Európska Únia chce zmenou azylových pravidiel konečne zničiť odpor proti migračným kvótam

Brusel došiel do svojho konečného cieľa. Otvorene a bez najmenších pochybností trvá na likvidácii národných štátov. Aspoň také budú dôsledky plánu Európskej komisie, o ktorých píše nemecký Die Welt.

Plán má byť verejnosti predstavený túto stredu a píše sa v ňom, že riadenie azylového procesu zoberie do rúk Brusel a ten bude tiež rozhodovať o umiestnení žiadateľov o azyl do jednotlivých členských štátov Únie. Migranti si nebudú môcť vyberať, kam pôjdu.

Napĺňa sa tým plán, o ktorom sa hovorilo už niekoľko rokov. V roku 2013 som o tom písal na portáli Blogovisko. Že sa v roku 2015 má prehodnotiť azylový proces, stanoviť azylové kvóty a rozhodovanie zcentralizovať. Skutočne to všetko začalo hlasovaním o kvótach 29.4.2015 v Europarlamente a dnes máme na stole definitívny návrh, ktorým sa fakticky ruší Dublinský dohovor a Európska komisia bude rozhodovať o tom, kto s nami bude žiť.

Reforma predpokladá premenu Európskeho podporného úradu pre azyl (EASO) na agentúru s rozhodovacími právomocami, ktorá by mala mať pobočku v každom členskom štáte EÚ a mohla by riešiť aj námietky voči príslušným rozhodnutiam.

To by vytvorilo jednotný a centralizovaný rozhodovací mechanizmus a zabezpečila by sa úplná harmonizácia postupov, ale aj dôsledné posúdenie potreby ochrany na úrovni EÚ,“ píše sa podľa Die Welt v návrhu Európskej komisie.

Reforma ďalej predpokladá dve alternatívy ako dosiahnuť „spravodlivé“ rozdeľovanie

Rozdeľovanie na základe „korigovaného mechanizmu spravodlivého zaobchádzania“ by sa spustilo až po tom, keď by v niektorej krajine Európskej Únie bol prekročený dopredu dohodnutý počet žiadateľov o azyl. Podľa druhej možnosti by EK rozdeľovala žiadateľov o azyl do jednotlivých krajín EU podľa určitého kľúča „založeného na relatívnej veľkosti, bohatstve a prijímacích kapacitách členských štátov„. „Na rozdiel od varianty 1 budú žiadatelia o azyl distribuovaní priamo na základe rozdeľovacieho kľúča do členských krajín EU,“ hovorí sa vo vyhlásení.

Myslí si ešte niekto so zdravým rozumom po skúsenostiach uplynulých mesiacov, že konanie Európskej komisie je v prospech nás všetkých? EK je jednoducho výkonný orgán, ktorý prevádza do praxe už dávno dohodnuté a naplánované. Čo nás čaká, môžeme vidieť na uliciach veľkých európskych miest, kde vybuchujú bomby, znásilňuje sa, dvíha kriminalita. Treba si všimnúť, že sa vôbec nerieši utesnenie hraníc a zabránenie prílivu migrantov. Naopak Brusel podporuje Turecko ako kľúčovú krajinu pre ich bezproblémovú distribúciu do Európy. Reforma azylového procesu je potom len direktívne zlomenie odporu neposlušných krajín, ktoré sa bránia multikultúrnemu obohateniu podľa predstáv Únie.

Tu už skutočne nejde o malichernosti. Ide o prežitie a je najvyšší čas, aby sme sa voči tomuto postavili. Uvidíme, ako na plán EK zareagujú slovenskí politici. Ak plán schvália v ľubovoľnej podobe, potom je čas na konanie občanov. Protesty budú len začiatkom – a v optimálnom prípade sa možno podarí vystúpiť z koncentračného tábora národov Európy, ktorý história pozná pod menom Európska Únia. Ak totiž v Únii ostaneme a budeme akceptovať nariadenia Bruselu, naše deti nás budú preklínať za utrpenie, ktoré sme im pripravili.

Zdroj:

56 komentárov

 • …ano je to tak, lenze nasi politici sa este stale a este chvilu budu vytesovat z eurofondov a za nic na svete napochopia/nechcu pochopit, ze ziadna vecera nie je zadarmo ! Bezni ludia maju vacsinu svojej mysle zaplnenu hypotekami, nakupmi v auparku, vyhodnymi vypredajmi, farmami, burlivymi vinami a smotankami… Tych, co si vsimli, ze sa nieco deje a ze vsetko so vsetkym suvisi… tych nie je v skutocnosti vela… Mnohych presvedci uz len kruta realita, ktora vzdy a zasadne byva az na konci a vtedy je uz obycajne na optimalne riesenia velmi neskoro ! Prevencia, sachove myslenie o dva kroky dopredu … nam povacsine chyba… Tato doba nas doslova tlaci k ad hoc rozhodnutiam, uci nas neplanovat a nemysliet dopredu… a ludia to uz zacali brat ako fakt, ze existuje uz len pritomnost… a ziadna buducnost…

 • Okamžite A to ihneď ešte dnes vystúpiť Z EÚ POKIAĽ môže ešte nás hlas zabodovať .Lebo O deň O dva už nás hlas nikto nevypocuje A bude zakázaný A postihnutý .Treba hneď dnes ísť do ulíc ale celé Slovensko S vyhnať Z hradu hlavne Kiska zvrhnúť Fi ovu vládu . To je naša jediná nádej ako zabezpečiť krajší život našich detí A vnúčat . NA STRAZ . A hlave ihneď po volať Rusi vojsko lebo USA Z nás bielych urobí otrokov lebo čierny ich živiť nebudú.

  • volat ruske vojska? nikdy. bud kompletne odisla pamat, alebo otcovia/stari otcovia nedali nikdy rec o 1968? Rusi boli su a budu okupanti a vrahovia!

   • Pekný biely deň ti prajem!

   • Ti hrabe s tým 68-rokom? Spomeň si radšej na nemecké vraždenie v Čechách a na Slovensku počas II.svetovej vojny. Iba na Slovensku bolo vypálených, vyvraždených a zlikvidovaných 102 dedín a usadlostí. Obete sa počítali na desaťtisíce. Tupec, to Ti nevadí?

    • Tie obete boli v dôsledku takzvaného SNP, kedy sa skupinka dobrodruhov, banditov a teroristov rozhodla konať v mene celého národa, a z vlaku ktorý prechádzal našim územím vytiahla príslušníkov nemeckej vojenskej misie, vrátane ich žien a detí a v priestoroch Martinských kasární ich postrieľali. Takto vzniklo SNP a to bol dôvod nemeckej vojenskej intervencie.
     Nebyť teroristov a banditov počas SNP, tak na Slovensku nie sú žiadne vypálené dediny.

  • Jozef:

   Nič si nepochopil, 68 rok to bolo rozhodnutie svetových elít a nie len Sovietského zväzu. Všetko v tej dobe sa dialo len po súhlasnej dohode mocností a tie blbosti čo nás učia, sú len blbosti.
   Bez súhlasu USA by sem nikdy Sovietske vojská neprišli.
   Ďaľšia vec je čo sa deje teraz, buď si skutočne tak nentálne zaostalý, alebo to robíš naschvál, ale dnes je USA a EÚ a NATO zločinecké zoskupenie s cieľom zotročiť planétu a teda aj nás Ty pako.
   Nemienim Ti brať názor, ak chceš aby Tvoje deti a vnúčata žili vo vojne, strachu, otroctve, EÚ USS fašistickej totalite , kde Socializmus bol len slabý odvar, tak prosím.
   EÚ je len dočasná šlahačka, sloboda, pohoda, ale potom z toho bude totalitná fašistická diktatúra – to je plán

   No pre normálnych, chazarskými sionistami nezmanipulovaných a nepodplatených ľudí je západ „ZLO“ a Rusko mier, či sa Ti to páči alebo nie.

   PS. Ja seriam na to čo bolo v roku 1968, teraz ide všetkým o budúcnosť a mier a prosperitu, alebo dikratúra, vojny, smrť, otroctvo – chápeš to aspoň torošku?

 • Ano, uz ide o prezitie. Este jeden-dva panama a podobne tiolet papers a potichucky sa v pozadi schvali vsetko co treba, vratane TTIP. Je nacase prestat sa medzi sebou zrat a zacat sa spajat. Inak dopadneme ako Svatoplukovi synovia.

 • Uz ked je volne vizum pre teroristicke Turecko, tak uz netreba ilegalnych imigrantov!!! Ptidu s Tureckym pasom a oficialne!!!

 • Brexit nebude…len si GB vykope výhody, ktoré my mať nebudeme….naopak, odskáčeme si ich

 • Pán Poláček, pekný náklad teda 🙁 myslím ale, že tieto veci zrejme už nebudeme riešiť…

  Sorry za koment mimo tému, ale:

  Situácia v UA : Dennodenný prísun ťažkej techniky ( zdroj AK ) do Chersonu a na hranice s DNR, Turecké fregaty v Odese, presun 400 výsadkárov RF na Krym…neviem o čo im ide, ale buď sa tam niekto snaží spáchať rituálnu samovraždu alebo ukazujú ramená( skôr to vidím na plnú ofenzívu…Vláda na UA aj prezident strácajú aj poslednú podporu…

  Nuž bude veselo…ale dám Vám nejaké info lebo o dva týždne idem na sluzobku do Mariupolu 😀

  J.

 • Len pre zaujímavosť. Okrem známejšieho Kalergiho plánu imigrantského miešania rás s cieľom vytvoriť podpriemerne inteligentnú hnedú rasu s IQ 90 existuje ďalší podobný plán označovaný ako Hootonov plán. Pochádza z roku 1943 a jeho cieľom bolo zlikvidovanie odbojného nemeckého národa pomocou kríženia s prívalom cudzincov do Nemecka. Podobnosť so súčasnými udalosťami čisto náhodná?
  https://diskuter.wordpress.com/2016/04/02/hootonov-plan-ako-nechat-zmiznut-cely-narod/

  A tu je ďalší drsný plán. Označovaný ako Kaufmanov plán, vznikol v roku 1941 a počítal s kompletnou genocídou porazeného Nemecka pomocou nútenej sterilizácie jeho obyvateľov. Kuriózne je, že práve v tomto diele sa po prvý raz objavil pojem „konečné riešenie“ a týkal sa paradoxne genocídy obyvateľov Nemecka.
  https://en.wikipedia. org/wiki/Germany_Must_Perish
  Je zarážajúce, že v súčasnosti je Nemecko krajinou v EU s absolútne najnižšou pôrodnosťou. Náhoda?

  V našom jazykovom priestore sa diskutuje o plánoch elít na likvidáciu Slovanov (viď napr. Harvardský projekt http://www.necenzurovane. net/14/harvard.html ), ale zjavne podobné likvidačné plány sú rozpracované aj proti Nemcom a zrejme aj ďalším príliš vzdorovitým národom.

 • Slovensko a Lisabonska zmluva, nesvojpravny ludia – politici, kdeaky degenerati v poziciach….

  ani sa nedivim, ze blivajz, ako EU, riadena spolkom vaznych degeneratov, existuje…

  k pojmu EU sa mi viaze nasledujuce –

  fasizmus, nacizmus, vojna, upadok, USA, NATO, postkolonializmus, neokonzervativizmus, neomarxizmus, korporativizmus, centralizovana ekonomika a bankovnictvo a dalsie.

 • A okrem silných rečí máte aj reálne návrhy?

  • Realne navrhy v nasom politickom systeme? V prvom rade by som sa pokusil o vyvolanie referenda o vystupeni z Unie. Na zaklade neochoty ludi chodit k volbam je vsak referendum s 50% kvorom dopredu zarubana cesta. Treba najst spojencov v parlamente, ktori by neustale tlacili na vladu a dozadovali by sa antiimigracneho a protibruselskeho postoja. Na urovni jednotlivych ludi to chce na kazdej, aj lokalnej urovni vysvetlovat, robit kampan a bombardovat miestnych politikov. Podla vsetkeho je vlada prichystana na nasilny odpor, nasilne demonstracie by boli dovodom na policajny teror. Ale to je presne scenar, o ktorom hovorim uz rok. Bud sa Unia rozpadne, alebo vznikne totalitny zvaz. Jednota aspon navonok demokratickych krajin je minulostou…

   • Ak by stála otázka takto, referendum by istotne skončilo fiaskom.
    Ale čo tak vyvolať referendum „za zotrvanie v EÚ“? prípadná neúčasť by bola jasnou odpoveďou na otázku, či zostať v EU a silný argument neochoty obyvateľstva ďalej znášať diktát Bruselu. V súčasnosti sa nenájde dostatok ľudí, ochotných potvrdiť zotrvanie SR v EÚ.
    Rovnako aj predošlé referendum bolo „za vstup do EÚ“, prečo by nemohlo byť referendum „za zotrvanie v EÚ“?

    • Netreba žiadne referendum. Volič dal jasnú odpoveď vo voľbách do EP. 13% účasť hovorí za všetko. Už dávno mali politici riešiť naše ďalšie zotrvanie v Únii. Poslanci EP za Slovensko nemajú žiadnu legitimitu. Zastupujú sami seba.

    • Možno spojiť budúce parlamentné voľby s referendom o vystúpení z EU. Ktovie, doteraz bola účasť vo voľbách vždy nad 50%…

     • Treba využiť neúčasť a vysoké kvórum v prospech odporcov EÚ, postavením otázky tak, či sú občania „za zotrvanie SR v EU“. Potom netreba nič spájať a prípadné stroskotanie referenda na kvóre pre neúčasť by sa dalo vysvetliť tak, že ľudia nemajú záujem byť súčasťou EÚ.

    • re Miroslav: Chápem že chceš vyčúrať zo systémom, ale v poslednej vete si si odpovedal. „prípadné stroskotanie referenda na kvóre pre neúčasť BY SA DALO VYSVETLIŤ tak, že ľudia nemajú záujem byť súčasťou EÚ. Právne to nemá žiadnu váhu aj keď všetci vedia ako by to dopadlo pri účasti nad 50%. Hľadajme radšej spôsob ako 50% ľudí vytiahnuť k referendu.

   • Logický postup, ale iste je jasné pán Poláček, že „tudy cesta nevede“ žiaľ. Cítim bezradnosť pri vyhodnotení situácie. Tak sa snažím aspoň o osvetu a šírim info o Slobodnom vysielači. Narazil som ale na absolútne odmietanie (pri ľudˇoch vzdelaných a pod.( Tak mi vychádzajú len mediá, odtiaľ začínať, proste objektívne info. teda napr. vyvinúť tlak na výmenu ich vedení. Možno úloha pre opozičných poslancov, ale chce to sofistikovanú stratégiu hodnú aj Vašej hlavy.Nie len Putin je dobrý stratég premyslite. Dˇ.

  • Chces navrh? Chod za Kotlebom a spytaj sa ako mozes pomoct. Alebo maj strach z „extremizmu“ a pockaj si, kym budeme v hajzli

 • Nemôžem si pomôcť, ale mne táto ilustračná fotografia až nápadne pripomína médiami kritizovanú karikatúru, zverejnenú v informačnom občasníku banskobystrickej župy. :-)))

 • Za všetkým týmto zlom stojí Svätá Cirkev Katolícka. Katolícka cirkev je súčasť NWO na manipulavanie a zotročovanie ľudí. EU je povzbudená nedávnou pápežovou podporou ilegálnych imigrantov a preto robí to čo robí. Viac tu:

  Zvrátene: pápežovi už načisto preskočilo: pozýva do Európy špekulatívnych ekonomických imigrantov http://krestanstvo.czweb.org/clanky/zvratene-papezovi-uz-nacisto-preskocilo-pozyva-ekonomickych-imigrantov-do-europy

 • Môj ľud vyhynie pre nedostatok vedomosti , Hosea 4-6 !!! Tokto by som hodnotil komentáre na telto stránke !!! Žasnem ako národ ohlúpol za 25 rokov DEMONkracie !!!
  Tí čo niekedy sedeli v Moskve, teraz sedia v Bruseli a hlavné mesto Európy je Tel Aviv, tako ako aj USA !!!

  Rok predtým ako Hitler vtrhol do Poľska , aby odpovedal na provokáciu Poliakov v Danzingskom koridore, Stalin a jeho židovskí komisári vpadli do Litvy, Estónska,Lithuanie, Fínska, Rumunska a všade robili to čo s Poliakmi v Katyni. Pozatvárali inteligenciu a povraždili, tak ako píše židovký TALMUD,“povraždite to najlepšie z nich“ , majú na mysli Bielu Kresťansku Božiu rasu, tak ako to robili v Rusku od roku 1917. Všetci tí komisári Sovietske Moskve boli židia a ich potomkovia sedia v Bruseli dnes Washingtone a Kieve.Do dneska falošne obviňujú Nemecko zo začatia Prvej aj Druhej svetovej vojny, čo je ABSOLUTNA LOŽ !!!

  V roku 1492 Španielská kráľovna ISSABELA vyhnala všetkých židov zo Španielska, lebo zaplavovali Španielsko Moslimami. Veľká časť moslimov odišla so židmi väčšinou do Turecka asi 30 tisíc moslimov a židov prestúpilo na kresťanskú vieru. Moslim a žid v kresťanstve je ako POTKAN v špajze. Preto sú dnes španieli čiernejší ako zbytok Európy. Teraz tá istá špína robí to isté s CELOU Európou. História sa opakuje a Európa sa ešte nepoučila, že nepriateľ je ten istý a je načase ROZMLIAŽDIŤ hadovi hlavu !!! Najlepšie, keď sa SATAN dnes vydáva za Božiu rasu a ľudia tomu veria ako tomu pedofílovi z Vatikánu !!!

  Nakupujte zbrane, aby ste mohli brániť svoje deti-sestry-matky a tí v Bruseli skončia ako skončil „Nikolaj Čaušesku a poniektorí tí komisári budú napichnutí na koly, ako to robili naši predkovia s Turkami !!!

 • Hitler plánoval inváziu moslimov?Ľudia neblbnite.

  • Hitler chcel vladu jednej rasy. Vedenie Europskej Unie chce len vladu a k tomu si potrebuje vytvorit rasu – sedych, vykorenenych a ovladatelnych idiotov.

   • Hitler chcel Německo pre nemcov, teda odmietal vládu ZO zahranicia, teda chcel přesný opak EU.

    • Hitler chcel zivotny priestor, t.j. vladu Nemecka a nemeckej rasy nad celym kontinentom od Atlantiku po Ural. Pre vsetkych okrem Nemcov by bola situacia tragicka

     • Nemecká rasa neexistuje Juraj. Nesúhlasím ani s tým, že pre všetkých okrem Nemcov by bola situácia tragická. S výnimkou politicky, ideologicky a nábožensky nespoľahlivých (pre nacistov), brali nacisti Čechov ako seberovných (nepočítam etnické menšiny), Češi boli prijímaní do elitných nacistických škôl Napola a pod., pozri si knihu „Hitlerovi Češi“, sú tam aj doposiaľ nikde inde nepublikované fotografie a dokumenty, ktoré to dokazujú. Neobstojí teda tvrdenie, že pre všetkých okrem Nemcov by bola situácia tragická. Teda určite nie v zmysle, že by ich vyvraždil, alebo poslal do koncentráku.

      Pokiaľ ide o Hitlerove plány so Slovenskom a Slovákmi, ani to by som nevidel až tak tragicky, ako to popisuje povojnová propaganda. Samozrejme, že Slováci by dnes už asi neexistovali, ale nie v dôsledku vyvražďovania ale asimilácie. Hitler totiž plánoval na Slovensko presunúť okolo 150 až 200 tisíc Nemcov, ktorí by sa pričinili o germanizáciu pôvodného obyvateľstva.

      Nacizmus a ostatné totalitné režimy sú mi proti rozumu, ale to neznamená, že by sme mali hľadať čarodejnice aj tam, kde nie sú.

     • Juraj, mame iny názor, ja som sa toho sionistického co sme sa ucili v skole zbavil a nahradil som ho novym, ty ten sionisticky stále obhajujes. A mas nan nárok, ale odteraz si při jeho obhajovani vždy uvedom ze si babkou sionistickej loby.
      Uvedom si kdo hovori o Hitlerovi jako zosobnenom zle, urcite si dost chytry aby si vedel ze historiu pisu vitazi a ze tato historia je klamstvo. WW2 nevyhrali briti, ani sovieti ani americania, vyhrali ju zopar „vyvolenych“ rodin co propagovali sionizmus.

 • Nevolíme ich, nepoznáme ich, nie sú kvalifikovaní, ale rozhodujú o nás -EK- a ak sa to niekomu nepáči, tak je to extrémizmus a následok ruskej propagandy a agresie – našťastie tu na záchranu demokracie máme rýchle jednotky NATO. Všetko je od začiatku jasné – niekomu. Nech žije EU! Patrilo by sa napísať „he.l EU“, ale vraj sa to nesmie….

 • Jedneho dna sa prebudime a zistime, ze lokalne vlady boli nahradene protektoratom EU. Uz coskoro.

 • a presne kvôli tomuto vytvorili európsku jednotku rýchleho nasadenia , ktorá môže zasiahnuť kdekoľvek v EU aj bez súhlasu danej krajiny . chcel som ešte napísať , že multikult je židovský plán , ale Juraj to nemá rád tak to nenapíšem

  • Nemam problem suhlasit s tym, ze multikulti bol podporovany zidovskou lavicou, v skutocnosti je to plan, ktory ma korene v Tretej risi. Nakoniec, je zname, ze pri zakladoch Unie stali myslienky extremistov – ci uz komunisticke, alebo nacisticke. Toto je finale planu, ktory by bol dostojnym zavrsenim kariery Adolfa Hitlera. On sa toho nedozil, jeho pohrobkovia vsak na 100% realizuju „vodcove vizie“

   • ja neviem o pláne Hitlera na multikult on presadzoval čistú rasu . S tvrdením že EU je nacistický projekt absolútne súhlasím . Je o tom celkom dobrá kniha ,, Nacistické korene EU „. Myslím že tak sa volá

    • Rasa moze aj vzniknut na kulturnom zaklade…

     • To by platilo iba v prípade, ak by sme považovali rasu za sociálny konštrukt, tak, ako to tvrdia neomarxisti. Potom je ale možné považovať za rasu aj homosexuálov a iných deviantov, pretože pojem rasa stratil svoj obsah.

   • Nestrapnuj sa, miesat nacistov a komunistov dohromady je choré, jediné co mali spolocne bol židovský tichý společník co oboch využil k svojmu prospěchu.
    A ked už nanavydis Hitlera, tak aspoň mu nevkladaj opačné názory, hovor že vraždil neeuropanov, ale prosím ta, netvrd že Hitler a nacisti, případně neonacisti su multikulturalisti. Nestrapnuj sa.

    • Totozne to nie je, ale je fakt, ze aj Tretia risa aj Unia maju projekciu buducnosti vytvorenu na rasovom zaklade. Odlisne su metody. Hitler chcel dominanciu germanskej dosiahnut likvidaciou alebo podriadenim ostatnych etnik. Unia chce premiesat narody Europy, unifikovat vsetkych ludi a tym vytvorit novu europsku identitu, ergo raso

     • Žiaľ, toto je zatiaľ jediné vysvetlenie, ktoré mi dáva logickú odpoveď na vysvetlenie EU postoja voči migrácii. Ostatne, Pjakin o tom hovoril už dávno, ale keďže reprezentuje opačné (ruské) názorové spektrum, nemám ilúzie o jeho objektivite. Treba ho počúvať pozorne ale aj pozorne preverovať na čo nemám časové kapacity. V tomto s ním však súhlasím.
      Viac ma však trápi, čo sa z danou situáciou dá urobiť. EU týmto odkryla karty a preto si myslím, že neexistuje európsky mechanizmus ako tomu zabrániť. EU je dobrá myšlienka, ktorá mohla fungovať aj popri rešpektovaní národných štátov. Procesy ako spoločné normy, prijímanie nových členov alebo uznávanie titulov by boli iste pomalšie, ale diali by sa prirodzene a nie skokovo. Prial by som si aby EU fungovala normálne, ale toho sa asi tak rýchlo nedočkáme. Merkelová sa ešte jedno volebné obdobie udrží a za ten čas sem EU napúšťa xy nekompatibilných moslimov. Tých už sa nezbavíme. Pokiaľ nenájdeme riešenie v rámci EU, vychádzajú mi z toho zatiaľ tieto 3kroky.

      1. vystúpenie z EU (netuším ako…možno Brexit vytvorí precedens)

      2. vytvorenie hosp. priestoru V4 + čo najviac štátov aby sa oslabila dominancia Poľska (vytvorenie väčšieho bloku zabezpečí silnejšiu vyjednávaciu pozíciu voči zvyšku EU. Čím skôr zrušiť sankcie z Ruskom a orientovať sa na oba trhy, EU aj Rusko.

      3. znovuvytvorenie Československa. (po Orbánovom prejave som nadobudol nepríjemný pocit, že ak sa mu naskytne príležitosť, otvorí Benešove dekréty. Vytvorenie Československa by tomu mohlo zabrániť.

      nie je to ideálne a v krátkodobom horizonte určite nezbohatneme ale ide tu skôr o bezpečnosť a zachovanie identity.

     • Problém je že my sa nemiesame. A oni to vedia, toto teda nieje argument. Buď my alebo oni. Myslíte že elita chce vládnout arabom?

   • Toto je blábol. SIlne podliehaš židovskej propagande.

 • Nech to schvália, bude to začiatok ich konca, aspoň získajú neštandardné strany opäť ďalšie preferencie ak sa aj na Slovensku odohrajú podobné udalosti ako v nemeckom Kolíne počas silvestra…
  Náprava sa dá zjednať aj dodatočne…

Pridaj komentár