Falošný anjel Kiska

Andrej Kiska sa na návšteve Ukrajiny vyjadril, že Ukrajina má plnú podporu Slovenska pri jej ceste do euro(atlantických) štruktúr. Vyjadril sa, že Slovensko nikdy neuzná tak hrubé porušenie medzinárodného práva ako bola anexia Krymu.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko (vľavo) a slovenský prezident Andrej Kiska sa usmievajú počas prehliadky čestnej stráže v rámci uvítacieho ceremoniálu 20. mája 2015 v Kyjeve. (TASR)

Ukrajinský prezident Petro Porošenko (vľavo) a slovenský prezident Andrej Kiska sa usmievajú počas prehliadky čestnej stráže v rámci uvítacieho ceremoniálu 20. mája 2015 v Kyjeve. (TASR)

 

Andrej Kiska je nečestný človek.

Niet horšej veci pre politika, keď je identifikovaný z dvojtvárnosti, keď jedno tvrdí a druhé robí, alebo keď na dve podobné situácie reaguje rozdielnym spôsobom. Andrej Kiska je človek, ktorému stále väčšia časť národa, vrátane autora článku, prestáva veriť jeho pózu filantropa a čestného človeka. Namiesto toho sa stáva predajnou devou, ktorá za patričný obnos poslúži každému.

Nie je jasné, kto a kedy podobným spôsobom Kisku ovplyvnil. Bolo to už pri začiatku jeho kariéry obchodníka? Alebo podpísal zmluvu s diablom inokedy? Aké je jeho reálne prepojenie so scientológmi a stranami, ktoré ho podporujú – napríklad so SaS? Faktom je, že sa nespráva ako prezident všetkých ľudí, ako človek s vysokými morálnymi hodnotami, ale ako zlý herec čítajúci zle napísaný scenár divadelnej hry.

Pamätáme si jeho lásku ku Kosovu, ako by ho rád uznal. Avšak ekvivalentná situácia na Kryme v ňom vzbudzuje záchvat rozhorčenia. aj keď je pravda, že zásadný rozdiel medzi týmito dvoma regiónmi existuje. Kosovo je prakticky americký protektorát vytvorený z vôle USA a ovládaný obrovskou americkou základňou Camp Bondsteel, kdežto na Kryme je základňa námornej flotily tých, moment, musím prečítať scenár, zlých, falošných, nečestných, krvilačných Rusákov.

Je viac ako pravdepodobné, že keby bola aj na Kryme americká základňa, ako sa pôvodne plánovalo, Kiskov scenár by bol iný…

A tiež je viac ako pravdepodobné, že obvinenia zo zasahovania do cudzích vecí krajín, ktoré tak rád prednáša, sa už v prípade Kosova a podivných udalostí v Macedónsku ani nedotkne

 

Nacizmus Andreja Kisku

Rovnako je podivný aj Kiskov postoj k tradíciám a historickému odkazu udalostí druhej svetovej vojny na Slovensku. Jeho prejav fanatickej nenávisti a neúcty k padlým sovietskym vojakom a zástupcom krajiny, ktorá je nástupcom Sovietskeho zväzu je škandalózny. Porušuje nielen dobré mravy, ale aj diplomatický protokol, keď Lavrovovi, ktorý prišiel položiť veniec na Slavín pri príležitosti ukončenia vojny diplomaticky vynadá a tureckého prezidenta, známeho flagrantným porušovaním ľudských práv a popieraním genocídy nazve priateľom

Rovnaký odporný postoj dvojitého metra prejavuje aj pri Ukrajine. Je proste neuveriteľné, ak niekto ako prezident republiky vyjadrí plnú podporu krajine, ktorá právne ukotvila oslavu najhorších zverstiev ukrajinských nacistov z čias druhej svetovej vojny. Ironickú paralelu, ako by to pri aplikácii ukrajinských postupov vyzeralo na Slovensku si prečítajte tu, kde sa hovorí – presne podľa vzoru Ukrajiny – o rehabilitácii Pohotovostných oddielov Hlinkovej gardy

Pomocné oddiely Hlinkovej Gardy

Pomocné oddiely Hlinkovej Gardy

V oboch popísaných prípadoch a situáciách Andrej Kiska prejavil mimoriadnu náklonnosť k autoritárskemu štýlu vládnutia a potichu schválil najbrutálnejšie metódy porátania sa s odporcami. Presne zapadá do prúdu schvaľovania neonacizmu v dnešnej dobe, ktorý vychádza z najvyšších miest Washingtonu a Bruselu.

A Andrej Kiska ako dobre skonštruovaná bábka poslúcha. Andrej Kiska naďalej hrá svoju úlohu, kde je mu jedno, čo hovorí a komu to hovorí. Dôležité už je len to, prečo to hovorí

[sociallocker][/sociallocker]

Zdroj:

6 komentárov

 • Ľubomír Delina

  Pán Mirón je len ďalšou obeťou vymývania mozgov, ktorý sa tu posledné roky deje. Ale aj keď je len obeťou, ospravedlňuje ho len jeho nevedomosť. Nechápe čo sa deje na Ukrajine, nevie čo sa dialo v Kosove, nemá poňatia, kam smeruje dnešný svet a kto ho tam ženie. Ako papagáj opakuje mantry hlavného mediálneho prúdu a je spravodlivo rozhorčený nad jednaním Putina, ktorého podporuje väčšina jeho spoluobčanov. Samozrejme okrem platených agentov cudzích vlád a nadnárodných korporácií, ktorí sa k agentstvu aj hlásia (lebo podľa zákona, ktorý nám chýba ako soľ, musia, tak ako už od 30-tych rokov aj v zrejme milovanom USA pána Miróna) a určite sa im nepáči, že sa verejnosť dozvedá, že vyše 700 američanmi platených mimovládiek dostalo niekoľko miliárd dolárov na to, aby dosiahli zvrhnutie prezidenta. V USA je Ruskom platená mimovládka JEDNA.
  „Mne samému politika USA niekedy smrdí“ hovorí pán Mirón. A ktorýže z tých odporných pekelných smradov to je ? Ten kosovský, kde si Američania vymysleli a vyfabrikovali „dôkazy o zverstvách“ Srbov aby ich potom mohli bombardovať rádioaktívnou muníciou a naveky zamoriť rádioaktivitou európske územie, aby si potom mohli odtrhnúť od suveréjnej európskej krajiny časť územia aby si z neho spravili ďalší štát USA a postavili si tam druhú najväčšiu vojenskú základňu a prisali sa na jej surovinové zdroje ako upír? Alebo je to ten iracký alebo sýrsky smrad státisícov mŕtvych irackých a sýrskych mužov , žien a detí alebo tých denne umierajúcich na leukémiu a iné druhy rakoviny z prostredia zamoreného opäť americkou uránovou muníciou ? Alebo smrad miliónov ďalších obetí po celom svete v krajinách ako Panama, Nikaragua, Bolívia,Líbia, ….. Áno pán Mirón, smrť smrdí, najmä smrť nevinných a to, že vám smrdí len niekedy znamená, že tie ostatné, kedy vám nesmrdí vy SCHVAĽUJETE, čiže ste SPOLUVINNíK. Ak trpíte nevedomosťou , skúste si vypočuť aspoň nasledujúce rozhovory a seriózne sa zamyslieť. Ak vám ani toto neotvorí oči, tak vám niet pomoci.
  https://www.youtube.com/watch?v=j2urnOLgI4c

 • Mirón Jurík

  Pri všetkej úcte autor článku by podľa môjho názoru radšej nemal písať o politike. Vôbec nejde o to aký má politický postoj, ale o jeho formu interpretácie. S niektorými politickými gestami pána Kisku tiež nesúhlasím, resp. dalo by sa o nich polemizovať…..napr. návšteva Lavrova a vzdanie holdu sovietskym vojakom. Avšak pre jeho politický postoj a názor, ktorý je jednoznačne proamerický (nepamätám, že by sa tým tajil), ho označiť za nacistu je podľa mňa nesmierne predimenzované. Mne samému politika USA niekedy smrdí, ale to, že on má proamerický postoj vôbec nie je hriech. Čo je na tom, keď tomu napr. absolútne verí a je presvedčeným o tom, že jeho kroky sú správne. Autor textu asi netuší čo pojem nacizmus vôbec znamená. Spájať Kisku a nacizmus je maximálne nekorektné a hovorí o autorovej absencií poznania dejín. Argument o ktorý sa opiera, že na Ukrajine vláda podporuje alebo glorifikuje UPA neobstojí v tom, že by sme mali nášho prezidenta vnímať ako nejakého nácka, alebo podporovateľa takýchto ľudí. Problematika banderovcov je veľmi komplikovaná a sami Ukrajinci sa musia s touto časťou svojich dejín ešte vysporiadať, ale to je práca pre historikov. Nepáči sa mi ešte jedná vec. A tou je presne to čo mnohí putinovci vyčítajú naším média, a to je ich jednostrannosť (úplne s tým súhlasím!). No v tomto článku je cítiť tu istú jednostrannosť a neobjektívnosť. Ale aj v mnohých iných článkoch a blogoch ako napr. na stránkach „slobodného“ vysielača atď. Prečo som sa napr. nedočítal o tom ako Rusi bagatelizujú Stalinové politické činy, ktoré spôsobili smrť a utrpenie miliónom ľudí.Dokonca sa začína táto persona ruských dejín v poslednej dobe glorifikovať. Ďalšia vec je profilujúci sa kult osobnosti okolo Putina v Rusku, (predstavte si hrnčeky s hlavou Putina, ktoré sa predavaju v Kremli….realita ruskej federácie) čo je omnoho väčšia paralela s neslávne známymi totalitnými režimami. Pričom nezabúdajme, že kult osobnosti je nesmierne nebezpečný nástroj autoritatívnych režimov, ktorý napomáha k manipulácií s národom. A hlavne nesmieme zabúdať na nacionalistickú strunku, na ktorú Putin s obľubou brnká, pričom dostáva už nie len Ruský, ale všeslovanský univerzálny rozmer. Napriek tomu by som si nedovolil Rusko alebo Putina nazvať nacistom, ale ani boľševikom a pod. A to preto, lebo dnešné Rusko je napriek všetkým nedostatkom, na ktoré som poukázal omnoho slobodnejšie a iné ako bolo skoro celé 20. stor.

  • To, co sa dnes deje na Ukrajine je doslova priserne. Aby elita obhajila vojnu s krajinou, ktora ma vazby na polovicu naroda, vzbudila najhorsie „tradicie“ ukrajinskeho nacionalizmu, ktory mal uzke vazby na nemecky nacizmus a clenovia tychto nacistickych organizacii sa podielali na vyvrazdeni 200 tisic spoluobcanov. Kazdy narod ma temne skvrny, ale este som nepocul, ze povodcov podonych zverstiev, niekde vyhlasia za narodnych hrdinov a na ich „tradiciach“ chcu budovat stat. Kiska sa vsak len zaradil do zastupu mlciacich zapadnych politikov, ktori boli ochotni 4 roky ignorovat Rakusko, lebo si zvolilo praviciara Heidera len preto, lebo neprejavoval nadsenie pre imigrantov. Na Ukrajine im vsak oslava nacizmu nevadi.
   Kritika Kiskovych krokov v zahranicnej politike vyplyva z toho, ze nema vlastny nazor a slepo papagajuje co mu Butora posepka. Dovod, preco to robi, neviem. Normalny svojpravny clovek by aspon kusok realizmu do svojho konania vlozil. U Kisku nic podobne nevidim. Vlastne je velmi citatelny. Staci si zistit stanovisko US ambasady a budete vediet aj stanovisko Kisku. Osobne sa mi to nepaci a nevolil som ho kvoli tomu, aby sa dozvedel, co si mysli americke velvyslanectvo. Zvlast, ked podobna politika ma podla prieskumov verejnej mienky vyrazne mensinovu podporu.

 • Že tu svini nikto nepodřeže?

 • Táto vojna je vojnou oligarchov. Po pozrení si filmu o kolomojskom https://www.youtube.com/watch?v=iBZV-G4YF20 vám príde zle, kohože to podporujú naši Lipšic, ujo Šebej , poradcovia nášho „ľudového“ prezidenta a sám „ľudový prezident“ chce túto zberbu v EU.

 • Táto vojna je vojnou oligarchov. Po pozrení si filmu o kolomojskom https://www.youtube.com/watch?v=iBZV-G4YF20 vam príde zle, kohože to podporujú naši Lipšic, ujo Šebej , poradcovia nášho „ľudového“ prezidenta a sám „ludový prezident“ chcetúto zberbu v EU.

Pridaj komentár