Dramatické scény vo vlaku ŽSSK na trati Bytča – Žilina.

ilustračné foto (zdroj: Wikimedia)

69 ročného muža včera vo večerných hodinách vo vlaku okradla, alebo olúpila,  partia  mladých mužov.

Starý pán, evidentne v šoku, sa snažil nájsť a zatiahnuť záchrannú brzdu. Nevedel, ale, kde sa v moderných vozňoch nachádza, tak rozbil skrinku s ovládačmi na chodbe. Nie je jasné, či krv vo vlaku pochádza iba z rozbitia skrinky, alebo muž bol aj zranený pri prípadnej lúpeži.

Aktuality však priniesli správu v ktorej tvrdia, že Agresívny cestujúci v Žiline napádal cestujúcich a poškodil vlak.

Očitý svedok udalosti, uviedol pre portál Žilina Aktuálne  nasledovnú, o dosť odlišnú verziu :

„V tom vagóne som bola a určite nikoho neohrozoval a ani nenapadol. Človek, ktorý s nim komunikoval rozumel, že mu niečo spravili cigáni. Chcel zatiahnuť ručnú brzdu, ale podľa mňa nevedel, kde je a tak rozbil tú skriňu. Potom sa prechádzal hore dole po vlaku, čo už bol evidentne dôsledok šoku,“

Starší pán podľa Žilina aktuálne cestoval z Bytče.

Dnes sa z našimi čitateľmi o svoje poznatky podelili priamo zo serveru Žilina aktuálne, za čo im samozrejme patrí naša vďaka.

situácia sa podľa 5-6 výpovedí stala pravdepodobne takto:

Staršieho pána okradla skupinka (3 svedkovia hovoria o rómskych spoluobčanoch), ten pán  mal vypité.

Pán cestoval z BA, od Strážova (obec kúsok pred Žilinou smerom od BA) sa mal stať incident. 69 ročný pán, pravdepodobne v amoku, rozbil skrinku s ovládaním vlaku, vlak neskôr zastal (či zatiahol aj ručnú brzdu nevieme). Väčšina krvi pochádza odtiaľ.

Neskôr prechádzal do iných vagónov, v ktorých ľudia nevedeli, čo sa stalo predtým a preto boli vyľakaní + krv na pánovi (väčšina krvi vo vlaku pochádzala z jeho vlastného poranenia o skrinku).

Rozpor nastal ešte v tom, že mal byť cudzinec – pán nebol, ale vo vlaku ho ukludňoval anglicky hovoriaci cestujúci a preto vznikol dojem, že aj pán bol cudzinec. Staršieho pána mali spacifikovať dvaja mladí muži a odovzdať polícii, tá ho previezla na urgent.

Toto je približne verzia z toho, čo sme mali od očitých svedkov a priamych účastníkov, ale môže sa líšiť, ako píšeme, väčšina svedkov videla už len pána pobiehať v šoku po vlaku a od krvi, z toho vznikol ten dojem.

Takisto sú ale verzie o psychickej narušenosti a o tom že páchatalia ušli do kríkov. Všetko sú to ale len dohady a jednotlivé svedectvá, ucelený obraz dá dokopy až polícia.“

Podľa našich informácií, v Bytči v tom čase stoja iba vlaky Železničná spoločnosť Slovensko, a.s..

Práve Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. sa snažila zmeniť svoj prepravný poriadok tak, aby vo vlakoch nemohli cestovať tzv. „kotlebove“ hliadky.

Mnohí občania však upozorňujú, že štátne orgány, ako aj Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. by sa mali sústrediť na opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich, a tie by urobili „kotlebove“ hliadky zbytočnými.

Mnohí z cestujúcich, ktorí sú nútení využívať služby Železničnej spoločnosti Slovensko hodnotia situáciu v tom zmysle,  že tak samotná spoločnosť, ako aj štátne orgány, robia pre bezpečnosť cestujúcich veľmi málo. Ale o to viac kompetentným vadí, keď ich povinnosti  supluje niekto iný.

KotlebovskaHliadka

Cestovanie týchto chlapcov po vlakoch je potrebné urobiť zbytočným a nie im klásť rôzne prekážky a pritom bezpečnosť cestujúcich prenechať ich osudu. Kým kompetentní riešia , že títo chlapci nemajú vo vlakoch čo hľadať, dejú sa cestujúcim veci, ako je aj tento prípad.

12 komentárov

 • Jaroslav Macay

  Pokial ZS SR a statne organy nevedia,lepsie povedane nechcu taketo veci riesit-bezpecnost cestujucich tak som za pritomnost hliadok s radov Kotlebovcov.
  Otazka:Kde bola Zeleznicna policia?qq

  • Dovede si vůbec někdo představit když se cikáni zkříží s muslimáky?Jejich agresivita stoupá úměrně s navyšováním sociálních dávek a jiných prebend ,které jsou jim darovány násilně vyrvaných z kapes bělošského obyvatelstva.

 • Včera som cestoval vlakom z Leopoldova do Zbehov. Vlakom prechádzali a cestujúcich skúmali traja cca 18-20 roční cigáni. Keď ma zbadali samotného , zvažovali, jeden čosi prehodil v romštine a išli ďalej. Z ich správania , nevyzerali na „bežných cestujúcich“ Možno inšpirovali sa Kotlebovcami….

 • A čo napríklad spýtať sa konkrétne toho pána, čo sa vlastne stalo?! Budeme to mať z prvej ruky. Alebo po tom zážitku radšej emigroval zo Slovenska?!

 • :-)) policajti a železničná spoločnosť nemajú čas robiť poriadok vo vagónoch s asociálmi, momentálne ich plne zamestnávajú kotlebove hliadky a politická objednávka má predsa vždy prednosť pred zabezpečovaním verejného poriadku

 • Ten vlak mal ale 120 minutove meskanie a udajne museli menit 2 vozne. Hovorime vobec o tom istom rychliku? I ked ten v Bytci nestava…

  • Viac zatiaľ neviem. Spolieham na ten žilinský lokálny server, že vie najviac.
   Iní sa tomu v podstate nevenujú, až na Aktuality, ktoré zverejnili info v rozpore s http://www.zilinak.sk. U nich je vo všetkom na vine starý pán…

   • Dobrý deň p. Juriš,

    Aktuality a väčšina portálov zverejnili prvotné informácie prebraté od nás, tie hovorili o útočiacom pánovi. U „nás“ nie je na vine starý pán, situácia sa podľa 5-6 výpovedí stala pravdepodobne takto:

    Staršieho pána okradla skupinka (3 svedkovia hovoria o rómskom pôvode), ten mal vypité. Pán cestoval z BA, od Strážova (obec kúsok pred Žilinou smerom od BA) sa mal stať incident. 69 ročný pán, pravdepodobne v amoku, rozbil skrinku s ovládaním vlaku, vlak neskôr zastal (či zatiahol aj ručnú brzdu nevieme). Väčšina krvi pochádza odtiaľ. Neskôr prechádzal do iných vagónov, v ktorých ľudia nevedeli, čo sa stalo predtým a preto boli vyľakaní + krv na pánovi (väčšina krvi vo vlaku pochádzala z jeho vlastného poranenia o skrinku). Rozpor nastal ešte v tom, že mal byť cudzinec – pán nebol, ale vo vlaku ho ukľudnoval anglicky hovoriaci cestujúci a preto vznikol dojem, že aj pán bol cudzinec. Staršieho pána mali spacifikovať dvaja mladí muži a odovzdať polícii, tá ho previezla na urgent.

    Toto je približne verzia z toho, čo sme mali od očitých svedkov a priamych účastníkov, ale môže sa líšiť, ako píšeme, väčšina svedkov videla už len pána pobiehať v šoku po vlaku a od krvi, z toho vznikol ten dojem. Takisto sú ale verzie o psychickej narušenosti a o tom že páchatalia ušli do kríkov. Všetko sú to ale len dohady a jednotlivé svedectvá, ucelený obraz dá dokopy až polícia.

    Inak portál je Žilina Aktuálne – od toho skratka Žilinak.sk 😉

Pridaj komentár