Andrej Kiska sa zbláznil

Verejne vyhlásil, že Turecko je ostrov stability a že sa máme od neho čo učiť.
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/938201-turecko-je-ostrovom-stability-povedal-kiska-erdoganovi/
http://hn.hnonline.sk/svet-120/kiska-bol-s-erdoganom-od-ankary-sa-este-mame-co-ucit-708806
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/350501-turecky-prezident-erdogan-navstivi-v-utorok-slovensko/

Tri dni pred návštevou, R.T. Erdogan presadil zákon, ktorý legálne umožňuje strieľať do demoštrantov. Je to krajina, ktorá fakticky umožňuje existenciu islamského štátu, keďže títo bojujú proti Kurdom rovnako ako Erdogan, v Turecku predávajú ropu a majú logistickú základňu. Je to krajina, kde sú brutálne represálie na bežnom poriadku a kde je najviac zavretých novinárov na svete. Prudko sa islamizuje a radikalizuje, sam Erdogan sa stal prakticky diktátorom, ktorého nejaké ľudské práva a demokracia už dávno nezaujímajú.

Napriek tomu Kiska, hovorca poradcu Bútoru, vyhlásil, že Turecko dosiahlo pokrok v ľudských právach a úplne komicky vyznelo jeho vyjadrenie o Turecku ako ostrove stability a hrádzi voči nebezpečenstvám v čase, keď sú vážne pochybnosti o jeho budúcnosti v NATO

Turecko na odchode z NATO
==================
Posledné kroky tureckej vlády zneisťujú spojencov v NATO a oslabujú západnú alianciu.
Neochota Turecka zapojiť sa do boja s Islamským štátom, zakúpenie obranného systému z Číny za 3,4 miliardy dolárov, nekompatibilnom so systémami NATO či neúčasť Turecka na sankciách voči Rusku, privádzajú analytikov k otázke, kam Turecko smeruje.

V otázke Islamskéhp štátu Turecko sleduje vlastné ciele. Pre nich sú nebezpečnejší Kurdi a režim Bashar al-Assada v Sýrii. Islamský štát využíva tureckú apatiu na sprostredkovanie predaja ropy a cez Turecko prebieha nábor členov.

Plánovaný nákup systémov PVO z Číny je nočnou morou plánovačov NATO. Ak by k tomu došlo Aliancia by nemohla dostávať údaje o možných hrozbách z Turecka, keďže prepojenie čínskeho softvéru so systémami NATO je neakceptovateľné kvôli možnosti špionáže. Došlo by k oslabeniu NATO ako celku.

Odmietnutie Turecka zapojiť sa do obchodnej vojny proti Rusku, vážne narušilo tlak Západu a podpísanie zmluvy o výstavbe plynovodu Turkish stream s Ruskom ide priamo proti aktivitám USA a Únie.

Pochybnosti vzbudzuje aj politika R.T.Erdogana, ktorá je stale viac autoritárskejšia a nezhoduje sa s princípami NATO ako aliancie demokratických štátov.

Oficiálne miesta nepripúšťaju ani náznak pochybností, že by Turecko niekedy mohlo opustiť NATO. Kroky Turecka však hovoria inou rečou…

Je viac ako jasné, že Kiska nemá vlastnú vôľu. Takéto politické nezmysly normálny človek nevysloví. Zároveň je evidentná paralela medzi Tureckom a Ruskom. V oboch vládnu jedinci s koncentrovanou absolútnou mocou, avšak čo sa týka hodnôt, situácia v Rusku je voči Turecku v oblasti demokracie lepšia a naviac Rusko je prirodzeným partnerom pre Európu pre prípad islamskej expanzie. Napriek tomu je Rusko pre Kisku neprijateľné a s Erdoganom, autorom slávneho výroku: „Demokracia je ako električka, necháte sa v nej doviezť kam potrebujete a potom vystúpite„, si Kiska podáva ruku. Rusko potrebujeme viac ako Turecko, napriek tomu ho Kiska považuje za nepriateľa.

Eduard Chmelár povedal výrok, s ktorým možno len súhlasiť: „Čo Kiskovi vadí na Rusku, nie je to, že je autokratické, ale to, že je to Rusko„. Je to úplne presné z hľadiska jeho politickej nesvojprávnosti. Kiska vyjadruje len americké pozície a tie sú diktované geopolitickým utilitarizmom. USA je momentálne vo vojne s Ruskom, preto aj Kiska bude protiruský. Turecko je spojenec USA a preto bude aj kamarát Kisku, hoci ide v prípade Erdogana o človeka s množstvom krvi na rukách, ide o prezidenta krajiny, ktorá okupuje desiatky rokov územie členskej krajiny Únie, popiera genocídu celej arménskej menšiny a v súčasnosti vyvražďuje kurdskú minoritu. Výroky typu: „máme sa od Turecka čo učiť“ sú doslova desivou predstavou. To akože máme bombardovať juh Slovenska a s presahom do Maďarska ako to zvykne Turecko robiť? Alebo nastolíme policajný režim a tento príspevok bude vstupenkou pre päťročný pobyt vo väzení?

Áno, treba komunikovať s Tureckom, je to významný obchodný ale aj politický partner a úloha Turecka je v geopolitickom priestore Eurázie absolútne kľúčová. Ak ale aj napriek uvedeným nedostatkom sme ochotní s ním jednať, nie je najmenší dôvod nejednať s Ruskom.

Nech žije politický cynizmus. Kiska sa týmto stal obyčajným, ako to slušne nazvať, pánom s veľmi variabilnou morálkou.

[sociallocker][/sociallocker]

26 komentárov

 • To ako teraz vnímam realitu, začínam si všímať súvislosti s tým čo sa deje, Slovensko alebo Česko-Slovensko ako štát bolo vždy vzdorovité a teraz, keď boli parlamentné voľby a to čo sa deje, je scenár ktorý prebehol aj na Ukrajine len trolinku odlišným spôsobom, mi už prezidenta, ktorý strávil nejaký čas v USA máme. Zase je dôvodom nepokojov akože fašizmus, na základe médií a sledovania občanov cez internet, ich verejné vyjadrenia alebo osobné rozhovori dokážu byť sledované cez internet a takéto informácie dokáže na toto softvér vyhotovený spracovať, to znamená že suma sumárum že následne začnú v SR nepokoje práve kvôli rozdúchanému ohňu a na Slovensko prídu vojská EU, pretože si to môžu dovoliť, preto Vás chcem požiadať drahý spoluobčania, všetkých od smerákov až po nevoličov.. prosím, zdržte sa akéhokoľvek nenávistného prejavu, nevyvolávajte nepokoje, pretože sa niečo chystá na našu vlasť a ja mám obrovské obavy že to súvisí práve z migračnou politikou EU a USA, .. na Ukrajine sa budujú tábory pre utečencov a Turecko sľúbilo zastavenie púšťania imigrantov na grécko.. to znamená, že teraz ak sa vláda neusporiada, a nová cesta pre imigrantov je otvorená práve cez Ukrajinu s ktorou Turecko uzavrelo veľa dohôd, môže sa stať že práve náš štát, naša vlasť ako aj okolité štáty budú zaplavené utečencami a len preto, že ich tu ešte nemáme kvôli našej odmietavej politike. Navyše ich nemá kto zastaviť okrem vojsk NATO. Teda je to dôvod prečo by sem prišli. Ja vás chcem poprosiť o obrovskú obozretnosť, ako prezidenta, tak aj poslancov ktorý vyhrali voľby .. toto nie je sranda a toto nie je fikcia… toto je realita, prosím Vás budte rozumný a zachovajte dôstojný postoj k našej vlasti. A Slováci ako národ už nebudú môcť ukazovať prstom ani na politikov ale na seba, že sme zradili samých seba. A tí ktorý nám kedysi pomohli od nacizmu, Rusi.. sú aktuálne odrezaný sankciami, našou pôsobnosťou v NATO a Občianskou vojnou na Ukrajine. Teda budeme uplne odkázaný na EU. Ja strašne dúfam že nemám pravdu a toto je len moja veľmi mylná domnienka.

 • kiska je vlastizradca a raz bude niest zodpovednost aj s tou zlodejskou bandou.

 • D van der Zee

  Pan Kiska by potreboval sikovneho poradcu lebo sam ten prilev informacii o Turecku nezvladne.Erdokana volaju v zahranicnej tlaci sultan.Obsah tohoto titulu pozname z historii.Samovlada, opozicia voor vazeni, rodinkarstvo a falosnost v zahranicnej politieke.

 • Miro Moskowski

  Je viac ako jasné, že Kiska nemá vlastnú vôľu.

 • Dva Jidáši !!!!!!

 • A Fico hovoril, ze bude dokoncena dialnica do Kosic v roku 2010…

 • Vypadá to tak, že sa takýmto tempom bude čoskolo konať ľudové hlasovanie v rámci odvolania nášho váženého pána P. Chvalabohu, ale aj bohužial.

 • Dávam všetkým za pravdu že **** Kiska nech ide do Ameriky sa Obamovi vopchať do zadku.

 • strielat do utečencov by ste chceli, ak niekto chce strielat do demonstrantov varovne dvihate ukazovak. smrdi to pokrytectvom.

 • Takéto hovado nebol hádam ani Vasil Bilak

 • Kiska je KOKOT ktorý nežije v realite.

 • On je kokot od batoľaťa,samé sprostosti trepe,hanbím sa za to že také teľa máme za prezidenta.
  Česko,Maďarsko…každý si chráni ľudí len ten kokot by nás najradšej dal podrezať.Fuj!!!Hyena!!!

 • On je dobra stabilita sam o sebe on nas dostane do takych sracek ze mu potom narod ureze gule a jebne mu ich do krka

 • Prosím Vás a kto volil tohoto vypatlaného **** za prezidenta, ktorý nemá so záujmami nás Slovákov absolútne nič spoločné a ani nikdy mať nebude?

  • … pán admin, tak teda keď je slovo kkt v mojom príspevku Vami cenzurované a v príspevkoch nado mnou sa sa nachádza slovo kokot a nie je cenzurované, tak som v tom prípade myslel samozrejme aj ja slovo kokot, aby som presnejšie diskutérom objasnil dramatickosť situácie, len nechcel som byť nezdvorilý.

 • Pán Ko..t si neuvedomuje že má slúžiť ľuďom, nie aby bol šťetka do ktorej si každý utrie cic.nu !!!

 • Toho sprostého Kiskoida musíme vyhnať naspäť do Ameriky, lebo nám vo všetkom škodí.

 • píšete, že ako sme si zvolili najdrahšieho prezidenta, tak ja nie, rozhodne nie…..neverím politikom, žiadnemu, veď za tú dobu čo pozorujem svet sa ich čosi povymieňalo ale všetci do jedného zlyhali. Chce mi niekto povedať, že nie?

 • Pingback: V Turecko stúpajú predaje Hitlerovej knihy Mein Kampf | MEDZIČAS

 • Pingback: Zblúdilá turecká ovečka sa vracia do stáda | MEDZIČAS

 • hnusny nador.ti pojebana skurvena americka babka prac sa zo slovenska ti zapredanec !!!

 • Pan Kiska na dalsie obdobie vas uz urcite nikdo nezvoli…

  • Turecko nie je v Európe a EU nikdy nebude.Demokracia v islamských krajinách sa nevypláca, považuje sa za slabost(vid. Tunis, Lýbia,Egypt a Sýria).

 • Musim iba suhlasit …

Pridaj komentár