Brezno – protest s požiadavkou za bezpečné cestovanie vlakom a za bezpečnú železničnú stanicu.

Železničná stanica v Brezne (foto: Marcin Szala Wikimedia)

Vo štvrtok večer som cestoval rýchlikom Železničnej spoločnosti Slovensko a.s. (ŽSSK) na trase Košice – Bratislava. Neviem, či som mal „šťastie“ na vagón, alebo bol celý vlak taký.

Vagón ako taký bol OK, moderný, so stolíkom na notebook.

Čo nebolo OK, bola cestujúca komunita.

Jeden totálne ožratý spoluobčan, ležiaci na zemi, búchajúci rukami o zem a vydávajúci nezrozumiteľné zvuky.

Iný pri pohybe po vagóne pôsobil nesvojprávnym dojmom, ten ale nič zlé nerobil.

Horšie to už bolo s príslušníkom majority, pravdepodobne bezdomovcom, ktorý asi využíval právo bezplatného cestovania. Toho bolo  viac cítiť, ako počuť, presnejšie cítiť cez 2 až 3 boxy. Jeho „tuberácky“ znejúci kašeľ by neprehlušil ani zvuk prejazdu tunelom pred Novým Mestom.

V Považskej Bystrici sa zjavila hliadka, policajná pre zmenu, a ten na totálku ožratý spoluobčan už potom vo vagóne nebol. Či to bola zásluha hliadky neviem, spoluobčan predtým sedel  na chodbe opretý o záchodové dvere.

Cestovanie to iste nebolo z tých napríjemnejších, ale treba povedať, že k priamemu napadnutiu cestujúcich počas mojej prítomnosti nedošlo.

Do práce cestujúca mladá železničiarka v Brezne také šťastie nemala, písali sme o tom aj na Medzičase – Ďalší útok vo vlaku – neprispôsobiví spoluobčania okradli dievča.

Medzitým prišla na tamojšej železničnej stanici k úrazu hlavy ďalšia, tentokrát staršia  žena. Ako k tomu došlo, nie je jasné, ale hovorí sa aj o prepade.

Keď som písal články na tému kampaň ŽSSK, štátnych orgánov a „eurohodnotových“ politikov proti tzv. „kotlebovým hliadkam“, vždy som v článku naznačil, že celá tá kampaň sa zákonite časom otočí proti jej strojcom.

Pretože kampaň proti hliadkam sa spravila, médiá sa činili, boli aj právne či iné kroky proti tzv. „kotlebovým hliadkam“. Lenže pre bezpečnosť cestujúcej verejnosti sa nespravilo takmer nič alebo len veľmi málo. A tak cestovať dnes vlakom ŽSSK môže vyzerať tak, ako moja cesta vo štvrtok, alebo dokonca aj tak akosi po „brezniansky“…

A tak dnes Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko oznamuje svetu, že bude „trucmarš“…

brezno

odkiaľ sa bude pochodovať viem, kade a kam netuším…zdroj FB

Vzhľadom ku celkovo komplikovanej bezpečnostnej situácii v meste Brezno, môže byť ohlas akcie značný. Hlavne v prípade, ak organizátorov podrží aj počasie.

 

 

 

2 komentáre

Pridaj komentár