Assad musí odísť !

Zatiaľ ale odchádza z postu práve Cameron.

Taký býva osud tlčhubov.

Kto inému jamu kope,sám do nej spadne…

Cameron

zdroj: Antimajdan

 

 

4 komentáre

 • Ako to bolo v Iraku – najdolezitejsi je posledny odsek
  http://www.aktuality.sk/clanok/354062/tyzden-v-kocke-daga-danisa-nicholsonova-prekrocila-rubikon/#

  Vyšetrovacia komisia pre vojnu v Iraku zverejnila správu, ktorá má podľa The New York Times ničivé následky pre expremiéra Tonyho Blaira.
  http://www.nytimes.com/2016/07/07/world/europe/chilcot-report.html?_r=0
  Správa zhrnula staršie známe fakty, no tentokrát so štátnou pečiatkou. Závery sa dajú zhrnúť takto:

  – argument o zbraniach hromadného ničenia v rukách irackej vlády nebol preukázaný
  – diktátor Saddám Husajn nebol bezprostrednou hrozbou pre globálnu bezpečnosť
  – vojenská koalícia nemala uspokojivý plán pre nové usporiadanie Iraku
  – napriek jasným varovaniam boli následky invázie podcenené
  – vojenský zásah neviedol k zvýšeniu bezpečnosti a stability v regióne

  Kritika vojny v Iraku, ktorá v roku 2003 rozdelila Západ, prebieha v Británii už dlhšie. Tony Blair sa dokonca v roku 2015 ospravedlnil za chyby spojené s inváziou. Konkrétne za prácu so zlými informáciami tajných služieb a za nezvládnutie následkov vojny.
  S odstupom času sa väčšina britských elít (politici, diplomati, novinári) zhoduje na tom, že účasť Británie na vojne v Iraku bola chyba.

  Na Slovensku sme v roku 2003 mali tiež zástupy „jastrabov“, ktorí horlivo podporovali účasť Slovenska na vojne v Iraku (poslanci, ministri, angažovaní novinári).

  Prehodnotením postojov sa tu však nezaoberá nikto. Zrejme to bude tým, že v prípade slovenských „jastrabov“ nešlo o autentické názory, ale len o tupý „sharing“. Zdieľanie predpísaného myslenia.

 • židovskí bastardi v plnej ,,kráse“ :
  Izraelský rabi Shlomo Mlma v neděli oslovil ilegální židovské osadníky a požaduje, aby otrávili vodní zdroje pro Palestince a aby je tím zabili. Účelem je „vyčistit“ West Bank od Palestinců a jejich vesnic.
  Jak je zvykem, masmédia tuto informaci „nezaznamenala“. Jo, být to naopak, měli bychom to v titulcích týdny.

 • Marcus Porcius

  Nepredbiehať sa zdá mimoriadne rozumné. Minimálne od francúzskej revolúcie sa žiadne udalosti svetodejinného významu neudiali náhodne. Starostlivo bol pripravený Napoleon, Marx, Bismarck, WW1, WW2 atď. Zo srdca som sa zasmial, keď som si po asi 30-35 rokoch znovu prečítal Manifest komunistickej strany a vnímal jeho obsah takrečeno konšpiračnou optikou. V žiadnom prípade sa mi toto dielko nezdalo ako „mocná zbraň dělnické třídy“, ale skôr ako varovanie buržoázie pred tým, čo sa môže stať, ak „dělnická třída“ dostane príležitosť ovplyvňovať chod politiky. Preto vznikla sociálna demokracia, ktorá garantovala, že „dělnická třída“ sa moc nerozšúpne. A tak to pokračuje až dodnes a ja verím, že brexit bol naplánovaný a s konečnou platnosťou schválený niekde inde. Rozhodne nie vo volebných miestnostiach. Všetky múdre komentáre okolo toho sú len mediálny kabaret, ktorý sprevádza každú udalosť podobného razenia.

 • pekne sa karta obrátila… ale ešte by som nepredbiehal udalosti, určite mu nájdu nejaké teplé miesto, z ktorého bude môcť vplývať na beh vecí tak ako doposiaľ.. nehovoriac o tom, že ho určite nahradí niekto rovnakého razenia…

Pridaj komentár