Volebná mašina Smeru pracuje naplno – a nikto to neregistruje

Naše masmédiá zverejnili správu agentúry SITA, že veľmi známa predstaviteľka vládnej strany Smer-SD, členka predsedníctva strany, Renáta Zmajkovičová sa na tému zníženia DPH prejavila ako zahranično-politický expert. Vraj je to kompenzácia za  sankcie voči Rusku a následná orientácia Ruska na čínskych dodávateľov. 

V diskusiách sa prispievatelia odviazali a okrem nadávok a povrchných konštatovaní sa reálne k ničomu nevyjadrili

Renáta Zmajkovičovú mám zafixovanú ako pani, extrémne dbajúcu na vlastnú sebaprezentáciu, ale s odbornými znalosťami ani zďaleka nedosahujúcimi kvalitu jej „exteriéru“. Preto je podľa môjho názoru prakticky nemožné, aby podobné geopolitické úvahy vyšli z jej vlastnej hlavy

Je zrejmé, že Smer-SD ako mimoriadne profesionálna strana berie svoje „povinnosti“ vážne. Ak ide o získanie percent vo voľbách postupuje pedantne vo všetkých oblastiach, ktoré vplývajú na mienku ľudí a vypúšťa pokusné balóniky pre rôzne voličské skupiny na základe dopredu pripravených prieskumov. Hoci sa Renáta Zmajkovičová môže zdať ako málovýznamný subjekt volebnej mašinérie Smeru, v skutočnosti má podľa mňa významný presah na ženskú voličskú základňu ale aj na staršie vekové skupiny. Jej fanklub na Facebooku má vyše 4-tisíc ľudí a ona sama sa pozicuje do polohy ochrankyne záujmov ženskej polovice ľudstva.

Renáta Zmajkovičová -  Facebook Renáty Zmajkovičovej

Renáta Zmajkovičová – Facebook Renáty Zmajkovičovej

Témy, ktoré vo svojom  vyhlásení spomenula, sú témami, ktoré majú šancu rezonovať práve v danej skupine ľudí. Každá matka sa bojí vojny a na napätie medzi Ruskom a Západom ženy pozerajú vo všeobecnosti s nevôľou, čo sa v elektoráte Smeru ešte viac násobí tradičnou nedôverou k Západu  ako takému. Nakoniec dnes už všetky strany musia na základe vlastných prieskumov vedieť, že absolútna väčšina elektorátu je proti politike Západu voči Rusku, proti sankciám a proti vojne. Je potom otázkou, prečo sa správajú tak, ako sa správajú, nechávajú v tejto téme voľnú ruku Smeru a dobrovoľne sa zbavujú svojich voličov protiruskou rétorikou.

Rovnako je pre ženy a dôchodcov mimoriadna správa, že Smer-SD znížil dane na potraviny.  Mám matku, ktorá desaťkrát obráti každý cent, kým ho minie a hoci sa v makroekonomickom  pohľade len presunú peniaze z jedného vrecka do druhého, práve tá časť, ktorá „náhodou“ zahŕňa najväčšiu časť voličov Smeru to pocíti. A samozrejme aj ocení hodením hlasu vo voľbách.

Dajte si dokopy fakty a zistíte, že ide o ďalší z populistických, presne zacielených marketingových krokov strany Smer-SD, kde Renáta Zmajkovičová je len nosičom týchto správ. Ale rozhodne nie ich pôvodcom.

Budem sa opakovať – ak nezačnú ostatné strany brať politiku ako seriózny biznis, voľby 2016 budú mať za následok zdrvujúcu porážku opozície

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

6 komentárov

  • Pán Poláček, tento problém je trochu širší, hoci musím s Vami súhlasiť o súčasnom načasovaní týchto balíčkov. Klobúk dole, ale vedia v tom chodiť.

    Pán Poláček môžeme sa dohadovať o tom kto čo urobil pre Slovensko, ale tuna nie je ten problém. Môžeme tu vykrikovať, môžeme tu vypisovať, že to je len marketingový ťah SMERu, že to je čistý populizmus, lenže toto len svedčí o nepochopení reality, o nepripravenosti opozičných strán, o neschopnosti nič ponúknuť. Toto je len ich „bohužiaľ“ jediná obrana.

    Opozičné strany sa správajú ako napr. USA. USA tiaž veria vo svoju výnimočnosť, nenahraditeľnosť, genialitu a ešte neviem čo. Lenže sú už tak zahľadené do seba a zamotané do rôznych žabomyších vojen, že celkom stratili kontakt s realitou. Najhoršie je to, že si to už ani neuvedomujú a vo svojej (budem otvorený) sprostosti vinu za svoje neúspechy zvaľujú na obyčajných ľudí. Len im môžeme ďakovať, že vo svojej zatrpknutosti slovami svojich predstaviteľov a cez svojich internetových trollov rozdelili spoločnosť a spustili štvavú a urážlivú kampaň proti inak zmýšľajúcim ľuďom.

    Opozícia nepochopila základnú vec – ľudia sú už unavení, splácať rôzne ozdravné balíčky. Ľudia už nie sú ochotní splácať rôzne prešľapy politikov s arogantným vysvetlením, že čo ste si zvolili, to si to teraz vyžerte. SMER to pochopil a ľuďom dáva akúsi kompenzáciu. Je to obchod, niečo za niečo.

    • Volici si totiz povedia – kradnu vsetci, ale Smer nam aspon nieco z toho nakradnuteho da. A preto ho zvolia.
      Ono, uplne staci chodit medzi ludi a zistovat, ci vidia nejaky rozdiel medzi „poctivou pravicou“ a „skorumpovanym Smerom“. Dovolim si tvrdit, ze minimalne dve tretiny naroda ziadny rozdiel nevidi. Pre mna osobne bol velmi inspirativny jeden rozhovor s podnikatelom z medicinskeho prostredia, ktory tvrdil, ze za Smeru sa podnika lepsie – vraj staci dat 10% a ma garantovany biznis. Pri SDKU sa nedalo nic naisto dodavat ani v pripade, ak odovzdal „vypalne“ vo vyssej sume. Pritom tu neslo o uplatky typu – chcem aby ste preferovali moju firmu pred niekym inym. Tu islo doslova o vypalne – ak chcete nadalej ostat dodavatelom, muste mi dat nejaku cast zisku. Ako hovorim – vypalne

      • Pán Poláček, Vy ste ma nepochopili asi tak ako nechápu opozičné strany úspech SMERu. Pozrite sa, ja som z tých drístov o tzv. reformách pravice už vyrástol. Povedzme si to otvorene, na výber sme nemali ak sme nechceli skončiť ako Ukrajina. To, že Dzurinda a spol. úspešne „spolupracovali“ s Bruselom a boli aj patrične odmenení vieme. Nebudem tuna písať ako nás Brusel za odmenu „nasilu“ dotiahol do EÚ a to euro. To je na iný článok. Lenže a to je dôležité nikto nenapíše koľko nás to stálo. Čo sme museli obetovať a na koho táto ťarcha najviac dopadla.

        Pán Poláček, ľudia videli prácu pravice a im to stačilo. Ľudia sú už unavení a nahnevaní – len dávať a nič nedostať. SMER sa z roku 2010 a prehry vo voľbách poučil, tak nech sa láskavo poučia aj zbytky tzv. opozície. Ale to je asi nad ich možnosti a to je škoda.

        A ešte jednu vec na koniec. Dokonca aj pravicoví analytici si dávali pozor pri hodnotení tohto balíčka, lebo vedeli, že SMER ich zase dobehol a zdravý rozum im hovoril, že ak si nechcú znepriateliť aj ten zbytok sympatizantov, musia sa aj primerane vyjadrovať. Analytici to pochopili, politici žiaľ nie.

        • Ja sa považujem za liberála v pôvodnom zmysle. Neverím v blahodárnu ruku štátu, etatizmus centralizmus. Preto by som rád videl minimalizáciu úloh štátu, viac zodpovednosti jednotlivca a menej byrokracie. Bohužiaľ za vlády Smeru sa toho nedočkáme. Štát sa naopak posilňuje a voličom sa rozdáva z toho čo sa nerozkradne na úrovni elít. Netvoria sa rezervy a neznižuje sa absolútna hodnota zadíženia štátu. Nepodporuje sa rozvoj strednej vrstvy, malého a stredného podnikania, sektor služieb, klesá reálna vzdelanostná úroveň obyvateľstva naviac so zlou skladbou vzdelanosti v neprospech technických a prírodovedných odborov atď. Nič z toho Smer nerieši, lebo to v princípe riešiť ani nevie. Balíčky Smeru sú konzumné, vytvárajú a posilňujú nárokovú spoločnosť neposilňujú naopak tvorbu zdrojov. To sa neskôr vypomstí v menšom príjme štátneho rozpočtu, keďže ľudia budú viac spotrebovávať, hoci budú menej aktívni a viac sa spoliehať na štát.

  • Ale áno, pán Poláček, registruje. A reaguje – pre opozíciu typicky – antikampaňou. Nie „byť za niečo“, ale „proti niečomu“. O tom je tento článok, však?

    • Ide o to, ze Smer pochopil, že politika je v podstate oblast reklamneho priemyslu a tak sa k tomu stavia. Jeho vobec nezaujima realita, ale len dojem, aky jeho „reklama“ spravi na ludi. Robi to profesionalne a robi to dobre. Opozicia sa toci v kruhu a oslovuje len „presvedcenych“. Ibaze tadial cesta nevedie. Dolezite je ziskat na svoju stranu ludi, ktorych momentalne oslovuje Smer. A napriek tomu, ze by som velmi rad videl zmenu na cele vladu, dovolim si tvrdit, ze ak bude opozicia stale robit to iste co doteraz, Fica sa nezbavime

Pridaj komentár