Útočné skupiny “utečencov” čoraz častejšie útočia na francúzskych policajtov v Calais.

utecenci

Útočné skupiny “utečencov” čoraz častejšie útočia na francúzskych policajtov v Calais. V priebehu týždňa bolo ranených až 17 policajtov – alarmuje policajný odborový zväz, ktorý obava sa vypuknutia bezprecedentnej vlny nepokojov v meste.

Francúzka vláda obviňuje funkcionárov medzinárodnej anarchistickej organizácie No Border že podnecujú k nepokojom tisíce “imigrantov”, ktorí táboria na veľkom táborisku prezývanom “Nový prales”.

Podľa MV do Calais prichádzajú anarchisti z celého Francúzka, Veľkej Británie, Belgicka a Holandska, ktorí pomáhajú “utečencom” ilegálne sa dostavať na britské ostrovy a podporujú “utečencov” k útokom na policajtov, ktorí strážia pristav a vchod do Eurotunela. “Utečenci” na nich útočia kameňmi, fľašami a železnými tyčami.

Policajti upozorňujú, že správanie imigrantov sa radikálne zmenilo.

Pred tým pri pohľade na políciu utekali ? teraz chcú sa biť s policajtmi, ktorí im blokujú vstup do Eurotunela a prístavu.

Prečítajte si tiež o tom ako aktivisti No Border nútili svoju kamarátku aby mlčala, po tom ako bola hromadne znásilnená ?utečencami?.

Mariusz Malinowski

Zdroj Bojówki uchodźców atakują policjantów w Calais! 17 funkcjonariuszy.