Trpký názor Slovenky v Amerike

V diskusii Sme napísala Ivanna, ktorá žije a pracuje v Amerike o miestnych pomeroch. Nie je to príjemné čítanie a osvetľuje popularitu Trumpa.

Trump má šancu vyhrať, aj napriek obrovskej nevýhode, za ktorú môžu masmédia. Takmer všetky ľavicové, takmer všetky pro-Hillary. Každý človek, ktorý má funkčnú aspoň polovicu mozgu musí vidieť, čo sa tu deje. Podobná situácia sa udiala v posledných parlamentných voľbách s Kotlebom. Média sa spolčili a rozhodli sa publikovať len negatívne články, prípadne vôbec. A aký prekvapivý bol výsledok? V žiadnom prípade nechcem prirovnávať Trumpa ku Kotlebovi, pretože Kotleba je zarytý socialista a je inšpirovaný ideologiou. Rovnaká situácia je s Trumpom a médiami.

Za rok a pol som nevidela v masmédiách jedinú pozitívnu správu o Trumpovi a naopak, zámerne pozitívne a nadľahčené negatívne správy o Hillary. Trump porušil politickú korektnosť. Otvorene sa vyjadril o ilegálnych imigrantoch z Mexika a Južnej Ameriky. V USA sú ich milióny. Ak spáchajú trestný čin, väčšina veľkomiest ich ani nedeportuje! Svoje deti posielajú do škôl na účet daňových poplatníkov. Dokonca môžu aj voliť.

Obama mal pred dvoma dňami rozhovor v TV, kde sa ho moderátorka opýtala, či je to Ok, ak „nedokumentovaní občania“ (to je fráza, ktorou masmédia označujú ilegálnych imigrantov), a či sa dostanú do problémov, ak pôjdu voliť a on povedal, že určite nie, že môžu ísť so spokojným vedomím voliť. Ja mám zelenú kartu a voliť nemôžem. Keď som si o tom googlila, tak dokonca tam bolo napísané, že sk by som volila, tak môžem byť dokonca deportovaná! Zatiaľ čo ilegáli, ktorí ani len neplatia dane a dokonca sa kvalifikujú na sociálne dávky, môžu!!!

Mám známu, ktorá žije na Floride, má po päťdesiatke a nevie sa zamestnať (inak je Hispánka narodená v USA a aj ona bude voliť Trumpa). Keď si bola požiadať o sociálnu podporu, tak na dokumentoch bolo jasne napísané, že nemusí preukázať žiaden legálny status, aby sa kvalifikovala!!! Ako je toto fér? Toto je presne politika, ktorú robia demokrati už roky.

Obama sa za posledný rok snaží doviezť toľko moslimov, koľko len môže. V okolí som si všimla, že sa pohybuje podstatne viac zahalených dám, než v minulosti. A mne imigračné nie je schopné rok a pol obnoviť zelenú kartu. Už dva krát som požiadala, aby môj proces zrýchlili a nič, že vraj toho majú veľa. Predtým som dostávala korešpondenciu do troch mesiacov, teraz od posledných pokynov čakám už rok! Osobne som musela ísť na imigračné, aby mi dali pečiatku do pasu, pretože nemám žiaden platný legálny doklad, keďže moja zelená karta vypršala! Práve preto je toľko Američanov rozhorčených, pretože americké hranice sú prakticky neexistujúce.

Drogové gangy pašujú heroín a New Hapshire má epidémiu v drogovej závislosti. Ilegáli, ktorí boli prichytení pri trestnom čine boli po odpykaní trestu prepustení na slobodu a je veľa prípadov, kedy tieto indivídua zabili ľudí. Ak by boli deportovaní, nikoho by nezabili.

Ale imigrácia nie je jediný problém. 19 biliónový dlh USA, fakt, že všetky výroby opustili USA a presunuli sa do Mexika a Ázie, ľudia nemajú prácu. Bill Clinton podpísal Naftu, ktorá spôsobila odliv pracovných miest do iných krajín. Spoločnosti môžu vyrábať veci v zahraničí a doviezť ich do USA bez daní, no neplatí to na export amerických produktov.

Dane pravidelne stúpajú, reforma Obamacare je neskutočná. Ceny poistenia vzrástli a ľudia si zdravotné poistenie nemôžu dovoliť a aj keď si ho môžu dovoliť, tak deductable je tak vysoký, že im bežné zdravotné úkony ani nepokryje. Moja svokra platí mesačne 500 dolárov len za poistenie! Pokiaľ ročne neminie xx dolárov – je to niekoľko tisíc, tak ešte aj tie výdavky si musí uhradiť z vlastného. Trump navrhuje, aby Obamacare bola úplne zrušená a odstránené bariéry pre poisťovne, ktoré si budú môcť konkurovať medzi jednotlivými štátmi a ako vieme, konkurencia zníži ceny a dostupnosť zdravotného poistenia. Trump vie, že pre správne fungovanie ekonomiky je potrebné odstrániť nezmyselne regulácie a uvoľniť trh.

Pán Sulík sa však mýlil v jednom. Nie je to len biely heterosexuálnych muž, ktorý rozhodne, pretože ten je už v menšine. Veľa žien podporuje Hillary len preto, že je žena. Média vytiahli na Trumpa čo len mohli a nafúkli to ako sa len dalo. Z nahrávky spred desiatich rokov bol svetový škandál. Prečo žiadne médium nepíše o Hillary? Prečo majú dvojitý meter?

Trump je pod drobnohľadom. Hillary pozvala na jeden predvolebný míting Jayzho, ten zacal hádzať bomby ako Ni**er a F**k a nikde ani slovo. Keby toto urobil Trumpov hosť, tak to by bol koniec sveta. David Duke podporil Trumpa? Katastrofa. Hillary sama povedala, ako ju inšpiroval Larry Bird a aký rešpekt ma voči nemu a je to jej mentor. Larry Bird bol vysokým členom KKK. Média mlčia. Že má tridsaťročnú kariéru političky. Pre nedôveryhodnosť bola vyhodená z Watergate.

Hillary vždy klamala a stále klame pre vlastný profit. Bill Clinton znásilnil niekoľko žien. Hillary zastupovala muža, ktorý pred mnohými rokmi znásilnil vtedy 13 ročne dievča a oslobodila ho. Dievča vyhlásila za blázna a že si vymýšľala. A teraz sa snaží preraziť ako bojovníčka za ženské práva a práva detí? Tá žena, ktorá zastrašovala Billove obete znásilnenia a hovorila, že si vymýšľajú? Škandál s jej e-mailom ani nespomínam. SME to v jednom článku zľahčilo, že sa dostala do problémov, lebo používala súkromný email v práci. To vôbec nie je to, čo sa stalo!! Hillary používala niekoľko zariadení na vlastnom serveri, ktorý obsahoval tajne infomácie a po tom, čo dostala predvolanie na vyšetrovanie zámerne vymazala 33 000 emailov a už sa k ním nikto nedostali. Navyše tvrdila, že nikto sa k týmto e-mailom nedostal, no dnes vidíme, že klasifikovane e-maily zaslala aj svojej upratovačke, ktorá samozrejme na ich čítanie nebola autorizovaná!

To je len špička ľadovca. Média nespomenú, či sa nachádzalo v hacknutych e-mailoch vo Wikileals! Ako zastrašovali Bernieho Sandersa, aby ju po prehratých a ukradnutých primárkach podporoval. To, že šéf jej kampane dostal pozvánku na spirituálnej varenie, ktoré zahŕňa krv, spermie a iné nechutnosti, potenciálne zapletenie do sekty, to že média a reportéri jej servírovali otázky pred debatami. O tom žiadne masmédium nenapíše. A toto je len slabý odvar zo vsetkych škandálov a klamstiev.

Môžem ešte spomenúť, že Clinton Foundation – jej a Billova charita je pod vyšetrovaním FBI, keďže prostredníctvom nej prijímali finančne dary od domácich donorov, ale aj od krajiny ako Katar a Saudská Arabia, ktorí sú jedným z najväčších potlačovateľov ľudských práv na svete a za tieto príspevky garantovali politické výhody a pozície, teda Pay to play. Z tejto charity zaplatili ich dcére Chelsea svadbu a platili jej z toho 10 rokov životne náklady a výdavky.

Je na čase si vytiahnuť hlavu z piesku. Každý, kto si naštuduje čo i len trocha o Hillary a naďalej ju bude obhajovať, to nemôže mať v hlave v poriadku. A preto musí Trump zajtra vyhrať.

64 komentárov

 • smutne je len to, ze to musela pisat na mensinovom, konspiracnom, bulvarnom, proamerickom debilnicku – SME, ktory roky necitam.

 • Kotleba je socialista? Tu už každý je socialista.

 • zaujimave, z poslednych 8 prispevkov 3 napisali ludia zijuci v USA

 • Ahoj, teta Hillary! Nevyhrala si. Čo už. Taký je život. Keby tvojim protikandidátom bola tak isto žena, určite by si vyhrala. Hoci je Amerika tak silno emancipovaná, koho chce mať v Bielom dome? No predsa chlapa!!!

  • Sa pozri aj na druhú stranu. Šak Amerika ju nezvolila nie preto ,že je žena ale preto ,že je to falošná osoba ktorej na Amerike absolutne nezáleží. Ja by som ju volil len v prípade ,že keby jej oponentom bol R. Nixon. Samozrejme ani Trump neni boh ,ale je aspoň menšie zlo.

 • Len jeden priklad „faktu“ ktory napisala slecna Ivanna: „Hillary zastupovala muža, ktorý pred mnohými rokmi znásilnil vtedy 13 ročne dievča a oslobodila ho. Dievča vyhlásila za blázna a že si vymýšľala“. – obhajca v sudnom procese je na to aby obhajoval obvineneho. Obzaloba musi dokazat vinu, obhajova spochybnuje tieto dokazy. Na zaklade tohoto rozhodne porota ci bola vinna dostatocne preukazana. Ak nie, je verdikt „nie je vinny v ramci obzaloby“ …..
  Blud c.1 – Clintonova nikoho neoslobodila, to robi porota.
  Blud c.2 ak si obhajca v sudnom procese, neznamena to ze schvalujes alebo neschvalujes trestny cin z ktoreho bol tvoj klient obvineny , tvojou ulohou je spochybnit dokazy predlozene obzalobou. Podla zvratenej logiky sl.Ivanny je obhajca masoveho vraha pred sudom tiez masovy vrah…

 • Larry Bird, dlhé roky hrával basket s černochmi a pritom člen KKK. No do by to bol povedal. Vie o tom vôbec?

 • Zijem v USA, mam aj obcianstvo… a tento clanok su rovnake vymysly, ake dava aj Trump – alebo autorka pozerala privela Fox news a nevie si utvorit vlastny nazor a iba presne opakuje co videla v TV…

 • Prosím Vás vymažte tento hlúpy slogan článok. To bolo asi pridané Ivanka’s sesternicou? Ja tu bývam a sa hanbím za budúceho „elective President“. NY, CT volilo spravne. Negativne postoje asi preto že sa znížil predaj jej značky oblečenia? Úkaz kópiu jeho daňových priznaní ??? Zaplatil nejaké alebo urobil další Bankruptcy?? Drop the mic!

 • A ked mas zelenu kartu ako pises preco si nepoziadala do rokoch o obcanstvo. Lebo podla toho co tu pises sa robis velmi mudra no ale v hlave mas nasrate a riadne.

 • Milé slovenské Američanky, stále s papierom aj bez neho, pre Američana ste len prisťahovalci, nikdy vás nepustia k sebe bližšie, ani s kartou, ani bez nej, ak je vám tak dobre, žite, mne je úplne jedno, či si žijete dobre, alebo zle, aj vám nezáleží na nás, ako tu žijeme, ale jedno je isté, pôvodný obyvateľ Ameriky je Indián, zvyšok bola len banda vrahov, ktorí v túžbe po majetkoch, pozemkoch, zlate vyvraždili miliony deti ,žien, starcov a mužov, teraz sa hrajú na ochrancov slobody a práv na celom svete, len prv aby z toho aj niečo mali, ich všetkých dokonalé vyzbroja, potom akože, ich idú chrániť, len neviem pred čím, skončí sa to úplným chaosom, rozvratom, zničenými domovmi, vyvraždením tisícok ľudí, to všetko akože vrámci zachovania demokracie, ale ja tomu vravím, vrámci zachovania aspoň zbytku tej životnej úrovne, ktorú niekedy a mali. Tak pracujte, zarábajte, tešte sa zo života, ale nepíšte tie chválospevy na Ameriku, ak tam žijete tak dlho, tak ste slepé, ak nevidíte, ako bolo pred 20 rokmi, koľko čo stálo, koľko bolo práce, že aj tam sa to všetko domrvilo. Nový prezident ešte nezačal, tak uvidíme ako sa bude vyvíjať jeho politika, alebo lepšie povedané tých ku komu patrí, kto ho podporuje, ale dúfam, že sa nebudú zhoršovať vzťahy rusko – americké, aby sme nežili v strachu pred vojnou. Lebo teraz by asi víťaza nebolo.

 • Ta ženská i když žije v USA ,tak ví velký prd.Jak může s nimi srovnávat pana Kotlebu?Ona snad má s ním problémy?Navíc něco malinko k těm tzv.svobodným volbám v USA.Je to jenom všechno komedie pro lidi .Již dávno bylo určeno těmi skutečnými vládci v pozadí ,kdo bude prezidentem.Oba kandidáti mají v rodinách jednoho žide vedle druhého.To je ta pravá cesta k tzv.vítěství ve volbách Takže se máme při přípravě na jadernou válku USA proti Rusku na co těšit.

 • NO VAZENY SLOVACI A MEDZICAS ! KEDZE ZIJEM V USA UZ ZOPAR DOBRYCH ROKOV TAK TENTO CLANOK BY SOM HODNOTIL ASI AKO 30% BLUDU A 70% PRAVDY . Co sa tyka nelegelanych a ich socialnych davok a voleni atd . 1. ilegalny imigrant nemoze dostat ziadne socialne davky kedze nema dokumenty jedine moze dostat nejaky prispevok na dieta ktore je narodene v usa cize je US CITIZEN to k prvemu bludu 2.ilegal nemoze volit v ziadnom pripade na to aby isiel volit sa musi preukazat dokladmi ktore on nema cize je totalne bez sance aby volil to je druhy blud!a to video by som chcel vidiet kde to ten obama povedal lebo sa mi to nezda 3. problem drog v usa urcite nieje zapricineny migraciou to snad nikto nemysli vazne tieto traposiny samozrejme je zname ze z Mexika ale aj z inych krajin napriklad Afganistan mozno spomenut sa pasuje do sveta aj do usa mnozstvo drog otazka znie ci v tom nemaju prsty aj same vlady jednotlivych krajin atd ,ale to teraz nechcem rozoberat ,cize spat k migracii .Drogy a migrantov spajat dokopy je blud! V usa bezi uz roky propaganda na podporu drog LGBT a inych zvrhlosti a skoro kazdy treti amik uz pouziva drogy, alebo mal s nimi skusenosti, samozrejme aj medzi migrantami ,medzi ktorymi su okrem ineho aj SLOVACI sa najdu kriminalne zivli ,ale niesu vsetci dilery drog a vrahovia mnohi z nich tvrdo pracuju za minimalne mzdy su vyuzivany doslova ako otroci na tazke prace a urobili pre tuto krajinu viac ako hocijaky amik co sedi a hraje hry doma a berie podporu. To ze vyhral Trump bude dobre hlavne pre svet ,kedze svitla nadej na zadrzanie vojny ,ktora uz bola na spadnutie a vyzera to tak ze elity ktore stali za Hillery po neuspesnom tazeni proti rusku sa nakoniec stiahli (asi im doslo ze rusko sa neda znicit ekonomicky ani propagadisticky a vnutorne jedine zautocit aj to by bolo otazne)pravdepodobne aj po dohode ze trump necha Hillery na pokoji co sa samozrejme uvidi hned po volbach (emaily,korupcia atd) jednoducho to treba zmenit oni to pochopili a bude sa menit taktita pravdepodobne co by bolo velmi dobre pre svet vsetko je to o politike vazeny netreba byt az taky naivny ale je dobre ze Trump je prezident Usa dalej sa uvidi .

  • Moj nazor taktiez ohladom vojny, je na spadnutie!!! Vid Syria, oni podporovali AlKaidu, Dzihadinov ci ako sa volaju aj Isis USA ma na svedomi a teraz ide proti Rusku, ked sa snazi pomoct Asadovi???

Pridaj komentár