7 rokov od Šarišských Michalian

Pred siedmimi rokmi došlo v Šariškých Michaľanoch k udalosti, ktorá svojím spôsobom pozmenila Slovensko.

Benevolenciou miestnych policajných zložiek posmelení asociálni spoluobčania v tom čase stupňovali svoje útoky na obyvateľov Šarisškých Michalian.

Výsledkom bola mŕtva predavačka večierky a správca ihriska, čo prišiel pri útoku neprispôsobivých spoluobčanov o oko.

Už ani presne neviem, či protest zorganizovali miestni občania a malá skupina okolo Mariana Kotlebu sa k nemu pridala, alebo protest zorganizoval Marian Kotleba a občania Šarišských Michalian sa vo veľkom k protestu pridali.

Dodnes nechápem, v ktorej policajnej alebo politickej hlave vznikol nápad demonštráciu občanov brutálne rozohnať. Policajti bili členov Pospolitosti, ako aj náhodných návštevníkov udalosti, dokonca aj ženy či deti…

Videá z brutálneho policajného zásahu, obleteli Slovensko a mnohí občania sa začali pýtať, či toto je naozaj ich štát, ich systém. Oficiálne médiá už potom nedokázali presvedčiť občanov o správnosti zásahu.

Mnoho videí je na Nete dodnes ako svedectvo dramatickej udalosti z 8.8.2009:

Metoo.sk

Po krvavom zásahu polície v Šarišských Michaľanoch mohol tento chlapec zomrieť

Šarišské Michaľany

Za brutálny policajný zásah, nebol dodnes nik potrestaný, teda ako konkrétna osoba nie.

Starosta Šarišských Michalian, ktorý počas policajného zásahu šiel policajtom „po ruke“ najprv čelil referendu o odvolaní, aby onedlho v komunálnych voľbách skončil.

Smer stratil nejaké to % voličskej priazne a o rok nato šiel po voľbách do opozície.

Dovtedy málo známy Marian Kotleba sa v ten deň  stal súčasťou slovenskej politickej scény.

Trvalo však 4 roky, kým sa etabloval v rámci volieb do VÚC a takmer ďalšie 3, kým zasadol do parlamentnej lavice.

Slovensko však už 9. 8. 2009 bolo o niečo inou krajinou, ako v predošlý deň.

SMichalany

 

 

 

 

 

14 komentárov

 • Nemôžem najsť žiadnu zmienku o „mrtvej predavačke večierky“. V akom kontexte je tato smrť so Šarišskými Michalanmi? Odkazy na zdroje sú?

 • človek…. taký zvláštny tvor. Vyrastá a vychováva ho systém ako niktoša – číslo v rade za pásom manufaktúry matrixu pre almužnu presne vypočítanú na jeho prežitie. Demokraciou motivovaný začne túžiť najprv po peniazoch aby si mohol za ne kúpiť sen. Keď ich už má s kúpeným snom aj navyše, začne túžiť po moci. Keď dosiahne aj tú citiac sa ako poloboh, začne túžiť po riadení ostatných a na koniec aj celého sveta. Ak by mohol, no žiaľ na to nemá ani jeden, pustil by sa hádam aj do spravovania galaxie ?! Nieje to smiešne ?! Ako ďaleko a ako je rozdielny taký človek od detí hrajúcich sa na pieskovisku berúc druhým vedierka, lopatky, búrajúc v hneve druhým bábovky z piesku ? Narodil sa snáď z delohy s pozlátenými koncami – inakej ako bežný človek ? Výzývalo ho snáď obyvateľstvo celej planéty aby sa narodil už ako veľký človek ? Na čo je somárovi nálepka CD….??? Na čo ?! Výšší princíp je jednoduchý – človek, žiadny človek nieje tak veľký, aby mu na krk nedosiahol druhý človek ….! Aj ten posledný policajt je len človek, klampiar, kúrenár, vodár, kuchár …. 🙂 ZOO v tomto štáte bude len dovtedy, pokiaľ somár somárom sa bude cítiť a ako somár sa bude správať a konať. Každý štát si zaslúži vládu akú si zaslúži – veď si ju koniec koncov volí sám. Aký šéf firmy – taká je firma? Nieje to zložité, len sa človek na všetko pozerá podmienený strachom a bez vlastnej identity volí názor okolia skôr ako svoj. Bojí sa a tak radšej sa nechá presvedčiť ako by sa mal presvedčiť. Každý si píše svoju knihu života a na konci svojho si ju bude čítať v spomienkach. Až vtedy zistí a pochopí, že sa narodil ako dieťa /muselo sa o neho starať/ a zomierať bude nehybne tiež ako dieťa /bude sa musieť o neho niekto starať/ . To ako žil medzi tým ukáže jeho svedomiu minulosť v knihe, ktorú si písal svojimi činmi, či skutkami – tam je ten očistec, pokorený vo výčitkách, že sa o neho nakoniec musí starať druhý človek, lenže na rozdiel od dieťaťa už pri plnom vedomí… a svedomí.

  • Každý štát si zaslúži vládu akú si zaslúži, … radšej sa nechá presvedčiť ako by sa mal presvedčiť., rozhodli sa ako sa rozhodli, povedali to co povedali…atd. Nikdy som neporozumel podbnym formulaciam, ako vysvetluju dovod. Mrhanie slovami, potreba nieco povedat, ale nevieme presne co?

   • Každý štát si zaslúži vládu akú si zaslúži…písal som, že si ju volí sám národ – aká je úroveň národa, taká je politická strana, ktorá percentuálne vyhrá / je to výsledný obraz spoločnosti tak ako si predstavuje tým výherným percentom vládu/. Byť presvedčený – presvedčiť sa. Ak Vám naklamem je jedno či účelove alebo neúčelove – presvedčím Vás v lož, no vy mi neuveríte len vtedy ak sa presvečíte sami, že to nieje pravda. Ostatné dve prirovnania /rozhodli sa ako sa rozhodli, povedali to co povedali…atd/ sú Vaše slová a Vašim prehľadom, na ktoré ste odpovedali : Mrhanie slovami, potreba nieco povedat, ale nevieme presne co?

  • další prípad, ked toleratný liberál odhaliai svoje marxistické korene

  • Tu ste to velmi pekne vystihol: „Problémy bývalých politických väzňov a obetí komunizmu sú vo všetkých týchto štátoch, ktoré dnes oslavujú 25. rokov pádu komunistickej totality, skoro všade rovnaké: Nezáujem súčasnej spoločnosti o ťažké a zložité obdobie komunistického teroru a útlaku, ktorý do roku 1989 vládol v krajinách pod hegemóniou ZSSR.“

   Je velmi polutovaniahodne ako sa v sucastnosti Rusko glorifikuje na „ochrancu“ mieru a jeho agresivne utoky su pre mnohych „obranou“ proti fasizmu (ci uz z UA, alebo Gruzinska, nasledovat skoro bude Estonsko a Litva).

   • Nie tento pripad je dvojtvárnosti Osuského a Freša, ktorý voči osobe Jánovi Košiarovy akceptujú tie isté praktiky ako komunisti ktorých sami odsudujú. Rusko nikto neglorifikuje ako ochrancu mieru hoci v niektorých pripadoch by to bolo zaslužené. A viete prečo? lebo problémi si musia vyriešiť Európania sami. Rusko našu západnú civilizaciu existenčne neohrozuje ale ani neochranuje.

   • A ty máš čím rozmýšľať, alebo si slniečkár?

 • na tych policajtov co tam zasahovali sa v pekle voda vari

 • Svinstvá sa dejú ako kedysi.Iba s glotovými rukávni a sofistikovane.A robia to tí čo majú plnú hubu demokracie

 • Je dobré si pripomenúť aj vtedajšie postoje jednotlivých novinárov a politikov.

 • Ing.Milan Tumpach

  Svet bol vždy plný vojen a násilia. Nič sa od 8000 rokov pred Kristom nezmenilo !

Pridaj komentár