Čo je dnes dôležité?

Richard Sulík, predseda strany SaS,  by mal konečne zmeniť fokusáciu. Smerom na prakticky skrachovanú Ukrajinu sa každodenne valia stovky miliónov a miliardy Eur (1), ktoré nebudú nikdy splatené a naviac sú zo značnej časti jednoducho rozkradnuté, posielame im plyn za miliardy, ktorý nikdy nezaplatia a on sa vzrušuje nad nejakými 800 miliónmi pre Grékov (2).

Pokiaľ viem strana SaS zatiaľ skoro jednohlasne stojí za postojom Bruselu voči Ukrajine, ktorý Európe a Slovensku prináša len straty.  Jediným vágnym vyjadrením nesúhlasu bolo hlasovanie Richarda Sulíka pri schvaľovaní asociačnej zmluvy v Európskom parlamente, keď sa zdržal hlasovania. Strane SaS asi nevadí, že aj Slovensko prichádza o stovky miliónov Eur, keďže sa podieľame na výkone Únie z časti cca 0,8% a naviac už dnes je isté, že Ukrajina ohrozila našou energetickú bezpečnosť tým, že nenaplnila zásobníky a tak cez zimu plyn na Slovensko z východu pravdepodobne  nepríde. Plyn, ktorý dostaneme reverzom z Česká bude zrejme drahší, čo sú ďalšie náklady, zapríčinené konaním Ukrajiny.

Je to skoro neuveriteľný kontrast, keď to porovnáte s principiálnym odporom SaS voči rovnako nerozumnej politike Bruselu pri tvorbe Eurovalu, kvôli ktorému bola ochotná položiť vládu. Rozdiel a dvojitý meter je zrejme v ideológii. Keď ide o politiku, ktorá sa týka Ruska, naraz sú liberálne resp. ekonomické postoje či zdravý rozum nedôležité a národné záujmy musia ísť bokom.

Je to rovnaká stupídna a paranoidná politika ako za komunizmu, len s obráteným znamienkom. A presne tak isto skončí…

(1) http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/10/08/eu-pumpt-11-milliarden-euro-in-die-ukraine-die-usa-nur-300-millionen-dollar/#.VDUWxebyZio.facebook
(2) http://europskaunia.sulik.sk/800-milionov-pre-grecko/

3 komentáre

 • …ved ale SAS sa uz ani do parlamentu nedostane.

  trpia zufalo malou zvolitelnostou do parlamentu ako vsetci, co podporuju brusel…

  najviac slovenska pravica, ktorej sa uz neda verit ani nos mendzy ocami….

  maju co chcu.

 • Richard Sulík sa stal obeťou systému. Je to porazený jedinec. Systém ho zomlel, prispôsobil svojim požiadavkám. Svedčí o tom jeho posledný blog na Blogovisku. Bola to agitácia pred voľbami, od vtedy ani ťuk. Žiadna informácia z jeho strany o jeho práci v EP, žiadne obhajovanie záujmov SK, proste nič. Koniec.

 • To naozaj niekto čakal od Sulíka, ako od „kovaného Slovenského podnikateľa“, že sa bude starať aj o niečo iné ako o vlastnú kapsu?

  Veď aj jeho tzv. strana je za Slobodné rozkrádanie a Solidaritu z oligarchami.

  A ten Euroval?
  Nuž jediná agenda ktorú kedy mal, jeho jediná myšlienka , jediná výnimka zo všetkých ostatných dvoch (ako zarobiť, ako nerobiť)

Pridaj komentár