Démonizácia protivníka ako nástroj platenej Sorosovej propagandy

Za posledné roky je len málo významnejších aktivít ako úniky digitálnych informácií z temných kútov politického zákulisia. Tieto informácie odhaľujú pravú tvár politikov, agitátorov a pravé dôvody ich činnosti. Takým prípadom je aktivita OSF, Sorosovej Nadácie pre otvorenú spoločnosť

George Soros je známe meno kvôli jeho filantropickým aktivitám po celom svete. Posledné úniky dokumentov DC Leaks, však explicitne dokazujú, že činnosť jeho organizácii má politický a nie dobročinný resp. humanitárny charakter. Týka sa to mnohých krajín, organizácii resp. osobností, kde napr. Pamella Gellar priamo obviňuje Sorosa z podpory nedemokratických a totalitných praktík. Vplyvu Sorosa neuniklo ani Slovensko.

Čítajúc dokumenty o Slovensku a popis projektov financovaných Sorosovou nadáciou sa zdá, že arogantná a cynická komunikácia zameraná na dehonestáciu, zosmiešňovanie a relativizovanie iných názorov je programová metóda platených komunikátorov.

Porovnajte ciele projektu OSF

The campaign plans to identify, expose, and ridicule hate speech on the internet and aims to create a movement that will counter the influx of public and anonymous hateful comments. The choice of the controversial word and its connotations is a conscious one as it aims to be easily remembered. The online campaign featuring a website aggregating references to use of hate speech online and highlighting key messages against it and an outreach strategy to promote the tool will be complemented by a set of offline activities, namely capacity building workshops for activists, campaigners and NGO representatives as well as for young people in advertising and communication fields, and public debates and regional roundtables on related issues.

a výsledky práce občianskeho združenia „Spoločnosti pre občiansku diskusiu“ (SOD), ktorá je aj autorom stránky „Prečo ľuďom hrabe“ (PĽH)

Je to ako keby to bolo presne písané podľa uvedeného manuálu, aj keď kauzalita môže byť opačná. Uvedený projekt je z roku 2014 a SOD vznikla o rok skôr. Na stránkach „Prečo ľuďom hrabe“ je napísané, že myšlienka facebookovej skupiny vznikla z diskusií SOD. Rozhodne napĺňa všetko, čo je v popise Sorosovej nadácie spomenuté. „Kampaň chce identifikovať, odhaľovať a vysmievať prejavy nenávisti na internete“ = PĽH alebo „…kampaň vedome volí kontroverzné slová a ich súvislosti, pretože si kladie za cieľ byť ľahko zapamätateľná“ = PĽH. Rovnako ako v Sorosovom projekte aj PĽH zhromažďuje „nevhodné“ výroky on-line a zosmiešňuje ich. Videá, ktoré SOD zverejnila, zase napĺňajú cieľ vytvoriť platformu na stretávanie sa a diskusiu aktivistov, spriaznených osobností z politikov a a zástupcov neziskových organizácií.

Celkom by ma zaujímalo, či SOD má niečo spoločné s OSF. Žiadne zdroje financovania neuvádzajú, avšak zadarmo diskusie v divadle GUNAGU určite nerobia 🙂 Pretože je zarážajúce, ako presne sa kryjú aktivity SOD s programovými cieľmi OSF projektu.

Je to náhoda? Nemyslím…

Edit1 17.8.2016
Stránka „Prečo Amerikanofilom hrabe“ zverejnila zaujímavý komentár k tomuto obrázku: „A čekujte túto náhodu, Jaslo so Sorosovou „kontaktnou osobou“ na jednom prťavom koncerte v roku, keď to celé začalo, v zozname hostí hneď vedľa seba, ale veď… Ja viem, Bratislava je malá, blbá náhoda 😀
http://chillweek.com/event/dnes-frank-zappa-s-grandmothers-of-invention-nu-spirit-club

K tomu sa žiada stručný komentár: Hoci spoločná účasť na hudobnom podujatí nie je niečím, čo by naznačovalo konspiračné prepojenie, fakt, že sa Jaslovský (administrátor PĽH) a Starinský (kontaktná osoba OSF) zapísali prakticky súčasne, s veľmi veľkou mierou pravdepodobnosti dokazuje ich blízku väzbu. A teda, že minimálne po ľudskej stránkej projekt OSF a aktivity SOD nemajú k sebe ďaleko
Event

…… ……

Edit2 17.8.2016:
Marián Jaslovský je nielen administrátor PĽH. Podľa jeho vlastnej stránky: „Môj väčšinový zamestnávateľ je agentúra Mindshare Slovakia, kde sa starám hlavne o marketing v sociálnych médiách.“ Hoci agentúra MindShare sa prezentuje ako komerčná marketingová organizácia, v skutočnosti sa minimálne raz aktívne zapojila do politiky – zrejme na základe aktivít práve Mariána Jaslovského.  V kampani mimovládnych organizácií, pomocou ktorých chceli ovplyvniť výsledok slovenských volieb „Hráme o veľa,“ si agentúra Mindshare tiež odkúsla svoj diel z nákladov na kampaň. Ako v tomto článku často hovoríme – opäť čírou náhodou, práve za organizáciu bannerovej kampane, teda v oblasti, ktorá čiastočne súvisí so zodpovednosťou Mariána Jaslovského

Za poslednú dobu začali „riadiaci pracovníci“ PĽH útočiť na niektorých blogerov a autorov. Zhodou okolností to boli ľudia, ktorí si dali námahu a zverejnili rôzne prepojenia, osoby, motivácie a zdroje súvisiace s aktivitami PĽH.

Hlavne blog Lukáša Perného stál za prečítanie, ale rovnako aj reakcia Petry Demkovej na sociálnej sieti.

„Impérium vracia úder“ a tak sa pár dní po prestrelkách blogerov a PĽH ozvali z „nezávislého“ média. Portál Aktuality začal „investigatívne“ vyšetrovať činnosť Petry Demkovej, pracujúcej ako asistentka poslankyne Šimkovičovej. Treba dopredu ozrejmiť, že rovnako ako švajčiarsko-nemecký materský holding Axel Springer-Ringier, aj slovenská dcéra Aktuality podporuje multikulti, migráciu a ako perličku navrch všetkého Aktuality dávajú priestor administrátorovi skupiny „Prečo ľuďom hrabe“ Mariánovi Jaslovskému. Ďalší z administrátorov PĽH Benčík sa zase „preslávil“ sledovaním sociálnych sietí a kopírovaním všetkého, čo sa mu zdá podozrivé. Kombináciou oboch spomenutých vznikli podklady k článku, ktorý vyšiel v Aktualitách a pod ktorým sa nepodpísal ani jeden z aktivistov, ale mladý redaktor.

Vzhľadom na to, že Petru Demkovú poznám osobne, vypýtal som si aj jej vyjadrenie. Asi nikoho neudiví, že v odpovedi pre portál Aktuality toho bolo podstatne viac

Napríklad sa pýta redaktora Kyseľa,kde

…v mojich výrokoch ste našli vulgárne vyjadrenie. Prosím upresnite, čo konkrétne na výrazoch „ženské genitálie“ alebo „islamistické svine“ považujete za vulgárne.

Pomôžem si oficiálnou definíciou o Islamizme z Wikipédie: „Islamizmus je politická ideológia ktorá sa odvoláva na Islam ako základný zdroj politického a právneho myslenia a je aj väčšinou moslimov hodnotená ako extrémistická. Príkladom islamistického hnutia je Islamský štát, ktorý v západných aj islamských štátoch šíri teror a odvoláva sa pri tom na islamské hodnoty ktoré prostredníctvom neho hrubo porušuje“. Takže teraz sme si ujasnili o čom som v blogu hovorila, teda o Islamizme, nie všeobecne o Islame. A teraz si upresnime kedy som daný text napísala – bolo to hneď po útoku islamistu kamiónom v Nice.

Čo sa týka ženskej obriezky, chcete polemizovať o tom, či sa táto prax v moslimských krajinách vykonáva? Ak som nazvala moslimov obrezávačmi ženských genitálií, nenapísala som nič, čo by nebola pravda. Ak áno, prosím vás o fakty ktoré dokazujú, že sa mýlim.

Ak sme sa dostali do štádia, že nesmieme už veci pomenovať skutočnými menami, je to veľmi smutná realita súčasnej doby a je smutné, že práve novinári, kedysi uznávaní a odvážni priekopníci kritického myslenia, dnes sa snažia umlčať ľudí ktorí vyjadrujú verejne svoj osobný názor. Alebo je sloboda slova niečo čo vás ruší?

Neviem kam mierite spojitosťou medzi mojím názorom a tým, že pracujem pre NRSR a jej poslankyňu. NRSR je miestom, kde zvolení poslanci zastupujú záujmy a postoje svojich voličov, a tie postoje sú a vždy budú rôznorodé. Za to sme bojovali v 89. Toto sa nazýva pluralitou názorov. Opak toho je diktatúra, a podľa toho, ako kladiete vašu otázku je to to, čo sa vám pozdáva.

Do pozornosti dávam selektívnu slepotu redakcie

…Myslím, že by ste vašu pozornosť mali orientovať na iných asistentov, napríklad asistentov ktorí spáchali trestnú činnosť v zmysle zákonov SR. Napríklad pán asistent Filip Rybanič sa ku skutku, porušovaniu bankového tajomstva, z ktorého ho obvinili, aj priznal. Napriek tomu médiá jeho skutok neodsudzujú, naopak, človek má pocit, že tu ospravedlňujú jasnú trestnú činnosť. Pozrela som si aj vyjadrenie Aktualít, teda vášho média k asistentovi p. Rybaničovi v kauze porušenia bankového tajomstva a konštatujem, že v súvislosti s asistentom poslanca obvineného z trestnej činnosti, p. Rybaničom informovali bez akejkoľvek negatívnej emócie, či hodnotenia.

Pred pár dňami sa ďalší asistent poslanca, poslanca Budaja, pán Juraj Smatana vyjadril, že mu je milšia agresivita proti Líbyi, ako úvahy o opustení východného krídla NATO. Takže máme tu asistenta ktorý schvaľuje bombardovanie civilného obyvateľstva, a vyjadrí sa, že toto mu je v podstate „milé“, ale aj tento asistent uniká Vašej pozornosti.

Rovnako je pozoruhodné, odkiaľ mal redaktor snímku obrazovky z novembra minulého roku, keďže v tom období Petra používala pseudonym „Vasilisa Premúdra“ a o nejakej politickej kariére vtedy nebolo ani reči. To evidentne súvisí priamo s činnosťou Levoslava Benčíka, ktorý si potenciálne „závadne“ subjekty cieľavedome zálohuje. Práve k činnosti tohto portálu sa pravdepodobne viaže napadnutie Petry Demkovej u jej pôvodného zamestnávateľa. Scenár je rovnako málo kreatívny ako v prípade článku na Aktualitách. Po útokoch PĽH na vtedy ešte „Vasilisu“, prišlo jej vtedajšiemu šéfovi udanie na „protispoločenskú“ činnosť blogerky. Je pritom dôležité vedieť, že Petra v tom období nikde neuvádzala, kde a na akej pozícii pracuje. To si novodobí slovenskí „ŠTBáci“ zistili sami. A nie je sama, na ktorú prišlo podobné udanie za „nesprávne“ – rozumej kritické voči USA, názory. O jednom podobnom prípade (aj keď nie spojenom s PĽH) sme už písali.

Podľa mňa je krik o ruskej propagande a obviňovania z ruských konšpirácií krikom „Zlodej kričí, chyťte zlodeja“. Jednoducho sa začína odhaľovať monštrózna konštrukcia masívnej kampane zacielenej na všetky skupiny obyvateľstva, všetky médiá a v tomto prípade platenej mimoriadne dobre. Nakoniec OSF je napojené na zdroje jedného z najbohatších ľudí na svete.

Všetko nasvedčuje tomu, že stránka Prečo ľuďom hrabe a ľudia s ňou spojení sú súčasťou veľkého, bohato sponzorovaného masmediálneho cirkusu, ktorý nemá problémy klamať, konšpirovať, zosmiešňovať, alebo špicľovať, udávať a kariérne likvidovať každého, kto sa odváži s nimi nesúhlasiť.

Keď sa naviac vrátime k uniknutým dokumentom OSF, za Slovensko je tam označená kontaktná osoba Ondrej Starinský. Rovnaký človek je dnes členom redakčnej rady extrémistického Denníka N, fanaticky presadzujúceho šialené multikultúrne názory. A je zrejme len zhoda náhod, že minulý rok tento stratový denník prijal nepopísanú finančnú dotáciu 750 tisíc eur.

Závery si urobte sami. Rozhodne je po dnešku výrok: „Si platený Sorosom,“ oveľa bližšie realite ako konšpirácii. Naopak, nepodloženým rečiam o ruskej propagande z úst evidentne platených propagandistov, verí stále menej ľudí.

20 komentárov

 • Pingback: Cenzúra Sme – MEDZIČAS

 • Knieza Myskin

  Tereza Spencerová
  http://www.literarky.cz/politika/rozhovory/22630-tereza-spencerova-strana-pravda-o-merkelove

  Tak nám vykradli maily George Sorose, pověsili je na internet a je z toho haló. Co pěkného jste z uniklých mailů vyčetla a co by možná dokonce mohlo mít dopad na naši současnost? Mimochodem, můj kolega, zběhlý ve zpravodajských službách, tvrdí, že jde o klasickou „bílou operaci“, tedy že si to pro zmatení udělal Soros jaksi sám.
  Upřímně řečeno, s tím hackingem se v posledních týdnech roztrhl pytel.
  Takže materiálů „ke studiu“ jsou najednou stohy, ale není jasné, zda má smysl to vůbec číst. Je to všechno pravda, nebo jen nějaká zpravodajská hra? Nevím, neumím to posoudit, i když třeba reakce Hillary („Všechny další úniky budou jen ruské lži!“) stejně jako Breedlova by nasvědčovaly, že to všechno pravda je.

  No a do toho všeho se zjevily materiály ze Sorosova Open Society Fund. Už dlouho je George Soros považován za tradičního organizátora všemožných „barevných revolucí“ s dlouhými prsty ve světové politice, ale nyní se nabízí pohled na financování všemožných organizací nebo médií v globálním měřítku. Nicméně, mě zaujaly pasáže o ovlivňování migrační politiky v Evropě. Podle Sorose by migrační krize měla být považována za „novou normu“, která navíc Sorosově organizaci nabízí „nové příležitosti“ k ovlivňování migračních politik na globální úrovni. Málem vzniká dojem, jako by uprchlická krize v Evropě byla plánována a pečlivě připravena, a to nejen Sorosovou organizací, ale i dalšími, kdo mohou získat ze změny regionální „migrační správy“, což v praxi nejspíš znamená omezení státní suverenity, jak se o tom před pár měsíci přesvědčilo Řecko, jehož ostrovy se z vůle EU (nebo snad přímo Sorose?) staly uprchlickými tábory. A k mání je přitom i seznam Sorosových „spolehlivých spojenců“ v Evropském parlamentu – kromě členů 11 výborů a 26 delegací jsou tam i jména 226 europoslanců… Pokud je to všechno reálné, tak z toho trochu běhá mráz po zádech. Velké peníze si koupily nejen Hillary Clintonovou, ale i unijní politiku…

 • Velmi dobre popisany mechanizmus prace niektorych nasich NVO, ktore vedia dosiahnut ze nas „kritizuje OSN“ za „nedodrziavanie ludskych prav“.

  https://blog.postoj.sk/14807/ako-aktivisti-vyrabaju-odporucania-v-osn?

  V správe Výboru CEDAW sa nachádza aj niekoľko poloprávd či lží – ako napríklad to, že sa na Slovensku až teraz spustila linka pomoci pre ženy ohrozené násilím[2] alebo to, že je na Slovensku vysoký výskyt detskej úmrtnosti, tínedžerskej tehotnosti a vírusu HIV/AIDS.

  V praxi to teda funguje tak, že aktivisti si vylobujú z verejných financií dotácie na to, aby z verejných financií posunuli svoje názory do ženevských a bruselských kancelárií, aby nás potom napomínali, poučovali a ukladali úlohy (hoc aj idúce proti človeku), odvolávajúc sa pritom na medzinárodné organizácie.

  Keď si teraz čítam ďalšie odporúčania Rady OSN pre ľudské práva, kde nás Vietnam napomína, aby sme vytvorili pracovné miesta pre Rómov a Bangladéš nás poučuje o rovnosti mužov a žien, myslím si o tom svoje. Škoda však, že (niektorí) ministerskí úradníci si svoje o tom myslieť nemôžu.

 • Dam tu taky oveckovsky komentar: Stale lepsi boj perom (resp. klavesnicou) ako skutocnymi zbranami.

  Viete, pripomina mi to scenku zo Storocneho starceka, kde dotycny pan robil nieco ako dvojiteho agenta … ale robil to tak, ze vlastne vytvaral pieskovisko (bojisko), pre obe znepriatelene strany. Od sovietov dodaval amikom fiktivne tajne dokumenty … a cele to vyznelo tak, ze obe agentury si radi, ze mozu vykazovat nejaku cinnost 🙂

  Cize otazka: co ked americki (sorosovi) a ruski (putinovi) agenti tu naozaj su, akurat si vytvorilo vlastne prieskovisko, ktore vacsina populacie aj tak nesleduje … ale hlavne je, ze peniaze tecu. Vsetci su spokojni, kazdy si moze vykazat nejaku cinnost 🙂

  • Zatiaľ ešte nikto nepriniesol indície takejto sily pre proruskú propagandu. Doteraz boli na Slovensku známe len dva subjekty prepojené s Ruskom – Zem&Vek, ktorý bol žiadať v Rusku peniaze (viď známe video zo sedenia v Moskve) a obecne známe financovanie Slovensko-ruskej spoločnosti, ktorá prináša ruský pohľad do slovenského verejného priestoru. Hoci sa rôzni euroatlantickí konšpirátori snažia nájsť sieť proruskej propagandy financovanej a riadenej z Kremľa, nič také doteraz explicitne neodhalili

   • Zabudas na dobre utajenu siet putinovych agentov v Bruseli, ktori robia vsetko preto aby dali za pravdu putinovej kritiku „prehniteho Zapadu“ 😀
    Odvadzaju skvelu pracu pretoze ludia uz nemozu Brusel ani citit 🙂

  • Ruská propaganda je ako manželka detektíva Columba, alebo sedem tibeťanov, vie sa o nich, ale ich ešte nevidel.

   na rozdiel od aktivít BA kaviarne celej kolekcie MVO a takých bezýznamných organizacií ako sú:
   USAID (United States Agency for International Development)
   NED (National Endowment for Democracy)
   Slovenská atlantická komisia (SCA)
   Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA).
   Centrum pre analýzu sociálnej politiky (S.P.A.C.E.)
   Centrum pre ekonomické a sociálne analýzy (M.E.S.A 10)
   Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI)
   Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO)
   Inštitút pre verejné otázky (IVO)
   Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika
   Nadácia F. A. Hayeka

   • Proti Ruskej propagande vystupujú všetci tý, ktorý sa sami označujú za udatných bojovníkom proti intoleranci a nenavisti akéhokoľvek druhu.
    Avšak sami páchajú nehorázne klamstvá, cenzúru a často sami akceptujú ba širia nenavisť voči nositeľom určitých im závadných postojov. bez ohľadu či sú pravdivé.čo zvyčajne sú.

    Obsah tzv Ruskej propagandy ani nie je vymedzený a konzsitetný. Priklad niektorý tvrdia , že to Putin sem vozí migrantov a podporuje úpadok našej kultúry. Vážne a čo potom robia západom platené neziskovky a kaviarnici z deníkov SME a N ? Sú to Ruskí špíóni?

 • Eva Juhárová

  Do vyhľadávača som si zadala (súc inšpirovaná aj reláciou Medzipriestor z pondelka, pretože mi meno spomínaného pána čosi bolestne pripomenulo) heslo „wikileaks rastislav káčer“ a ako prvý odkaz mi vyhodilo

  http://afinabul.blog.cz/1011/wikileaks-slovensko-a-americki-agenti

  z 30. novembra 2010

  Všetky aktívne odkazy v tomto článku sú interesantné, aj ten o Demešovi ako organizátorovi farebných revolúcii – známa a rozoberaná vec na portáli Medzičasu v nedávnej dobe, a aj ten o Ficovi a jeho postoji k rusko gruzínskej vojne, kedy sa premiér bol býval vyjadril, že Gruzínsko provokovalo a urvalo podľa zásluhy a ako a kde sa to diplomaticky žehlilo :-), čo je v pamäti akosi oveľa menej, lebo „samozrejme“, aj Fico – je démonizovaný a zosmiešňovaný. (Prečo, na to nech si odpovie každý ako najlepšie vie.)

  No a odkliknutím sa na odkaz Kto je Rastislav Káčer som sa dostala k vyjadreniu Eduarda Chmelára (24. 5. 2012 na jeho FB profile) na adresu Rastislava Káčera; je v diskusii k tomuto článku:

  http://afinabul.blog.cz/1206/netanjahu-se-rozhodl-na-iran-zautocit-pred-listopadovymi-volbami-v-usa

  “ Pán Káčer pred kamerami celkom sympaticky hovoril o tom, že v Afganistane by až tak dlho neostal. Lenže to je len A. Viete, čo povedal, keď sa kamery vypli? Že by im tam hodil „dve a-bomby, nech pokapú“. Niečo podobné som zažil s pánom Šebejom, keď bol šéfom Zahraničného výboru. Po diskusii o Iráne vedenej v diplomatickom tóne už mimo kamier povedal, že „zopár atómoviek by to spravilo“. Možno máte dojem, že vynášam zákulisné informácie, ale toto sú informácie, ktoré by mala verejnosť poznať….

  Vy máte dojem, že pán Káčer by bol rád, keby sme nepotrebovali NATO a že súhlasí s tým, že NATO má byť obrannou organizáciou… Hm. Naozaj? Čo si myslíte, kto financuje činnosť Slovenskej atlantickej komisie, na čele ktorej dotyčný pán stojí? A za akým účelom táto organizácia vznikla? Trochu mi to pripomína servilitu našich médií v čase, keď sem chodil ako na klavír Bruce Jackson – zakladateľ Výboru pre rozšírenie aliancie. Vtedy naši novinári o ňom písali ódy, ako mu musíme byť vďační, aký je obetavý, čo všetko robí pre naše členstvo v aliancii… Ani zmienka o tom, že tento pán je viceprezidentom Lockhead Martin Corp., čo je najväčšia zbrojárska firma na svete, ktorá činnosť Výboru pre rozšírenie NATO štedro financovala… Vždy treba vidieť veci v kontexte. A bohužiaľ, nikde nie je viac propagandy a nikde nie je menej otvorenej diskusie ako práve v diskusii o bezpečnostnej politike.“ Viac v spomínanom odkaze.

  Nuž, obnovila som si spomienky – a stojí to za to po pár rokoch, s odstupom a s vedomím, že doba dobu nájde, čo celý svet prejde…

 • od degeneratov a mentalnych retrasatov mozeme ocakavat len prejavy ich dusevnych zachvatov a demencie.

  dolezitejsie je ale to, ako tieto Sorosofske proamericke zvratky nezaberaju a daleko inteligentnejsi bezny ludia nepokladaju modernizujuce sa Rusko za hrozbu, ale Sorosa a jeho proamericke osady za totalnych nebezpecnych degeneratov a silne narusene osobnosti za hranicou demencie a deviacie.

  proamericka stoka a retardovanost.

 • Podľa mňa raz niekomu koho šikanujú a likvidujú mu kariéru, rodinu, sociálne väzby prepne a dopustí sa voči nim nenapraviteľného činu. Príkladov, čo dokáže frustrovaný človek odhodlaný sa pomstiť svojim trýzniteľom už v slovenskej kriminalistike máme niekoľko.
  Budem tomu frustrovanému držať palce, nech vyviazne s čo najmenšou ujmou.

 • Clanok zaujimavy, akurat obcas zamiena pricinu a nasledok – na Perneho a Demkovu intenzivne utocili uz davno predtym, ako zacali pisat blogy o mimovladkach, proste to boli lahko zosmiesnitelne terce.
  A pokial sa pamatam, ten Perneho blog o mimovladkach PLH a dalsi nazdielali, kludne mu tak mohli spravit polovicu citanosti.

  • To je pravda, ale nezabudnite, že útok na Petru neobsahoval len zosmiešňovanie na stránkach PĽH. Do zamestnania prišlo anonymné udanie, ktoré vyzývalo na proces s Petrou Demkovou. Viem o tom relatívne dosť, v princípe, ak by nešlo o niekoho s takým bojovným duchom ako má ona, bola by vyhodená. Až keď pohrozila zamestnávateľovi súdnym procesom a širokou medializáciou (je to typ inštitúcie, ktorá medializáciu nemá rada), až keď sa vyjadrila, že inkvizičné sedenia s vedením inštitúcie bude už absolvovať výlučne jej advokát, až potom sa stiahli. Nedá sa dokázať zdroj, ale udanie prišlo až po tom, čo sa dostala do hľadáčika ŠTBáka Benčíka…
   Ďalej si uvedomte inú kauzalitu. Perný a Demková zverejnili nielen názory s ktorými Sorosovi agenti nesúhlasia a ktoré majú za úlohu zosmiešňovať a potierať (aj s ich nositeľmi). Perný (a neskôr Demiková) si dal tú námahu a zozbieral všetky známe prepojenia jednotlivých aktérov, čo začínalo naznačovať organizáciu a mafiánsky typ prepojenia. Hneď po tom nasledoval útok z Aktualít. Proste vždy ide počiatočný popud na základe niečoho, čo sa týka PĽH. To podľa mňa nie je náhoda

 • Juraj, slo by prihodit aj screenshot, kde je ta nepopisana dotacia uvedena? Nejako sa v tom webe ( inak si postol mobilnu verziu ) mam problem orientovat – a predpokladam, ze nie som jediny…

  • Riadok 86 – Ostatné kapitálové fondy (pasívny súvahovy účet 413) 750 000,-EUR

   Čo sú ostatné kapitálové fondy?
   Sú to peňažné i nepeňažné vklady, ktoré sú určené na zvýšenie základného imania (nie však do základného imania, ani nevznikli ako emisné ážio). Môžu to byť:
   a) prijaté dary – predstavujú bezplatne nadobudnutý nehmotný a hmotný majetok a peňažné dary, vklady spoločníkov na pokrytie strát
   b) v družstvách členské podiely na družstevnú bytovú výstavbu a štátny príspevok.

   Od 1.1.2015 platia novely Ministerstva financií o účtovných uzávierkach podnikateľov, kde sa píše, že pri mimoriadnych transakciách významne meniacich pohľad na finančnú situáciu podnikateľa je nutná informácia a popis tejto transakcie. Nič podobné v uzávierke vydavateľa Denníka N nie je.

   Link je z mobilnej verzie stránky, pretože článok som písal na mobile počas prechádzky so psom…

 • Existuje nejaký zdroj, (link) informácie odkiaľ berú mimovládky peniaze? Ak by som bol Ruským ambasádorom, alebo aj slovenským premiérom, tak by som si dal robotu a spravil by som jednu prehľadnú webovú stránku s ich aktivitami. Inak doporučujem používať termín filantrop v úvodzovkách, v kapitalizme je to aj tak nezmyselný termín, každý platíme za niečo a sledujeme tým určitý zámer.

 • Čo oči nevidí, to srdce nebolí. Inak povedane, ignorujte ich.

Pridaj komentár