Európska Únia zverejnila presný výpočet prínosu jedného migranta

Od neznámeho autora sme dostali komentár: Po dlhej dobe, keď nám média naprázdno búšili do hláv propagandu o tom, že jeden súčasný migrant je ďaleko cennejší, než poôvodný obyvateľ a že sú to poväčšinou inžinieri a lekári, ktorí budú robiť na naše dôchodky, Európska Únia vytiahla tromf najväčší. Vyčíslila, akú veľkú sumu jeden migrant prinesie krajine, keď sa do nej rozhodne investovať svoju vzácnu a jedinečnú prítomnosť.

Priemerná hodnota jedného migranta je neuveriteľných 250 tisíc eur. Vidíte správne. Jeden černoško zo Sudánu, pohonič tiav z Mauretánie, alebo pastier oviec z Afganistanu, ktorý s 50 člennou rodinou ostane závislý na sociálnej podpore, možno štatistiku trocha degraduje, ale zvyšný počet extrémne usilovných a mimoriadne inteligentných migrantov obohatí HDP každej krajiny takým množstvom bohatstva, že by sme mali na kolenách ďakovať Pánu Bohu za príležitosť poskytnúť im priestor na vlastnú realizáciu.

Že ste o tom nepočuli? Ale choďte, veď je to vo všetkých novinách. Európska komisia je rozhodnutá ponúknuť túto lukratívnu ponuku na rozdelenie migrantov solidárne do všetkých krajín Únie rovným dielom a tie, ktoré prídu o svoj podiel, ak sa na nich z nejakého dôvodu nedostane, dostanú ako kompenzáciu uvedenú sumu za to, že ich budúci rozpočet nebude o 250 tisíc eur obohatený.

Napríklad o tom píše český portál Novinky

Poznámka Rádia Jerevan

Autor článku má úplnú pravdu, len si to žiada mierne, vcelku zanedbateľné korekcie.

  • rozdelenie migrantov nebude na základe dobrovoľnosti, ale povinné
  • prínos migrantov nie je kladný, ale záporný
  • štáty nedostanú 250 tisíc eur, ale budú ich musieť zaplatiť do rozpočtu Únie za každého jedného migranta, ktorého odmietnu. Dôvodom je zrejme to, že týmto je vyjadrená priemerná suma, o ktorú pripraví každý migrant počas svojho života členský štát Únie, takže odmietnutie jedným štátom, bude znamenať to, že migrant pôjde škodiť niekde inde, kde to bude Únia sanovať z vybraných peňazí.
  • Pri predpokladanom počte migrantov okolo 50 miliónov, teda príde Únia podľa uvedeného vyčíslenia zhruba o 12 500 miliárd, čiže 12,5 bilióna eur

Koniec hlásenia

Zdroj:

29 komentárov

Pridaj komentár