Prezident republiky Andrej Kiska označil dvesto tisíc ľudí za menejcenných

Post prezidenta Slovenskej republiky nie je osobným postojom. Je to štátny úrad, kde jeho predstaviteľ je hlavným garantom pre zastúpenie záujmov všetkých ľudí v krajine. Je prvým občanom štátu a zároveň akymsi neoficiálnym ombudsmanom demokracie. Alebo by aspoň mal byť.

Papierovo na mieste prezidenta dnes sedí Andrej Kiska. Bohužiaľ, výkonom tejto funkcie sa na míle vzdialil od účelu, pre ktorý bola vytvorená. Andrej Kiska si sprivatizoval post prezidenta a jeho postoje v mene nemenovanej zámorskej veľmoci počas výkonu funkcie mu vyniesli „čestný“ titul hovorca poradcu Bútoru. Jeho správanie sa v mnohých otázkach javí ako nesvojprávne, je to skôr chovanie sa duševného maloroľníka. Obmedzeného, hlúpeho, arogantného.

Kroky, ktoré prezidentská kancelária vykonala po voľbách, sú presne z uvedeného zoznamu negatívnych vlastností. Na rokovanie s prezidentom pozvala všetkých predstaviteľov politických strán v parlamente okrem jednej – Ľudovej strany Naše Slovensko.

Treba si uvedomiť jednu veľmi podstatnú vec. Na Slovensku nemáme systém priamej vlády ľudu, ale systém zastupiteľskej demokracie. V parlamente teda nesedia legitímne a v zmysle zakona zvolení poslanci len sami za seba, ale reprezentujú vôľu a názor stoviek tisíc ľudí. Odmietnutím prístupu volených predstaviteľov k inštitútom štátnej moci – ktorej súčasťou je aj post prezidenta – uvedené stovky tisíc ľudí sú prakticky vylúčené zo správy vecí verejných. Prakticky boli potrestaní za svoj názor, za vzburu proti systému. A je veľmi smutné, že do tváre občanov napľul a do čela útoku na práva ľudí sa postavil človek, ktorý by tieto práva mal ochraňovať a garantovať.

Andrej Kiska je skrátka človek, ktorého spájať so slovom demokracia nie je viac možné. Skôr by sa hodili slová ako totalita, tyrania moci, vazal, sluha. Vyberte si sami.

Zdroj:

http://www.teraz.sk/slovensko/prezidenta-dnes-navstivi-sest-predse/185486-clanok.html

 

272 komentárov

 • Tento prezident sa svojimi vyhlásení podieľa na utužovaní a posilňovaní strany LSNS, polarizuje túto spoločnosť a porušuje ústavný sľub a práva občanov. Táto krátkozrakosť a súčasne arogancia hlavy štátu vytvorí opačný efekt. Pri tomto spôsobe riadenia štátu p.Kotleba môže naozaj onedlho zostavovať vládu. Otázka znie: je to menežovaný úmysel hlavy štátu rozbiť republiku tak ako je menežovaná frau Merkel so zameraním na Európu?, alebo iba náhodné zlyhanie a neschopnosť osoby, ktorá bola v zhode okolností voľby prezidenta menším politickým zlom.

 • U mna kiska skoncil aj u viacerych co poznam mal by hajit lud ktory ho zvolil a nie povedat na nich ze su menejceny no hnus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Pane, pán prezident sa brutálne mýli, pretože tých MENEJCENNÝCH JE OVEĽA VIAC! Čože Ste také velkolepé dokázali VY? Viete, za čo sa hambím ja? Že je kopec takých Slovákov, ako Ste VY!

 • Staško Jozef

  Kiska vieš,že pracujeme 12 hodin denne za 350e mesačne.Naši rodičia poberaju 270e dochodok za-40 odpracovaných rokov. Vzdavať uctu cigánom na luniku, ktorý nás denne terorizuju parazituju ohrozuju na zdravi a majetku jedia našim detom chlieb.Slovensko -cigánsko sa vyludnuje,ludia utekaju von ,deti sa nerodia starí zomierajú v chudobe, nemaju na lieky.Velmi si ma sklamal.Hamba ti.

 • Žil som v piatich európskych štátoch. Vo viacerých som zažil aj voľby. Všade za hlavu štátu ľudia volili svojho občana, ktorý sa roky úspešne venoval vnútornej politike, v čom dosiahol viditeľné úspechy pre dobro štátu a národa. Normálne to bol vždy príslušník patričného národa a náboženstva väčšiny občanov. Nespomínam si, že by niekde boli zvolili za hlavu štátu cuzdieho občana, a príslušníka iného náboženstva, ktorý sa iba krátko predtým stal ich občanom. Milan Durica

 • Pan prezident nikoho neoznacil za menejcennych nevsuvajte mu vase sprostosti do ust jednoducho odmietol komunikovat s fasistami to je cele

  • Prezident reprezentuje celé spektrum obyvateľstva, áno, aj 210 tisíc voličov Kotlebu. Teda mohol a mal sa s ním stretnúť, vzhľadom k tomu, že funkcia prezidenta nie je súkromný projekt typu Quatro, alebo Dobrý anjel, ale verejná funkcia, na ktorú sa mu zo svojich daní skladá aj tých 210 tisíc Kotlebových voličov.
   Drísty o extrémizme a fašizme si Kiska môže strčiť za klobúk, keďže on sám sa uchádza o členstvo v extrémistickej a zločineckej komunistickej strane, do ktorej si podal prihlášku. Takýto človek tu nemá absolútne žiadne právo hovoriť o extrémizme.

  • z diskusie inde:
   Kotleba nie je moja šálka kávy, ale nechápem, prečo ho takmer celé Slovensko odsudzuje, a pritom nám nevadí tvrdý nacizmus na UA a v Pobalti? Prezident ho odmietol prijať, ale s Porošom sa vrelo zvital, a pritom je to vrah vlastných občanov. Čo také strašné spravil Kotleba? Dokonca aj Erdogana sme prijali si všetkými poctami, a pritom podporuje teroristov z IŠ. Keď porovnávame Kotlebu s tými dvomi vrajštátnikmi, tak náš „nácek“ je oproti ním neškodný chlapec.

  • Prezident aký ten ujo čo si do tatier pozve americkú armádu to je vlastizradca

 • Andrej Kiska svojím konaním priamo ohrozuje bezpečnosť Slovenskej republiky. Stavia sa do pozície agenta teroristickej vlády USA a zločineckej organizácie NATO. Proti vôli slovenského národa vyostruje vzťahy medzi Slovenskom a bratským Ruskom. Podporou nedemokratických režimov v USA a na Ukrajine sa spolupodieľa na zvyšovaní rizika vojnového konfliktu s celosvetovým dosahom s obrovskými škodami na materiálnych a aj ľudských zdrojoch. Každý bežný občan by bol súdený podľa paragrafu 311 o vlastizrade. Nie však Andrej Kiska. Zatiaľ.

 • Nesúhlasím s tým, že ho Kiska odmietol. Ale skúsme sa zamyslieť, prečo by ho mal prijať? Nech sa Marián bráni ako chce, on sám a aj členovia jeho strany sú spájaný s protiústavnými činmi, a hlavne verejne propagujú hlinkovú gardu. Ak by ho Kiska prijal, nemohol by to naportiveň niekto zobrať ako urážku obetí holokaustu? Ako urážku všetkých slovenských partizánov? Ako urážku ľudí, ktorí boli neprávom zo slovenska deportovaný alebo zavraždený? Skúsme niekedy hodiť okom aj do druhej strany ringu.

  • Mame predsa pravny štát a pan kotlebaje slobodny a pravne bezúhonný človek.Bol legálne zvoleny vo voľbách !

  • Najprv treba dokázať vinu Kotlebovi, alebo potrestať toho, kto prvý označil Kotlebu za fašistu. Následne treba potrestať organizátora tohto pochodu, že zorganizoval tento pochod predčasne a nepočkal na súdne rozhodnutie. V tejto eufórii má pravdepodobne oveľa väčší problém prezident Kiska – porušenie ústavného sľubu a ústavných práv občanov! Podľa Článku 2, ods. (1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo! Aj Čl.30 garantuje občanom „právo zúčastňovať sa na správe verejných vecí priamo alebo slobodnou voľbou svojich zástupcov“. Takže prezident sa nepostavil chrbtom proti fyzickej osobe a občanovi Mariánovi Kotlebovi, ale porušil právo garantované občanom, ktorí odovzdali svoj hlas strane Mariána Kotlebu, zapísanou v Registri politických strán a hnutí Slovenskej republiky a riadne registrovanej štátnou volebnou komisiou pre parlamentné voľby 2016.

  • Ty si ties pekny PARAZIT.

 • Mne sa páči ako nás tu dnes ten istý Kiska, ktorý podpísal prihlášku do extrémistickej, totalitnej, teroristickej a protiobčianskej KSČ ide poučovať o demokracii a odmieta akceptovať legitímny výsledok volieb.

  • A okrem toho scientolog… kandidat na judaismus, asi aj vyznamny podporovatel baala a melchisedeka – to je slovensky prezident. Shalom. :
   -)

 • A čo ste čakali od takého človeka čo dávno okrádal obyčajných Slovákov. A naďalej okráda Čechov zo svojou spoločnostou. Koľko už zaplatili pokút,naj na tie sa mu poskladali viac menej chudáci.

 • Je vidieť, že autor článku je mimo.

  • Miro Moskowski

   Mimo čoho je autor? :-)))))))))))))))) Nevolil som Kotlebu, ale to čo tvrdí on tvrdí aj Kollar, o cigánoch tvrdil aj Fico, o utečencoch aj Sulík a Fico, kollar, SNS,…. Takže akože mimo čoho je autor? 🙂

  • Miro Moskowski

   A ešte jedno. AKý je rozdiel medzi Kotlebom a butorvieKiskou? Nepodporovala butoroviekiska fašistický režim na Ukrajine? Nepodporovalsvojích kamaratov a ich vyvražďovanie svojch občanov nielen na východoch Ukrajiny a Turecka? Obaja „kamaráti“ otovorene podporujú ISIL.Vysvetli nám koho že to ty obhajuješ?

   • BútorovieKiska podporovala aj extrémistický režim KSČ spred roku 89, dokonca si dala prihlášku do strany. A takýto chruňo tu dnes káže o demokracii a označuje obyvateľstvo za extrémistov.

 • zlodej a fašista !!!!

 • Bez ohladu na temu, neodporucam citat tieto komentare. Po niekolkych prispevkoch som to vzdal, uroven pravopisu a vyjadrovania je ako u absolventov osobitnych skol. Az na par vynimiek.

 • Neda mi to neokomentovat tento clanok 🙂

  Za prve: tvrdenie ze LSNS volili hlavne prvovolici nie je uplne presne nakolko toto cislo je vyjadrenim Exit Pollu a teda zo vzorky 20 000 ludi, ktori anonymne vypisali formulare…vzhladom na vysledok exit pollu mala LSNS cca 6% t.j. 1200 ludi vypisalo formular s tym ze volilo LSNS z toho 20% boli prvovolici a teda cca 250 ludi medzi 18-21 rokov ( LSNS volilo 209 000 ludi ) , t.j. neda sa to takto kalkulovat a masmedia vsetko hadzu na mladu generaciu a zlu vychovu a pritom je to vazny bullshit. Exit Poll je a vzdy bude len odhad. Media to zial beru za samozrejmost…

  Za druhe: Pan Prezident SR Andrej Kiska zo slusnosti voci volicom mohol zastupcu LSNS akceptovat nakolko taketo odmietanie dostava p.Kotlebu do pozicie martyra a moze mu to v pripadnych predcasnych volbach nahnat volicov SNS ( zalezi ci pojdu do koalicie s MOSTom ) a od dalsich….

  Za tretie: LSNS bola legitimne zvolena do NRSR, nebola zakazanou stranou a p.Kotleba je z trestnopravneho hladiska bezuhonna osoba ( nebol odsudeny a teda plati prezumcia neviny ) , pokial je tomu inak tak nase sudnictvo pochybilo zavaznym sposobom a je nutne s tym nieco robit…

  Za stvrte: poznam mnoho ludi ktori volili LSNS a podotykam ze ide o vzdelanich ludi na managerskych poziciach. Dovod bol hlavne to ze , citujem:’do parlamentu treba policajta’ dalsi ho volili z protestu a velka skupina ho volila pre jeho protiEU a protiNATO postoj a samozrejme protiIslamsku retoriku. Neviem o nikom kto by ho volil pre spochybnovanie Holokaustu alebo velebenia Slovenskeho statu…

  V kazdom pripade to bude na nasej politickej scene zaujimave. Len by som chcel vyzvat ludi aby sa pre politiku nerozdelovali…dalsia polarizacia spolocnosti je zla…

  P.S.: p.Polacek…toto je asi rekord v pocte komentarov na Medzicase, ci? 🙂

  • P.prezident KISKA.Hlboko ste ma sklamali,Aj Vás som volil, napriek tomu,že som Vás nepoznal,ale navzdor pre bezmocnosť v spravodlivosť a pravdu.V mediach ste boli persona non grata a nemali ste politickú minulosť,… Kotlebu som nevolil,ale už budem. Pošlite Vášho poradcu do r…i alebo minimálneho dôchodku za takú radu., Vyvolal pravý opak,hovädo.
   MUDr.Oceľ Vladimír,Závadka nad Hronom

Pridaj komentár