Česko umiestňuje utešencov do kravínov.

Česká republika má na čele vlády premíéra Sobotku, ktorý podľa uniknutých mailov sa s poradcami radí ako oklamať a prechytračiť vlastný národ, ktorý nechce neriadenú migráciu. Nakoniec sa s veľkou slávou podarilo dostať za asistencie médií (a mimovládok) skupinu 153 asýrskych kresťanov pôvodov z Iraku, ktorý podľa mediálnej prezentácie utekajú pred vojnou.

Zdá sa, však že celé to bola len mediálna bublina. O útek pred vojnou nešlo ani náhodou. Zdá sa, že boli prijatí do krajiny len ako zámienka, aby sa nalomil odpor Čechov pred nasledujúcou inváznou islamskou vlnou. Minimálne časť z nich sú rovnakí ekonomickí migranti ako všetci ostatní, ktorí sa valia do Európy v státisícových počtoch.

Pozrite si reportáž televízie Prima, kde sa rodina „biednych“ Iračanov spovedá redaktorom (cca od 13:30). Na ponúknuté byty 2+1 v centre Jihlavy hlava rozvetvenej rodiny (celkove 4 rodiny o 17 ľuďoch, z toho je 9 detí) sa podľa prekladateľa vyjadril: „Než aby sme bývali v premaľovanom kravíne, tak to sa radšej vrátime do Iraku“ Na to zareagoval hovorca magistrátu v Jihlave, že ak ten výber nebude vyhovovať, tak nie je žiadny problém, aby organizátor integrácie oslovil napríklad súkromných majiteľov bytov. Jihlava podľa neho ponúka to, čo má.

Rodina ďalej tvrdí, že má príbuzných v USA, Nemecku alebo napríklad v Švédsku a všade sa o nich lepšie postarali. Zatiaľ bývajú v penzióne neďaleko Jihlavy, areál má 17 ľudí opustiť po troch mesiacoch.

Edit 13.2.2016: Prehliadnite si ponúkané byty

http://video.idnes.cz/?idvideo=V160212_175234_jihlava_jda

Rozhodne to nie sú utečenci pred vojnou, ktorí si zachraňujú holý život, ale utešenci, ktorí si na úkor situácie v regióne chcú zlepšiť svoju životnú úroveň. Samozrejme, že musia byť sklamaní. Česko nie je Nemecko a zadarmo tu nič nedostanú v takom množstve ako to videli v reklame, keď migrantov pozývala Mutti Merkel. Aj tak však ponúknuté možnosti sú ďaleko viac, ako by dostal ľubovoľný český občan.

Edit 13.2.2016: Mimovládka Generace 21 protestovala proti rozhovoru a zverejnila záznam natočený na mobilný telefón, kde namiesto obviňovania Česka, migrant sa vyjadruje pozitívne. Zdá sa však, že ľudia z neziskovej organizácie klamú a rozhovor z mobilu nie je totožný s tým, ktorý bol natočený televíziou Prima. Reportáž televízie bola ešte raz preložená súdnym prekladateľom z pôvodného záznamu, ktorý potvrdil pôvodnú verziu. Prima si za svojou reportážou stojí, takže 13.2. zverejnila pôvodnú reportáž v pôvodnom znení http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-13-2-2016 v čase od 4:35 (doplnené 14.2.2016 ).

Za pozornosť stojí, ako mimovládka skreslila výrok reportéra. Keď žiadali aby nezverejnil reportáž kvôli jej mimoriadne zlému vyzneniu v neprospech migrantov, kameraman vyslovil, ak to zamlčia, potom nemusia ani chodiť do práce. Reportér len potvrdil slová kameramana. Oni jeho výrok interpretovali, v zmysle, že ak nedonesie škandál, bude vyhodený.

Naviac sa mimovládka Generace 21, organizujúca príchod a umiestnenie migrantov prejavila ako mimoriadne agresívna organizácia, ktorá si vynucuje na okolí uskutočňovanie svojich zámerov. Utečencom chcela zabezpečiť povinnú zdravotnú staroslivosť nátlakovým direktívnym spôsobom so skrytou vyhrážkou doktorom

Dobrý den, jsme organizace, která je v současné době pověřena Ministerstvem vnitra ČR, prostřednictvím NF Generace 21, péčí o skupinu uprchlíků. Žádáme Vás na základě pokynů Krajského úřadu, odboru zdravotnictví o přijetí nových pacientů do péče dle zákona číslo 372/2011 Sb.
Pacienti jsou pojištěnci VZP, jejich bydliště je okres Jihlava. Pacientů je celkem 16, pokud nemůžete z kapacitních důvodů přijmout všechny, pak alespoň ten počet, který je možný.
V případě zamítnutí naší žádosti žádáme o písemnou zprávu, ve které bude uveden důvod odmítnutí (dle §48 stejného zákona) a kterou pro Vaši informaci budeme následně předávat VZP a Krajskému úřadu.
Jsme schopni Vám garantovat, po dobu jednoho roku, součinnost při výkonu lékařské péče pomocí tlumočníků, sociálních pracovníků, doprovodných pracovníků apod. Jsme vděční za Vaši lékařskou péči o občany Jihlavy a věříme, že k naší žádosti přistoupíte bez předsudků.
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Jaroslava Varodi, DiS. sociální pracovnice

Niet sa čo diviť, že mnoho Čechov začína vidieť realitu pomoci blížnym inou optikou. Pomoc blížnym totiž nie je bezhraničná a odvíja sa v kruhoch. Pomáhame rodine, keď ostane, tak blízkym priateľom, zo zvyšných zdrojov sa staráme o spoluobčanov a až nakoniec môžeme poskytnúť pomoc aj úplne cudzím ľuďom. Rovnaký princíp a spôsob pomoci je nutné zaviesť aj na Slovensku. A rovnakú obozretnosť je nutné zachovať pri sledovaní krokov slovenskej vlády. Nie je totiž vylúčené, že skôr alebo neskôr sa začnú na naše územie privážať migranti, ktorí dostanú síce chudobnú, ale na slovenské pomery vysoko nadštandartnú opateru a luxusné štartovné. A tiež nie je vylúčené, že kresťania budú len tí prví. Ďalších 99% už budú zákonite moslimovia. Počty a zastúpenie náboženstiev na Blízkom Východe sa nedajú oklamať. K čomu to bude viesť sa môžete pozrieť do ľubovoľnej krajiny v Európe, kde už vznikli silné a agresívne moslimské komunity.

Netreba zabudnúť ani na úlohu neziskovým organizácií, pre ktoré je migračná vlna doslova svätým grálom, ktorá im zabezpečí prílev peňazí a moc. Mimovládnici z Generace 21 svoje rožky už vystrčili, čím viac takýchto migrantov príde, tým viac sa budú osmeľovať, tyranizovať a deptať okolitú spoločnosť. Spolu s geopolitickými cieľmi, ktoré súvisia s cieľmi zahraničných sponzorov týchto mimovládok, vzniká nebezpečná zmes poháňajúca aktivistov celej Európy do neľútostného boja proti „rasizmu, xenofóbii či islamofóbii“. Každý, kto sa vzoprie, protestuje alebo kritizuje počiny týchto ľudí a organizácií musí byť zničený. Vôňa peňazí a moci neodolateľne láka cynikov a sociopatov všetkého druhu, takže sa niet čo diviť, že práve ľudia bez kúska empatie k svojmu národu a svojim spoluobčanom, ľudia pohŕdajúci 90% plebsom, ktorý si dovolí mať iný názor ako oni, sú v čele tohto pohybu.

Pre prípad, že by túto explozívnu reportáž Prima zlikvidovala, stiahli sme ju pre Vás

Zdroj:

21 komentárov

 • chliev by bol vhodnejší…

 • Knieza Myskin

  Milí čeští důchodci, nezoufejte! Existuje světlo na konci tunelu….

  Když vláda rozhodla,že průměrné navýšení důchodů bude jen úsměvných 45 Kč měsíčně :-O :-D– nezoufejte! Řešení tu je!
  Seberte své poslední úspory, cenné předměty a kupte si v cestovní kanceláři zájezd 55+, nejlépe do Turecka nebo Libye.
  Tam pak zahoďte své cestovní doklady, zaplaťte si převaděčskou službu a vraťte se do Evropy s některou nikdy nekončící a neustále sílící migrační vlnou „tsunami“.
  V Evropě, nejlépe pak v Německu se vydávejte za hluchoněmé Syřany. Dostanete veškerý servis, masitou stravu 3 – 5x denně, štědré kapesné několikanásobně převyšující váš dosavadní starobní důchod , dostanete zdarma sociální byt 1. kategorie, nájemné, včetně spotřeby energií zaplatí stát, včetně televizní zábavy, dostanete telefonní paušál bez omezení, špičkové zdravotnické zaopatření a další nezasloužené výdobytky. K tomu vám samozřejmě v ČR poběží ještě váš český důchod, který si snadno v Německu, přes českou bankovní kartu vyberete na bankomatu, takže budete mít opravdu slušné kapesné! Jiná cesta k vašemu důstojnému životu ve stáří neexistuje.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/02/12/vtip-na-tento-den-nebo-snad-nevtip/

  dostanu aspon byvanie v kravine 😀

 • Knieza Myskin

  este ste nenapisali clanok na temu ze Konvickovi zrusili blog na iDNES
  z diskusie vyberam

  Mimovladka Generace 21 uvedla svoji verzi překladu bez uvedení překladatele, oproti tomu Prima uvedla jméno soudního překladatele Nazih Albahriho, který si za tímto překladem stojí (což potvrdili údajně další dva arabisté, ty ovšem neuvedla jménem tedy této informaci mohu, ale také nemusím věřit). Vždy budu spíše věřit informaci pod kterou je někdo podepsaný (tedy pro mě má větší váhu překlad s jasně uvedeným soudním překladatelem, než od anonymního překladatele), než informaci anonymní…

  http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/patrik-banga-sef-blogu-idnes-cz-celi-vyhruzkam-zabitim-potom-co-zrusil-blog-konvickovi

  Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Kdyby na férovku řekli, že jim vadí Konvičkovy názory a aktivity či je nežádoucím politickým konkurentem jejich vlastníka, bral bych to. Kecy o PR obsahu blogu vypadají při srovnávacím pohledu na Babišův http://andrejbabis.blog.idnes.cz …., měně úspěšný, blog fakt trapně.

  Pak je taky docela zajímavá úvaha v tom nebo o tom, že tyhle řeči jsou zbytečné, protože, poskytovatel prostoru je soukromý a on si může vybírat, koho tam chce či nechce. Ale když přijde na pořad dne koho si mohu či nemohu vzít do své soukromé firmy či podnájmu, tak je to zase najednou jinak, jak nás taktéž v poslední době upozornila ombudsmanka Šabatová.

 • Pomáhame rodine, keď ostane, tak blízkym priateľom, zo zvyšných zdrojov sa staráme o spoluobčanov a až nakoniec môžeme poskytnúť pomoc aj úplne cudzím ľuďom. Rovnaký princíp a spôsob pomoci je nutné zaviesť aj na Slovensku.

  Na Slovensku platí princíp „kto nekradne, okráda rodinu“. A tomuto princípu je podriadené všetko ostatné, čiže aj súhlas s multi-kulti šialenosťami. Aby mohli politici nerušene kradnúť, musia s tým súhlasiť, inak sa do nich pustia žoldnieri US ambasády v podobe médií a mimovládok. Zmeniť to môžeme iba tak, že si zvolíme nekonformných zástupcov, ktorí nejdú do politiky kradnúť a sú zvyknutí plávať proti prúdu.

 • Asi už každému dojde proč se cpou jen na Německo, Švédsko a Anglii. S námi, co by nuzáky se nebudou zahazovat, ale pro jistotu by před jarem bylo dobré, postavit čínskou zeď mezi námi a západem. A do základů můžeme nacpat všechny sorošovy parchanty.

 • V tomhle případě to zdupala televize Prima (případně překladatel):
  http://www.gen21.cz/aktualni-informace/

  • Ide o preklad toho, co mal niekto nahrane v mobile. Su to dva uplne odlisne texty. Nevedno, co je pravda, takze v tomto pripade pomoze uz len niekto, kto vie odcitavat z pier arabsky

   • Jo, už to taky vidím. TV PRima se ohradila. A využila služeb soudního překladatele. Tady si fakt někdo dělá drsnou srandu.

    • Dalsie doplnujuce info:

     Domnívám se, že celá věc zmanipulovaná byla. Co však nechápu je, že si G 21 nedokáže zajistit svého tlumočníka nemuslima, aby se takovým problémům předešlo. Nevím do jaké míry si předseda G 21 uvědomuje, že tlumočník muslim bude s velkou pravděpodobností využívat jakoukoliv možnost, kterou má k dispozici, k tomu, aby působil proti křesťanům, kteří se v pozici uprchlíka ocitnuly právě kvůli jiným muslimům. Navíc muslim, dle zásady takija, kdy mu Aláh Mohamedovými ústy dovoluje účelově lhát nebo záměrně manipulovat či zkreslovat, s tím nemá vůbec žádný problém. Nabízí se, že naivita G 21 může mít i souvislost s aktivním členstvím svého předsedy ve SZ, jejíž členové jsou celkem známí svým až příliš velmi kladným postojem k islámským migrantům.

     Překladatel je muslim, a poměrně radikální. Treba ve Francii byly, a možná ještě jsou, velké problémy, když siitum překládali sunnite. Prostě je to komplikované.

     • http://blog2.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160216_495586_blogidnes

      Ještě jednou.V sobotu 13. 2. Prima odvysílala znovu skoro celý hrubý záznam přímo v arabštině. Dva další překladatelé z arabštiny následně potvrdili správnost původního překladu o kravínu (či stáji, či obydlí pro zvířata). A současně vyšlo najevo, že obě nahrávky – nahrávky Primy i nahrávky nadace z mobilního telefonu – pokrývají jinou část rozhovoru. Kdo byl tedy manipulátorem? Patrně nadační fond, který svou politicky daleko lépe znějící nahrávku záměrně vydával za identickou té nahrávce, kterou měla k dispozici Prima. Fond uvádí na svých stránkách, že jeho hlavním cílem je „dostat do bezpečí do České republiky 153 křesťanů, jejichž životy jsou ohroženy v Iráku a v Sýrii.“ Ve skutečnosti do Jihlavy byly převezeny vytipované rodiny sice původně z Íráku, které se ale následně přesunuly do relativního bezpečí v Libanonu.

      Očerňovat „uprchlíky“? Takže pan Batto a jeho rodina jsou podle vás uprchlíci? Před čím? Pokud nemají problém se – v případě nespokojenosti s bydlením – vrátit, co přesně jim hrozí?

      Podle mě tady vůbec nejde o to, co přesně p. Batto řekl a zda kravín či stáj padl či nikoli. Jde o to, že u nás žijí kvanta mladých rodin u rodičů ve spíži, než se dost vypracují, aby mohli zaplatit a roky splácet hypotéku na podobný byt. O důchodcích ani nemluvě. A někdo, kdo k tomu přijde min. na rok zdarma, pak vykládá, že se tu sice o něj staráme hezky, ale stejně „by nemohl pracovat“ kdyby nedostal pořádné bydlení… Jasně, že chceme všichni dobře bydlet. Ale kdo z nás to vyžaduje jako nárok na jiném státu a jeho poplatnících? Vážně je tak nepochopitelné, že tím zrovna nikoho nedojme?

      Víte, pochopila bych, kdybyste obligátně tvrdil, že p. Batto není právě reprezentativní vzorek a že je jen náhoda a smůla, že reportéři přišli právě k takovému nadutci. Jenže vy se nám snažíte namluvit, že co vidíme a slyšíme je něco jiného, než jak to je. Děláte z černé bílou (resp. lakujete na růžovo) a tím to ještě zhoršujete, stejně jako zmíněný Fond. Žádné další očerňování pak fakt není třeba.

    • http://www.securitymagazin.cz/zpravy/ftv-prima-v-reportazi-nelhala-jaka-jsou-kriteria-vyberu-krestanskych-uprchliku-1404049145.html

     Kdo vybírá a prověřuje uprchlíky – kandidáty na přijetí do ČR? FTV Prima odkryla nepříjemnou pravdu o pozadí celé akce s přijímáním křesťanských uprchlíků.

     Českou veřejnost pobouřila reportáž na TV Prima, kde si irácký uprchlík stěžuje na kvalitu nabídnutého ubytování, přirovnává jej ke kravínu nebo domu pro zvířata (záleží na překladu). Dále divákům sděluje, jaký měl v Iráku vysoký plat, a že jestli mu nenabídne Česká republika lepší ubytování tak se vrátí zpět. Po odvysílání této reportáže se snesla na televize Prima kritika ze strany některých neziskových organizací a redakce byla napadena z tendenčního a nepřesného překladu.

     To ovšem redakce TV Prima vyvrátila a dokázala veřejnosti nejenom, že její zpravodajství není lživé, ale že se nebojí odvysílat i informace, které by na jiných televizích asi odvysílány nebyly.

     Na celé této jsou ale zajímavější fakta, která nyní vylézají na povrch. Před příjezdem těchto uprchlíků bylo veřejnosti deklarováno, že se jedná o uprchlíky z Iráku, kteří utíkají před válkou. Což je pravda i není. Jedná se skutečně o irácké křesťany, kteří opustili Irák ve strachu před ISIS. Co už se ale jaksi zapomnělo dodat je to, že před příjezdem do ČR, neobývali žádný uprchlický tábor, ale žili v Libanonu v Penzionu. To také potvrzují i slova muže v reportáži, že se jedná o movitou rodinu.

     ČR přijala první křesťanské uprchlíky. Zůstanou nebo odejdou do západní Evropy za příbuznými?

     V iráckém Kurdistánu je mnoho uprchlických táborů kde žijí křesťané. Jeden z nich se nachází přímo v centru Erbilu naproti hotelu, který nese jméno Karlovy vary. V těchto táborech žijí tisíce lidí, kteří nejenom nemají peníze na letenku do Libanonu a pronájem penzionu, ale nemají peníze ani na základní životní potřeby a potraviny. Jsou plně závislí na humanitární pomoci. Žijí ve velmi nuzných podmínkách a s nadějí doufají, že jim bude umožněno přemístit se do jiné země.

     Nezbývá, než položit otázky Nadačnímu fondu Generace 21 (NFG21), který se na jejich přesídlení podílí a také českým ministerstvům vnitra a zahraničí, která s touto organizací úzce spolupracují při výběru kandidátů a na jejich prověřování.

     Na základě jakých kritérií jsou tedy vybíráni uprchlíci, kterým umožníme vycestování do České republiky?
     Co musí tito chudáci udělat, aby měli šanci uniknout svému krutému osudu? Nechtějí se vzdát svého náboženství, a budoucnosti v Iráku se bojí.
     Proč místo rodiny bohatého Iráčana nebyla přivezena některá z rodin žijících v uprchlickém táboře?
     Kdo rozhoduje o tom, kterým lidem dáme šanci na nový život a kterým ne?

     Bez ohledu na to, že celý projekt s rozpočtem kolem 15 milionů korun organizuje a financuje Nadační fond Generace 21 s pomocí svých partnerů a podporovatelů z řad jednotlivců i církví.

     • http://sichtarova.blog.idnes.cz/c/495280/premalovany-kravin-nebo-premalovana-pravda.html

      Znovu zdůrazňuji, že na gastarbeiterství jako takovém není principiálně nic špatného. Také není nic špatného na konceptu, aby se nějaká nezisková organizace rozhodla přivést do ČR pár lidí, kteří akceptují českou kulturu a také zde následně pracují. Znechucuje mě ale lavina polopravd a manipulací, která tuto podivnou kauzu provází. Jak věřit v čisté úmysly tam, kde dotyčný má potřebu překrucovat fakta? Proč to asi dělá? Svědčí o čistotě jeho úmyslů? V tom je dle mého soudu jádro pudla.
      Zkrátka multikulturalisté tlačí na pilu až moc a tím si pod sebou nerozumně podřezávají větev.

      Jak se však brzy mělo ukázat, ani jedna z hypotéz nebyla správná. V sobotu 13. 2. totiž Prima odvysílala znovu skoro celý hrubý záznam přímo v arabštině. Dva další překladatelé z arabštiny následně potvrdili správnost původního překladu o kravínu (či stáji, či obydlí pro zvířata). A současně vyšlo najevo, že obě nahrávky – nahrávky Primy i nahrávky nadace z mobilního telefonu – pokrývají jinou část rozhovoru.
      Kdo byl tedy manipulátorem?

 • Kur.a, už ma to začína nenormálne srať. Ja budem do penzie splácať hypotéku, a keď sme rekonštruovali náš starý jednoizbový domček, bývali sme aj s jednoročným dieťaťom asi 4 mesiace v garáži. Keby sme boli nútení utekať pred vojnou, boli by sme vďační, keby nás niekde nechali trebárs aj v pivnici. Navyše by sme sa snažili byť užitoční pre svojich dobrodincov – hoci aj zametať dvor a pracovať v záhrade, a čo najskôr sa osamostatniť.

  Títo hajzlíci sa ale budú rozdrapovať, všade po nich zostane bordel, obťažujú…
  A psychopatickí Serošovi poskoci ich v tom budú podporovať a nás obviňovať z rôznych fóbií.

  A v konečnom dôsledku-to prerozdelenie príde. Tupci z Bruselu budú vyplácať dávky centrálne-napr. 1.200,-€ na osobu, len sa paraziti budú musieť nechať prerozdeliť a zotrvať v určenom štáte. My im tu ešte prispejeme na byty, lekársku starostlivosť, stravu a ošatenie-samozrejme značkové, tiež som videl zábery, ako s opovrhnutím ukazovali na kameru, že dostali čínske tenisky. Veď keď si chceš zachrániť holý život, treba najmenej štvor až päť pásikové adidasky 😉

 • zda sa ze kraviny naberaju na popularite – tusim aj jeden minister v nich daval tlacovku

  • rodeny arab Hatem Berrezouga sa vyjadril tiez
   http://berrezouga.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=495291

   „Kdybych bydlel v nějakém obydlí, které vypadá a nezlobte se za vyjádření, jako konírna (stáj pro zvířata) přemalován barvou, nebydlel bych v takovém obydlí a vrátil bych se.“

   Když jsem koukal na verzi TV Prima, je to jen krátký sestřih, než z kterého jsem překládal a všiml jsem si, že chybí za 1. původní položená otázka a nevíme, na co pan Batta odpovídal a za 2. chybí simultánní překlad odpovědi toho soudního překladatele na tu položenou otázku, který v prvním zdroji neobsahoval slovo konírnu a mimo to okomentoval ji jiný překladatel. zda-li pan mluví o stejných obydlích, a jestli jde o jednu reportáž nebo o dvě, to se nedozvíme jedině kdyby TV Prima zveřejnila celý a nezkrácený rozhovor.
   Děkuji za pochopení, žádnou jinou poznámku nemám, chtěl jsem jen popsat fakta, jaké jsou.

   V clanku su pochopitelne rozobrate dalsie detaily a nuansy, ale nema zmysel sem kopirovat vsetko

 • otazne je ci nutene prijmanie migrantov bude pokracova aj po pade deutsche bank ked so sebou strhne celu menovu uniu a brusel strati moc

 • utešencov ??????

Pridaj komentár