Protest proti prijímaniu migrantov – Žilina 11. Júla 15: 00 hod

Po proteste v Bratislave, nasleduje protest v Žiline, ktorý je plánovaný 11. júla o 15:00 hodine.

Miestom protestu má byť námestie Andreja  Hlinku (veľké námestie pri Mirage Shopping center).  Z dostupných informácií vyplýva, že tentokrát bude akcia v réžii Ľudovej strany Naše Slovensko. Na akcii vystúpi aj predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ing. Mgr. Marián Kotleba.

Z pohľadov na mnohé internetové stránky, z reakcií ich čitateľov, sa zdá, že vývoj okolo kvót neupokojil dostatočne spoločenskú situáciu.

Aj keď k istému pokroku došlo. Dnes predstavitelia  Slovenskej republiky si môžu sami určiť koľko migrantov a koho konkrétne  Slovenská republika prijme. Môžu tak zohľadniť civilizačnú príbuznosť nášho sveta a mikrosveta migranta.

Je to nepochybne pokrok oproti pôvodnej myšlienke, podľa ktorej Brusel číslo určí, Brusel vyberie a Slovenská republika v štýle „disciplína musí bejt“ dotyčných  migrantov „all inclusive“ zaopatrí.

Dovoľujem si v tejto súvislosti vysloviť tézu, že je to dôsledok masového občianskeho odporu v mnohých štátoch EU. Ak by sa verejnosť postavila k téme ľahostajne,  v súčasnosti by systém povinných kvót už naplno fungoval.

Brusel by členov (nielen) slovenskej exekutívy poľahky zlomil, hoc len výstražným poklopkaním na kohútiky eurofondov.

Napriek zamietnutiu systému povinných kvót značná časť obyvateľstva nie je spokojná. Prijateľné číslo počtu migrantov je pre ňu číslo 0.

Navyše verejná diskusia okolo migrácie začína čoraz viac naberať sociálny tón. Mnohí ľudia sa pýtajú, ako je možné, keď pre nich osobne nemá „štát“ nič, teda  okrem povinností, na „all inclusive“ zaopatrenie migrantov sú prostriedky.

Prostriedky v čase, keď Slovenská republika rok čo rok iba generuje deficity a navyšuje svoje dlhy.

Diskusia o migrantoch sa postupne mení na diskusiu o stave slovenskej spoločnosti. Na diskusiu o tom, kam sme sa za vyše 20 rokov dostali, či tento stav je tým, po čom sme túžili v roku 1989.

[sociallocker][/sociallocker]

5 komentárov

Pridaj komentár