Americké a európske banky odmietajú nákup ruských štátnych dlhopisov

Ako oznámil portál Expert, pôvodne kladné ohlasy zahraničných bánk, ktoré sa chceli podieľať na emisii ruských dlhopisov v zahraničných menách sa preklápajú do opačnej roviny.

Účasť na emisii ruských eurobondov odmietli všetky americké banky, ktoré dostali pozvanie od ruského ministerstva financií.

Podľa The Wall Street Journal, americká vláda varovala banky, že ich účasť v ruskej emisii môže porušovať režim sankcií proti Rusku (hoci oficiálne nákup štátnych cenných papierov Ruskej federácie, nie je zakázaný) a bolo by to v rozpore s americkou zahraničnou politikou.

Tento týždeň sa začalo odmietanie aj zo strany európskych bánk. Agentúra TASS s odvolaním sa na zdroje z kruhov bankového sektora tvrdí, že na nákupe ruských eurobondov sa nezúčastní francúzska BNP Paribas.

 

Zdroj:

http://expert.ru/2016/03/3/banki/

2 komentáre

  • Jasná správa USA pre vazalov EÚ.Hrá sa o všetko,američania vždy videli za roh,ale tentoraz ich prekukli Rusi aj Číňania! Party LEN USA sa nekoná!Mňa len mrzí,že američanom nepriamo pomáhame aj my!Aké máme garancie ,že s američanmi nám bude lepšie?Ich držanie merkelovej „za gule“,kauzy VW je útok na to ako si vynútiť poslušnosť a zorientovať sa.Správne proUeSAcky!Dokedy,Kým si nezastabilizujú ekonomiku na náš úkor?! Vycicajú,sprznia a potom odhodia ďaľším zurvalcom bojujúcim o ŽIVOT?! Lebo USA systém KTO z KOHO?! To naozaj sa nenájde v USA rozumný politik aby konečne nasadil iný ako konfrontačný kurz a je jedno či priamy alebo sofistikovane nepriamy cez sankcie,položenie ekonomiky alebo podpásovky či inú hyenistickú action?! A západné ovce a slepice zobú z ruky! Vraj demokracia,tak čo taja pred nami,prečo si osobujú právo organizovať život nám všetkým.O ČO IDE?! My sa máme iba prizerať?! Ako retardovaní?!

  • Tomu sa hovori vyhlasenie vojnyy, je nacase US bankovy system poslat niekam a takisto bojkotovat ich produkty, pokial sa Europa nevymani s pod vplyvu, zhynie“

Pridaj komentár