Demonštrácia 20.6.2015

Putin zase nezaplatil, tak som sa vybral do mesta na bicykli. Prišiel som o štvrtej, keď sa už rečnilo. Vyzeralo to ešte celkom slušne, čítali sa požiadavky (zrejme niekto od Kotlebovcov) a až na tú mrákavu čiernych košieľ naokolo to nevyzeralo príliš extravagantne. Takú koncentrácia radikálov som ešte nevidel, rôzni fanúšikovia klubov, príslušníci rôznych radikálnych skupín, demonštranti z Česka, Ostravy, Brna. Policajti všade okolo námestia

Lenže potom sa dalo slovo aktivistom a hosťom. A už to začalo. Frenetické výkriky, heslá, od zúrivosti preskakujúci hlas

 • vyhrážky europoslancom
 • výzvy na boj…
 • obviňovanie Židov
 • výzvy na odpor
 • NATO je fašistická organizácia
 • Izrael a USA sú vinní za všetko
 • Marián Magát zo Vzdoru Kysuce mi pripomenul Slotu. Len namiesto povestného výkriku: „Kto za to môže? Maďari“, Magát použil slovo „židia“
 • a znova čítanie mien europoslancov a kreslenie terča na čelo
 • pozdravy „Na stráž!“
 • vojna na Ukrajine je rozpútaná USA za pomoci neonacistov
 • výstup DSSS z Česka – vyznelo to dosť komicky, keďže ich predseda strany Vandas, pozval do Česka Pravý sektor na „odovzdávanie skúseností“
 • viacerí rečníci spomenuli, že imigranti sú tiež len obeťou a problém vznikol zasahovaním západných krajín

Z ďalších príhovorov aktivistov ma zaujal pán z Únie dopravcov, ktorý nevidiac inú možnosť ako ochrániť vodičov na ceste z Francúzska do Anglicka sa rozhodol o túto formu prezentácie problému. Tvrdil, že mu naše úrady nevedia pomôcť.

Fotky https://picasaweb.google.com/111859341339609241397/Demonstracia206?hl=sk

Bohužiaľ potom začalo pršať, (pripomínam, že som bol na bicykli) a vydal som sa naspäť…

 

Dojem

Aký som mal z toho pocit? Zlý, veľmi zlý. Neviem, snáď som myslel, že to náckovanie je len facebooková prezentácia, ako keď Magát oslavuje Hitlerove narodeniny a že tvár radikalizmu prezentuje hrubokrký potetovaný, ale predsa len intelektuál. Asi je človek nasiaknutý patriotizmom ľudí ako sú americkí bikeri, ktorí ako protest proti „miliónovému pochodu moslimov“ na 9.11.2013 zorganizovali „dvojmiliónovú jazdu motoriek“. Zaujímavé bolo, že oproti 12 moslimom došlo odhadom 750 tisíc „nebezpečne vyzerajúcich“ bikerov

Million-Muslim-March-2013-allegiance_bikers

Million-Muslim-March-2013-article-2418211-1BC408E3000005DC-958_634x400

million-muslim-march-article-2418211-1BC3FDF8000005DC-979_634x396

 

Porovnajte počet moslimov…

Million muslim march - realita bola tristná. Došlo nejakých dvanásť moslimov a dokonca novinárov bolo viac, než "demonštrantov"

Million muslim march – realita bola tristná. Došlo nejakých dvanásť moslimov a dokonca novinárov bolo viac, než „demonštrantov“

 

Takže nie. Tí magori na pódiu fakt žijú svoj virtuálny svet hmýriaci sa postavami s pejzami a v zákulisí organizujúcimi každé šuchnutie na svete. Nevedia z histórie nič, ich myšlienky sa točia okolo troch štyroch slov. Tadiaľto cesta nevedie…

Rozhodne som presvedčený, že by bolo nutné naďalej pokračovať v protestoch. Ale bez extrémistov. Demokracia nie je o zabíjaní protivníkov, ale o získani mandátu na uskutočnenie svojich plánov. Podľa Eda Chmelára vystúpil aj Kotleba a pri jeho prejave o tom, že v parlamente spraví poriadok sa kričalo „obesiť, obesiť“. Toto je extrémne nebezpečná situácia. Kotlebovci sú totiž etablovanou stranou a je viac ako zrejmé, že násilie bublá pod povrchom.

Smer ako vládnúca strana si musí uvedomiť, že oproti Gorile sú povinné kvóty a dovoz imigrantov kvalitatívne inou kauzou. Ak protestujúci pri Gorile protestovali proti okrádaniu v zmysle – oni kradnú a mne z toho nič „nekvaplo“, taký protest je bezzubý. Ale imigračný problém pri tak hlbokom odpore celej spoločnosti, ktorá to pociťuje ako existencionalistický konflikt, bude znamenať spoločenské zmenu.

Ak sa skutočne začne dovoz imigrantov (a ja si začínam myslieť, že vláda len hľadá spôsob ako to urobiť), extrémisti sa začnú oveľa viac aktivizovať s tichou podporou verejnosti. Výsledkom bude len jedna z dvoch možností – fašizácia spoločnosti ak nakoniec radikáli získajú moc, alebo fašizácia spoločnosti, aby vláda zastavila radikálov. Zároveň by v prípade víťazstva jednej či druhej strany došlo aj k totalitnému vymývaniu mozgov typu – čierna je dobrá, biela je zlá, polmesiac je dobrý, kríž zlý resp. naopak. Dobrá  voľba, však?

Ak teda nie je domácou úlohou Fica podporiť vznik extrémistickej vlády, potom jedinou možnosťou na demokratické riešenie je odmietnuť kvóty a masové vybavovanie imigrácie. Vláda musí podporiť riešenie na mieste, t.j. v Afrike a zastaviť pašerákov ešte na pobreží. Pre Taliansko a Grécko potom pomôcť technicky zabezpečiť vybavovanie imigrantov u nich.

[sociallocker][/sociallocker]

58 komentárov

 • Vsetky komentare nejdem citat lebo sa asi nevyspim .ale musim povedat ze clanok to vystihuje .a ze sme na pokraji nejakej jami. Len ci sa tam oplati skocit . Ci povstaneme stej ase ako felix

 • Juraj, ja to vidím tak, že si akýsi tendenčný,.. nevyhovuje Ti z nejakých dôvodov nadšenie množstva ľudí, ktorí sa zúčastnili mítingu, pretože už toho všetkého majú dosť. Prejavili svoje oprávnené rozhorčenie, i keď o niektorých zúčastnených, či výrokoch by sa, samozrejme, mohlo polemizovať. Namiesto ocenenia, že národ vyšiel konečne do ulíc vyjadriť svoju vôľu, hádžeš mu len zbytočne polená pod nohy. Ono nejak začať treba, pretože hlas ľudu , hlas Boží je , len treba vedieť načúvať ..

 • bohužiaľ s niektorými bodmi s nedá nesúhlasiť:
  – NATO je fašistická organizácia
  – Izrael a USA sú vinní za všetko
  – vojna na Ukrajine je rozpútaná USA za pomoci neonacistov

 • Par veci k praci policajtom .
  Myslim si ze trochu zmyslajuci clovek pochopi .

  Pred protestom sa vedelo ze Cameron a Fico sa dohodli ze kvoty nebudu .
  Policajti vedeli ze protest je ergo zbytocny . Aj keby podpalili celu bratislavu a media by to nafukli jak sa len da , tak utecenci by nepresli . Aj kebyze si media podaju , a tomu verte ze si podaju v hesle ze : „treba utecencov prijat a extremisti a bla bla bla ….“ neuspeju , media by neuspeli za ziadnych okolnosti . Je rozhodnute kvoty nebudu ! Europa sa bude zrejme reformovat , pod zastitov Rakuska a Britanie.

  Teraz . Policia ma dlhodobe problemy s hooligans a povedzme si pravdu najradsej by ich videli vsetkych vcetne kotlebu , vzdoru a obrody za mrezami , ale su na nich jednoducho „zatial“ kratky .

  Dochadza pomalicky ?

  Zakladom kazdej takejto policajnej akcie je nevpustit hooligans na dlazobne kocky , pre boha nie dlazobne kocky , nie mimo vyznacenej trasy . Otazka ? Je vpustenie 300 podgurazanych clenov krajnej pravice , mimo vyznacenu zonu chyba , alebo zamer ?
  Ak by to bola chyba , tak dotycni nemaju co hladat ako velitelia v polici , proste dovi .
  Pod tuto teoriu sa mierne pridava fakt ze vysielacku ma jeden z 10 alebo 15 .
  dobre budis ze spravili chybu a vysmyklo sa im zahalenych 300 ludi z technickych dovodov . Otazka preco nema kazdy tazkoodenec vysielacku pod satami a v usiach , tak ako to je v policajnych zboroch vsade vo svete ?

  Druha varianta je ze si policajti povedali fajn kvoty nebudu , moslimovia sem neprijdu , teda nebudeme musiet riesit zavazne trestne ciny s gangami moslimov . Co keby sme zabili dve muchy jednou ranou ? -si hovoria velitelia zasahu . Co kebyze „hopla , hupsi“ nevedomky pustime koridor niekde , ze vsak tam je podujatie a dlazobne kocky nech sa chlapci „zabavia “ .

  Preco by to policajti robili?

  Dlhodobo je Kotleba (pre koktavych Marian) a vsetky tieto jemu podobne strany a zaroven hooligans trnom v oku Smerakov , vladnucej garnitury, ale aj sam. policajtov . Skratka, nevedia si snimi dat rady a nemaju legitimne prostriedky nato aby ich posadili vsetkych do chladku , no proste aby ich vymazali zo spolocenskeho diania .
  Preco by to robili a dopustili sa tejto planovanej chyby ?

  ABY SA MOHLI SPRISNIT ZAKONY A PRAVOMOCI POLICAJTOV A POUZITIA REPRESIVNYCH PROSTRIEDKOV .

  Maju totiz perfektne krytie , lebo povie sa : „to boli chuligani , my sme tam dosli , robili sme vsetko v nasich pravomociach pre ochranu osob , prav ….. bla bla bla .“ vinnik je jasny , extremista , kotlebovec , chuligan .

  Schvali sa zakon a policajtom pribudnu pravomoci a ludia si povedia vyborne akych mame dobrych policajtov , vladu , atd .

  No a zdemolovanie podujatia redbull mountin biking je ceresnicka na torte . aj ked pochybujem ze nevedeli ze su tam 3 podujatia v jednom case , menovite , blokujeme BA , europa bez islamu a redbull mountin biking .

  Pouvazujte a hlavne sa zamyslite cui bono , v ci prospech a ze ci sa veci naozaj deju nahodne .

  Komu vyhovuje sprisnenie zakonov ? Smeraci si mozu bacovat vsak , extremista rovna sa demolator ulic a tym odradid ludi od protestov voci vlade . este raz CUI BONO .

  Bez gramatickej korekcie a s pouzitim anglickej klavesnice .

 • je veľmi, veľmi naivné myslieť si, že sa dá niečo dosiahnuť pacifistickou, „demokratickou“ cestou. Nedá.

  • Ešte doplním že Medzičas sa týmto zaradil ku štrajkokazom KV, ktorých – ironicky, ešte včera kritizovali.

  • Všeříkající odpověď. A jediná, která měla být řečena jako odpověď na tento článek. S Andrejem na stoprocent souhlasím.

   Snad jen dodám, řže právě stav , ta hluboká krize na všech úrovních a rozvrat zemí na pokraji válečného stavu, je výsledkem 25 letého řádění „demokratických“ principů. Pokud ještě někdo stále naivně věří ve schopnosti sebereflexe tohoto systému, poradil bych mu probudit se co nejdříve.

 • Juraj pekne si to zhodnotil naozaj škoda tých prejavov extrémizmu. Plne súhlasím s Tebou „Rozhodne som presvedčený, že by bolo nutné naďalej pokračovať v protestoch. Ale bez extrémistov. Demokracia nie je o zabíjaní protivníkov, ale o získani mandátu na uskutočnenie svojich plánov.“

  • mna by zaujimalo, aky bol pomer, ktory tam prisli
   hrubokrky vs. obycajny obcan (pripadne aj vs. bajkeri, ked ich potom museli napadnut, reso, divakov sledujucich bajkerov.. z USA tam ale bol tusim jeden)

 • ludia sa hadali cely tyzden na facebooku v komentoch pod clankami co im media naservirovala tak sa museli ist niekde vyblaznit…
  co sa tyka temy, tak je to zbytocne do europy nosit utecencov, lebo sa jedna o hrstku ludi a neriesi to problem. namiesto toho by sa mali radsej sustredit na vyriesenie problemov priamo v tych krajinach a tak pomoct vsetkym.
  Sposob akym riesi tento problem europska komisia, mi pripomenulo euroval Grecku, ktory absolutne nic nevyriesil akurat zdlhodobejsieho hladiska to len zhorsilo situaciu.

 • Ako to vidím ja???!!!

  Áno, eu líže riť ussa, ale to už dlho nebude trvať, pretože to zatiaľ takto vyhovovalo globálnemu prediktorovi!!! Teraz ale uvidíš postupný odklon eu od ussa, pretože to teraz už viac vyhovuje globálnemu prediktorovi a ten potápa ussa ako svetového hegemóna a preto bude aj scenár s utečencami na čas odložený!!! Sú tu nejaké indície – fico, cameron, holande…!!! cameron pracuje nevedome/vedome pre globálneho prediktora!!! Ale možno že scenár s utečencami bol zrušený úplne, kto vie a na rad príde nejaký iný plán, jak potopiť eu!!! To príde ale až potom, keď bude ussa odstavené, pretože rozpadnutá eu by viac išla na ruku ussa, ktorí tento scenár globálneho prediktora začali realizovať skôr než bolo pre globálneho prediktora vhodné!!! Kapišto???!!! Čiže ja predpokladám postupný rozpad eu až po roku 2017!!! Ale ani to sa nemusí udiať a pojede iný scenár!!! Si uvedomte, že globálny prediktor sa už 150 rokov potýka s problémom, jak demontovať liberálny (globálny) kapitalizmus vo svete ako dlhodobo neudržateľný systém s matematicky istým koncom v podobe ekologickej katastrofy, ktorá by ohrozila aj jeho a rovnala by sa tak strate jeho globálneho riadenia!!! Ale to pánovi „neverím konšpiráciám“ Poláčkovi a jemu podobným ľuďom nevysvetlíš!!! Oni absolútne nemajú ani zdania, jak funguje tento svet, kto ho riadi a ako!!! Takže sa počká až ussa pojede do prdele a potom je na rade eu ako ďalšia „výveska“ buržoázne liberálnej kultúry – kapitalizmu!!! Ja predpokladám v eu scenár pokračujúceho liberálneho fašizmu (lgbti, gender, rozklad tradičnej rodiny a hodnôt + dekadentná zábava na odvrátenie pozornosti v podobe filmov, hier, virtuálnej reality a podobných hedonických mňamiek tupých západných oviec), bez nejakej agresívnej multi-kulti politiky!!! Hovorí ti niečo fabiánsky „socializmus“, trans-humanizmus alebo brave new world???!!! Ale globálnemu prediktorovi by vyhovovala aj vojna medzi západnou a islamskou civilizáciou, kedže koránický islam vníma ako hrozbu k svojmu biblickému konceptu globalizácie (pretože ten odmieta úžeru/úrok a pokladá ich za Boží hriech, odmieta židov ako vyvolencov a davo-elitárnu kultúru), ktorý je v behu už tisíce rokov!!! *

 • prepac Juraj ale prave si sa vyfarbil. co ti vadi na tych bodoch ktore si tam vypisal. vezmem jeden za druhym.

  *** vyhrážky europoslancom
  A? co vrchnosti sa nemozno dotknut, treba im nastavit chrbat nech si udrie. ti hajzli rozhoduju o zivotoch milionov ludi. ak to robia takto, potom nech nesu zodpovednost.

  *** výzvy na boj…
  zasa… nebojujte, podemonstrujte si a potom hajde do roboty pakaz otrocka. tak si to prestavujes?

  *** obviňovanie Židov
  A? v USA sa otvorene riesi infiltracia celeho departmentu Mosadom. mnohe osoby z departmentu maju dvojite obcianstvo USA aj Izrael. zakony USA to sice zakazuju, ale sudca, tiez s izraelskym pasom to zmietol zo stola, ze sa jedna o specialne partnerstvo bla bla bla. ked ich vplyv riesi slovak, je to zrazu zle?

  ***výzvy na odpor
  obcianska neposlusnost, ze by pravo kazdeho branit sa svojvoli moci?

  ***NATO je fašistická organizácia
  a nie? presuvaju techniku do vychodnej europy? proti rusom. nedaj sa vysmiat, na to nemaju. je tu nachystana na nas, ked to s nami nase vlady prestanu zvladat.

  ***Izrael a USA sú vinní za všetko
  da sa tak povedat. ale tu slo o dve posledne kauzy, ktre migraciu ovplyvnuju a to Libia a Syria. kto za to moze? ci senator je McCain, kamarat odrezavacov hlav?

  *** Marián Magát zo Vzdoru Kysuce mi pripomenul Slotu. Len namiesto povestného výkriku: “Kto za to môže? Maďari”, Magát použil slovo “židia”
  zasa chudaci zidia?

  **** a znova čítanie mien europoslancov a kreslenie terča na čelo
  ale ved to co urobili je bezprecedentny krok voci krajine z ktorej vzisli a proti voli vacsiny obyvatelov, tak v com je problem?
  *** pozdravy “Na stráž!”
  jaaaj ked uz nic ine, tak vytiahneme Na Straz! mimochodom co je zle na strazeni a ostrazitosti ?

  *** vojna na Ukrajine je rozpútaná USA za pomoci neonacistov
  ved to je fakt, v com mas zasa problem.

  **** výstup DSSS z Česka – vyznelo to dosť komicky, keďže ich predseda strany Vandas, pozval do Česka Pravý sektor na “odovzdávanie skúseností”
  spojenie veci ktore nesuvisia, bol tu podporit akciu, na ktorej myslienke sa zhodujeme

  fakt mam z tohoto tvojho vytvoru pocit, ze mas byt hromozvodom frustracie, aby nasrati ludia skoncili jalovymi debatami, ale bez cinov

  • to bol zapis toho co som si zapamatal. Ja som demokrat, revolucia aa vesanie podla Kotlebu je a priori nepripustna, vysledkom je len zhorsenie situacie. To co bolo preznetovane nema daleko v niektorych pripadoch do fanatizmu. Aspon viem ako vznikaju videa z Ukrajiny – kto neskace ten je Rusak…
   Skratka to nebol protest slusnych ludi, nedzi ktorymi boli aj radikali, ale naopak. Bol to radikalny protest s ucastou slusnych ludi

   • juraj cital ste hoppeho? demokracia? slovo demokracia nahana hrozu

    http://www.iness.sk/media/docs/Hoppe_demokracia.pdf

    • a radikalizmus este vacsiu. Vid co sa stalo po proteste. Napadli nic netusiacich slusnych ludi, rodiny, deti… diky kamo, toto je fakt horsie.
     Listok na utecenecku lod stoji 5tisic dollarov. Kto im tie peniaze dava? EU? americania? rusi? kazdy by mal padny dovod to spravit. A my sa tu bijeme medzi sebou a to vsetci chcu.. zas je na SK odklonena situacia od velkych problemov. Gorila uz nikoho nezaujima, z druheho piliera vystupilo viac ako 100 tisic ludi, takze na dochodky zas budu pol roka peniaze, romsky problem nic, socialne istoty nic (vlaky neratam, dph nevysla), vahostav a ine kauzy. Toto nas netrapi. My sme cisty narod, Jasne, treba riesit imigrantov, povedat nie a padla. Riesme si vlasny nanoseny bordel vo vlastnom state. Posilnit policiu, zastavit uplatkarstvo, riesit problemy napisane vyssie.
     Sakra, toto odklananie problemu niekomu zas strasne vyhovuje.

   • kde kotleba vravel o vešaní ty „Ezop“ to bol dav a pride mi to že Jurko tam bol 15min…povedz kto ti zaplatil napísať toto?? viac sa nevyjadrujem…zastávaj sa vlastizradcov nadalej…

   • Juraj, okamžite, ako sa niekde vyskytne čo i len náznak kritiky Židov, alebo Izraela, ste okamžite ochotný zmeniť názor, tábor, presvedčenie a zotrieť ľudí, ktorí vás podporovali. Izrael jednoducho podporuje a vyvoláva vojny. Je to fakt, nie urážka, takže to neberta tak veľmi osobne.

    • S destabilizáciou regiónu máte úplnú pravdu. Už som to spomínal, že Izrael rieši otázku svojho prežitia bez akéhokoľvek ohľadu na svoje okolie. Extrémne vysoká pragmatičnosť jednania izraelskej vlády (a tých spomínaných vojen) súvisí s jednoduchým faktom. Na území, ktoré je podstatne menšie ako Slovensko, žije národ, ktorý nemá kam ujsť a prvá prehratá vojna bude zároveň poslednou. Moslimovia sa vyslovene z náboženských dôvodov netaja likvidáciou Izraela a vyhubením Židov. Ak sa Izrael nemôže spoľahnúť na žiadnu medzinárodnú garanciu, ale len na vlastné sily, bude robiť to čo robí a čo robí každá cieľavedomá krajina od staroveku. Vo svojom okolí bude robiť všetko pre to, aby (potenciálni) nepriatelia ostali rozdelení. Divide et impera

     Riešenie bolo od založenia Izraela jediné – vzhľadom na to, že hranice Izraela nie sú brániteľné bolo treba podporiť bezpečnosť Izraela medzinárodnými silami. Namiesto toho Európa zmenila stranu a začala podporovať Arabov. Tu to máte vysvetlené v článku http://medzicas.sk/komentar-k-izraelsko-palestinskemu-konfliktu/

     Vaše názory sú podľa mňa ovplyvnené dlhoročnou protiizraelskou propagandou démonizujúcu Židov, ktorú vedú európski intelektuáli, slabým poznaním historických a náboženských zdrojov konfliktu. Môj názor vyplýva hlavne z geopolitických názorov (ktoré sú inak príčinou toho, že na Ukrajine obhajujem právo Ruska na bezpečného suseda a v prípade, že sa Ukrajina rozhodne byť nepriateľská, Rusko urobí čokoľvek pre zmenu). Izrael má právo na bezpečnú existenciu a keďže tá je z geopolitických dôvodov vysvetlených v článku momentálne veľmi ohroziteľná, robí všetko pre to, aby oslabil akúkoľvek silu v okolí, ktorá by jeho prežitie ohrozovala.

     • Juraj, ja to vidím tak, že si akýsi tendenčný,.. nevyhovuje Ti z nejakých dôvodov nadšenie množstva ľudí, ktorí sa zúčastnili mítingu, pretože už toho všetkého majú dosť. Prejavili svoje oprávnené rozhorčenie, i keď o niektorých zúčastnených, či výrokoch by sa, samozrejme, mohlo polemizovať. Namiesto ocenenia, že národ vyšiel konečne do ulíc vyjadriť svoju vôľu, hádžeš mu len zbytočne polená pod nohy. Ono nejak začať treba, pretože hlas ľudu , hlas Boží je , len treba vedieť načúvať ..

     • Ale vsak je nehovorim, ze ti ludia su nacisti. To hovovoria pravdolaskari. Len varujem, ze ich opravnene rozhorcenie planuju vyuzit neonacisti, kedze su jedini, kto ich vypocuje a zaroven su dostatocne akcni, aby nieco spravili. V skutocnosti su vinnikmi nase elity, nasa vlada, ktora extremistom zameta cesticku. Kedze neexistuje demokraticka alternativa, nemoze to skoncit inak ako hromadnym odchodom do tabora extremistov. Takze vysledok takehoto procesu bude len jedna z dvoch extremistickych alternativ
      – autenticky fasizmus
      – vladny fasizmus
      Moje uvahy su konstatovanim stavu, nie su ani riesenim, ani varovanim. Ked uz budeme skakat do vody, par ludi by si mohlo byt vedomych, ze je skutocne hlboka a poriadne studena.

  • Trefne a suhlasim

  • TRex, myslim, ze historia dostatocne ukazala, ze nasilie iba plodi nasilie (nakonies aj sucasna situacia je toho dokazom). Ked som pocuval recnikov, naozaj som nemal dojem nejakej alternativy k sucasnemu systemu. Ved porozmyslaj, aku perspektivu ti moze ponuknut clovek, ktory, ked sa spomenie slovo parlament, pudovo zacne vykrikovat ‚obesit, obesit‘. A to uz nehovorim o recnikoch, ktori taketo pudove reakcie cielene vyvolavaju.

 • Bolo tam viac ako 10 000 ja som tam bola. Nie som extremista ani nacista alebo neviem co este som normalne zmyslajuca Slovenka ktora haji zaujem svojem zeme.

  • Média by sa mali zamearť tiež na to že to nebolo len o extrémistoch ale o vyjadrení názoru tisícov neagresívnych ludí.

 • žida/chazari/judaisti/sionisti, aj tí falošní, sú všade, aj v slovenskej politike a významnou mierou vplývajú na svet!!! O opaku ma nebude presviedčať ani pán „neverím konšpiráciám“ Poláček!!!

 • Mám pocit, že sa tam zrejme zišli len tí odvážni a veru aj radikálni taktiež-občania Slovenska, lebo tí ostatní, takzvaní slušní sa proste nechali odradiť médiami. Kto to zavinil? Média, alebo lenivosť toho zvyšku občanov, ktorý súhlasia zo sloganom protestu, ale nemali odvahu zdvyhnúť zadok a rozriediť radikálnu masu, aby tym dali protestu kredit slušnosti a vážnosti? To je ako s referendom za rodinu, pokryteckí farizeji teraz spokojne konštatujú – vidíte, veď sme vám to vraveli! Ľud osprostelý, zmľandravený, veru zaslúži si inváziu islámistov, nech im ženy a dievčatá poznásilňujú za ich pasivitu a alibizmus!

  • Presne tak, lenivost a hlavne absolutny nezaujem o veci verejne…a aj teraz media chrlia spravy o radikalizme, nacionalistoch a ine sracky, aj ked podstata je niekde uplne inde…ale musia to robit, aby dostali ludi zasa na spravnu krmnu kolaj a servirovali im len tie najlepsie dobrotky a mnamky…

   • Slovenský národ je sprostý a zostane len v dejinách!!! Dobre vám tak!!! Slovák dokým má čo žrať, fajčiť a chlastať, tak riť nezdvihne!!! Tak maximálne ešte proti vojne a islamu niečo zafrfle, aby mu niekto náhodou neujedol tie sračky a neukradnul tých mizerných 350 euro v peňaženke!!! Sprostý národ!!! Ja sa pýtam, prečo za 25 rokov nikto nešiel ubiť tých kolaborantov v politike???!!!

 • Bol som tam asi 30 min, podpisat peticiu.
  to, ze sa tam zide banda vygumovanych hlav bolo jasne asi kazdemu.
  Keby ludia, ktory su proti kotam nesedeli doma, tak sa tato radikalna cast rozriedi.
  Kecat cez facebook vie kazdy, ale nieco urobit je uz problem.

 • Tuší niekto, prečo mali policajti na rukávoch žmodro-žlté pásy ?

 • Pred pár minútami uvádza SME…niekoľko tisíc ľudí…Tak koľko ?

 • a cakali ste nieco ine? natlak ktory robi EU na staty v nic ine vyustit nemoze. slovaci su podvedome rasisti a radikali. EU to iba prebudila. a ked sa EU nerozpadne bude to iba horsie

  • ked hovoríte že Slováci sú podvedome radikáli a rasisti , tak potom čo sú američania?, čo sú Nemci? neviem ako to mám z vášho príspevku vnímať, ale to že sme podľa Vás radikáli a rasisti podvedome, by mohla byť len tá lepšia možnosť pre Slovákov , ktorí dávajú najavo svoje regulérne nároky akosi “ podvedome, radikálne“ ale v žiadnom prípade nie rasisticky. Toto právo im patrí… nie „podvedome!“ ale absolútne reálne a regulérne bez akéhokoľvek značkovania, a to z toho dôvodu, že Slováci svojou prácou za neadekvátnu mzdu (odmenu) živia štát a jemu príslušných darmožráčov, lebo ľudí, ktorí reprezentujú akože štát nikdy Slováci nepotrebovali a ani potrebovať nebudú…Boh s nami ..

   • Presne tak!!! Je to hlupák!!! Nech sa ide pozrieť do ussa, aký sú negri rasisti!!!

    • ukludnite sa obaja… nechcem tu imigrantov, ale veci sa daju riesit aj kludne, diplomaticky, nie bitkami

    • a pozrime sa na Krym, aky su ussr okupanti..

     zas ta minca. tieto problemy ma kazdy. ale my ich neriesime, my o tom hovorime, zhromazdime, rozbijeme par policajnych aut a nejakych tych obcanov okolo a zas je mesiac klud.. :/

 • Mariusz Malinowski

  Slovom hnus…

  • Hnus? Definujte ten hnus pane. Hnus su imigranti, hnus su protestujuci…ci pre Vas su vacsi hnus tisice opravnene nastvanych Slovakov, Cechov, Europanov, ako tisice ciernych, po vascine nemilosrdnych a nekompromisnych priselcov….ak by sa cosi zomlelo, tak Vam bude dobry aj tento, podla Vas hnus, aby ochranil Vas cteny zadok, lebo silove zlozky budu chranit tych zbedacenych „nanotechnologov, architektov, umelcov…“ z Afriky a stredneho vychodu.

   • Hnus boli hlavne tie vymydlene hlavy, ktore sice podporili demonstraciu, ale ktore po jej ukonceni napadli divakov na Downhille na bratislavskom hrade. Hesla, ktore zneli na tej demonstracii, boli len vrcholom ladovca. Bohuzial, tam smerujeme – pretoze takto radikalizovana spolocnost nebola uz davno. Lenze toto je len zaciatok – a ak budeme pokracovat v nastupenom trende, tak skoncime velmi zle. Lenze politicka vola na zatiahnutie rucnej brzdy v tej nariadenej imigracii chyba. A tak prichadza adekvatna reakcia prave v podobe radikalizacie. Tato cesta nie je spravna, no je mi smutno, ze zrejme nebudeme mat na vyber, ak budeme chciet prezit…

    PS: A uz teraz ma mrzi, ze za najvacsieho slovenskeho velikana privela Slovakov nepovazuje Stura ci Stefanika, ale Tisa…

    • Stefanika mam rad, ale velikan…neviem, moc casu stravil mimo, a aj ked mal rad rodnu hrudu a siril jej meno po svete, mal vela aj divnych, doteraz nevysvetlenych kontaktov, sponzorov a tym samozrejme sluzil tiez.

     Ano, podobne individua su vsade, prisaju sa vzdy aj k dobrej veci…ale bez extremnych cinov sa takmer nikdy v historii nepodarili velke veci…ked sa rube drevo, aj triesky lietaju…bez toho to v dnesnom systeme nejde a nepojde, ale ak vies aka je ta spravna cesta, tak ju pomenuj a skus konat…sama historia dokazala, ze slova a filozofie sice zmenili svet, ale velke zmeny sa rodili najma tvrdo a nemilosrdne.

   • Tí nakakaní ľudia ešte nie sú až takí problém a môžu nám pomôcť, len musia obrátiť svoj hnev tam, kam to patrí!!! Nie na moslimov a ich islam, ale na kolaborantov, politikov a vlády, ktoré ich od roku 89 dostali do tohto srabu a potom si musia tiež sami vstúpiť do svedomia, že prečo to nechali dôjsť až sem!!! No prečo???!!! Vie mi to niekto povedať???!!! A preto toto je jediná možnosť – „krvavá“ revolúcia!!! My budeme tak milosrdní, že im dáme šancu na zdrhnutie, ale ak nezdrhnú, tak ich problém!!! Lásku si treba nechať pre rodinu, priateľov a dobrých ľudí, ale k hajzlom treba byť nemilosrdní!!! Preto Rusi porazili nemcov!!!

 • SME uvadza 2000 ludi a pridalo fotku z SNP-cka pred zaciatkom. Ak sa to niekomu chce ratat… http://oi61.tinypic.com/ip837c.jpg

  • Ked tu budu mat strajk/pochod/zhromazdenie islamsky radikali, potom budu aj policajti/kuklaci utekat. Tak ako vo Francuzku.

  • Ak SME uvadza 2000 ludi, pokojne to mozes vynasobit minimalne dvomi. Netrufam si odhadnut presny pocet a 10 000 sa mi zda byt prehnane, ale 2000 su velmi, ale velmi poddimenzovane. Pravdolaskarov sa tam zislo dvaapol ked priratam policajnu ochranu, SME z toho urobili 200 ucastnikov.

Pridaj komentár