Afgánci odmietli vystúpiť z autobusu do nového bytu. Chcú dom.

Minulý mesiac sa v Nemecku odohrala bizarná situácia. Šesť afgánskych žiadateľov o azyl (štyria dospelí a dve deti) prišli autobusom z utečeneckého tábora k zrekonštruovanej bytovke. Z autobusa nevystúpili, pretože boli nespokojní s ubytovaním. Vraj majú sľúbený dom a do bytovky nepôjdu. Autobus sa vrátil naspäť do tábora, aby sa hľadalo ďalšie riešenie situácie

Toto však nie je koniec príbehu.

Po zverejnení tejto správy a jej promovaní na Facebooku sa v Nemecku strhla búrka, kde redakciu obvinili z rozpútavania protiimigračnej antipatie a xenofóbie.

Nasledoval druhý článok, kde sa redaktorka Ulrike Meineke musela brániť voči týmto obvineniam. Noviny predsa nie sú len o „pekných“ udalostiach, ale musia prinášať pestrý kaleidoskop udalostí, ktoré sa prihodia. Situácia sa podľa nej odohrala presne tak ako to bolo popísané: Afgáncom sľúbili dom, prišli k bytovke, tam nevystúpili, vrátili sa. Nič viac a nič menej v článku nebolo. Upozornila tiež, že nemecký minister vnútra hovorí, že väčšina Afgáncov ide do Nemecka za lepším životom a nie kvôli ohrozeniu života.

Článok nájdete aj na Facebooku

Komentár:

načo? kto by už v takejto búde býval?


bytovka v Kloetze

Zdroj:

7 komentárov

Pridaj komentár