Druhé dno únosu

Neviem ako inde ale v Bratislave útočí na zrak ukrižovaný človek. Z plagátov. V kinách je nový slovenský film „Unos“. Nevidel som ho, ale pokiaľ je tak gýčovito dojemný ako ten plagát, tak si počkám až bude k stihnutiu na sieti. A gýčovitý asi je. Najvyšší ústavný činiteľ po premietaní takmer slzu uronil a to už je čo na tu tému povedať.

Inak je zaujímavé, že zrazu kríž kaviarni nevadí.

Budem za hyenu, áno aj takí sú medzi vami. Unos sa stal, aj vražda sa stala a aj iné. Štátna moc spáchala zločin. A Slovensko môže byt rado, že neleží na Balkáne, krvi by bolo viacej. Mečiar sa nemaznal.

To je jedna strana toho zla, druhou stranou sú amnestie, ktoré z obetí únosu spravili hrdinov. Dnes aj hrdinov o ktorých točia sa filmy. Michal Kováč mladší bol zapletený do podvodu, asi viac ako len zapletený, medzinárodný zatykač bol faktom. Mocichtivá vláda zvečnila Michala Kováča mladšieho nie ako podvodníka ale ako obeť štátneho terorizmu. Za to spoločnosť tiež môže Vladimírovi Mečiarovi poďakovať. Dnes už nikto ten potupný fakt zo života dnešného hrdinu nespomenie, nepatrí sa. Gýču treba tlieskať.

Tesne po smrti Roberta Remiáša to v Bratislave hučalo, aj ja vyjadril som svoje rozhorčenie nad tým, že v strede Európy je kúsok južnej Ameriky. Kamarát mi povedal „To nebol dobrý človek“ a porozprával mi ako ho Robert Remiáš spolu s nejakými ľuďmi zbili na zastávke len preto, že sa stretol so ženou, na ktorej Remiašovi záležalo. Pred asi tak rokom som sa rozprával s bývalým policajtom ktorý, práve vtedy keď únos písal dejiny Slovenska, bol vysokopostaveným kriminálnym vyšetrovateľom. A rozhovore spomenul únos a vraždu Remiáša. Povedal mi „Remiáš vyberal výpalné v Petržalke, bol to grázel“.

Unos tiež vyniesol na výslnie jedného novinára, ktorý písal o týchto udalostiach. Potom pracoval pre štátnu službu a nakoniec s bývalými príslušníčkami tejto štátnej služby, alebo s tými o ktorých sa tá štátna služba zaujímala, vydieral minimálne jedného podnikateľa.

A to je to druhé dno únosu A odkaz toho čo spáchala štátna moc,  zvečňujeme tých, ktorí si to nezaslúžia a nevieme potrestať tých, ktorí by potrestaní byť mali.

Mariusz Malinowski

21 komentárov

 • Podmienka davania prispevkov na medzicas je aspon dokoncit ZS. A mali by aspon okrajovo suvisiet s temou
  prispevky ktore tuto uroven inteligencne nedosahuju, budu automaticky mazane alebo davane do spamu
  ADMIN

 • Ja len,…. ze ci by sa takto verejne aj symbol ineho nabozenstva mohol spotvorit bez odozvy a nasledneho protiopatrenia.
  Napriklad symbol nabozenstva tych, co tu akurat migruju alebo tych, co boli vo velkom mnoztve v koncentrakoch.

  • načo? ved neoliberálne elity sa snažia eliminovať naboženstvo so zvlaštnym zreteľom na kresťanstvo vid. Metóda represivnej tolerancie Argument, že aj konkretne naš národ sa hlási ku krestanskému dedičstvu v spoločenskej zmluve – perembula ustavy, je pásé kedže ustavný zákon sa porušuje jedna radosť až sa práši ale ľudia tlieskajú filmu zrušeniu amnestiii

   Nedeľa o 16:30 V. Mečiar v Slobodnom vysielači

  • Neviem čo by si chcel ked akýsi kozmopolitný umelec Lorenz (na Medzičase vyšlo o tom viacero člankov) zobrazuje slovenský symbol v ženskom prirodzení a český performer a Havloid Kohout vyleje spermie do svetenej vody o a Pussy Riot sú stelesnením demokracie.?

 • Všeobecne počúvam, že M. Kováč ml. bol nevinný sú relevantné fakty? vďaka
  ja som bol v tej dobe krpec

  • Lubo, dneska už nikto nezistí po toľkých rokoch a šlamastike podvodov, dvojakých či štvorakých SISiek, zatajovania, falošných a kupovaných svedectiev, atď. ako to bolo. Vznik štátu nie je otázkou štrkania kľúčami. Ja si myslím že si treba uvedomiť dve veci – tým únosom sa Kováč razom premenil z podvodníka na diplomata (!). Tou druhou vecou je dnešná kampaň pomstiť sa Mečiarovi – a to je pomsta za nezávislé Slovensko. Táto druhá vec je dnečným zmyslom vtedajšieho únosu.

   Ok, nápad – tu je môj komentár, ak máš čas.

   Mečiar 2017 – Čo asi treba povedať

   “Dovoľte aby som poďakoval šéfovi vašej televízie aj vám osobne, že ste jediné médium ktoré mi za roky dáva možnosť verejne vystúpiť a obhájiť sa, hoci útoky trvajú niekoľko rokov. “
   Takto začal Vladimír Mečiar 7. marca TV-diskusiu ktorá asi zase, typicky “mečiarovsky” zarezonuje v spoločnosti. Slováci meno Vladimír Mečiar nepoznajú, tento chlap je po slovensky bežne iba “Mečiar”, Pretože “Mečiar” je pečiatka, ’Frame’ – tento druhý termín Slováci určite tiež nepoznajú, hoci je to niečo v čom nevedomky žijú a čomu podliehajú, neuvedomujúc si tragédiu svojej situácie.

   Ale o tom možno neskôr, neuskakujme hneď na začiatku od témy. Na Slovensku prebieha ďalšia “mečiarovská” kampaň s menom “Mečiarove amnestie”. Samozrejme, je to kampaň proti Mečiarovi. Mne ako človeku ktorý sleduje dianie na Slovenku spoza hraníc to pripadlo najprv ako absurdita, ale Slováci zase našli niečo, čím sa absurdita stáva súčasťou ich reality. Keď som v internetovom vydaní SME , “najčítanejších správach na Slovens-ku” (www.sme.sk) hneď na úvodnej stránke našiel štyri alebo päť správ o “Mečiarovi” a jeho “amnestiách”, bolo to predsa len trochu moc aj pre SME, hoci je tam Mečiar stále stálou témou, navzdory tomu že už pred viac ako desaťročím odišiel z politiky. Potom som zistil, že prakticxky každé médium, nosič či ako sa to volá – okrem novín aj divadlo, už máme aj film s bohorúhačským obrázkovým logom, vraj existujú aj pesničky – všetko čo sa dá už táto kampaň obsadila, využila či zneužila. Je to záber na ktorý samotní Slováci nemajú, ale predsa na Slovensku existuje. Už treba vraj iba tri hlasy, aby poslanci dosiahli na Slovensku právne a aj morálne nemožné – zrušenie amnestie. Samozrejme, v mene spravodlivosti, aby si Slováci konečne vydýchli keď z nich spadne onen mečiarovský balvan nespravodlivosti spred dvadsiatich rokov, síce iba jeden z mnohých, ale tento ich vraj tiaži mimoriadne a už toľké desaťročia.

   Skutočne ? Slováci, skutočne je pre Vás problém mečiarovských “amnestií” takým balvanom ktorý už morálne nemôžte uniesť, alebo je to iba zámienka pre niečo iné, čoho sa vo Vašej historicky preukázanej politickej naivite nedokážete dovtípiť a niekto Vás (zase) iba vodí za nos ?

   Vráťme sa teraz k onomu “Framingu”. Pomôže to možno najprv pochopiť kto my všetci dneska vlastne sme. ‘Frame’ znamená v Angličtine ‘rám’, napríklad rám obrazu. Ale tento termín, typicky pre Angličtinu, má širší záber. ‘Frame’ znamená aj niečo ako vymedzenie, ohraničenie, tvar, stav mysle (‘frame of mind’) a podobne.
   Daniele Ganser, (bývalý) profesor histórie na jednej zo švajčiarskych univerzít používa tento termín pre vysvetlenie, kto my všetci konzumenti dnešných médií sme. A hneď tú svoju teóriu aj na poslucháčoch testuje. Daniele Ganser je vynikajúci historik, ten kto rozumie po nemecky nájdite si jeho prednášky na YouTube, stojí za to si ich pozrrieť. Jeho dizertačná práca o tajnej armáde NATO s menom Gladio bola knižným bestsellerom, ale keď sa Daniele začal zaoberať ďalšími ilegálnymi vojnami a narazil na September 11, vyhodili ho z univerzity. Prednáša ďalej a je určite jednou z nádejí skutočného európskeho humanitárneho myslenia.
   Skúsme imitovať ten jeho test – je to desať otázok či podnetov. Jednoduché. Najprv si skúste postupne čo najrýchlejšie vybaviť obraz týchto slov. Dajte si tú námahu vyvolať v mysli skutočný obraz významu týchto slov, prejdite k ďalšiemu až po vyvolaní obrazu:
   1. Banán
   2. Stolička
   3. Policajt
   4. Terorista
   5. Atentát

   A teraz si povedzte, či ste si po prečítaní slova ‘terorista’, otázke č. 4. predstavili :
   1. Fanatického katolického Íra z teroristickej armády IRA
   2. Španielskeho separatistu z katalánskej ETA
   3. Talianskeho príslušníka Rote Brigade, Červených Brigád
   4. Nemeckého teroristu z RAF, Rote Armee Fraktion
   5. Muža s fyziognómiou Araba alebo Muslima

   Asi mi dáte za pravdu ako aj väčšina z doteraz otestovaných, že pri štvrtom slove sa vám v mozgu vybavil obraz č. 5 – a to je onen ‘Framing’: Náš mozog je “zarámovaný”, naše myslenie je naprogramované, vymedzené doslova goebelsovskou mediálnou propagandou vytvoriť spojenie terorizmus = Arab, Muslim, alebo Islam. Ak sa podarí médiám vytvoriť takéto spojenie, tak sa otvárajú dvere pre zdôvodnenia či morálne ospravedlnenie akýchkoľvek iracionálnych aktivít. Na základe takéhoto Framingu bolo napríklad akceptované bombardovanie Juhoslávie, vojny v Iraku, či dnešné zabíjanie drónmi v Pakistane. Chcete dôkaz? Skúste si predstaviť vašu reakciu, keby Srbi začali bombardovať Berlín. Hrozné, že ? Ako by vypadalo vysielanie takej BBC, alebo CNN, alebo titulné stránky SME ? Nepredstaviteľné. Chýba vám framing typu Srbi = zabíjaci, alebo Miloševič = diktátor a vrah. Tento Framing bombardovanie Belehradu v mozgoch populácie takpovediac zdôvodnil, ospravedlnil.
   Druhou funkciou Framingu je vymedzenie hraníc myslenia. Po úspešnom Framingu stačí niekoho raz v médiách označiť za teroristu, fašistu, alebo nejakou inou nálepkou, ostatní SMEláci, Havranovci, Leškovci, Kiskovci, atď., to začnú opakovať dookola a onen chudák už nemá šancu sa prejaviť ako nič iného. Keby urobil čokoľvek, keby sa prejavil akokoľvek, keby navrhol čokoľvek, všetko je zlé a všetko treba odmietnuť. Viď Kotleba, lepšieho príklad snáď niet.

   Ako to súvisí s Mečiarom a jeho amnestiou ? Termín “Mečiarizmus” je na Slovensku presne takým “Framing” ako je aj termín terorista v prípade Arabov a Muslimov. Preto všetci dnes mlátia hlava-nehlava termínom “Mečiarove amnestie”, aj ten moderátor včera, hoci Vlado Mečiar jasne povedal, že išlo o amnestiu jednu. Ide o to, vtĺcť do hláv občanovi pečiatku, logo a tým vymedziť hranice jeho myslenia. Slováci sú dneska “zarámovaní” do obrazu “Mečiarizmu” ktorý sa na nich valí zo všetkých mediálnych, kultúrnych a iných strán: Obdobie vlády “Mečiara” bolo obdobím vrážd a teroru, nedemokratickej vlády bývalého boxeristu, atď., – mám pravdu ? Čo sa vám vybaví v mozgu keď niekto vysloví “Mečiarizmus” ? A pôvodca tohoto všetkého zla má páchať ašte aj dnes hriech asi tým, že sa snaží žiť si svoj súkromný občiansky život (“… ja si pasiem ovce…”, povedal včera Vlado Mečiar).

   Ak je skutočným hriechom teroristov Muslimov napríklad to, že v areáli ich populácie sa nachádza podstatná časť svetových zásob ropy, čo je potom skutočným hriechom Vladimíra Mečiara ?

   Keď si predstavím že dosť veľká časť občanov Slovenska vlastne “Mečiarizmus” nezažila – mimochodom, termín “Mečiarizmus” bol presadený Mariánom Leškom, absolventom komunistickej žurnalistiky (keby mali títo ľudia aspoň za štipku cti a odišli do súkromia), ale celá kampaň má zjavne mimoslovenské korene (lepšie povedané peniaze), bývalí boľševici alebo dnešní politickí impotenti sa na nej iba priživujú, nechávajúc si platiť judášske groše – Kováčovci, Dzurindovci, Mikošovci, až po posledné sekretárky Tretieho sektora, mimovládiek a všetkých tých demokratizátorských skupín a organizácií. Je mi Vás Slováci ľúto, keď to nevidíte.
   Možno by nebolo od veci tým mladším povedať a tým starším pripomenúť, čo to vlastne onen “Mečiarizmus” deväťdesiatych rokov vlastne bol. Alebo aspoň jeden pohľad naň, tak ako to vidím dúfam nielen ja.

   Keď sa na prelome posledných desaťročí minulého storočia rozsýpal komunizmus, existovalo viacero scenárov pre usporiadanie Strednej Európy. Slováci v rámci Československa hneď logicky vyskočili so svojimi chronickými požiadavkami na “spravodlivú federáciu”, teda získať viac kompetencií. Len tak mimochodom, keď chcel dovtedy komunálny podnik v Žiline kúpiť mašinu na zametanie ulíc, alebo možno aj nejakú lepšiu vŕtačku, tak musel o to žiadať anonymného úradníka v Prahe, ktorý bol zrejme anonymným aj voči potrebám nejakých komunálnych služieb “někde na Slovákách”. Nemusíme evokovať nijaké tisícročné emancipačné snahy Slovákov, šlo o úplnbe pragmatické problémy.
   Česi tvrdo, možno povedať zdanlivo natvrdlo presadzoval centralistický, teda Prahou riadený štát. Praha mala všetko v rukách, od devíz až po peniaze na televízne seriály, ako to pociťovali nielen Slováci, ale aj Ostraváci alebo Brňáci.
   Popri obecne prevládajúcim emóciám pre zachovanie spoločného štátu a tradičnému slovenskému drankaniu (inak sa to asi nazvať nedá) sa v českej politike objavila skupina vidiaca problém federácie pragmaticky – ako šancu zbaviť sa zaostalého, večne mrnčiaceho brata, alebo pod hrozbou rozdelenia, ktoré by Slovensko “zrejme neprežilo” (oficiálne stanovisko mnohých Slovákov, napríklad Jána Čarnogurského) presadiť tvrdo centralistickú federáciu.
   Dá sa povedať, že tento český recept navzdory prázdnym blábolom zo strany Slovákov celkom fungoval, dokiaľ sa na politickej scéne neobjavil bývalý právnik odniekaľ z Trenčína, myslím. Máte pravdu, tu niekde začína onen “Mečiarizmus” : Vlado Mečiar dokázal s Čechmi jednať tvrdo a v prospech Slovákov. Prakticky rozbil obidva scenáre Čechov. Svojou politickou šikovnosťou odpílil českých ako aj slovenských bojovníkov za ďalšiu slovenskú politicko-ekonomickú katastrofu a presadil prvú demokraticky vybojovanú suverenitu pre Slovákov. A tým spáchal neodpustiteľný hriech: Suverenita Slovákov je historicky nestráviteľným hriechom pre Maďarských šovinistov, pre samoľúbych Čechov, ako aj pre historické koloniálno-imperiálne záujmy Nemcov a dnes a to hlavne Američanov. Týmto všetkým urobil Mečiar a Mečiarizmus slovenskou suverenitou škrt cez rozpočet. Každému trochu inak, ale všetkým nejak. A tieto historické ako aj dnešné záujmy dnes živia nemalú časť Slovákov, ktorí v cynickej honbe po pomste hľadajú ako Mečiara potrestať. Nestačí im že ho dehonestovali, od doslovného opľúvania Pražákmi keď prichádzal na jendania o federácii (kto to dneska vie), až po opakované scenáre jeho zavraždenia, doma na Slovensku sotva exitoval v deväťdesaitych rokoch nejaký verejný, kultúrny alebo politický činovník, ktorý by si o neho neotrel svoje špinavé pysky.
   Tu začína aj jeho osobná tragédia. Dneska starec, ktorý včera v televíznom štúdiu po dlhšom sedení dostanúc do nohy kŕč, musí od moderátora počúvať nedomrlé ironické rady typu “zapite si vody, to na kŕče pomáha” – človeku sa chce zaplakať nad tým ironickým potešením dnešných Slovákov keď Mečiar trpí. Hanba vám, Slováci. Hanba.
   Mečiar nie je jediným takýmto Slovákom a propaganda za zrušenie jeho amnestie vôbec nie je niečím výnimočným. Pravý opak – Vy všetci, ktorí voláte dnes po spravodlivosti, teda potrestaní Mečiara, ste historicky typickí Slováci. Neviem ako dopadol knieža Rastislav ktorý zachránil Slovákov pred germanizáciou, ale žiaci Cyrila a Metoda, ktorí Slovákom dali kresťanskú morálku a písmo, základ kultúry, boli vyhnaní zo Slovenska preč. Ľudovít Štúr, ktorý geniálne kodifikoval pre Slovákov jazyk, určite jeden z najkrajších na svete, bol aj so svojimi politicko-kultúrnymi spolupútnikmi neuveriteľne prenasledovaný a šikanovaný predkami Bélu Bugára (aká to symbolika včerajšieho TV programu, to sa vám Slováci naozaj podarilo). Štefánika, ktorý úspešne presadil u svetových mocností uznanie štátu pre Čechov a Slovákov, toho Slováci vlastnoručne zastrelili a Jozefa Tisu, ktorému sa vďaka dobovej politickej konštelácii podarilo prakticky zrealizovať vlastný štát – zázrak v ktorý vtedy neverili asi ani samotní Slováci, toho Slováci vlastnoručne obesili. Česi sa ani nemuseli namáhať hľadať ani vlastného prokurátora, ani kata.
   Ale Mečiar slovenskú suverenitu zatiaľ prežil. A to je neakceptovateľné. Dôvodov ho zničiť sa nájde dosť. Jednak politika nikdy nebola a ani nebude príliš čistým remeslom, ani v prípade Mečiara. To, že suverenita štátu je otázkou referenda alebo štrkania kľúčmi, tomu môže veriť, ak vôbec, snáď iba politický idiot. Áno, Mečiar vládol autokraticky a jeho ľudia, Mečiarovci, rozkrádali čo sa dalo. Podobne ako tisovi ľudia rabovali a pod zámienkou ideologického imperatívu radi okrádali Židov, neštítiac sa ich posielať na smrť. Je to smutné, ale to isté platí pre každú politiku, aj pre tú dnešnú a na celom svete.

   Ale ja už sa desaťročia pýtam všetkých tých ktorí tak dodnes trpia kvôli “Mečiarizmu” : Povedzte mi, zastavilo sa rozkrádanie tým, že ste odstavili od moci Mečiara ? Znížila sa korupcia, keď ste odstránili od moci Mečiara? Odpoveďou je vždy viac-menej súhlasné mlčanie, ale ten súhlas si musím domýšľať ja sám. Hoci ja si dokonca myslím, že sa po Mečiarovi udial pravý opak – rozkrádanie a korupcia sa zhoršili.
   Na Slovensku vybuchovali za “Mečiarizmu” autá, sledovali sa ľudia a Béla Bugár “… celú rodinu aj so zbraňou v ruke som musel chrániť v Dunajskej Strede, atakďalej …” Naozaj to neboli jednoduché časy. Otázkou, ktorá bola včera v televízii Bugárovi položená a na ktorú neodpovedal je, že či za týmito akciami proti nemu – a ja dodávam aj proti iným – bola slovenská SISka.
   Poviem to takto – boj, špinavý politický boj proti Mečiarovi sa rozbiehal už od začiatku deväťdesiatych rokov, hneď ako sa etabloval ako politická osobnosť číslo jedna. Na verejnosť preniklo že KDH, vtedy hlavný mečiarov oponent, na jednom svojom jednaní otvorene prejednávalo variantu atentátu na Mečiara (a mimochodom, Ján Čartnogurský sa vraj rezolútne staval proti). Béla Bugár včera v televízii priznal, že popri slovenskej, “mečiarovskej” tajnej službe existoval druhá, paralelná SISka:
   Moderátor: “… túto konkrétnu nahrávku … zverejnila paralelná tajná služba. Mali ste informácie vtedy od nich, konkrétne môžem menovať pána Cibulu alebo ďalších? ”
   Béla Bugár: “Samozrejme, jednak aj informácie sme mali, žili sme v tej dobe …”
   Ja tomuto rozumiem tak, že Béla Bugár, spolu s inými mečiarovými oponentami, mali svoje vlastné informačné a asi aj iné kanály v slovenskej Tajnej službe, čo sa rovná protištátnej činnosti.
   Pre doplnenie – niekedy v tomto období, myslím, tragicky zahynul poslanec slovenského parlamentu a výrazná osobnosť v HZDS, Roman Zelenay, syn legendárneho reportéra Gaba Zelenaya. Asi týždeň po tom, čo v televízii povedal že má zoznam novinarov, ktorí sú platení zo zahraničia. Po jeho usmrtení sa vraj poslanci vysmievali házeddezákom v parlamente že kde je ten nimi ohlasovaný oznam. Po úmrtí Alexandra Dubčeka, ktorý asi nemal po automobilovej nehode zranenia na ktoré sa dnes musí umrieť, to bola druhá ťažká strata pre Slovensko. Tieto osobnosti boli rozhodne iný kaliber ako Róbert Remiáš, ktorého smrť tak urgentne potrebujú dnešní demokratizátori Slovenska vyšetriť.
   Vladimír Mečiar hovorí že v roku 1993 vznikol problém, že riaditeľ SISky “… navrhoval za svojho námestníka človeka, o ktorom som vedel že je angažovaný v iných spravodajských službách” – dali by ste mi tip, o ktoré spravodajské služby sa asi tak mohlo jednať, s ktorými veľmi pravdepodobne už vtedy, na začiatku deväťdesiatych rokov spolupracovali oponenti Vlada Mečiara? Ja vám dám vám na to svoj tip.

   Vladimír Mečiar až tak niekedy do polovice deväťdesiatych rokov, myslím, uvádzal svojich protivníkov do zúfalstva. Objavil sa na politickej scéne pomerne nečakane a neznámy, čím chcem povedať, že skutočné politické sily hlavne v zahraničí neboli na neho pripravení. Na čo sa mediálne kampane proti nemu zmohli bol iba “Frame” siláckeho politika, “bývalého boxera”. Doma bola celá opozícia skutočne z Vlada Mečiara zúfalá. Stále mal pred nimi náskok, politická aktivita a aj voličská popularita boli v jeho rukách. Jeho slovenskí oponenti jednoducho na neho nemali. Mečiar samozrejme pokračoval v týraní českých politikov argumentami o ôsmich tonách zlata, spravodlivom vyrovnávaní sa s dedičstvom po federácii, atď.
   Situácia sa začala meniť až potom čo sa na Slovensku začala riešiť otázka vstupu medzinárodných investorov na Slovensko a hlavne otázka vstupu Slovenska do EÚ a NATO. A ani jednému z týchto Vlado Mečiar nevyhovoval. Keď sa EÚ Slovensku začala vyhrážať že mu nedá úvery, mečiarova vláda si našla banku v Japonsku, ktorá Slovensku bola ochotná požičať ešte za nižší úrok. Podobne pri privatizácii slovenských bánk si nenechal diktovať ceny mu ponúkané. Atakďalej, Vlado Mečiar začal brnkať na nervy oveľa silnejším hráčom ako bol Jano z KDH, alebo Béla zo “Spolužitia” (naozaj charakteristické meno). Vtedy sa Slovensko dostalo do takpovediac “srbského imidžu”, americkou ministerkou zahraničných vecí bolo nazvané “čiernou dierou Európy”. A logom tohoto imidžu bol Vladimír Mečiar. A Slovákov postupne takto zarámovali.
   Ale v súvislosti s mečiarovou amnestiou bolo podstatné, že sa zjavne začala meniť kvalita práce opozície. Celá opozícia sa bola schopná spojiť do jednej protimečiarovskej koalície, čo by u slovenských politikov bez zásahu zvonku bolo nepredstaviteľné. Opozícia zrazu mala program, kontrujúci Mečiarovcom (dverstopercentné zvýšenie platov, na ktoré čakajú Slováci od Dzurindu dodnes). Ale hlavne dokázala opozícia Slovenska vyrobiť v pomerne krátkom čase “nového lídra” – Mikuláš Dzurinda jazdil na bicykli, behal maratón, všetko pred kamerami a objektívmi novinárov, akoby mu zrazu v hlave svitlo, čo je treba robiť pre popularitu v demokracii. Zorganizoval sa tzv. Tretí sektor, do dnešných NGO začali prúdiť peniaze zo Západu, “nezávislé” ústavy pre výzkum verejnej mienky poskytovali opozícii informácie čo chce slovenský volič počuť, napríklad tie dvestopercentné platy. Slovákom nesvitlo ani vtedy (a ani dodnes), keď dokumenty Tretieho sektora boli publikované s typicky maďarskou gramatikou, proti ktorej by Slovenčina Bélu Bugára mohla byť považovaná za citácie z Pravidiel Slovenského pravopisu, ba dokonca ani keď tretí sektor úplne otvorene priznal, že finančná podpora na predvolebnú kampaň protislovenskej opozície prišla na Slovensko cez holandské veľvyslanectvo, čo bolo priamym zasahovaním do vnútorných záležitostí cudzieho štátu. Ale toto všetko Slovákom samozrejme nevadí. A treba povedať, že aj Vladimír Mečiar tento vývoj zjavne podcenil. Alebo to bolo vtedy už všetko nad jeho sily. Asi najhlavnejšou príčinou jeho pádu bolo že Vladimír Mečiar až na pár výnimiek nemal okolo seba schopných a pritom statočných ľudí.

   Vtedy prezident Michal Kováč, ktorý ako správne tvrdí Béla Bugár mal byť zjavne iba nástrojom v rukách Mečiara (hlavne preto, lebo na viac nemal), bol takpovediac už na druhej strane barikády. Robil Mečiarovi problémy kde sa dalo. Dá sa povedať, že Michal Kováč a mnohí iní vidiac aktivity zahraničia začínali niekedy koncom prvej polovice deväťdesiatych rokov utekať z HZDS ako krysy z topicej sa lode.
   Výsledok volieb v roku 1998 sa dal viac-menej predpokladať, ale bol pre Vladimíra Mečiara navzdory vývoju pozitívny – HZDS aj vtedy vyhralo voľby. Keď však vtedajší prezident Rudolf Schuster len naznačil možnosť že by predsa len poveril Vladimíra Mečiara zostavením vlády, čo bola vtedy strašne kacírska myšlienka, pochytila ho zrazu akútna brušná príhoda a chudáka prezidenta po mnohých operáciách a komplikáciách nakoniec doslova hrobárovi z lopaty zobrali až rakúski chirurgovia. Vladimír Mečiar zostavením vlády poverený nebol. Ale toto je len moja konštrukcia, naznačujpúca do akých peripetií mohol zasahovať vtedajší boj o moc na Slovensku.
   Iná časová súvislosť je ohľadom Mečiarovej amnestie zaujímavejšia. Nemci vydali na syna prezidenta Kováča zatykač zjavne ešte v čase, keď ešte “išiel Mečiarovi po ruke”. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že práve tento ťah zo zahraničia proti Kováčovi primäl slovenského prezidenta pouvažovať, či by zmena politického tábora nebola pragmatickejšia. Kováč bol totiž starý “pragmatik”, kovaný komunizmom. Kováč začal premiérovi Mečiarovi hádzať polená pod nohy, hrajúc sa na bojovníka za demokraciu, čo u slovenského voliča zjavne zaberalo. V zahraničí sa otvorene na premiéra sťažoval, príklad ktorý sotva nájdete u iného demokratického štátu. Ale zatykač na jeho syna už existoval.

   A teraz mi povedzte, ako by ste v takejto situácii zachránili aj syna, aj jeho k opozícii prebehnuvšieho otca ? Taktika nahraného únosu, ktorým sa znemožní ďalší právny postup voči nemu je zjavne najšikovnejším trikom. Je zaujímavé, že zrazu nikoho ani na Západe nezaujímalo spreneverených niekoľko miliónov dolárov. To sa Západu vo vzťahu k Východu naozaj nestáva. Čo je niekoľko miliónov proti zbaveniu sa Mečiara ? Nič.

   Celý únos, teda právne zavlečenie pripomína silne akciu False Flag, typickú a známu taktiku informačných služieb pre zdiskretitovanie politického protivníka. Prečítajte si knihu od vyššiespomínaného Daniele Gansera, čo všetko dokázali informačné služby na Západe. SISka pri existencii paralelných aktivít sa kľudne mohla na únose podieľať, v spolupráci s mladým Kováčom, alebo aj bez nej. Ale onen fakt že mladý Kováč vypil “nasilu” dve flaše whisky bez akéhokoľvek zranenia, teda bez násilia, je dosť signifikantný. Mladý Kováč sa najpravdepodobnejšie nechal zavliecť a cestu si skrátil ožratím sa. Ale určite nie dvoch flaší whisky. Práve tento drobný údaj ukazuje najviac že jeho verzia je vymyslená, bez ohľadu na to kto ten jeho únos zosnoval, kto ho zrealizoval a kto ho riadil či spackal – za každú túto časť môže byť zodpovedný niekto iný.
   Mečiarova SISka, vrátane Vladimíra Mečiara mohla niečo s mladým Kováčom plánovať, ba aj vykonať. Ale priebeh, aj výsledok celého “únosu” ukazuje jasne, kto mal z neho prospech – cui bono celého únosu je, že mladý Kováč sa vďaka nemu z kriminálnika ako švihnutím čarovným prútikom razom stal diplomatom. A to je výkon. Ak Vladimír Mečiar niečo s únosom plánoval, tak s ním iní, najpravdepodobnejšie zahraničné informačné služby, poriadne vybabrali. A Mečiarovi potom ostali na krku Fegverešovci a Remiášovci, s ktorými narábal tak ako mohol a ako mu situácia dovolila. Vrátane amnestie.

   Jedno je isté – dnes, po dvadsiatich rokoch sa pri zamotanosti vtedajšej situácie nič seriózne vyšetriť nedá. Jediným zmyslom môže byť iba politická pomsta. A tragédiou je, ako si toto všetko Slováci nechávajú ľúbiť. Je to ich tragédiou, lebo s takýmito taktikami jedno ráno môžu zistiť že Maďarsko susedí na rieke Váhu s Poľskom.

   Tu treba ešte pripomenúť onú neodpustiteľnú tragédiu smrti Róberta Remiáša. Nechcem byť cynický, ale musím pripomenúť, že Mečiarovci boli vraždení viac ako jeho oponenti. Kto boli ich vrahovia ? Zaujíma to vôbec Slovákov? Viete aký zmysel má vyšetrenie zločinu? Že zabráni, aby ste sa mohli stať jeho ďalšou obeťou vy sami.
   Ak pominieme smrť Alexandra Dubčeka, ktorý by slovenský imidž medzinárodne po rozdelení federácie rozhodne “k nelibosti” Čechov výrazne pozdvihol , tak Roman Zelenay, Ján Ducký alebo aj Ernest Valko (ktorý mečiarovcom nebol, ale bol sudcom a ak sú beztrestne na Slovensku vraždení sudcovia, tak asi treba utekať). Toto všetko sú rozhodne úmrtia, ktorých vyšetrenie by malo byť pre slovenský štát psou povinnosťou. Slovákom temno okolo ich úmrtí nevadí. Ale so smrťou človeka majúceho kontakty s podsvetím sa nevedia zmieriť ani po dvadsiatich rokoch.

   Prečo sa to začalo pretriasať až teraz ? Lebo doba, politická konštelácia dozrela. Radovým Slovákom by to asi nevadilo nikdy. Ale dnešný slovenský parlament asi dospel do marasu, kedy sa dá nazbierať dostatočný počet hlasov. O tom že sa bude dať nájsť dostatočný počet svedkov svedčiacich čokoľvek, o tom nepochybujem tak isto. Podľa môjho odhadu majú Bugár a spol. z piatich miliónov Slovákov minimálne štyri milióny potenciálnych svedkov ochotných dosvedčiť že na vlastné oči videli Mečiara ako kupuje presne tú istú whisky akú potom vypil nasilu mladý Kováč, alebo akúkoľvek inú potrebnú hovadinu. Lebo o nič iného ako o pomstu voči Valdimírovi Mečiarovi tu ísť nemôže. S kolaterálnym poškodením Róberta Ficu, ktorého proslovenskú politiku má asi EÚ tiež už plné zuby. Určite nebude problémom ho cez falošných svedkov do kováčovho alebo do remiášovho sprisahania vtiahnuť.

   Ešte niečo na koniec. Ja si myslím, že dnes na Slovensku predsa len popri tých štyroch miliónoch skorumpovaných Slovákov predsa len existujú aj takí, ktorí si uvedomujú hodnotu a cenu vlastnej suverenity a ktorí už šikanovanie alebo dokonca vraždenie Slovákov presadzujúcich slovenskú suverenitu tolerovať nemienia. A tak sa honba na Vladimíra Mečiara môže nakoniec aj obrátiť na pouličnú honbu skorumpovancov a cudzích agentov. Slováci zažili Turčínov, Maďarónov, Čehúňov. Možno existuje už na Slovensku zopár takých, ktorí majú takýchto už plné zuby. Preto by som rád poradil – dajte ruky preč od Mečiara, lebo ak sa mu niečo stane, tak sa niečo stane aj vám. Ale to je len taký pocit.

   A ešte jedno niečo viac na koniec. Američania, Nemci a ostatní, ak sa nenaučíte akceptovať že Slováci majú právo na svoju vlastnú suverenitu, aj na tú vojnovú, lebo Slovákom vtedy naozaj o nič iného nešlo, a budete pokračovať v podpore vnútorných nepriateľov slovenskej suverenity, tak nakoniec na Slovensku prehráte.
   Vlado Kuric

   • Nemám to čas celé čítať!Len toľko:Založili sme novú Slovenskú Republiku a na naších dejinách leží jedna škvrna ktorá sa ak ju nevyriešime teraz,bude ťahať ďaľších 10 rokov,ale raz sa vyrieši ,až padne Fico!Ako pán Močiar v televízii správne vyhlásil až začnem všetko rozprávať padne hlava Róberta Fica!A preto už 7x bol ZDER a jeho oligarchovia proti!Tu je načase sa opýtať hurá Slovákov Kotlebovcov vám nevadí čierna škvrna na Slovenskej zástave?

   • Vlado Kuric
    ————————————————————–
    Štrnásta nula
    Román o novej mafii
    Enzo Russo · Vydavateľstvo: Genezis, 1991
    Preklad: Stano Vallo
    http://www.martinus.sk/?uItem=72265
    ————————————————————–
    Takže… aby som bol úprimný – túto knihu som po prvý krát prečítal v roku 2005, a to vďaka tomu, že som bol matke vybrať nejaké knihy na čítanie z obecnej knižnice…
    A skoro ma J*****! Pretože autor knihu vydal UŽ V ROKU 1986! – teda už v období perestrojky v ZSSR. A v tej knihe je PRIAMO SPOMENUTÉ K***** – ŽE ČESKOSLOVENSKO SA ROZDELÍ V ROKU 1992!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Táto kniha nie je nič iné, ako cezhraničný odkaz medzinárodnej mafii o budúcom operatívnom pôsobení po rozvrate krajín Varšavskej zmluvy – štrnásta nula ZNAMENÁ MILIARDOVÉ ZISKY v tomto teritóriu – ktoré sa budú dosahovať infiltráciou organizovaného zločinu do riadiacich štruktúr štátov. Nebudem dlhý – ide o príbeh kreatívca organizovaného zločinu, ktorého otca – tiež mafiána, zavraždili – tento syn žil v exile, a dostal AMNESTIU k***** – vďaka svojím nápadom, nakoľko išlo o ekonomického experta.

    Takže pri spomínaní na to, kto všetko s nami vždy chcel v*****, nám akosi ušlo to podstatné, že?

    “ Podobne ako tisovi ľudia rabovali a pod zámienkou ideologického imperatívu radi okrádali Židov, neštítiac sa ich posielať na smrť. Je to smutné, ale to isté platí pre každú politiku, aj pre tú dnešnú a na celom svete. “ ??? Tisovi ľudia – alebo Tukovi ľudia k*****?!“

    „Poviem to takto – boj, špinavý politický boj proti Mečiarovi sa rozbiehal už od začiatku deväťdesiatych rokov, hneď ako sa etabloval ako politická osobnosť číslo jedna. Na verejnosť preniklo že KDH, vtedy hlavný mečiarov oponent, na jednom svojom jednaní otvorene prejednávalo variantu atentátu na Mečiara (a mimochodom, Ján Čartnogurský sa vraj rezolútne staval proti). “ ??? Dik ten dlhý koment
    http://www.diskusneforum.sk/tema/carnogursky-prezidentom-to-je-nenormalne

    „Ešte niečo na koniec. Ja si myslím, že dnes na Slovensku predsa len popri tých štyroch miliónoch skorumpovaných Slovákov predsa len existujú aj takí, ktorí “ – to malo byť k***** čo?! Že ten zvyšný milión tvorený neskorumpovanými Maďarmi, Rómami, Rusínmi, Nemcami, židmi a albáncami, atď. si uvedomuje čo? Svoju suverenitu?
    Štyri milióny skorumpovaných Slovákov?! To čo tu vypúšťaš z huby?! Môj otec bol jeden z tých nezkorumpovateľných – mŕtvych – za tragických okolností k****! K*****!

    „ale žiaci Cyrila a Metoda, ktorí Slovákom dali kresťanskú morálku a písmo, základ kultúry, boli vyhnaní zo Slovenska preč. “ – takže podľa teba – naši predkovia – pred príchodom tých rímskych agentov – nemali – 1/ morálku a 2/ bukvicu – staroslovanské písmo? Z ktorého tí dvaja agenti 5 dôležitých – pre duchovné vnímanie reči – zvukomalebných rezonujúcich bukiev odstránili, a celé naše písmo „zjednodušili“ tak, že pozmenili archetypálny význam konkrétnych znakov – čo nie je len o nuansách jazyka – ktorý bol 2-3 krát bohatší na odtiene významov ako teraz – ale je tu dôležitá najmä rezonančná – zvuková, symbolická a príbehová súčasť jazyka – a najmä – genetická pamäť jazyka! Každá matka pozná svojho potomka podľa jediného pípnutia k*****! Čo nám to sem podsúvaš a kvôli čomu?

    Bukvica – ako RUNA obrazového odovzdávanie aktívnej informácie!
    Расшифровка буквицы(Игры Богов)
    https:// www .youtube. com/watch?v=Kc_iMoCdR78

    Celé toto teátro, celý tento príbeh „mečiarizmu“ – a v plnom obsadení, sa už stal! Dávno dávno pred Kristom!
    Bitvy starověku: David
    https:// www. youtube .com/watch?v=TRf9MoWNIss

   • … „ak sa nenaučíte akceptovať, že Slováci majú právo na svoju vlastnú suverenitu, aj na tú vojnovú“ … o aku „vojnovu suverenitu“ malo ist prosim pekne?
    – Ked vznkla 1. SR kde bola vtedy vojna ?

  • Lubo – tu máš niť…
   ——————————
   BRATISLAVA (SME – pt) – Nemecký občan slovenského pôvodu Peter Krylov, ktorý si odpykáva v Nemecku trest za obchodný podvod voči Technopolu, vo vysielaní STV povedal, že za túto transakciu nezobral viac ako 400 000 amerických dolárov. Ako sa nám však …

   21. nov 1995 o 0:00 SME – pt

   https://www.sme.sk/c/2135524/peter-krylov-v-stv-nehovoril-pravdu.html
   ———————————————————————-
   ———————————————————————-
   9. marec 1994
   Prezident Michal Kováč vystúpil v parlamente so správou o stave republiky, v ktorej ostro kritizoval vtedajšiu vládu pod vedením Vladimíra Mečiara.

   11. marec 1994
   Po odchode ôsmich poslancov z Mečiarovho HZDS vyslovila Národná rada vláde nedôveru. Až do predčasných volieb krajinu ďalej viedol kabinet Jozefa Moravčíka.

   1. október 1994
   Výsledkom predčasných parlamentných volieb bolo víťazstvo Mečiarovho HZDS so ziskom až 35 percent hlasov.
   ———————————————————————————
   31. august 1995
   Na ceste zo Svätého Jura do Bratislavy neznámi muži krátko po 10.00 hod. zastavili auto syna prezidenta Kováča, násilím ho vytiahli von a odviezli preč. Okolo piatej popoludní anonym zatelefonoval na políciu v rakúskom Hainburgu, že pred stanicou stojí auto s hľadaným Michalom Kováčom mladším.

   1. september 1995
   Michala Kováča mladšieho oficiálne zatkla rakúska polícia vo Viedni na základe medzinárodného zatykača vydaného súdom v Mníchove pre kauzu Technopol. Zatykač stále platil napriek tomu, že si s nemeckými orgánmi na september dohodol vypočutie. Na základe medzinárodného zatykača mohli Kováča juniora zadržať kdekoľvek okrem domovského štátu.

   1. október 1995
   Prezidentovho syna Rakúsko prepustilo z vydávacej väzby na kauciu vo výške milión šilingov. Musel však zostať na území Rakúska.

   10. októbra 1995
   Vyšetrovateľ Vačok po priznaní príslušníka SIS Oskara Fegyveresa obvinil jeho a ďalšiu osobu, ktorá sa na akcii údajne podieľala. Prokurátor Robert Vlachovský (v súčasnosti pracuje na Generálnej prokuratúre) o sedem dní obvinenia zrušil a Vačokovi prípad odňal.

   23. február 1996
   Michal Kováč mladší sa vrátil na Slovensko. Vyšší krajinský súd vo Viedni skonštatoval, že bol do Rakúska zavlečený proti svojej vôli za účasti slovenských štátnych orgánov.

   12. december 1997
   Prezident Michal Kováč udelil svojmu synovi a jeho spoločníkom milosť v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Technopol. Vyšetrovanie kauzy na Slovensku tak bolo zastavené, pokračovalo v Nemecku.

   BRATISLAVA (SME – pt) – Nemecký občan slovenského pôvodu Peter Krylov, ktorý si odpykáva v Nemecku trest za obchodný podvod voči Technopolu, vo vysielaní STV povedal, že za túto transakciu nezobral viac ako 400 000 amerických dolárov. Ako sa nám však …

   21. nov 1995 o 0:00 SME – pt

   https://www.sme.sk/c/2135524/peter-krylov-v-stv-nehovoril-pravdu.html
   —————————————————
   —————————————————
   3. február 1998
   Na základe medzinárodného zatykača zadržala česká polícia na hraničnom priechode s Nemeckom pri Rozvadove Michala Kováča mladšieho. Do Nemecka cestoval, aby mohol vypovedať pred tamojšími vyšetrovacími orgánmi.

   2. marec 1998
   Skončilo sa funkčné obdobie prezidenta Michala Kováča. Vzhľadom na to, že dovtedy nebol zvolený nový prezident, svoje právomoci odovzdal vláde. Úradujúcim prezidentom sa stal predseda vlády Vladimír Mečiar a predsedom NR SR Ivan Gašparovič. Ďalším inaugurovaným prezidentom sa stal po viac než roku Rudolf Schuster, zvolený priamou voľbou.

   3. marec 1998
   Vyšší krajinský súd v Mníchove prepustil Kováča mladšieho z vyšetrovacej väzby na kauciu 150-tisíc nemeckých mariek. ???????????????????

   23. február 2000
   Krajinský súd v Mníchove zastavil konanie voči M. Kováčovi mladšiemu v kauze Technopol z dôvodu, že „sa nedá očakávať jeho odsúdenie“.

   https://domov.sme.sk/c/7984485/kricali-ze-ide-o-policajnu-akciu-a-aby-vystupil-z-auta-svedectvo-o-unose-kovaca-ml.html
   ———————————————
   Mafiáni: Jaroslav Svěchota – Ten, čo ťahal nitky
   Poznámka – celý setiál je na trubke…
   Svěchota – ako prominentný pacient! – zomrel vo veku 63 rokov,
   po operácii miechy – na EMBÓLIU!
   https://www.youtube.com/watch?v=ii1V0O-oLjs

   Aby reč nestála – na Slovensku v krátkom období zomrelo 5 tisíc
   ľudí na preukázateľne nedostatočnú zdravotnú strarostlivosť = podľa
   Harabína – nedbalostné trestné činy s následkom smrti!
   Doležitá poznámka – ľudské telo je potenciálnym darcom orgánov v cene
   cca 250 tisíc eur – cca 7,5 milióna korún, pretože cena orgánov je takáto:
   2 x očná rokovka á 15 tis. e = 30 tis. e
   1 x pečeň á 90 tis. e
   1 x srdce á 60 tis. e
   2 x oblička á 30 tis. e = 60 tis e

   Koncovým prijímateľom zisku z obehu peňazí A VÝKONOV v zdravotníctve
   sú – akcionári
   nemocníc a farmakopriemyslu. Nejaké otázky?
   K veci bližšie, vrátane k téme článku aktuálne –
   S Harabinom o práve 09.03.2017

  • Relevantné fakty sú že Nemecká polícia proti nemu zrušila obvinenie-zaujímave že sním bol žalovaný aj Hranolov oligarcha Kočner-a toho Močiar uniesť nedal a ani ten nesedí-prečo?

  • Lubo – „a krpec aj zostaneš“ – pretože admin sa bojí istého pána aj po smrti, respektíve pán toho pána je ešte medzi nami… Keď už nie celý kontext, tak aspoň SME z roku 1995
   https://www.sme.sk/c/2135524/peter-krylov-v-stv-nehovoril-pravdu.html
   Ono tej špiny bolo a je…
   https://www.sme.sk/c/2173739/sefredaktor-dennika-sme-karol-jezik-vcera-popoludni-zomrel.html

 • Len jednú otázku, mám.
  Akceptujme, že unesený bol také mega zlo, s ktorým sa vtedajšia vládna moc legálne nedokázala vysporiadať (čo už samo osebe je viac ako odvážne tvrdenie), akceptujme že aj samodoľuftu vyhodený bol podobné zlo aj tak, je namieste taký postup legálnej štátnej moci ako previedla vtedajšia „vláda“?
  Alebo ak v najbližšej budúcnosti uchopí moc do rúk napr. Strana slovenského syra, a nedokáže legálnym postupom odstaviť z verejného priestoru mäsožravcov, bude akceptovateľné ak ich štátnymi silovými prostriedkami vybije ako deratizér potkanov?

 • „Budem za hyenu, áno aj takí sú medzi vami.“ – krovie sa chveje – možno je za ním hyena – domysli si, čo chceš – tejto vete autora som neporozumel – ani z kontextu – stáva sa…

  Tak poďme ku tomu „krížu“ – a rovno ho – ako svojské – symbolicko-umelecké-grafické vyjadrenie, zaraďme do rezortu kultúry – čo je parketa – ministerstva kultúry…

  Už je tomu presne 20 rokov, čo mi ako kľúčové zdelenie – na pochopenie skrytých procesov v spoločnosti, vytetoval do mozgu historik a spisovateľ, niekdajší riaditeľ Židovského múzea a v určitom období poradca vlády – pán Milan Augustín, pri spoločnom krátkom posedení, po verejnej prezentácii jeho kníh. Toto pochopenie má asi taký dôsledok, ako pozorovanie hry škrupinkárov,
  ako takýto maníci ojebávajú chlapov o celé výplaty… Len toto dokončím – videnie je chemický proces, a vnem musí trvať aspoň 1 desatinu sekundy – aby mozog VEDOME – nie podvedome, dokázal zaregistrovať bleskurýchlo prstom „odstrelenú“ guličku spod škrupinky /kúzelníci toto robia so zmiznutými mincami na stole/ – čo je zároveň aj podstata – ako prvú – a jedinú! – lebo komplici zareagujú okamžite – keď treba, aj s nožom – lebo musia počítať s nasratým ošklbaným živiteľom rodiny, teda – ako vyhrať stávku! ??? Keďže gulička nie je ani pod jednou škrupinkou, treba zvihnuť dve – so šťastným úsmevom – že podľa logiky veci musí byť pod treťou – čo podvodník, aby si zachránil kožu na ksichte – prisvedčí – a teraz sú lówe z výhry vaše. Jeden krát…

  Pokračujem k PORADCOVI VLÁDY…
  Takže môj spolustolovník na mňa vybafol:

  „Mladý muž! – čo myslíte – ktorý rezort v štáte je najdôležitejší?!“

  – „Myslíte z tých silových – vnútro – armáda?“

  „Od začiatku chybné uvažovanie…, nie, nie – je to REZORT KULTÚRY! Ministerstvo kultúry!
  A viete prečo? – pretože udržiava STATUS QUO! – nekrvavým spôsobom!“

  A sme „pri kríži“ – v NORMÁLNEJ DEMOKRATICKEJ spoločnosti by mali byť od seba
  – zákonodárna /politická/ a súdna / justičná/ a výkonná-represívna moc /exekutíva – polícia, armáda/ – ODDELENÉ!!!

  Sú? Nie sú! A preto žijeme v pseudodemokracii, a od nej je už len krok k totalite – k fašizmu.
  Policajt „je zákon“, sudca je „zákonodarca“ a zákonodarca je člen… A synchronizáciu a smerovanie tohto bordelu – ako performanciu!!! – vytvára rezort kultúry = 5. kolóna, médiá, umelci, kaukliari, šašovia, zabávači – ale aj historici a vedeckí pracovníci – civilizačné vedomosti, školstvo, sociálna veda – to všetko je rezort kultúry! Dokonca – vychádzajúc z našich tradícií – teda, že sme ako Slováci poľnohospodárska kultúra – aj rezort poľnohospodárstva, aj rezort životného prostredia – nepriamo – ale v dôsledkoch – RIADI – rezort kultúry. Rezort kultúry riadi tradície, hodnoty a vzťahy. Rezort kultúry rozhoduje o našom vzťahu k pôde, k vode, k prírode. Rezort kultúry rozhoduje o našich vzájomných vzťahoch – napríklad aj takým spôsobom, že radšej podporí pochod LGBT so všetkou „slávou“, ale zásadne nepodporí – DOŽINKKY KURVA!

  Malé dôležité upozornenie – viete kto je NOSITEĽOM REZORTU KULTÚRY?! Každý jeden
  z nás!!! Tak sa kurva prestaňte prizerať, ako vám niekto konkrétny, kto je kurva VÁŠ ZAMESTNANEC – rozvracia z pozície volenej a menovanej funkcie NAŠU KRAJINU, NAŠU KULTÚRU, NAŠE VZŤAHY, NAŠE POĽNOHOSPODÁRSTVO, NAŠU EXISTENCIU, NAŠU BEZPEČNOSŤ, NAŠU SUVERENITU, NÁŠ ŠTÁT, NAŠU BUDÚCNOSŤ!

  Keďže vlastnú špinu často nevnímame preto, že sa vrství pozvoľna – pozrite sa k susedom – do
  Čiech a poučte sa kurva! Česká republika – bol status quo – res publica! Už nie je! – je to sudeťácka provincia Tsechia vďaka sudeťákovi – „z Huďovej obce“ – na čele rezortu kultúry!
  A toto čaká aj nás! Do piče!
  ———————-
  Štefan Harabin otvorene o zvôli v slovenskom súdnictve a o systémovom rozvracaní nášho štátu, ktoré v dôsledku ohrozuje samostatnosť a suverenitu Slovenskej republiky!!!
  – informačná vojna 08.03.2017 Štefan Harabin: „Protiextrémistický“ zákon a „Mečiarove“ amnestie

  • Chazari sú „turkméni“ – súčasne geneticky sú im najbližšie Dagestánci.
   Chazari prežili rozvrat svojho Kaganátu „Rusmi a spol. odôvodnene nasratých“ – v roku 1016 – vďaka 2 okolnostiam:

   1/ Chazari prijali judaizmus – v podstate sionizmus v „modernejšom“ – fuj výraz – ponímaní – s celou stratégiou programovej nečestnosti – dnes je to ich spojenie intríg, lsti, zákernosti a bezohľadnosti. Takýto národ – „archaický“ z hľadiska „evidencie“ – ha ha – už geneticky vyprofilovaný ako národ zmrdov – superzmrdov! – nemal prirodzené dispozície na prijatie tzv. biblického projektu – kresťanského ovládača – lásky a odpúšťania komu?! – GENETICKÝM DAREBÁKOM! Ktorí profitujú zo zločinu!

   Teda – cielené vytváranie kriminalizujúceho prostredia – ODPÚŠŤANÍM a NETRESTANÍM – z ktorého prirodzene profituje predátor = vrah, lúpežník, zlodej, podvodník, przniteľ, intrigán, vojnový štváč – „Na ktorého Obraz“ – Rímske tézy „kresťanstva“ = FALSUM! JEŽIŠOVHO UČENIA! – ponúkal Chazarom – v rovnakom období ako nám Slovanom – „ujo“ Cyril – ale! – chazarskí zmrdi sa – pochopiteľne! – rozhodli radšej pre doktrínu – judaizmu! Lebo – My sme MY VYVOLENÍ – SUBJEKT! – a „oni“ sú zvieratá – dobytok, ovce, otroci – NÁŠ OBJEKT ZÁUJMU – ktorý máme – „prirodzene právo nadradených – využívať a brakovať!

   2/ A Chazari prežili aj vďaka VOJENSKEJ CTI Rusov – tých so zmyslom pre spravodlivosť, správnosť veci = súcit = čo je veľká slabina voči podliakovi! – ktorí ich rozvrátili, ale – ups! – NEVYVRAŽDILI!!! Lebo nemali genetickú potrebu pomsty! Odbočím – pomsta je jedna z 15 geneticky podmienených motivácií podľa výskumu Ohio University z roku 1998, ktorá sa prejavuje inštinktívnym prenasledovaním nepriateľa až za hranice vlastného územia – avšak problém je v tom – kde sú kurva hranice teritória pre kozmopolitnú pliagu, že?
   Odpoviem si sám – TAM SÚ HRANICE – kde tej kurva burine – PROSTREDIE DOVOLÍ RÁSŤ! – a preto – tu máme – ICH program – TOLERANCIA! – kurva! Aj s maistreamovými – „organofosfátmi“!

   Oni – „majú právo“ – na zločin a pomstu – a my kurva – máme povinnosť to všetko odpúšťať?! ANI HOVNO!!!

   Keďže Ježiš Kristus JE MÔJ MAJSTER – nerovná sa – „TEN V ZÁSTERE“ – a keďže žiak a tovariš si svojho majstra vyberá podľa podvedomia svojej duše – a záleží na jej vyspelosti, nie na „jej“ chcení – čo je karmická skúsenosť + VÔĽA – nie potreba v zmysle nutkavosti – „AJ NECHAŤ SA OJEBAŤ!“ – nemal som nikdy problém s tým, že mojimi najlepšími a najláskavejšími priateľmi boli – po slovansky – Slováci a bratia Česi a duchovne vyspelí Jewreji – ktorých si tak rád – a oprávnene v zmysle ich SPOLUzodpovednosti za bordel vo svete – doberám.
   ALE NIKDY NEBUDÚ MOJIMI – ANI VÝHODNÝMI „PRIATEĽMI“ – TIE CHAZARSKÉ ZLOČINECKÉ KURVY!!! GENETIKA – NEPUSTÍ!

   Poznámka – Turci sú turkméni, s ktorými majú naši predkovia skúsenosť, a pokiaľ nemáme pamäť, tak chuj s nami! Turecko síce bohužiaľ je súčasťou NATO – ale chvalabohu a oprávnene – ešte kurva nie je súčasťou chazarskej EU! Čo toto kurva má znamenať!

   MARTIN SCHULZ NASTOLUJE V EU PARLAMENTU HITLEROVSKOU DIKTATURU

Pridaj komentár