Chvála ženskej obriezky podľa islamu

Veľa obhajcov islamu tvrdí, že ženská obriezka, t.j. rezanie ženských pohlavných orgánov, nie je „islamská“, t.j. nie je nariadená svätými textami a príkladom proroka Mohameda. Nie je to pravda.

V texte na islamskej stránke sa naopak zdôvodňuje jej oprávnenosť podľa islamu a na záver sa uvádzajú „presvedčivé“ argumenty

– Vagína nesmrdí

– Zabraňuje prílišnej vzrušivosti žien

– A vôbec prospieva zdraviu ženy

O tejto fantastickej vymoženosti islamu sme už písali. Myslím, že každý rozumný človek začne pri týchto slovách uvažovať…

[sociallocker][/sociallocker]

45528: Lekárske výhody ženskej obriezky

Mohli by ste mi vysvetliť, čo je liečebný prínos dievčenskej obriezky?.

Chvála Alláhovi

Rovnako ako Alah stvoril ľudstvo, On je tiež ten, ktorý ho vedie k tomu, čo najlepšie vyhovuje jeho záujmom na tomto ale aj na onom svete, takže On poslal poslov a odhalil Knihy, aby viedli ľudstvo k tomu, čo je dobré a vyzýva ho nasledovať ich a naučiť ich, čo je zlo a varovať ho pred ním.

Islam môže niečo nariadiť alebo zakázať a ľudia – alebo väčšina z nich – nemusí byť schopná vidieť múdrosť tohto príkazu alebo zákazu. V tomto prípade sme povinní poslúchnuť príkaz alebo dbať zákazu a mať určitú vieru, že zákony Alaha sú dobré, aj keď nemôžeme vidieť múdrosť za nimi.

Obriezka je jedným zo suny fitrah, ako je indikované slovami Proroka (mier a požehnanie Alaha s ním): „fitrah je päť vecí, – alebo päť vecí sú súčasťou fitrah – obriezka, holenie ochlpenie, šklbanie vlasov podpazušia, strihanie nechtov, a orezávanie fúzov. “ podľa al-Bukhaari (5889) a Muslim (257).
(fitrah – vrodené dobro, nepoškvrnená ľudská podstata)

Nepochybne vzhľadom na suna fitrah, niektoré z múdrosti za nimi sú zrejmé a týka sa to aj obriezky.Obriezka má jasné výhody ktorým by sme mali venovať pozornosť a pochopiť múdrosť schovanou za príkazom k jej realizácii.

V odpovedi na otázku č. 9412 sme diskutovali obriezku, ako to je potrebné urobiť a príkaz na ňu. V odpovedi na otázku č. 7073 sme vysvetlili zdravotné a šariátne výhody obriezky u mužov.

Obriezka je predpísaná pre mužov aj ženy. Správny názor je, že obriezka je povinná pre mužov a že to je jeden zo symbolov islamu a že obriezka žien je doporučená, ale nie je povinná.

V sune existujú správy, ktoré ukazujú, že obriezka u žien je v islame predpísaná. V Medine bola žena, ktorá obrezávala ženy a Prorok (mier a požehnanie Alaha s ním) jej povedal: „Nechoď do extrému v rezaní; je to lepšie pre ženu a manželovi sa to viac páči.“ Podľa Abu Dawood (5271), klasifikované ako svätý hadís podľa Šejk al-Albaani v Sahih Abi Dawood.

Ženská obriezka nie je predpísaná z konkrétneho dôvodu, je to skôr kvôli múdrosti, ktorá je za tým schovaná, čo prináša mnoho výhod.

Dr Haamid al-Ghawaabi hovorí o niektorých z týchto výhod:

Sekréty z malých pyskov ohanbia sa u neobrezaných žien hromadia a zatúchajú, takže zniká nepríjemný zápach, ktorý môže viesť k infekcii pošvy alebo močovej trubice. Videl som veľa prípadov choroby spôsobených neprítomnosťou obriezky.

Obriezka zmenšuje nadmernú citlivosť klitorisu, ktorý sa pri vzrušení môže zväčšiť na veľkosť až 3 cm, čo je veľmi nepríjemné pre manžela a to najmä v čase styku.

Ďalšou výhodou je, že obriezka zabraňuje stimuláciu klitorisu, ktorý zväčšuje svoju veľkosť takým spôsobom, že vzniká bolesť.

Obriezka zabraňuje kŕčom klitorisu, ktorý je druhom zápalu.

Obriezka znižuje nadmernú sexuálnu túžbu.

Potom Dr. al-Ghawaabi vyvracia tých, ktorí tvrdia, že ženská obriezka vedie k frigidite tým, že poznamenáva:

Frigidita má mnoho príčin, a toto tvrdenie sa nezakladá na žiadnych vieryhodných štatistikách pri porovnaní obrezaní žien s neobrezanými, s výnimkou tzv. faraónskej obriezky, ktorá sa týka úplného vyrezania klitorisu. To skutočne vedie k frigidite, ale to je v rozpore s druhom obriezky prikázanom Prorokom milosrdenstva (mier a požehnanie Alaha s ním), keď povedal: „Neničte“, tj nie do koreňa, nie úplne. To samo o sebe je dôkazom, že hovorí sám za seba, pretože medicína v tej dobe vedela len veľmi málo o tomto citlivom orgáne (klitoris) a jeho nervoch.

Z časopisu Liwa ‚al-Islam, vydanie 8 a 10; článok s názvom Khitaan al-bana (obriezka dievčat).

Gynekologička Sitt al-bana Khaalid hovorí v článku nazvanom Khitaan al-bana Ru’yah Sihhiyyah (Ženská obriezka zo zdravotného hľadiska):

Pre nás v moslimskom svete ženská obriezka je v prvom rade poslušnosť k islamu, čo znamená, konajúc v súlade s fitrah a nasledujúc sunu, ktorá ju podporuje. Všetci poznáme rozmery islamu, a že všetko v ňom musí byť dobré vo všetkých ohľadoch, vrátane zdravotných hľadísk. V prípade, že výhody nie sú viditeľné teraz, budú známe v budúcnosti, ako sa to stalo s ohľadom na názor mužskej obriezky – svet už pozná jej výhody a tak sa obriezka rozšírila aj medzi všetkými národmi napriek odporu niektorých skupín.

Potom sa zmienila o niektorých zdravotných výhodích ženskej obriezky, a povedala:

Znižuje nadmerné libido od žien

Zabraňuje nepríjemným pachom, ktoré vznikajú z rozkladajúceho sa sekrétu spod predkožky.

Znižuje výskyt infekcií močových ciest

Znižuje výskyt infekcií reprodukčného systému.

V knihe o Tradíciách, ktoré majú vplyv na zdravie žien a detí a ktorá bolo vydaná Svetovou zdravotníckou organizáciou v roku 1979 sa hovorí:

S ohľadom na typ ženskej obriezky, ktorá zahŕňa odstránenie predkožky klitorisu, ktorý je podobný mužskej obriezke, neboli zaznamenané žiadne škodlivé účinky na zdravie.

A Alah vie najlepšie.

Zdroj:

http://islamqa.info/en/45528

http://medzicas.sk/poucte-sa-zo-sadizmu-islamistov-v-britanii/

3 komentáre

  • Dobre si to obrezani zariadili ! – islam je pre nich iba nato dobri, aby mali baby neustale pod kontrolou ! – Najlepsie by bolo ich zavriet do KURNIKA – odtial asi nikdy neuniknu !
    – Obrezani su skratka streleni: islam je chora ideologia ! – a teraz sa to vsetko vdaka dvom nemeckym gangstrom dovalilo uz aj do Europy… podme sa teda radsej vystahovat do …

  • Maria Gildernewova

    Tento ritual obriezky v dnesnom modernom svete, ked sa kazdy sprchuje 2x denne ,s nazorom, ze pohlavne organy smrdia a preto sa to robi, neobstoji. Alebo su moslimovia taki spinavi, ze sa radsej daju obrezat akoby sa mali umyvat? Des..

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Chvála ženskej obriezky podľa islamu

Pridaj komentár