Dementi nášho článku o (ne)zatknutí Ivana Jurčeviča v Kolíne nad Rýnom

Na Medzičase sme zvyknutí čeliť prívalu dezinformácií a tak ak nevieme mnohé udalosti a veci overiť, buď ich ignorujeme, alebo napíšeme k tomu komentár.

Jedna z takýchto absurdných udalostí bolo ohlásené zatknutie Ivana Jurčeviča, chorvátskeho majstra sveta v kickboxe, ktorý počas noci brutálnych sexuálnych útokov zachraňoval bezbranné nemecké ženy pred zversky sa správajúcim davom imigrantov. Podľa zverejňovaných informácií, sa nasledujúce dni tvorili občianske hliadky, v ktorých Jurčevič asistoval a práve tohto hrdinu a záchrancu obyčajných Nemcov polícia zatkla za „vigilantizmus“. Z definície sú vigilanti občianske hliadky, ktoré berú zákon do rúk a vykonávajú „spravodlivosť“ podľa vlastného uváženia. Zároveň platí, že ak si tieto hliadky neosobujú výkon práva (tzv. lynčovanie), nemožno ich za vigilantov považovať.

Nemecké hliadky rozhodne nemali v úmysle nič také ako lynčovanie porušovateľov zákona, napriek tomu vraj boli ich príslušníci zatknutí kvôli uvedenému podozreniu.

Tento prípad sa mi nezdal dôveryhodný, pretože neexistovali žiadne očividné dôkazy, že k zatknutiu došlo a preto vznikol začiatkom januára komentár, kde som obvinil médiá, že v honbe za senzáciou zverejňujú každý blud a že s veľkou pravdepodobnosťou je hoax aj toto.

Zároveň som napísal Ivanovi Jurčevičovi a ten mi práve dnes odpovedal

Jurcevic

Podľa osobného svedectva chorvátskeho majstra bojových umení došlo skutočne k jeho zatknutiu! Pripomínam, že za zabezpečenie ochrany nemeckých voličov, ktorých však polícia nebola schopná a dokonca ani ochotná ochraňovať

Ak sa mi zdal prípad absurdný vtedy, dnes je jeho absurdnosť znásobená exponenciálne. Neviem si predstaviť, že na Vás niekto útočí a keď sa začnete brániť, orgány štátnej moci Vás zatknú. Pritom celý čas vedeli, že ide o medializovaný prípad a zatknutie Jurčeviča poukazuje na prekročenie Rubikonu. Polícia má evidentne príkaz, alebo doporučenie nezasahovať a naopak čo najostrejšími prostriedkami útočiť na akékoľvek protesty a obranu obyvateľov. Zo strany štátnej moci to demokracia, v mene ktorej dovliekli do Nemecka milióny migrantov, síce nikdy nebola, ale aspoň sa doteraz za fasádu demokracie schovávala. Dnes už masku odhodila a v plnej zbroji vytiahla proti vlastným občanom

Vážení spoluobčania

Blížia sa voľby na Slovensku, dobre si rozmyslite, komu dáte hlas – či obhajcom totality a podporovateľov migrantov, alebo tých ktorí tieto praktiky kritizujú. Z mojej strany mám jasno: Každý kto pod zámienkou falošnej humanity odsudzuje vlastných spoluobčanov do pekla chaosu rozpútaného neprispôsobivými, poväčšinou islamskými migrantami a ktorý naviac podporuje domáca elita, si môj hlas nezaslúži. Rovnako som proti organizáciám a osobnostiam, ktoré sa na tejto nechutnej diverznej akcii proti vlastnej kultúre podieľajú – nebudem menovať, ten rad je dlhý, avšak začína bohužiaľ človekom, ktorého hlavnou starosťou by mala byť práve ochrana slovenských občanov. Prezidentom republiky Andrejom Kiskom.

Nakoniec to rozhodovanie koho voliť, nie je až také ťažké. Každý, koho podporujú „vítači migrantov“ je podozrivý, stačí si pozrieť preferencie členov rôznych nadácií a mimovládnych organizácií…

Zdroj:

9 komentárov

 • Na Slovensku sa leti na Antificovskej vlne, pretoze Fico akosi verejne je „proti“ imigrantom a kvotam. Tak sa ho treba zbavit, vytiahnut cokolvek na neho aby mu ubrali preferencie. Tak silna masmedialna masaz je naozaj len malokedy, a to znamena, ze ide do tuheho, pretoze niekomu strasne vadi – prekrocil rubikon a to uz ten Fico dokazal rozdychat vselico – Pasku, Rasiho, Zvolensku, atd. atd., no nikdy nebola tak silna masaz ako teraz.

  Kradlo sa 25 rokov konstantne a nikto to nezmenil (od „najcervensieho“ Fica a Meciara az po „najmodrejsieho“ Dzurindu a Miklosa). A neverim, ze taky Prochazka, Beblavy, „DePeHackar“ Matovic toho vela namutia, sami su velmi pofiderne figurky, jednotlive chapadla viac-menej tej istej mafie.

  Tu vobec nejde o to, ci Fico kradol a ze kradne, to je bezpredmetne a nezaujima to zaujmove skupiny typu Penta/J&T/OSF/US Embassy. Im to je sumak, zarabaju na inych veciach a rozhodne maju inu agendu.

  Pozrime sa na „DePeHackara“ Matovica – namiesto toho aby ho pravicove strany udupali pod ciernu zem, ani jedna sa nevyjadrila, ze budu ziadat vysetrenie tejto kauzy, pripadne nepojdu s nim do koalicie. Nie, SaS, Most-Hid, su ticho – dolezite je, ze si z nasej party, a teraz ta potrebujeme, nejaku tu tvoju spinu prehliadneme ale hlavne ze sme „Antifico“. A ak si vezmu Matovica do vlady, tak to dopadne ako v roku 2012 a vsetko bude velmi labilne aby nejaky hotentot nezacal vyskakovat a nedajboze oponovat.

  Agenda je proste jasna – Vytvorit koaliciu, viac-menej hocijaku, len aby bol Fico prec, pokial mozno okamzite. Zaujimava strana, ktora moze zamiesat parlamentom je Kotleba. Kollar je divoka karta a Bugar je stary lisiak, ktory by mal ist do politickeho vysluhoveho dochodku, pretoze tak dlho ako bol v parlamente, bol ticho teda s tichym suhlasom.

  • „Tu vobec nejde o to, ci Fico kradol a ze kradne, to je bezpredmetne a nezaujima to zaujmove skupiny “
   Veľký omyl pane. Tu ide hlavne o to. Fico je premier krajiny opakujem Fico je premier slovenska.
   Skúste si to v hlave upratať a potom napíšte niečo znova.

 • S tym volenim to nie je take jednoduche. Cela pravica je tak ci onak spojena so slnieckarmi, Matovic je nevyspytatelny amater a na SMER sa neda spolahnut, ci po volbach neotoci (to je samozrejme len moj feeling). SNS so svojou historiou pre mna neprichadza do uvahy (taktiez im neverim). Pre mna jedina istota v tomto smere je LSNS, hoci je to mimo mojej zony konfortu.

 • „Nakoniec to rozhodovanie koho voliť, nie je až také ťažké. Každý, koho podporujú “vítači migrantov” je podozrivý, stačí si pozrieť preferencie členov rôznych nadácií a mimovládnych organizácií…“

  Paradoxne najhoršie mi z toho vychádza SaS, taký Poliačik s Nicholsonovou nechýbajú medzi priateľmi žiadneho treťosektorového parazita s väzbami na sorosovu sieť nadácií. Ďalej vedie OĽaNO, SDKU, Most, KDH, SMER… Skrátka tí istí zmrdi, ktorí hlasovali za kvóty v Bruseli.

  • ja už dlhodobo poukazujem na viacrozmernosť SaS v tejto veci. Pretože tam je to naozaj veľmi veľká diferencia na osi Sulík – Poliačik. Neviem, ako oni mienia spolu fungovať po voľbách.

   Podľa mojich informácií ale SaS ako strane de facto vládne Poliačik, Sulík tam len formálne predseduje.
   Toto tvrdenie má logiku, inak by asi Poliačik group. boli dávno mimo strany v každej normálnej strane.

   • Podľa mňa je to len hra na tzv. „dobrého a zlého policajta“, v SaS si rozdelili úlohy, aby mohli loviť hlasy v širšom spektre. Ak by boli Sulíkovi Poliačikove a Nicholsonovej názory cudzie, zbavil by sa ich rovnako ako Miškova, Krajcera, Chrena, či Kollára… No nedeje sa tak a akoby aj mohlo, veď Sulíkove postoje sú totožné s Poliačikovými – Sulík nemá problém s imigrantmi, vadí mu len kozmetická vada a síce spôsob ich prerozdeľovania, prostredníctvom kvót.
    A to si mnohí nesprávne vykladajú, že je proti imigrantom. Obávam sa, že ak po voľbách príde EU s iným mechanizmom, Sulík za neho zahlasuje aj nohami.

    • Ktorá strana má v programe vystúpenie z NATO a EU?

     • Jana Ludvigova

      Naozaj si taký lenivý si precítat pár volebných programov? Napríklad Koálícia Spolocne za Slovensko chce na tieto závazne veci vyhlasovat referenda, ale po zrusení kvóra, aby boli platné pri akejkolvek úcasti, teda ak sa zúcastnia ludia, ktorým na tomto státe a jeho fungovaní zálezi. Tí ostatní sa povezú na takom voze, aký im tí prví zvolia.

Pridaj komentár