Arzén „Jaz“ Yatsenyuk – len politický rezident a marioneta Západu na Ukrajine

I. ÚVOD DO SITUÁCIE

Council on Foreign Relations:

„Vinu za situáciu na Ukrajine nesie USA a EÚ!“ 

Jeden z popredných svetových amerických think- tankov, Council on Foreign Relations, vidí hlavnú zodpovednosť za situáciu na Ukrajine v EU a USA. západnými mocnosťami.

Neustále obviňovanie ruského prezidenta Putina je neopodstatnené a nesprávne. Spojené štáty a Európska únia sú zodpovedné za súčasnú krízu na Ukrajine.

Arzén „Jaz“ Yatsenyuk bol vybraný v Spojených štátoch ako nástupca Janukovyča.

Majdan bol dlhodobo pripravovaná „akcia“ USA a EÚ už v čase po rozvrate a úpadku „Oranžovej revolúcie“.

Technokrat Yatsenyuk je dlhodobým politickým rezidentom Západu na Ukrajine. 

Jeho nadácia „Otvorená Ukrajina“ je otvorene roky  financovaná z NATO a Chatham House . 

Angela Merkelová prostredníctvom Konrad-Adenauer-Stiftung podporovala Vitali Klitschka, no v súboji z USA rezidentom Yatsenyukom prehrala a nakoniec sa musela uspokojiť, že jej  kôň dostal iba starostu Kyjeva.

„Yatsenyuk svoju ulohu plní dobre.“

Jeho cieľom, nie je mierové riešenie krízy na Ukrajine! Plní len plán svojich chlebodárcov z NATO a USA, ktorých cieľom je členstvo Ukrajiny v NATO tento ciel bol stanovený už v roku 2008. Stratégia je zrejmá diskreditovaním Ruska a propagandou voči nemu plní Yatsenyuk zadanie, „naliehať na vstup Ukrajiny do NATO ( tu ).

Mearsheimer z Council on Foreign ide do detailu o udalostiach, ktoré viedli k súčasnej kríze hovorí: „obkľúčenie Ruska NATO od roku 1990, neustále rozširovanie  a „demokratizácia“ bývalých sovietskych republík zahraničnými organizáciami“.

Vzťah USA k Rusku a EÚ formujú vyhradne neokonzervatívci  z éry Georga Busha staršieho a mladšieho. Victoria Nuland je jedna z nich, podľa jej vlastných slov USA investovala  5000000000 dolárov  prostredníctvom mimovládnych organizácií. Podľa Mearsheimera z CFR to bola práve skupina okolo Nulandovej, ktorá koordinovane s Yatsenyukom odmietla dohodu z 21. februára 2014 s Janukovyčom, pretože nezapadala do geopolitickej stratégie USA a NATO.

 (tu http://www.foreignaffairs.com/articles/141769/john-j-mearsheimer/why-the-ukraine-crisis-is-the-wests-fault.

 

2. AKCIA „NULAND“

„Kríza bola vytvorená a Nulandova zapálila iskru na sude s pušným prachom“ píše Mearsheimer. 

Rada pre zahraničné vzťahy (CFR) je úzko prepojená spolu s Brookings Institute, Carnegie Stfitung pre medzinárodný mier a Chatham House.

CFR je jednou z veľkých inkorporácií ma vplyv v investičných bankách, ako aj svojich politických rezidentov v medzinárodnej politike v jednotlivých krajinách. Jej známi členovia sú šéf Fedu Janet Yellen , minister financií Jacob Lew a minister zahraničia John Kerry . Ďalšími členmi sú poprední generáli NATO, vedúci mediálnych spoločnosti, rovnako ako hlavy Goldman Sachs, JPMorgan Chase, Citigroup a Blackrock.

Po zverejnení článku Mearsheimera „Prečo je Ukrajinská kríza chýbou Západu“, nastal v radoch citateľov časopisu CFR vyslovene šok. 

 

3. REZIDENT  YATSENYUK

Aká je teda úloha politického rezidenta Yatsenyuka na Ukrajine?

Ako bývalý bankár je Yatsenyuk popri NATO a EÚ tiež ideálnym kandidátom MMF.

MMF pôsobí na Ukrajinu obrovský tlakom, pretože krajina je de facto v konkurze a v závislosti na miliardových pôžičkách od MMF. MMF stanovila jedinú podmienku pre Yatsenyuka a tou je úspešná vojenská operácia na východnej Ukrajine, správu priniesol kanál ako CNBC, preto Yatsenyuk nikdy žiadnu dododu o prímerí s Novorussiou neuzavrie!

„Ak vláda stratí kontrolu na východe, bude to mať vplyv na financie krajiny a program MMF bude „pozastavený a prepracovaný“,citovala CNBC z dokumentov MMF.

MMF a NATO sú prevodové páky politiky USA. NATO stupňuje tlak na Rusko, píše London Times. Preto vojenská aliancia chce nová budova ústredia vo východnej Európe – najmä v Poľsku, Litve, Estónsku a Lotyšsku.

NATO-generál Breedlove sa pýtal na nedávnom stretnutí v Pentagone, že či je „dosť zbraní, munície a zásob na rýchle nasadenia tisícov vojakov NATO proti Rusku , vychádzajúc pritom zo strategického dokumentu  Zákon o prevencii proti ruskej agresie tzv. (RAPA) – tento dokument bude predložený na septembrovom vlanom zhromaždení NATO. Okrem iného sa Breedlove vyjadril, že tento dokument musí rovnako reflektovať nárast nacionalizmu v EU, odstredivých tendencií jednotlivých krajín od EÚ a vznik BRICSu a jeho inštitúcii ako alternatívy voči MMF a Svetovej banky.

Podľa Breedlova je teraz najvhodnejší čas dislokovať jednotky NATO v Strednej a Východnej Európe aj pre prípad „riešenia politických problémov z narastajúceho nacionalizmu a euroskepticizmu“. 

Podľa  Mearsheimera, tento prístup nevyhnutne vedie k eskalácii. Podľa neho existuje len jediné riešenie a to Neutrálna Ukrajina.

No všetko nasvedčuje tomu, že USA a EÚ o „neutrálnu Ukrajinu“ nemajú záujem!

Ukrajina sa rozhodla navýšiť svoj vojenský rozpočet o 50% v budúcom roku. 500 000 000 eur, ktoré prisľúbila Merkelová pri svojej nášteve ide výhradne do bojov na Juhovýchode, preto v EU posledné dva dni Merkelová neustále šíri paniku z ruskej invázie a posledných 48 h sa  niekoľko krát dostala do slovnej prestrelky z OBSE (tu http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/09/01/merkel-russland-versucht-grenzen-unter-einsatz-von-gewalt-zu-verschieben/)

Len v tomto roku, Ukrajine plánuje minúť 1500000000 dolárov na nákup vojenskej techniky a jediný kto z toho profituje je zbrojný priemysel USA (tu USA – obranný priemysel ťaži z prípravy vojny a bojo na Ukrajine ).

 

Arzénovi Yatsenyukovi sa však plnenie tejto úlohy úplne rozpadáva. Nemá mocenskú základňu. Je ticho akceptovaný Thanybukom a Jarosom s ktorými uzavrel dohodu o vlastnom politickom prežití. Táto dohoda však kedykoľvek môže byť  zo strany Thanybuka a Jaroša zrušena a obaja to príležitostne využívajú na upevnenie vlastných mocenských pozícii najmä v bezpečnostných zložkách Ukrajiny. Je zaujímavé, že Yatsenyuka financuje napríklad aj National Endowment for Democracy, ktorá na Slovensku financuje aktivity Daniela Lipšica. Možno aj to vysvetľuje účasť členov NOVA na Majdane v Kyjeve. Ďalšie zdroje zdroje pochádzajú od bankového prostredia a oligarchov napríklad Inter Groclin, Industrial Union of Donbas Corporation, ale aj SwedBank (viac tu  Arsenij Jatsenjuk Nadácia Open Ukrajina ). Už pri Majdane sa podľa Wayne Madsena o Yatsenyukovi prevalilo jeho prepojenie na Scientológickú cirkev, od ktorej môžu pochádzať ďalšie jeho zdroje. Yatsenyuk to však rozhodne poprel.

No investigatívna práca Wayne Madsena prináša zaujímavé info. (tu http://www.strategic-culture.org/news/2014/04/01/the-charge-of-the-scientology-brigade.html)

 

IV. ZÁVER

Jediný, kto má v rukách riešenie Ukrajinskej krízy je EÚ a USA, nie Rusko.

Boli to USA a EÚ, ktoré túto krízu vyvolali a dostali Rusko do „vynúteného ťahu“!

Pritom stačí tak málo, stačí aby sa Západ vzdal svojich nerealistických ambícií na Ukrajine a prestal ju trhať živením zločineckej vlády v Kyjeve, ktorá ma na rukách krv civilných obetí za peniaze daňových poplatníkov EÚ.   

 

Pridaj komentár