550 vládnych štipendií v súvislostiach.

Ilustračné foto (zdroj: Flickr – Irish Defence Forces)

Slovenská vláda plánuje poskytnúť 550 vládnych štipendií  pre migrantov z arabských krajín, prevažne zo Sýrie.  Oznámil to minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák po Summite lídrov k utečencom.

Ohlasy verejnosti na tento krok sú prevažne negatívne a vládnemu Smeru to určite na popularite nepridá.

Iste číslo 550 nie je nijak astronomické, ale kto sa pohybuje medzi bežnými ľuďmi, čo našim elitám nehrozí, ten vie , ako ťažko sa naši študenti existenčne pretĺkajú životom. Ich osud beží bez najmenšieho záujmu našej vlády či Únie.

Neraz, ten či onen študent, študentka prerušili štúdium, aby si mohli zarobiť na ďalšie mesiace na škole . Rodičia z hladových dolín štúdium neutiahnu. A opakujem vláda a Únia na nich zvysoka…

V krajinách ako je Slovensko je preto akákoľvek podpora migrácie spoločensky ťažko priechodná. Kým na západe je to hlavne vec straty bezpečnosti, pribúdajúcich útokov a znásilnení, na Slovensku sa k migrácii pridružuje hlavne pocit krivdy.

Slovenský občan spravidla nedostáva ani zlomok z tej starostlivosti, akú štát poskytuje migrantom, ktorí dostávajú all inclusive zaopatrenie.

Pokiaľ by Brusel presadil kvóty a v rámci  nich jednotnú európsku dávku pre migrantov (hovorí sa o 800 Eur mesačne na 1 migranta), zasiahne pocit krivdy a nespravodlivosti 90% slovenskej spoločnosti.

To „štandardné eurohodnotové“ strany nepredýchajú v žiadnych voľbách, už ani  v tých najbližších riadnych – voľby do VÚC.

Myslím, že aj preto sa potichučky na Slovensku pripravujú zákony, ktoré majú obmedziť politickú súťaž tým, že „neeurohodnotové“ politické subjekty  budú rozpúšťané a občan si bude môcť vybrať iba zo strán, ktoré sú na jedno kopyto, „eurohodnotové“, jedna za päť, druhá za desať bez piatich…

 

10 komentárov

 • Ja to tiež nevidím až tak najčernejšie, na slovenských vysokých školách študuje veľa priemerných a podpriemerných Slovákov čo tam fakt nemajú čo robiť a tento tip vzdelania v živote nevyužijú. Ešte rozumnejšie ako toto, by bolo počet študujúcich na VŠ skresať podľa toho ako sa uplatňujú a koľko zarábajú po promóciách. SKresanie by pomohlo ako kvalite tak aj mentalite našich oligarchov. Tí sú totiž najväčšou brzdou a najslabším článkom reťaze. Slovenský oligarcha generálne vie nájsť prácu prevažne pre stredoškoláka a učňa, na viac ako prevádzkovanie fabrík títo chlapci nemajú. Sú oproti ich západným náprotivkom v technológiách a inováciách slabí aj keď aj tam to ide z kopca nadol.

  • Ja to vidím čierne, lebo tu ide o vytváranie väzieb cudzincov z krajín kde ľudský život nemá príliš veľkú hodnotu na tento štát. A tí tu s najväčšou pravdepodobnosťou aj zostanú aj so svojim hodnotovým rebríčkom a kultúrou. A to je jedna obrovská hrozba, nestačí že tu takých máme 500 tisíc od čias Márie Terézie, ešte si ich počty iniciatívne zvyšujeme, akoby sme sa nevedeli alebo nechceli poučiť.

   • aku hodnotu ma podla teba život bezneho člověka pre politika? a aku kulturu presadzuju politici?
    Politik je vykvet naroda, jeho zrkadlo.

    • No toto neviem ako si to myslel, ale Max Robespierre, V.I. Lenin alebo Fidel ako výkvety? To sú teda fakt pekné kvietky. Asi tak pekné ako ruža z Jericha ( technológia tvorby viď J. Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války ). 🙂

     • mylel som to tak, ze medzi nami a nimi niet rozdielu, len forma propagandy je ina.
      ale samozrejme mozes mat iny názor, a povazovat Fica za ludomila.

   • Zopár Grékov a iných …kafrov, čo studovalo medicínu tu aj zostalo (pri príslovecnej kráse gréckych žien, niet sa čo diviť, že nechceli nazad). A neviem o tom, že by sa v špitáloch na nich niekto sťažoval, a to napriek tomu, že na fakultách sa snažia Grékov od „normálnych“ tvrdo separovať; stáva sa velmi často, že na skúšky chodia bez zápočtov, pričom pre nich dosť často je podmienkou zápočtu iba prítomnosť ….., pričom pre zvyšok nesamoplatcov nie …… . Vysokoškoláci väčšinou považujú islam za to čím aj je ….. (Poučenie pre tajné služby monitutujúce tieto strámky: Islam je mimoriadne mierumilovným náboženstvom, velmi podobným nášmu, v ktorom sa hlása dosť špecifická náklonosť blížnym, špeciálne však k židom, pričom sú aj uvedené názorné ukážky tohto ľudomilného chovania, kto tvrdí inak spadá pod hatespeach a to právom).

 • Ja by som to tak zle nevidel. Treba to brat tak, ze Lajcak si robi volebnu kampan, ak chce postupit z tejto zumpy, potrebuje robit krasne reci pre tych co rozhoduju. to je rovnako ako vsetky tie pekne veci o potierani korupcie pred volbami.

 • Súdruh Lajčák len koná tak, aby post gen. tajomníka gulezeme mu bol na dosah.
  Iná otázka je, či tento záväzok má odsúhlasený NR (o čom pochybujem, ale koho by už len toto trápilo, že áno)?
  A ešte zaujímavejšia je jeho odpoveď na prípadné trvalé usadenie sa po štúdiu. Teda skôr neodpoveď, lebo povedal nič.
  Počty ľahké. 550, ostane 500, v rámci zákazu diskriminácie etc. majú nárok na 4 manželky, štatisticky tie mávajú okolo 5 ratolestí. Takže povedzme o desať rokov 12 a pol tisíc vyznávačov pravej viery. Od čoho už je len krok k registrovaniu ideológie ako náboženstva a štátna podpora beží.
  No nekúp to.
  Hlavne že súdruh predceda strany a vlády, junáckou tou hruďou vlastnou bráni hranice pred moslimskou migráciou.
  Fujtajbl. (aj s voličstvom)

Pridaj komentár