Trump vyhral voľby a rozhodujúcu úlohu pritom zohrali hlasy katolíkov, znamená, že americkí katolíci Bergogliovi nedôverujú.

Ostatne hneď po prezidentských voľbách hlasovali americkí biskupi pre nové vedenie biskupskej konferencie. Bolo to niečo ako referendum o pápežovi Františkovi, povedal John Allen, keď mená Františkových obľúbencov stroskotali. Boli zvolení iní.

Trumpova éra znamená geopolitický súmrak bergoglianismu

Nie je náhoda, že predovšetkým Obama (a okruh liberálnych médií) mýtizoval argentínskeho pápeža, ktorý zvrátil priority svojich predchodcov a stal sa svojho druhu planetárnym kaplánom obamizmu .

Podivné „odstúpenie“

V minulých dňoch profesor Germano Dottori, docent strategických štúdií na univerzite Luiss v Ríme a vedecký poradca v Lime, poskytol zaujímavé interview katolíckej agentúre Zenit.

Na otázku o dokumentoch, ktoré unikli z Wikileaks a ktoré odhaľujú tajné aspekty Hillary Clintonovej, napr. List z r. 2012 (z doby Benedikta XVI.), ktorý sa týka katolíckej cirkvi, Dottore odpovedal:

Vyšli na svetlo dokumenty, ktoré odhaľujú silný záujem kliky Hillary Clintonovej vyvolať revoltu v celej Cirkvi a zničiť hierarchiu. Poslúžiť k tomu mali nátlakové skupiny zdola a použitia schémy a skúseností farebných revolúcií. Nie sme ešte pri dymiacej pištoli, ale sme nablízku. Aj keď nemáme ešte priame dôkazy, vždy som si myslel, že Benedikt XVI. bol donútený k abdikácii komplexnou machináciou riadenou z miest, ktoré majú záujem na zablokovaní zmieru s pravoslávnou Rusou, náboženským pilierom projektu postupnej konvergencie medzi Európu a Moskvou.

Dnes, v dobe Trumpa, sa vracia táto perspektíva ako aktuálna aj pre cirkev a Európu. Stretnutie Františka s patriarchom Kyrillom mohlo znamenať prvý krok, keby sa František nepoponáhľal, aby „prehodnotil“ to, čo podpísal.

Je to takmer nemožné, ale bol by to mimoriadny obrat, keby teraz odhodil agendu Obamu (a agendu Scalfara), osvojil si agendu Ratzingera a prijal bratskú korigujúcu ruku, ktorú mu Benedikt opakovane podával, aby zažehnal doktrinálne deviácie a implóziu v cirkvi.

Aké iné východiská má pápež Bergoglio? V týchto dňoch dokonca kolujú zvesti, nad ktorými je potrebné veľmi pokrčiť ramenami: zvolanie koncilu. To sa javí ako absurdné už z praktického hľadiska (a pre pápežov vek).

Iné hypotézy hovoria o abdikácii pri príležitosti osemdesiatin (za mesiac); to by vysvetľovalo novembrove konzistórium (s vyhliadkou na konkláve).

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však tento pontifikát potiahne a bude utápať seba aj cirkev v chaose a v politických akciách o imigrantoch deň po dni, sprevádzaný vymenovávaním stále nových bergogliánských kardinálov, aby upevnil svoju moc.

Autor: Antonio Socci, 20.11.2016

10 komentárov

 • …mne sa zda, ze zvolenim papa Frantu zanikla cirkev, ako taka.

  vo Vatikane sidli od nepamati peklo (papa Borgia – ncest, gay, LB, pedofilia) a Franta je len posledny kliniec skazenosti a nepotrebnosti Vatikanu.

  …po nom len potopa, alebo obnova.

 • V jednom pápež tradíciu nelikviduje – „Vítajte na kardinálskej gay party!“
  /Tomu sa hovorí – „zodpovednosť k svojim voličom“./
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10683-vatikan-otresen-policjeni-razie-gay-party-kardinal

 • Prednáška o niekoľko desaťtisíc rokov globálne rozšírenom kultúrnom a civilizačnom prepojení ľudstva -korene ľudstva, korene ľudského myslenia – súčasné úplne obrátené vnímanie a materializmom deformované interpretácie – kľúč k pochopeniu tejto prevrátenosti je kľúčom k pochopeniu ČISTEJ Podstaty poznania… – SVETLA BEZ TIEŇA. O procesoch poznávania…
  Jan Kozák: Gnostická tradice lidstva (přednáška pro Unitáře)
  https://www .youtube. com/watch?v=HLU0SqdGtYM

 • „Římskokatolická diecéze v Montaně na sebe vyhlásila bankrot po rozsudku, který tuto církev shledal odpovědnou za více než 400 incidentů zneužití dětí.“
  „Advokát Timothy Kosnoff, který zastupuje některé z žalujících, řekl, že to znamená už 15. bankrot diecéze v USA kvůli nárokům ze sexuálního zneužívání. “

  Podle činitelů církve Diecéze Great Falls-Billings na sebe vyhlásila bankrot, aby se tak vypořádala s vyřízením ohromných závazků k nejméně 73 obětem zneužití dětí.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10124-katolicka-cirkve-bankrot-zneuziti-deti
  – – –
  Takže predstavme si to analogicky – ako podnikanie v oblasti poradenských – duchovných, duševných služieb – v každom prípade – ideológia je dobrý biznis – diecéza ako fiat firma veľkej pyramídy:

  Ste psychiater-psychológ, a zaoberáte sa oblasťou povedzme regresnej psychológie, a realizujete súkromnú prax – povedzme že ponúkate služby v oblasti liečenia traumatických zážitkov, neuróz, psychóz, závislostí, manželských a osobných problémov, depresií a bla bla, a toto realizujete pomocou hypnózy. A to vyžaduje naprostú dôveru pacienta k vám – pretože ho v určitej situácii máte v absolútnej moci, môžete ho ovládať, manipulovať ním. Ale pokušenie mať moc nad niekym iným je obrovské! A váš frontex – šedá mozgová kôra v prednom mozgovom laloku, ktorá zodpovedá za sebaovládanie – je nevyvinutý, alebo len slabo vyvinutý… ???

  Pravdou je, že všetci devianti – so sexuálnou, násilníckou a mocenskou úchylkou sa prejavia „až potom“ – keď sa skutok stane, pretože spoločnosť je stále nastavená na akúsi „primárnu povinnosť veriť-dôverovať“ kvázi kultovým povolaniam, ako sú – lekári, duchovní, hasiči, piloti /chemtrail/, policajti, notári, advokáti, bankári, poštári, atď…
  ———————————————————————-
  Toto si – admin – pre mňa za mňa vymaž, ale je to v plnom kontexte – s témou aj komentárom

  Vatikánské spiknutí: Sex, intriky a tajná konta – zapnúť cz titulky!
  https://www .youtube. com/watch?v=-Aj1aXj1reE

 • Nula! – už som ti TO! – našiel! JA cítim, že je to ten tvoj hľadaný grál… ???
  A CRUCIAL VIDEO FOR AWAKENING! – Satsang Is God’s Magnet
  https://www .youtube. com/watch?v=cm_7jON8ljY

  • dlhým bádaním som objavil defekty v jadre systémov. Teraz však ma čaká cesta iná – zistiť, či to je úmysel, alebo nevedomosť ? Dokonca už mám aj riešenie z čoho pramení sebectvo v dualite človeka. No neviem, či tento pohľad prejde? Už som aj ja na hľadáčiku sebcov … 🙁

   • …názor z mojej strany k videu: tento pán sice hovorí o uvedomení sa v JA, alééé…. podľa mňa je to stále EGO. Ego človeka hovorí, že pravda je jedna, duša hovorí, že pravda je všetko a všetko je boh, resp. absolútno. Zrejme čerpá z indického náboženstva – to však vychádza z ďaleko strašieho Hermesovho učenia Kybalion, podobne tak aj ostatné náboženstvá ….upravené. Ako som podotkol vyššie, je potrebné zistiť, či upravené účelove, alebo nevedome ? Čo by nastalo?: človek by pochopil strach./priklad. prestal by sa báť satanka a satanko by sa začal báť o neho…/ 🙂 Sebectvo tkvie zo strachu. Ver, že tí, ktorí používajú teológiu ako nástroj – nie náboženstvo ako ho predstierajú v OS sa boja viac ako roľník starajúci sa o pôdu. Seneca to myslím podal v jednej myšlienke: Je lepšie nič nevedieť a človek tak bude bližšie k pravde, ako veriť v zmätok poloprávd … Cesta pochopiť je však kľukatá, nie každý ju vie narovnať/prestavať – stojí to totiž dosť práce, času, obety a ostatných zaťažení duševna človeka práve polopravdivými teológiami, v ktoré presvedčili obyvateľstvo operačné systémy. Ústa múdrosti prehovoria len k chápajúcim ušiam. Sokratesovi keď podávali jed za to že TO pochopil a neopustil pravdu strachom z vydierania sebcov, TO opísal svojim žiakom, ktorí ho odprevádzali na smrť takto: Už si necítim nohy, po chvíli hovorí už si necítim ani ruky a zviera mi hrdlo. Moja duša však stále žije žiaci ! Ale vy mi nemusíte veriť, vy si to najprv môžete vyskúšať… ?! Správne znenie pochopenia teda nieje v JA, ale v JA SOM – SOM je súčasť všetkého/boha/absolútna oslobodené od sebectva v EGU/satanka druhej strany človeka – pomôžem vnútorné dialógy GLUMa z pána prsteňov, pokušiteľa, ktorého nosičom je úplne každý človek. GLUM teda v Pánovi prsteňov prezentoval človeka 🙂

 • Kresťanstvo potrebuje pápeža s jasnými postojmi proti NWO a je navyšší čas. Kresťania majú jednu veľkú povinnosť – zastaviť alebo aspoň spomaliť pohyb smerom k vojne medzi Západom a Východom. A ustupovanie Západu a NWO tento proces nespomalí.

 • Je to vec uhlu pohľadu – pápež viac-menej určite – vytvára novú tradíciu. Otázka znie – pre koho a v akom postavení k tejto novote – otrokárskej, či otrockej. Hovorím o NWO.

Pridaj komentár