SIS odhalila: Propaganda zo zahraničia ovplyvňuje verejnú mienku

Článok na e-trende som otvoril v malou nádejou, že sa konečne raz dočítam aj mimovládkach a nadáciách, ktorých platia euroatlantické zdroje a ktoré si hudú svoju unijnú, multikultúrnu, promigrantskú, genderovú čí atlantickú pesničku každý deň, sedem dní v týždni.

Nedočkal som sa. Opäť je to povinná jazda pri obviňovaní Ruskej federácie a kritici postupu aktivít vládnúcej elity sú nepriamo obviňovaní z činnosti pre „nepriateľa“. Je to klasický totalitný model riadenia spoločnosti, keď sa diskusia nepripúšťa a správny, či nebodaj zákonný postoj je len ten, ktorý uznáva. Pritom sa mainstreamová egenda nedá nazvať inak ako propaganda. Keď vás denne oslovujú osoby z rôznych mimovládok platených zo zahraničia a presadzujúce záujem zahraničných sponzorov, to je v poriadku, to už propaganda nie je?

A viac-menej aj SIS priznáva, že nejde ani tak o odhaľovanie „nepriateľskej propagandy,“ ako o vytvorenie systému na zastrašovanie ľudí v spolupráci s ďalšími európskymi krajinami.

V článku sa tvrdí: „Reakciou na podobné nové výzvy, ktorým musia bezpečnostné zložky čeliť, bol aj vznik Národného bezpečnostného analytického centra (NBAC). K ďalším podrobnostiam sa aj vo vzťahu k zahraničným partnerom SIS nemôže z taktických a strategických dôvodov vyjadrovať, aby túto spoluprácu a jej výsledky neohrozila„.

V skutočnosti sa o tejto propagande hovorí už roky, ale reálne dôkazy nepriniesol nik. Všetko je v polohe konšpirácii a nejasných náznakov. Áno, je pravda, že ľudia veria hoaxom a nezmyslom, ale nie kvôli tomu, že to riadi „Putler z diablovho úkrytu“. Za posledné roky sa mainstreamová tlač zvykla na bohorovné klamstvá, manipulácie, ohýbanie, prispôsobovanie, alebo len obyčajné zatajovanie faktov. Novinárom proste ľudia neveria. A tak si radšej prečítajú zaujímavo napísaný článok mimo oficiálneho prúdu, ktorý je viac v súlade  s tým, ako to cítia oni

Aby toho nebolo dosť, v súlade s posilňovaním svalov štátnej moci, začínajú hľadať a postihovať za „nesprávne názory“ aj policajti. Portál Žive priniesol článok o tom, ako začína polícia pôsobiť na tomto poli rušenia slobôd jednotlivca:

Úloha monitorovania a vyhodnocovania konšpiračných a sporných správ pripadne odboru počítačovej kriminality. „Momentálne prechádza organizačnou zmenou. Aktuálne počty policajtov budú navýšené o 12 tabuľkových miest. K organizačnej zmene by malo dôjsť od 1. mája,“ informoval Živé.sk Lazarov. Podľa Denníka N dnes v jednotke pracuje 13 odborníkov.

Pomaly ale iste sa vraciame na vyššej úrovni špirály pred rok 1989. A idioti tomu ešte tlieskajú

5 komentárov

 • Je to prirodzene. Toto je prirodny-kozmicky-bozi zakon. Ak date cloveku nieco zadarmo, nebude si to vazit. Ak si to clovek musi vybojovat, tak si to bude chranit. Americania preliali krv pri boji za slobodu, za zjednotenie a generacie potom tuto slobodu mali v dusi zakorenenu. Nie vecne, posledne generacie uz tento boj nemaju v sebe a preto vidno ako sa zo „slobodnej krajiny“ stava diktatura. My sme na tom rovnako, nebojovali sme v 89, nebojovali sme 92. jedno aj druhe sme dostali na podnose. Preto slovaci, ako narod nemozu mat pozitivny vztah k slobode a narodnemu uvedomeniu. Je to smutne, ale vojny a krv maju svoj zmysel. smutne z nasho nepochopenia vyssich principov a prirodno-kozmicko-bozich zakonov

 • CEPI->GPI->SAC

  Skuste si precitat odporucania tohto thinktanku z jesene 2016 po prieskumoch a porovnajte to s realitou.
  http://www.cepolicy.org/sites/cepolicy.org/files/attachments/globsec_trends_2016_sk.pdf
  Odporucania zacinaju od strany 12.
  Vsade kde sa spomenie „ruska propaganda“, vymente to za „americku propagandu“ a ocitnete sa niekde v roku 1969.

  .

 • Knieza Myskin

  Pre J Smatanu, J Bencika a podobnych:
  _________________________________

  Ako sa Fínsko vysporiadalo s dezinformáciami

  V apríli 2015 vypustilo Rusko fínsku verziu štátneho informačného webu Sputnik. Tento web je preslávený dezinformáciami, falošnými správami a ruskou propagandou. Kým na Slovensku sa podobným webom darí, vo Fínsku tento portál skončil po roku. Dôvodom bolo, že ho nikto nečítal a Rusom sa ho neoplatilo financovať.

  Magazín The Foreign Policy ponúka skvelý text, ktorý odhaľuje spôsoby, akým Fínsko bojuje proti propagande a fenoménu fake news. Škandinávska krajina nepoužíva primárne stratégiu ako pobaltské krajiny alebo Ukrajina, ktoré zakazujú a pokutujú ruské informačné kanály. V konečnom dôsledku je to totiž kontraproduktívne. Cenzúra totiž ľudí priťahuje a takéto weby sa môžu cítiť ako obetné baránky.

  Fínsko radšej stavilo na kvalitné vzdelanie, ktoré deti neučí memorovaniu, ale pochopeniu súvislostí. Dôležitou súčasťou fínskeho školstva je kritické myslenie. Okrem toho do boja proti propagande vláda vyrazila aj vlastným programom.

  „Najlepšou reakciou nie je ani tak uvádzanie (nepravdivých) informácií na pravú mieru, ako skôr schopnosť mať vlastný pozitívny naratív a držať sa ho,“ povedal odborník na verejnú diplomaciu a strategickú komunikáciu Jed Willard, ktorý pre fínsku vládu zostavoval protidezinformačnú stratégiu.

  Čo to znamená? Úradníci chodia na školenia a workshopy, kde sa učia vyhodnocovať informácie a brániť sa fake news. Pred hrozbou škodlivých správ varoval už v roku 2015 aj fínsky prezident Sauli Niinisto a vláda berie túto otázku smrteľne vážne. Výhodou Fínska je, že v nej nežije početná ruská komunita a zároveň fakt, že 5-milionové Fínsko nie je pre ruskú propagandu top prioritou.

  https://www.etrend.sk/ekonomika/preco-lietadlami-lietame-rovnako-rychle-ako-pred-polstorocim.html?split=2
  ___________________________________________________________________________________________________
  jediny problem tohto sposobu je v tom ze takito ludia potom nezeru ani americku propagandu ale rozmyslaju samostatne
  a vychova ludi k mysleniu nejaky cas trva …. a mysliet boli ….

 • Ja som osobne zhrozený z toho ako tí čo predtým bojovali za demokraciu a slobodu teraz kádrujú, značkujú…Šimečkovci,Smatanovci,Havranovci…Užitoční sa realizujú…Mainstream tvrdohlavo zotrváva na neochvejnej dotktríne ,nediskutuje a tým len stmeľuje skupinu ináč zmýšľajucich.A rozmyšľajúcich!

Pridaj komentár