Bitka o výbežok – návrat Khanasseru

Z viacerých zdrojov bolo potvrdené, že dnes ráno sýrske sily naplno opäť ovládli mesto Khanasser.

Podľa almasdarnews.com (AMN) mesto oslobodili oddiely Tiger Forces. To do istej miery odporuje naším poznatkom, podľa ktorých sa Tiger Forces nachádzali na severnom okraji výbežku, pričom Khanasser bol oslobodený prienikom z juhu.

Sú už zverejnené doterajšie straty sýrskych vojsk:

31 vojakov stratil 47 regiment 11 tankovej divízie

8 vojakov jednotka Liwaa Al-Quds

4 vojakov Kataebat Al-Baath (Al-Baath Battalion)

11 vojakov Tiger Forces a Republikánska garda

Straty islamistov zatiaľ spočítané nie sú, očakáva sa, že sú oveľa a možno aj v násobkoch vyššie. 2 dni boli vystavení veľmi intenzívnym akciám ruského frontového letectva.

 

5 komentárov

 • NATO spadá pod EUCOM pozn. „European Command (EUCOM)“ jednu z deviatich vojenských odvetiev riadenia sveta z USA https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_European_Command . Ak sa Vám bude chcieť trošku menej čudovať, máte tam medzi obrázkami, koľko základní majú len v nemecku ?! Mutti Merkell samozrejme musí počúvať a konať, čo európanom vôbec nevonia a nechutí. Cvičenie v Izraeli s názvom Juniper Cobra 2016 , kde USÁci poslali cez EUCOM z europy personál 1700 vzdušného, námorného a armádneho personálu http://www.jpost.com/Israel-News/Politics-And-Diplomacy/US-Israel-involve-6-air-defense-systems-in-unprecedented-missile-defense-drill-446158 dokazuje, až kam siaha „SBS“ taktika vojenskej manipulácie svetom od Spidermanov z ameriky ?! Škrabem sa už dlho za ušami, ale nepáči sa mi to vôbec. Ak sa podarí američanom vytiahnuť strelca „Irán“ proti Izraelu, začne padať veľa pešiakov…?! Hra bude dlhá a šíriť /vyhadzovať/ sa bude postupne po celej šachovnici, kde Sýria dnes je len jedno z políčok.

 • Samozrejme tiez som na Ruskej strane, ale povedzme si uprinme, ze nemame na to, aby sme si mohli diktovat. Sme nesebestacny a EU by nemala problem prestahovat vsetky automobilky aj s nadvaznym priemyslom a to by sme tu „chcípli hlady“. Od Ruska tazko cakat pomoc, sme odrezany Ukrajinou, Polskom, Rumunskom… Ono je tazke byt nezavislym, ak od vas nic nezavisi!

 • Presne tak, NATO je banda *** , ktorých by bolo načim *** ale zaraz! A „predseda parlamentu EU“ je tiež *** a to BEZ MATURITY!!! Inému ako *****ovi by to neprešlo!

 • Jano Kriváň

  A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
  kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu;
  a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
  Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom.

  Každý normálny Slovák je na Rusko-Sýrskej strane! Slovensko nepatrí do NATO hnoja a ani do EU! Vstupom do týchto spolkov sme vymenili sme svoju identitu za pár drobných. Teraz sme ako predajná devka.

Pridaj komentár