Requiem pre znásilnené dievčatá

Ilustračné foto (zdroj: Wikipedia)

Máme tu prípad, ktorý iste rozvíri verejnú mienku na Slovensku.

Prišiel aj podnet od čitateľa, aby aj Medzičas pomohol rozšíriť tieto informácie a tak napomohol náprave vo veci.

Obsah blogu je naozaj drsný, ale napriek tomu zatiaľ ešte nehodnotím, nesúdim, máme informácie len z jednej strany.

Za tie roky, čo som na svete, viem, ako dokážu byť ľudia hovädá, ak majú nad druhým čo i len kúsok moci.

Ale tiež viem, ako dokážu klamať nielen fetáčky, ale aj anorektičky (osobná skúsenosť) a aj bežní ľudia. Politikov aj škoda v tejto súvislosti spomínať.

Za tie roky, čo vnímam svet, bolo x úchylných pedagógov a x + y nespravodlivo obvinených pedagógov.

Pamätám si aj na „spoveď“ („spovedala“ sa mne osobne) jednej drogovo závislej dievčiny, ktorá takéto zariadenie po niekoľko krát absolvovala a nepomohlo to. Ktovie, či dnes ešte žije.

Znásilnenia nespomínala, ale z toho čo mi povedala, môžem konštatovať, že radšej by som šiel bojovať do Aleppa proti „eurohodnotovým“ islamistom, než tam pracovať. Iná „klientela“…

Trestné oznámenie bolo podané a výsledok podľa blogu je:

Podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu – terapeuta, ktorý dievča zneužil. Trestné stíhanie bolo zastavené.

Z odôvodnenia o zastavení trestného stíhania je však zrejmé, že spáchanie skutku bolo potvrdené, len nebola preukázaná subjektívna stránka konania páchateľa. To znamená, že zamestnancovi tohto zariadenia stačilo, aby sa vyhovoril, že nevedel, že dieťa nemá ešte 15 rokov.

Nemám samozrejme prístup do spisu, ale ak je to tam tak, ako je to tu napísané, je to minimálne divné.

K veci boli matkou detí postupne privolaní: polícia, súd, UPSVaR , výbor pre ľudské práva NRSR.

Myslím, že je povinnosťou každej z vyššie menovaných inštitúcií vysvetliť občanovi ako a prečo tak konala vo veci, či prečo nekonala.

Zvlášť má čo vysvetľovať súd na ktorý matka dievčaťa podala predbežné opatrenie, aby jej dieťa okamžite prerušilo pobyt v zariadení. Ten súd doposiaľ nerozhodol. Sú to tri týždne.

V takejto dôležitej veci mal podľa mňa súd konať okamžite.

Lucia_Žitňanská_2011

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská Foto: Wikipedia

Takže na záver výzva pre ministerku Luciu Žitňanskú.

Prestaňte prosím venovať svoj čas na obmedzovanie slobody slova pre občana cez špeciálne súdy a špeciálnu prokuratúru. Radšej dajte dôraz na to, aby fungovali súdy bežné vo veciach, ktoré občan potrebuje.

zdroj (blog Natálie Blahovej)

7 komentárov

 • Dolezity komentar od Daga Danisa
  kedze kamaratka pred 5 rokmi pracovala v spominanom centre v Galante mozem na zaklade jej informacii konstatovat ze s Dagom suhlasim

  Niekedy sa stane, že jeden škandál sa rozmnoží na dva. Ako teraz. Máme tu sexuálne zneužívanie dievčat v „polepšovni“ v Galante.
  Čo treba odsúdiť.
  A potom tu máme politické a mediálne lynčovanie riaditeľa ústavu Petra Tománka.
  Čo takisto treba odsúdiť.

  Zneužívanie závislých
  Na sexuálnom zneužívaní dievčat v galantskom ústave nie je šokujúce to, že sa to stalo. Naopak, je to prirodzené. Je to prirodzené zlo, s ktorým v takýchto ústavoch treba rátať. A bojovať s tým.
  Čudné by bolo skôr to, keby sme si začali nahovárať, že sa to stávať nemôže.
  Jadro problému je vlastne práve v tomto. Spoločnosť (a úrady) si pred týmito rizikami zatvárali oči. A zneužitých dievčat sa nemal kto zastať.
  Oči si zatvárala polícia. Prokuratúra. Sociálni kurátori. Ministerstvo. Súd.
  Dôvod? Mladá narkomanka z ústavu je pre spoločnosť a pre úrady nikto Nula. Jej matka, pravdepodobne zo slabších sociálnych pomerov, takisto.

  Politické lynčovanie
  Žiaľ, v tomto prípade sme zatiaľ videli len dva extrémy. Najskôr ľahostajnosť. A potom, po zverejnení blogu poslankyne SaS Blahovej, hystériu. A politické pózovanie. Každý si chcel kopnúť.
  A ako to už v ľudských „triedach“ chodí, vyrobil sa fackovací panák. Ideálny je taký, ktorý vybočuje z davu. A nevie sa dobre brániť.
  Stal sa nám riaditeľ ústavu Peter Tománek.
  A začala sa poľovačka. Vraj je bývalý narkoman. Vraj si vynucoval v ústave tvrdý režim. Vraj „liečba“ nie je úspešná. Vraj uteká pred novinármi…
  Všetko sa otáča proti nemu. Aj to, čo by malo hovoriť v jeho prospech.
  Napríklad to, že je bývalý narkoman, je len plus. Prešiel si tým. Odmietol to. A 16 rokov sa venuje pomoci sfetovaným deckám. Nie za stolom či na konferenciách. Na ulici.
  Pomáha im. Berie ich do Chorvátska, kde mnohé z nich prvýkrát videli more. Stará sa. Iste, v ústave, kde je tvrdý režim. Lebo polepšovňa pre narkomanov nie je dovolenkový rezort, všakže.
  Pred novinármi neuteká. Prišiel do diskusie časopisu Týždeň. Prišiel na parlamentný výbor. Zvolal tlačovku. Nešikovne. Lebo si neplatí silný PR tím a krízových poradcov (ako to robia Kaliňák a spol.).
  Samozrejme, je pravdepodobné, takmer isté, že pri tomto druhu práce robil chyby. Aj hrubé chyby. Nezvládal ich. Trestné oznámenie na zneužívanie dievčaťa sa zrejme snažil odpratať – s tým, že dotyčného potrestal a vyhodil z práce…
  Možno niektoré z chýb, ktoré pri svojej nevďačnej práci robil, budú trestné. Možno. Počkajme si na vyšetrovanie a potom žiadajme trest.
  Len sa, prosím, nesnažme zlyhania spoločnosti, štátu, úradov, ministra, polície… zhadzovať na hlavu jediného človeka, ktorý sa vo veľkom svete politiky a mediálnych reflektorov nevie dobre orientovať. Ani brániť.
  Je to povrchné. Zbabelé. Lacné.
  Skutoční vinníci všetkých zlyhaní sedia inde. A spolu s davom hádžu kamene po jednom bývalom narkomanovi, ktorý sa chcel polepšiť…

  http://www.aktuality.sk/clanok/373282/tyzden-v-kocke-daga-danisa-od-zneuzivania-k-politickemu-lyncovaniu/#

 • Zdrogovani opiti rodicia maju zdrogovane deti o ktore sa nestaraju, tie koncia v statnych zariadeniach s terapeutmi,ktori tiez drogovali. A tu sa oddavaju ozieraniu sa a sexualnym radovankam. Liecba je jasna- k lopate a ani rozky s maslom nesmu byt zadarmo,ale za realnu pracu. Druha vec je, kto tuto spinu vytiahol a ako ju chce politicky pouzit.

 • absolventka sociálnej práce s diplomovkou na podpriemernej úrovni…viete ja so takýchto absolventov soc. práce odkonzultvala niekoľko desiatok, ale poviem vám, že bieda ducha … takíto ľudia majú výnimočné právo zo zákona uchádzať sa o prácu soc. pracovníka, napr. aj taká sliepka blahová…

 • osoba, ktorá presadzuje LGBTI ideológiu, je dnes vždy platená globálnou mafiou, takže si treba položiť otázku, čo chce globálna mafia týmto štvaním cez svojich panáčikov dosiahnuť a v princípe vždy robiť opak, aby im ich svinské plány nevyšli.

 • Milan Horelican

  to, co sa pise v danom Blogu od POSRANKYNE Natalie Blahovej je minimalne na 1 000 % pravda. Nie je to prvy pripad, ktory je ciastocne medialne zverejneny acuduj sa svete, vzdy na to dopaltil ten, kto sa stazoval – postihnuta a jej rodina. Socialny system na Slovensku je totalne ZNICENY honbou za peniazmi a ziskavania co najvacsieho poctu deti, mladeze do jeho kuratorstva – cim viac v starostlivosti, tym viac penazi zo statneho rozpoctu. Ludia, ktori sa tomu venuju vedia, ze aj ked spravia podobny PRESLAP, ze sa im nic nestane – skorumpovana policia, vysetrovatel, prokuratura a o sudoch – lepsie asi nepisat….
  Co je na tom najviac zarazajuce je to, ze ludia, ktori by v tom muohli spravit ako taku napravu – poriadok, tak na to z VYSOKA kadia a pritom su plateni z dani obcanov tohto statu. Minister prace ,socialnych veci a rodiny – pre neho je duolezite, aby mal dostatocnu zasobu VIAGRY neustale pri sebe, Socialni pracovnici – od centraly az po najnizsi stupen – riesia pripady, ktoe by nemali a zametaju pod koberec podobne skutky (trestna zodpovednost : NULOVA…zamestnaci zariadeni – spoliehaju sa na to, ze ked sa nieco dostane nahodou von spoza PLOTA, tak tomu ludia neUVERIA (ved to nie je mozne v dnesnej dobe… – trestopravna zodpovednost : NULOVA…
  teraz k niekomu, kto by to muohol riesit a zatial totalne schovane :
  Ministerka spravodlivosti, Podpredsednicka vlady JUDr. Zitnanska – pre svoju politicku karieru si da strelit do hlavy a este podakuje…matka 3 deti
  podpredsednicka Narodnej rady SR Lucia Nicholsonova – skoda reci…matka 3 deti…
  Predsednicka posRANECKEHO klubu SaS, Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Natalia Blahova – v poslednom case jedine zaujem o presadenie LGBTI do zakonov
  Ombudsmanka SR pre ludske prava JUDr. Dubovcova – jedna sa o bielych, tak to neriesi…matka niekolkych deti…
  Detska ombudsmanka, duochodkynovska TRAFIKANTKA, teta Tomanova – tak zazrata do svojej prace, za k danemu pripadu sa v zivote neDOSTANE…matka…
  dobre citate – prevazne matky a NIC…
  keby sa to stalo mne, tak akteri uz davno vonaju kyticky od korienkov (pozdrav sudruzke Ministeke Zitnaskej – kludne ma dajte zavriet za muoj nazor…)

Pridaj komentár