Chcete vedieť, čo má Amerika v pláne? Sledujte výroky Andreja Kisku…

Dlhé roky sme sa smiali nesvojprávnosti prezidenta Ivana Gašparoviča. Jeho v živote skutočne zaujímali len dve veci – poľovačka a sledovanie športu. Všetko ostatné mu bolo s prepáčením jedno a pokiaľ mohol navštevovať štadióny a chodiť si zastrieľať do Lešti, urobil pre toho, kto mu takéto príjemné trávenie voľných chvíľ umožnil, prvé aj posledné. Andrej Kiska ho však začína dobiehať

Už predvolebné diskusie naznačili jeho mimoriadnu závislosť na názoroch Martina Bútoru, ktorý je známy ako záujmová osoba USA na Slovensku. Väčšina ľudí to pripisovala jeho neskúsenosti v zahraničnej politike s nádejou, že Andrej Kiska začne prejavovať vlastný názor. Nestalo sa tak a prakticky vždy, keď išlo za posledný rok o možnosť vyjadriť sa, alebo konať, počuli sme také ostro proamerické stanovisko, že by sa za neho nehanbil ani veľvyslanec USA na Slovensku, keby mu to diplomatický bontón umožnil.

Nakoniec sme si na jeho vyjadrenia zvykli, nie je predsa sám, kto prezentuje stanoviská amerického veľvyslanectva. Rovnaká rétorika a postoje sú aj v známych tzv. liberálnych denníkoch. Vlastne si mohli podaktorí podľa jeho vyhlásení korigovať postoje USA k udalostiam vo svete. Neriešme teraz, či je to dehonestácia funkcie prezidenta, keď sa zmenil len na hovoriacu hlavu americkej ambasády, v tomto momente si zapamätajme len jedno: Andrej Kiska je vo všetkých otázkach, ktoré sa čo len vzdialene dotýkajú zahraničnej politiky, dokonalým barometrom postojov americkej diplomacie

O to viac zaráža, keď v časti „O správe republiky“ venovanej imigrantom povedal :

Vlani ubehlo desať rokov od nášho členstva v Európskej únii. Za ten čas sme boli v únii vystavení vážnym skúškam súdržnosti, schopnosti aj nevyhnutnosti reagovať. Finančnej a ekonomickej kríze. Ohrozeniu a spochybňovaniu spoločnej meny. V poslednom roku sa k tomu pridal útok na povojnové usporiadanie a pravidlá v Európe bezprostredne za našimi hranicami. Ruská anexia Krymu a vojna na Ukrajine spochybnili právo slobodných európskych národov a štátov na výber vlastnej cesty po páde železnej opony a po rozpade Sovietskeho zväzu. A v posledných mesiacoch južné hranice Európskej únie každý jeden deň prekročia tisíce ľudí, utečencov a nových žiadateľov o azyl.

Možno až slovenské predsedníctvo Európskej únie takto o rok mnohým našim občanom pripomenie, že Slovensko dnes nie je štátom, o ktorom rozhodujú iní. Ale že dnes rozhodujeme a nesieme zodpovednosť aj za celú Európsku úniu, za veľmoc s vyše 500 miliónmi ľudí. Že to nie je fráza. Nie je to ani hra kdesi mimo nás.

Chcel by som dnes požiadať a apelovať na vás, na politické strany, na verejné inštitúcie, na médiá, na spoluobčanov, aby sme si toho boli vedomí. Aby sme slobodne formulovali postoje a prispievali k spoločným rozhodnutiam. Ale aby sme mali pri tom stále na pamäti, že súdržnosť a vzájomná dôvera v Európskej únii je pre nás, pre Slovensko, osobitným záujmom. Nesieme za ňu zodpovednosť.

Hovorím o zodpovednosti preto, lebo v neistých a problémových časoch sa táto dôvera a súdržnosť nepotvrdzuje iba na samitoch premiérov alebo prezidentov podpisom pod spoločné deklarácie a rozhodnutia. Dôvera a súdržnosť sa rodí – posilňuje alebo oslabuje – vo verejnej diskusii vo vnútri jednotlivých členských štátov a naprieč celou Úniou. A my
v takých časoch práve žijeme.

Žijeme vraj ale aj v dobe, kedy slovo stratilo na váhe. Vraj gesto nič neznamená, pretože už zajtra ho prekryje iné gesto. Možno je to pravda. Je ale paradoxom tejto doby, že slová a gestá sa stali aj silnou zbraňou.

Týka sa to prakticky každej jednej z vážnych vecí. Napríklad Európa v tomto čase hľadá princípy a pravidlá, ako sa postaviť k vlne imigrantov, a ako svoje rozhodnutie aj zabezpečiť. Slovensko nie je ani krajinou vstupu tejto masovej vlny imigrantov, ani nepatríme k cieľovej krajine ich záujmu. V skutočnosti máme takmer nulovú skúsenosť a každý rok minimálny počet udelených azylov. Zato v postojoch, ktoré k tomu formulujeme v poslednom období, máme hneď od začiatku silné slová a kategorické súdy.

Myslím, že v takto nastavenej debate by bolo užitočné sa na moment stíšiť, a potom znovu začať tak, aby sme rozlišovali aspoň to základné. Ľudské bytosti, ženy, deti, mužov, ktorí utekajú do Európy nie pre vidinu lepšieho života. Odchádzajú z domova v bezprostrednom ohrození života, pred systematickým a cieleným vraždením. Títo ľudia neutekajú k nám do Európy pred chudobou, ani pred násilím, dlhodobo bežným v ich domovských krajinách. Žili s ním roky a desaťročia a neodchádzali nikam. Dnes má toto násilie inú povahu a iný rozsah. Osobne si myslím, že týmto ľuďom máme možnosť a máme ako úspešná krajina aj morálnu povinnosť pomôcť. Naša vnútorná debata na Slovensku o nich bude aj debatou o nás. A naše rozhodnutie bude mať povahu a silu gesta. Buďme aktívni a sami si pomenujme, komu chceme pomôcť. Koľkým ľuďom chceme a dokážeme pomôcť. Ako dokážeme prejaviť elementárnu ľudskú solidaritu.

A potom – ale oddelene – hovorme o podstatne zložitejšej otázke. Zložitejšej po všetkých stránkach. A hovorme o všetkých z nich. Teda o imigrantoch, ktorých ani južné štáty Európskej únie osobitne, ani celá únia spoločne dnes nie je schopná zvládnuť v takých počtoch. Medzi ktorými častokrát nie sú ľudia, ktorí sú v ich domovskej krajine v najťažšej osobnej situácii. Prichádzajú, lebo môžu. Tu si myslím, že kvóty naozaj nie sú perspektívnym a správnym riešením

Nie je nič dramatickejšie v súčasnej dobe, ako prílev imigrantov a hlavne snaha bohatých štátov posunúť tento balvan na chudákov Východnej Európy. To nemá so zodpovednosťou nič spoločné. Nútená imigrácia a riešenie azylového procesu na našom území je od začiatku chybou. Naša spoločnosť nemá žiadnu zodpovednosť k imigrantom z celého sveta, aby tu mohli žiť na náš úkor. Zato máme zodpovednosť voči našim rodičom, aby sme im zabezpečili láskyplný zvyšok život vrátiac im starostlivosť, ktorú nám desaťročia venovali. A máme zodpovednosť voči našim deťom zanechať krajinu v takom stave, aby mohli vychovávať reťaz potomkov, zabezpečujúcich prežitie slovenského národa.

Na mnohých článkoch, sme ukázali výraznú rizikovosť príjímania mentálne, kultúrne a nábožensky odlišných, častokrát ťažko adaptovateľných ľudí. Každý, kto presadzuje neohraničenú imigráciu tejto vlny prisťahovalcov s možným právom na azyl a následným scelovaním rodín, fakticky presadzuje zánik a likvidáciu tejto spoločnosti. Tzv. zodpovednosť voči teoretickým humanistickým ideálom je vlastne cynické odsúdenie celej populácie na život v nebezpečí a chudobe. Podľa kvót by Slovensko malo odbavovať neskutočné množstva žiadateľov o azyl, rádovo desiatky tisíc ľudí ročne s oprávneným predpokladom, že pri takomto počte budú azyl dostávať tisícky ľudí, čo bezpochyby povedie k zavlečeniu všetkých negatív, ktoré pozorujeme na Západe aj k nám

O to viac prekvapuje jednoznačná podpora Adreja Kisku procesu prijímania imigrantov. Nie je možné, aby nevedel o príčinách a dôsledkoch, nakoniec aj posledný odstavec naznačuje, že vie o čo ide. Ak však ústami Kisku prehovára americká zahraničná politika, potom sa treba opýtať, čo Amerika chce dosiahnuť podporou imigračného procesu?

Táto otázka nemá zmysel ak považujete Slovensko za svojprávny štát a Úniu za nezávislé spoločenstvo štátov. Ak máte iný názor a hľadáte súvislosti, potom je možné sa pýtať aj na iné otázky. Kto priviedol okolie Európy do chaosu? Kto plánovite vytvoril spozoroval, cvičil a riadil teroristov Islamského štátu, ktorí sú jedni z hlavných aktérov imigračnej krízy?

Samozrejme, odpoveď vieme, je to americká vláda. Ak je teda Kiska hovorcom amerických záujmov, aký má americká vláda záujem na tom, aby sa chaos a nepokoje, ktoré vytvorili v okolí Európy, preniesli na celú plochu kontinentu? A tiež z toho vyplýva a ďalšia otázka. Je posilnenie americkej vojenskej prítomnosti v Európe účelové len kvôli kríze na Ukrajine?

Odpovede nemám. Ale zaujímali by ma… 

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

25 komentárov

 • Ked uz lezieme do riti obrezanym usakom tak si treba vziat z nich priklad. Maju dobre osvedcene metody. Tak kurva kedy sa najde jeden normalny Slovak ktory odstreli to hovado co sa vdaka Ficovi stal prezidentom aj s jeho zidobolsevickym poradcom ktory defacto prezidentuje. Skoda ze sa uz nedozijem doby ked sa zacne skutocny pogrom na obrezancov. Ak vo svete vidis svinsvo vzdy tam v pozadi najdes Zida.

 • Velmi sa bojim, ze asi bude musiet dost k vojne .

 • je to opravdu tak zlé jak se to zdá být, nemyslel jsem, že se to tak silně vyvyine a bude to tak hustý.

 • Obávam sa, že imigranti sú iba ďalším klincom do rakvy Európe. Tak ako sa podarilo zastaviť krach USA pomocou I. a II. svetovej vojny, ktorá sa odohrala v Európe, tak aj teraz Titanicu USA došla para a snaží sa zachrániť tou istou metódou, ktorá ho už 2 krát nesklamala. Veď prečo nie, keď sa táto metóda vojny v Európe už opakovane osvedčila. Svoju armádu už vládcovia Titanicu na území Európy majú, kľúčom k tomu bola Ukrajina. Sankcie proti Rusku predovšetkým poškodili ekonomiku a hospodárstvo Európy ako vyšlo najavo. Teraz už len treba osvedčenou a USA vlastnou metódou rozvrátiť EU a následne vyvolať vojnu na území Európy. Keď táto vojna prebehne na scénu nastúpi víťaz, ktorý už len zachváti čo zostalo a Európa sa stane jeho kolóniou aby ju mohol ďalej vykorisťovať, či snáď použiť proti Rusku, ktorého sa bojí aby nemusel nasadiť svoj vlastný kožuch. Ako rýchlo sa zabudlo na Ebolu a iné nákazlivé choroby, ktoré prichádzajú zo skúšobného laboratória USA z Afriky. Kde sú bezpečnostné opatrenia proti terorizmu?! To už nieje pravda, teraz treba prijať státisíce mladých, bojaschopných mužov a rovnomerne ich rozmiestniť po celej Európe, veď ona nemá dosť svojich problémov. Z akých dôvodov USA, EU a NATO rozvrátili Sýriu, Líbiu, Irak a iné Africké krajiny? Prečo teraz nepôsobia na nimi zničených územiach a nepomáhajú im tam a chcú ich importovať do Európy, ktorá je mimochodom kultúrne, sociálne a nábožensky úplne odlišná? Pokiaľ sa občania, ľudia žijúci v Európe včas nespamätajú a nezačnú konať, bude to mať pre nich a ich potomstvo zdrvujúce následky. To čo vidíme doteraz (zničené hospodárstvo, ekonomika, sociálny systém, zdravotníctvo Slovenska atď…) je iba slabým odvarom.

  Je čas na zmenu, žijeme predsa v demokracii čo znamená vládu ľudu! Nestačí sa iba pozerať, treba konať, keď len účasťou na takýchto protestoch. To je začiatok.

  • opravte si tam chyby prosim vas, inak dost dobry clanok. Ale tie chyby to je hanba. Potom sa necudujte ze z alternativnych zdrojov maju poniektori pravdolaskary humor.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Chcete vedieť, čo má Amerika v pláne? Sledujte výroky Andreja Kisku…

 • Podlá hra s emigrantmi vysvetlená
  ———————————

 • Stále tie isté drísty dokolečka!!! Vy tie svoje články asi recyklujete alebo čo!!! Treba viac rozoberať príčiny a ponúkať riešenia tomuto ústráchanému slovenskému národu!!! Samozrjeme, že kiška len tak drísta tie multi-kulturálne a pseudo-„humanistické“ a euro-hujerské keci o súdržnosti a veľmi dobre vie, že my Slováci za tie politické rozhodnutia eu za zavretými dverami, nenesieme žiadnu zodpovednosť a jednotlivci už vonkoncom!!! kyšku treba nakopať do tej rite, čo má namiesto brady!!! Hahahaha!!! Tak by som ho zlúskal, že až…!!! Držte ma…!!!

 • no ano dobre ale zasa len bla bla bla… to vsetci uz vieme. mozno inymi slovami ale vieme. potrebujeme akciu, riesenie nie len o tom kecat….

 • Riešenie dnešných problémov pre Slovákov a Čechov – Obnovenie Československa!!!

 • SOM ZASADNE PROTI PRIJIMANIE UTECENCOV A IMIGRANTOV.ludia on je blazon!!!!Kiska musi byt na drogach kokot jeden.takyto prezident nema co robyt v kresle a hajit zaujmi SLOVENSKA.bolo by uz nacase aby vytiahol tu sprostu hlavu stej americkej rite a rychlo sa spametal.odmietam takehoto prezidenta a posielam ho do PICE!!!A suhlasim z nazorom co napisal —CORGON—SVETA PRAVDA

 • Niekto potrebuje príchod mladých islamistov a má prostriedky a možnosti zorganizovať toto masívne sťahovanie. Európania proti Rusku zjavne bojovať nechcú tak tu asi treba doviezť vymletých fanatikov, ktorým stačí pokyn Imána, nejaké drogy a monotónne opakovanie aláh akbar a urobia čokoľvek.

  Čo sa týka Kisku tak to je skutočná tragédia. Vyzeral, že ani nerozumel tomu čo čítal v parlamente. Asi sa s ním pohrali scientológovia a preto teraz pôsobí ako pudovo konajúci zombík.

 • Tibor Eliot Rostas: Odmietam…
  https://www.youtube.com/watch?v=HRxDmvrP_FQ
  „Odmietam prezidenta, ktorý je kolaborantom a vojnovým štváčom,
  hanbím sa že naša vlasť je reprezentovaná osobou ženúcou nás do vojny so slovanským národom, neakceptujem prezidenta čo chŕli vazalské prísľuby o tom že našu krajinu opäť obsadia organizované zločinecké gengy v uniformách aliancie. Hnusí sa mi že v škole kde učia aj môjho syna visí podobizeň človeka čo volá po prítomnosti cudzineckých légií na našom zvrchovanom území, je mi nevoľno z kolaboranta na najvyššom poste ktorý oceňuje vytvorenie kománd rýchlej smrti, je mi nevoľno že aj mňa reprezentuje ktosi, kto na východe našej vlasti ponúka priestor na sklady munície…“

 • Na Kose ponúkol diskutér Skogen zaujímavú úvahu.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/06/14/ctenarska-gramotnost-naseho-naroda-neni-nic-moc/

  Skogen napsal:
  Červen 14, 2015 v 9.11

  Asi ano. Na Rusko, v závěrečném dějství. Vycházím z toho, co na Chicago Council on Global Affairs vyslovil Friedman. Totiž, že je třeba zabránit hlubšímu propojení Německa s Ruskem prostřednictvím „sanitárního koridoru“ od Baltu k Černému moři. Jenže nikdo se zatím nepozastavil nad tím, jak by měl takový sanitární koridor v praxi vlastně fungovat. A tady se nabízí elegantní (byť poněkud nepříjemná) možnost vytlačit islamisty ze západní Evropy právě do definované oblasti a vytvořit tak ono nárazníkové pásmo mezi západní Evropou a Ruskem (i Čínou). Odtud pak budou moci proudit uprchlíci na Ukrajinu jako na historicky druhou frontu (po středoasijských republikách, kde si Rusové zatím udělali pořádek) s Ruskem. Což si dále žádá destabilizaci Řecka či Makedonie. Pokud by EU zůstala en bloc, tato druhá fronta by byla závislá pouze na vlastních silách, případně na žoldácích, které by tam ovšem někdo musel s vědomím EU naimportovat, případně s otevřenou válkou, tedy vždy s jasnou odpovědností západu. Islamismus ovšem snese všechno. Je to cesta, jak se vyhnout horké válce, dokud protivník neztratil dostatečné množství krve.

  Dáva to logiku… Európania proti Rusom bojovať nechcú. Bola by to samovražda. USA má už od Sovietsko Afganskej vojny know-how ako moslimov radikalizovať a nasmerovať na protivníka. Jediné čo v sanitárnom kordóne chýba, je ochota bojovať. Zabezpečia to moslimovia aby ručičky USA a EU zostali čisté. Do tohoto scenára zapadá aj to, že medzi imigrantmi vidíme samých mladých mužov a žiadne ženy s deťmi. Rýchlosť s akou sa ich sem snažia naimportovať nám napovedá, že konflikt je tu čo nevidieť. Už ich sem len dostať…

Pridaj komentár