Atentáty ako súčasť stratégie?

Súčasná vlna atentátov zadáva vznik prirodzenej sérii otázok. Sú tieto útoky plánované, koordinuje ich niekto, má to súvis s vlnou imigrantov a aký to má vlastne zmysel a cieľ?

Pripomeňme si

Nasledujúce úvahy vyjadrujú len názor autora, nič viac a nič menej. Ale poďme postupne

majú tieto útoky súvis?

Priamy súvis nie. Nepriamy, v zmysle zvyšujúcej sa agresie radikálneho islamu áno

sú tieto útoky súčasťou nejakého globálneho plánu?

neholdujem konšpiračným teóriám, tak si myslím, že prvoplánovo nie

sú atentáty plánované?

opäť si myslím, že aj keď keď k nim došlo v rovnakom čase, ide len o náhodu a útoky boli plánované separátne

aký majú útoky zmysel a cieľ?

Tu sa pristavím. Som presvedčený, že podpora USA teroristickým združeniam nie je náhodná. Americkí predstavitelia vedia veľmi dobre, čo radikáli dokážu a aké majú ciele. Práve preto ich však podporujú.

Nemyslím si, že by tieto útoky boli nariadené Američanmi, faktom však je množstvo dôkazov svedčiacich o podpore, výcviku, financovaní a o spolupráci s nimi.

Najbližším cieľom džihádistov je získať naspäť pod nadvládu fundamentalistického islamu celý Blízky Východ, Severnú Afriku a juh Európy. Vzhľadom na dokázanú podporu Moslimského Bratstva súčasnou admnistratívou USA, Al-Kajdy, An-Nusry a dokonca aj pri založení Islamského štátu, je len veľmi obtiažne predpokladať, že USA o týchto zámeroch netušia.

Takže môj osobný názor je, že Spojené štáty podporujú podľa teórie chaosu Leo Straussa všetko, čo spôsobuje chaos – a umožňuje prístup k surovinovým zdrojom bez toho, aby sa museli dohadovať s nejakými vládami. Zdroje sú totiž z dlhodobého hľadiska základom prežitia akejkoľvek civilizácie. Nakoniec podľa uniknutej smernice Únie boja proti pašerákom je jedným z hlavných cieľov ovládnuť líbyjské ropné a plynové zdroje.

Otázka, či ide v tejto stratégii aj o šírenie chaosu do Európy, ktorá je v princípe hlavným spojencom USA je tiež legitímna. Na to jednoznačný názor nemám. Ale myslím si, že Amerika podporuje imigračný proces kvôli oslabeniu Európy ako takej. Únia ako zväzok ekonomicky silných nezávislých a sebavedomých štátov je v princípe menej výhodný pre udržanie globálnej hegemónie USA, ako zväzok ekonomicky prosperujúcich ale vnútorne oslabených štátov. V takomto usporiadaní má Európska Únia v medzinárodnej politike stále slabšie slovo a namiesto politiky Únie sa presadzuje záujem NATO, kde tvrdou rukou vládnu stále autoritatívnejšie USA.

Takže z hľadiska záujmov USA je cieľom teroru samotný teror a šírenie chaosu do celého regiónu. Z hľadiska džihádistov je to zas snaha o šírenie paniky a príprava na ovládnutie regiónu. Konšpiračné teórie v tomto scenári vynechám.

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

6 komentárov

 • Zdenko Kavuliak

  Pan Polacek, svojimi odpovedami ste de facto potvrdili konspiracne teorie

  • Konkretne? Co z toho su konspiracie? Kontakty USA na teroristicke organizacie, rozvratenie a rozbitie krajin Blizkeho vychodu a vplyv na Europu sú fakty. Teoria chaosu je takisto fakt, poziadavka kontrolovat krajiny s dolezitymi surovinami, alebo krajiny, dolezite pre transport surovin su takisto faktom.
   Skratka ak chcete kritizovat, napiste co je konspiracna teoria

   • Napriklad to tvrdenie, ze USA sa snazia vyvolat chaos v krajinach Blizkeho vychodu, aby stade mohli kludne kradnut suroviny. Nemozno tazit suroviny v nejakych rozumnych objemoch v krajine, kde prebieha obcianska vojna. Navyse aj ked isli do Iraku tak ludia kricali, ze tam idu kradnut ropu a nakoniec vacsinu koncesii nakoniec zhrabli ruske a cinske firmy.

    • miloš schwartz

     Nerastne suroviny…:-)…..blud……USA rozdúchavajú vojenské konflikty zatiaľ mimo územia západnej Európy,teda svojich“spojencov“.Ich hlavným cieľom je však dotiahnuť ich priamo do centra..Prečo?.Jednoduché….Usa je vnútorne zadĺžené vo výške viac ako 100 %HDP,čo by sa v normálne fungujúcej ekonomike,riadenej jasnými pravidlami rovnalo štátnemu bankrotu.Ibaže……..?VUSA si Fed.Banka tlačí peniaze,ako si zmyslí…..Dolár ako svetová mena je len úbohá bublina,ktorá skôr či neskôr praskne a stiahne nadol svetovú ekonomiku…USA potrebujú vojnový konflikt ,samozrejme znova mimo územia USA,ktorý by zruinoval EU,a potom by sa znovu Spojené Štáty „napakovali“pri obnove,samozrejme podľa ich scenára……
     EU-politici,prosím otvorte oči…..Celé to je len špinavá spravodajská hra(utečenci) s cieľom destabilizovať EU…Ved ktorý spojenec,špehuje v takej miere svojich vlastných….Serte na nich,na cele NATO,Nech sa o 10 rokov kinožia medzi sebou,ked nebudu mať čo ž…,sory do úst……..

 • este ste zabudli na utok Islamskeho statu z turecka na kurdsku kobane kde zavrazdili presne v tomto case skoro 200 zien a deti ..vsetko v jeden den

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Atentáty ako súčasť stratégie?

Pridaj komentár