Zabuchnite dvere do svojich štátov, alebo zaplatíte strašlivú cenu

„Zabuchnite dvere do svojich štátov, alebo zaplatíte strašlivú cenu“, hovorí bývalý predseda Austrálie Tony Abbott, ktorý bezohľadne vyriešil problém imigrantov. Abbott hovoril pre noviny Daily Mail. Tu sú úryvky rozhovoru.

Samozrejme, bezpečnosť a dobrý život, ktoré existujú takmer výlučne v štátoch západu je magnetom, ktorému sa ťažko vzoprieť. To požehnanie nie je náhodou dejín, ale výsledkom puntičkárskeho dopracovávania hodnôt, ktoré boli starostlivo kultivované a posilňované v priebehu storočí.

Priamo alebo nepriamo je imperatív „miluj bližšieho svojho ako seba samého“ v srdci každej západnej politiky. Je vyjadrený v zákonoch ochrany práce, v silných poistných systémoch, v príprave na príjem utečencov. To je to čo zapríčinilo, že sme úctyhodnými,  humanitárnymi, a tiež solventnými ? ale teraz ten zdravý pud vedie väčšinu Európy do katastrofickej chyby.

Všetky štáty, ktoré hovoria, že „každý kto sem dôjde, môže tu ostať“ sú v nebezpečenstve z dôvodu rozsahu migrácie ľudstva, ktorá je už viditeľná. Desiatky a možno stovky miliónov ľudí žijúcich v chudobe a nebezpečenstve, sa budú snažiť dostať sa do západných štátov, pokiaľ budú mať možnosť.

A nemôžeme ich z toho obviňovať. Lenže žiaden štát alebo kontinent nemôže otvoriť svoje hranice pre všetkých záujemcov bez toho aby sa podstatne oslabil. To je riziko, na ktoré práve pristupujú národy Európy kvôli zmätočne definovanému altruizmu.

V o niečo menšom meradle Austrália zažila tento problém a vyriešila ho.

Prvá vlna ilegálnych imigrantov do Austrálie v roku 2001 narástla na 4000 ľudí, kým vláda zastavila všetky plavidlá. Spravila to tak, že začala odbavovať žiadosti mimo svojho teritória, zamietala žiadateľom trvalý pobyt a  v niekoľkých prípadoch otáčala lodi naspäťdo Indonézie.

Druha vlna utečencov na lodiach narástla až na 50 000 ročne – a pokračovala v náraste – v júli roku 2013. Vtedy moja vláda začala otáčanie plavidiel, aj v prípade použitia oranžových záchranných lodí. To vtedy pašeráci cielenie potápali svoje lode.

Prešlo už 18 mesiacov odkedy posledné nelegálne plavidlo priplávalo k Austrálii. Všetky imigračné centrá sú zavreté, rozpočty na imigrantov vo výške 4 miliárd dolárov sú minulosťou. A čo je najdôležitejšie – nikto už na mori nezomiera. Preto zastavenie lodi a uzavretie hraníc je jediným možným aktom milosrdenstva, ktorý je možné spraviť.

Pretože Austrália má teraz bezpečné hranice a nie pašeráci ale vláda kontroluje prijímanie imigrantov, verejnosť podporila rozhodnutie mojej vlády prijať 12 000 členov prenasledovaných menšín zo Sýrie.

Našou morálnou povinnosťou je prijať ľudí, ktorí si zachraňujú život. Ale nie je ňou zaistenie trvalého pobytu, každý by chcel žiť v bohatšom štáte než je jeho vlastný.

Preto štáty Európy sú zaviazané podporovať štáty susediace z Sýriou ale majú ešte väčšie právo na kontrolu svojich hraníc pred tými, ktorí neutekajú pred smrťou ale hľadajú lepší život. Znamená to otáčanie lodi, zamietanie povolenia na vstup a vytvorenie táborov pre tých, ktorí teraz nemajú kam ísť.

Bude to s istotou vyžadovať použitie sily, bude si vyžadovať logistiku a náklady, bude to zaťažovať naše svedomie – ale je to jediný možný spôsob aby zadržať ľudskú vlnu, ktorá zalieva Európu a je celkom možné, že ju zmení na vždy. Austrálske skúsenosti dokazujú, že jediným úspešným spôsobom ako ľuďom zobrať chuť na emigráciu je jednoducho ich sem nepustiť.

Samozrejme treba spolupracovať so štátmi a medzinárodnými organizáciami, ale jediný spôsob ako zastaviť ľudí pokúšajúcich sa sem dostať, je jasne a jednoznačne povedať nie – z morálneho dôvodu ochrany vlastných národov a zastavenia pašovania ľudí.

Je dobré, že Európa posiela vojenské lode aby zastavovali pašerákov. Ale pokiaľ tých ľudí berú na palubu a neotáčajú ich naspať, pôsobia ako sprostredkovateľ a nie ako odstrašujúci prostriedok.

Teraz viac ako kedykoľvek, štáty západu potrebujú sebaistotu, aby dokázali povstať na vlastnú obranu a obranu univerzálnej slušnosti, lebo v inom prípade sa svet stane o mnoho horším miestom.

Austrália na rozdiel od Európy vyriešila aspoň jeden desivý problém, ktorý teraz prišiel na Európu. Zaistili sme bezpečnosť našich hraníc.

Mariusz Malinowski

Zdroj Abbott: zawracajacie łodzie z imigrantami

7 komentárov

  • zaujimave je ze americania maju iny nazor na imigraciu ako europa

    Rozdiel v imigračnej politike EU a USA je priepastný. Amerika vyrástla na prisťahovalcoch a má s nimi oveľa viac skúseností ako pomerne mladá Európska únia. Už 31 štátov USA odmieta prijatie utečencov, o ktorom rozhodla federálna vláda.
    http://www.cnn.com/2015/11/16/world/paris-attacks-syrian-refugees-backlash/
    A vo štvrtok 19. novembra Snemovňa reprezentantov odsúhlasila návrh zákona na sprísnenie kontrol pre utečencov z Blízkeho východu. Dokonca 47 demokratov hlasovalo za tento návrh, čím podkopáva snahu prezidenta presídliť väčší počet utečencov do USA. Ako si to vlastne môže Amerika dovoliť odmietnuť utečencov?
    Jednoducho. V Amerike vedia, že najskôr treba vytvoriť infraštruktúru, definovať pravidlá a obmedzenia pre prílev utečencov z rizikových krajín. Európska únia by sa mala v tomto poučiť a postupovať podobne. Vybudovanie záchytných táborov na hraniciach by bolo určíte jedno z riešení, ako registrovať a vybrať kandidátov na udelenie azylu.
    http://marekmajtan.blog.sme.sk/c/391045/preco-americania-utecencov-nechcu-a-nemci-ich-vitaju.html

    S autorom suhlasim ale nechapem preco si to nevedia uvedomit aj nemci

  • https://www.postoj.sk/8477/francuzsko-ma-probem-nema-totiz-zaludok-na-tvrde-kroky

    je jasné, že veľmi veľká časť francúzskych moslimov podporuje najextrémnejšie vyjadrenie radikálneho islamu, ktoré poskytuje teroristom možnosť vmiešať sa do priateľského prostredia. Problém sa stal príliš veľkým na to, aby sa mohol vyriešiť bez veľkého rámusu a bolesti. V galskom hedonistickom vnímaní sú však jeden alebo dva masakre za rok výhodnejšie ako narušenie krehkého sociálneho zmieru. A to je dôvod, prečo Francúzsko neurobí nič.

    Miera nezamestnanosti moslimskej mládeže vo Francúzsku zostáva na úrovni okolo 40 percent a pravdepodobnou odpoveďou na tlak štátu bude ďalšia vlna násilia.

    Francúzsko na to jednoducho nemá žalúdok.
    A to je presne to, čo Francúzsko urobí ako odpoveď na piatkové útoky: Nic.

  • Knieza Myskin

    Je to prognóza Európskej komisie. Tá predpokladá, že len do konca roka 2017 prídu do únie ďalšie tri milióny migrantov.

    Táto predpoveď je alarmujúca.

    Len pre porovnanie – Spojené štáty majú ročný limit 70 tisíc azylantov. Pokiaľ ide o Sýrčanov, ktorí sú najviac ohrození, za štyri roky ich Spojené štáty prijali len 1500 (nie, nie je to preklep, 1500 Sýrčanov za štyri roky, informovala o tom CNN). Tvrdý prístup Američania vysvetľujú bezpečnostnými obavami.

    Na druhej strane – Nemecko vyhlásilo, že azylové limity sú v Európe neprípustné. Takisto vyhlásilo, že ilegálna migrácia vnútri únie sa bude tolerovať. A presne toto spôsobilo masívny tlak migrantov na Európu.

    Už to priznala aj nemecká televízia ARD: utečencov láka do Európy prísľub azylu bez limitov a tolerovanie ilegálnej migrácie vnútri únie. A práve v zime sa ich tlak zvyšuje – pretože medzi utečencami zavládla ,,panika zo zatvorenia dverí“.
    Nemecko proti Európe

    Mimochodom, dnes to už nie je Európska únia, ktorá by neponúkala riešenia. Vinníkom je Nemecko.

    Lídri EÚ už v septembri vyzvali členské štáty, aby obnovili právo a poriadok. Prezident EÚ Tusk vyhlásil, že ,,politiku otvorených dverí treba opraviť“, inak hrozí príchod miliónov migrantov. Predseda Európskej komisie Juncker vyzval na ochranu vonkajších hraníc únie.

    Tento zdravý obrat v európskej politike celý čas blokujú Nemci. A Rakúšania. Presnejšie: vynucovanie poriadku blokuje Angela Merkelová. Napriek silnejúcemu odporu väčšiny Nemcov, bezpečnostných služieb a bavorskej CSU.
    Riešenie: ochrana hraníc

    Riešenia sú pritom známe. Richard Sulík ich tento týždeň zopakoval v nemeckej ARD: ochrana vonkajších hraníc únie (hoci aj s dočasnými plotmi) a budovanie tranzitných zón a záchytných táborov na hraniciach EÚ. S tým, že ilegálne prekračovanie hraníc vnútri únie by bolo neprípustné.

    Tieto opatrenia by aspoň čiastočne obmedzili prílev migrantov (ktorých láka vidina voľného pochodu priamo do Nemecka). A vôbec by neboli nehumánne. Prevažná väčšina utečencov prúdi do Európy z Turecka, kde sú v bezpečí (a kde sa majú tábory materiálne a finančne posilniť). Námorná linka Sýria – Grécko neexistuje.

    Navyše, práve obnovenie poriadku by zabránilo utrpeniu utečencov, ktorým hrozí, že v zime uviaznu na preťaženej balkánskej trase.
    Humanizmus je populizmus

    V nemeckej ARD zaznela jedna zaujímavá veta: ,,humanizmus je populizmus“. A je to presne tak. Humanizmus v podaní Merkelovej a jej otvorených dverí možno pekne vyzerá. Ako póza v televízii či na Facebooku. Lenže v praxi vôbec nefunguje. A spôsobuje vážne problémy aj Nemcom a Európanom, aj podvedeným utečencom. Väčšina z nich nebude žiť v Nemecku (kvôli čomu riskovali životy a úspory).

    Merkelovej hra na otvorené dvere bez limitov je totiž od začiatku falošná. Nemecká vláda má limity. Preto už v decembri pritlačí na presadenie trvalých kvót, cez ktoré sa majú migranti umelo rozdeliť do všetkých štátov únie.

    Potom už nebude platiť, že Merkelovej humanizmus je populizmus. Merkelovej ,,humanizmus“ sa zmení na hanebný podvod.

    http://www.aktuality.sk/clanok/307699/komentar-daga-danisa-do-europy-mieria-tri-miliony-migrantov-vdaka-merkelovej/#

  • Pingback: Oznam – Monitoring: Prosba o pomoc, Útoky v Paríži – Putin vyvoláva otázku o pôvodcoch problému, Správy Českej Nezávislej TV, KINO: História písaná krvou | Magnificat - Mariánske spravodajstvo / vydavateľstvo

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Zabuchnite dvere do svojich štátov, alebo zaplatíte strašlivú cenu

Pridaj komentár