„Allahu akbar!“ na námestí v Budapešti.

Stalo sa tak 2. 9. 2015.

O tom, či takéto videá budeme môcť natáčať aj na slovenských námestiach, rozhodnú najbližšie dni. Európska komisia avizuje rozšírenie povinných kvót na 160 000 presídlencov a samozrejme, od tej chvíle by to bola komisia, ktorá by určovala čísla.

Mali sme tu číslo 40 000, o štvrť roka tu už máme 160 000. Ak by to šlo týmto tempom, tak na Vianoce je to milión. Kde sú dnes uistenia, nerobte problémy, čo je  to 878 ľudí pre Slovensko a 40 000 celkovo?

Ak by sa v júni nezdvihol na Slovensku občiansky odpor, kvóty by boli prijaté. Dnes by sa argumentovalo s tým, že sa iba napĺňa to, s čím sme predsa súhlasili.

To ako keby ste niekomu darovali 10 eur s tým, že vám ani nechýbajú. Ale súčasťou pomoci by bol záväzok, že mu v ďalších dňoch darujete toľkokrát a takú sumu, ako on uzná za potrebné. Od poskytnutia tých 10 eur by to už tak bolo navždy. Bianco šek.

Na premiéra Fica sa vo veci súhlasu s kvótami snažia vyvíjať veľký nátlak Merkelová s Hollandem.

Tu závisí na osobnosti Róberta Fica a pevnosti strany Smer, ako tomu tlaku odolá.

Nie tak dávno šli s Hollande s Merkelovou s prosíkom do Moskvy aby Vladimír Putin pomohol zastaviť jarnú protiofenzívu doneckých povstalcov. Pre oboch ponižujúca situácia.

Ja by som „misiu“ tohto typu na ich mieste odmietol a nechal to na Porošenka, nech si vychutná, čo si spískal s tou spackanou zimnou ofenzívou. Ale to by Hollande ako aj Merkelová museli byť osobnosti.

Navyše svoju „po kolenačky misiu“ tak spackali, že umožnili povstalcom doraziť početnú ukrajinskú posádku v meste Debaľcevo.  Ani vtedy, ani dnes, nie sú tí dvaja schopní vidieť za horizont zajtrajšieho dňa.  Myslím, že pri prvej príležitosti im to ich voliči zrátajú.

Aj teraz, podobne ako pri Debaľcevo, chýba tým dvom, ako sa ľudovo povie „chochmes“.

Ako sem máme dostať a udržať ľudí, ktorí vidia v Nemecku svoju spásu? Skandujú „Germany, Germany“?

To ich sem máme priviesť v reťaziach a držať v za plotom, aby sa opäť neobjavili v Nemecku? Ukrajine už obaja spomínaní európski politici „Debaľcevo“ vyrobili, a teraz ho vyrábajú aj nám.

Budapešť 2. 9. 2015 :

 link na video

8 komentárov

Pridaj komentár