Fiasko bratislavského summitu.

Summit údajne odštartoval „bratislavský proces“. Ak sa historicky nevyhnutný proces zániku Únie má nazvať procesom „bratislavským“, prečo nie.

Len s malinkou výhradou, ten proces nezačal v Bratislave.

Prázdna Bratislava, bez života, ale plná ozbrojených zložiek je výstižným obrázkom stavu Únie.

Takisto loď Danubia, s papalášmi na palube, chránená doprovodnými člnmi, ako keby za 2 svetovej sa chystala k vylodeniu kdesi na Sajpane.

Pre väčšinu obyvateľov Bratislavy a aj Slovenska politici do Bratislavy neprišli, ale ich čerti doniesli.

Obzvlášť nevítaná je kancelárka Merkelová, a nie je to len pre historickú spomienku na časy, keď na pár rokov bolo Slovensko plne v područí Nemecka.

Únia má množstvo problémov a čím skôr zanikne, tým bude ich riešenie jednoduchšie.

Prečo je proces zániku Únie nevyhnutný?

Jej elity sa úplne odstrihli od bežného obyvateľa Európy. Aby sa dnes cítili dobre, potrebujú vyprázdniť mesto od obyvateľov. Ja viem, že hlavné obavy sú z ľudí, čo nemajú nič „spoločné s islamom“, ale aj tak politici nemali svoje ulice, mestá a krajiny doviesť do takéhoto stavu.

UlicaBA

Obrnené transportéry v uliciach Braislavy foto: YouTube

Ak je už EU v takomto stave, navrhujem, nech si najbližší summit spravia niekde vo vojenskom výcvikovom priestore, akým je napríklad Lešť. Tam aspoň nebudú nikomu zavadzať…

Dnešnú EÚ stíha jedna kríza za druhou a je načase si priznať, že niet iných dôvodov všetkých tých kríz, ako nekompetentnosť našich elít.

Chodia ľudia do práce, do fabrík, za pásy či na polia ? Chodia. Platia dane a odvody v stanovenej výške ? Platia.

Rozvíja sa veda, technika a rastie produktivita práce? Tak „jest“. Tak kde potom inde môže byť chyba, než v manažovaní spoločnosti jej elitami ???

Volič v EÚ intuitívne cíti, že v spleti politického systému západných politických strán pred ním nestojí človek čo rozhoduje, ale marionetta, ktorou spoza plenty ťahajú iní.

A tak nám taká „marionetta“ pred voličmi vyhlási, že migrantov potrebujeme, lebo nemá kto pracovať. To, že medzi tými voličmi je 15% nezamestnaných, žijúcich na hrane existencie, nerieši.

Pretože „maestro“ za plentou marionette povedali, bude sa islamizovať, na javisku povieš, nemá kto pracovať a basta, inak marionetta pôjdeš z javiska rovno do skrine.

Donald

Donald Tusk predsa len ešte má zmysel pre realitu. Foto: YouTube

Politicko – spoločenská kríza v Únii je tak hlboká, že z nej niet úniku.

Snaha rozpúšťať opozičné politické strany, trestať kritiku systému ako extrémizmus, cenzúrovať nielen médiá ale aj sociálne siete, to všetko je znakom toho, že kríza sa prelieva za bod, odkiaľ už niet návratu.

Nie je inak možné zabrániť nespokojnému obyvateľstvu vymeniť nakompletku zlyhaných politikov ako nasadiť   represívne zložky štátu na potlačenie skutočnej opozície.

Propaganda dnes už nezaberá, kto dnes ešte verí zapredaným médiám. Pohľad na zostatok na účte týždeň po výplate, po zaplatení všetkých šekov, to  totiž nezmení ani tá najprepracovanejšia propaganda.

Politicko – spoločenská kríza sa prelieva do krízy ekonomickej.

Je to úplne logické, také „velenie“, aké dnes na všetkých úrovniach EU je, nedokáže vytváraniu hodnôt pomáhať, ale veľmi efektívne ich dokáže ničiť.

Dôsledkom je drahota, spoplatnené takmer všetko, ešte daň za vzduch na dýchanie chýba. Napriek rozvoju výrobných faktorov posielajú politici čoraz širšie vrstvy obyvateľstva do biedy.

Keď sa nádej a skaza EU stretnú na jednej fotke Foto: YouTube – TVLJe tragikomické, keď lídri 27mičky v Bratislave melú o tom, ako naštartujú ekonomiku. Pritom, až na pár svetlých výnimiek akou je Viktor Orbán napríklad, by najlepšie pre ekonomiku urobili, keby deň po návrate z Bratislavy odstúpili  zo svojich „flekov“.

To čo politici v Bratislave predviedli, nie je suma sumárum hodné ani tej obety, ktorú obyvatelia Bratislavy pre summit podstúpili tým, že opustili mesto.

Snáď jedinou svetlou chvíľkou bolo, keď krajiny V4 diplomaticky zosmiešnili Angelu Merkel.

Návrh flexibilnej solidarity – viac ochrany hraníc namiesto migrantov v Únii, je samozrejme pre elity a politikov pracujúcich  na islamizácii kontinentu totálne neprijateľný. To iste vedia aj jeho predkladatelia.

V princípe ide v návrhu o to, že krajina, ktorá nepresídli migrantov na svoje územie a nezaopatrí ich na Úniou požadovanej úrovni (napr. v Rakúsku dostáva migrant viac ako farmár – dôchodca) pošle viac policajtov strážiť hranice do Macedónska, Maďarska či Bulharska. Prípadne pošle do uvedených krajín nejaké to pletivo či stĺpiky. Škoda, že som vtedy nevidel Angely Merkel „gesicht“.

Keďže slovenská vláda podporila v tejto veci Poľsko a Maďarsko a nie Angelu a spol., asi protesty pred Bonaparte naberú na intenzite. Kali špeciál som vytiahol z poštovej schránky včera…

 

26 komentárov

 • Stredná Európa potichu súhlasila s veľkou pokutou za neprijímanie utečencov

  Naše vlády si zaslúžia pochvalu za to, že za svoje nemravné správanie prijali aspoň finančnú obeť. Zabudli sa tým však pochváliť svojim občanom.

  Nebol som sám, kto bol prekvapený ústretovosťou západných štátov Európskej únie aj Európskej komisie, ktoré prestali trvať na kvótach pre utečencov a na samite v Bratislave túto ústretovosť potvrdili. Prečo tak zrazu?

  Jedným z dôvodov môže byť to, že východné štáty Únie sa v rámci „flexibilnej solidarity“ (príšerný pojem, ale nech) minulý týždeň vzdali celkom veľkých peňazí z eurofondov v prospech krajín, ktoré nesú najväčšie bremeno utečencov.

  Spomínate si ešte, aké protesty vyvolal návrh Európskej komisie v máji, aby sa krajiny, ktoré nechcú prijať migrantov, vykúpili sumou 250-tisíc eur za každého neprijatého?

  https://dennikn.sk/562560/stredna-europa-potichu-suhlasila-s-velkou-pokutou-za-neprijimanie-utecencov/?ref=top-cl

 • Pre tých zaspajkov, čo ešte stále nepochopili – EU je projekt na ovládnutie a podrobenie si a islamizovanie všetkých zúčastnených krajín.
  Už keď taká islamizáciou dobytá krajina, akou je Anglicko ešte zvládlo povedať NIE, tak na čo čakajú ostatní? VON ODTIAL !!!
  EU spolky – satanove volky !

 • S komentárom v zásade súhlas. Ale (do oného furt musí byť nejaké ale), vážne myslíte, že nespokojnosť s vládou RF a jeho tlupy tkvie v tom, že sú proti migrantom?

  toto:
  „Keďže slovenská vláda podporila v tejto veci Poľsko a Maďarsko a nie Angelu a spol., asi protesty pred Bonaparte naberú na intenzite. Kali špeciál som vytiahol z poštovej schránky včera…“
  ste si mohli odpustiť, alebo vás fakt netrápi ani trocha ako sú dnešní boľševíci utrhnutí z reťaze pri rabovaní vlastného štátu?
  Stavím sa s vami o Programové ciele KSSmer, proti kúsku toaleťáku, že ak by u nás väčšinová mienka bola slniečkarska, tak predceda strany a vlády je na hraniciach, ale nie že vlastnou hruďou ich bráni, ale ako s otvorenou náručou víta.

 • Tak po prvé prázdne boli ulice z letiska na hrad, v 15-minútových intervaloch (odpoludnia) uzavreli mosty. Inak pohoda…
  Po druhé, a čo ste očakávali, že ulice budú plné „nadšencov“ a lá tunajší diskutéri a tí budú hádzať molotovove kokteily na EÚ politikov? Alebo, že bratislavský summit využijú nejakí fanatici z al-kajdy, či islamského štátu?
  Súdnemu človeku je z týchto kecov zle…

  • Počuj, Ty súdny človek. Nie je to tak dávno, čo mohli v našich krajinách politici chodiť medzi ľudí a v podstate im nič nehrozilo, s výnimkou občas nejakého aktivistu s vajíčkami. Za posledné roky sme sa však prenastavili do pozície, že sa nám zdá normálne, ak vypraceme diaľnicu, nepustíme ľudí k budovám, kde sa rokuje, a všetky strechy obsadíme snajpermi.
   O súdnosti jednotlivcov s Tvojím mentálnym vybavením si dovolím silne pochybovať, pretože vám zjavne chýba pamäť, a logiku a triezve uvažovanie ste nahradili ideológiou.
   A keď sme pritom, tunajší diskutéri vnímajú zmeny, ktoré nastali, avšak som nepočul ani o jedinom, ktorý by niekde hádzal Molotovove koktejly. S výnimkou tých, ktorých platili Američania v Kyjeve.

 • ak niekto odíde z pozície v civilnom živote, kde mesačne zarába cca 3.000 eur aby sa pustil do „práce“ politika s platom 2.000 eur – už tu je niečo čo sakra smrdí, ale ak je ochotný do kampane na svoje zvolenie „investovat“ 200.000 eur preto aby v tej politike bol 4 roky a „poctivo zarobil“ (4×12=48 mesiacov á 2.000 eur =) 96.000 eur tož to je puch že by aj olomoucký syreček závidel. to znamená, že ešte ani nezačal a už sa pripravuje na podvádzanie. načo sú takí trotli? aby si sami sebe vrecká plnili. a keď už nemajú ako doma kradnúť a podvádzať, vymyslia si úniu, ktorú dovedú do takého marazmu že jej jediným vykúpením je jej zrušenie, rovnako tak vykúpením „politikov“ je ich definitívne zbavenie všetkého majetku a slobody.

 • Včera, ako každý večer, som sledoval TV Rusko 1. Zasadanie v Bratislave dostalo priestor až po štyroch spravách. Ako prvá správa bolo zasadanie o posilnení vzťahov členov Šanghajskej skupiny v Kirgizskom Bišteku. Len EÚ sa potichu dala počuť, že predĺžila ekonomické sankcie voči Rusku a ďalší pol rok. A to bol Fico len pred pár dňami žobroniť, aby sa nestaval severný prúd, lebo Slovensko ročne príde o 800 miliónov euro. Nuž, dobré ráno pán premiér. Pokiaľ ste na Slovensku bojovali proti „extrémistom“, vaše ministerské kádre rabovali túto krajinu, život sa posunul niekde úplne inde. Vážne ste ohrozil ekonomické záujmy Slovenska. Za to musíte niesť politickú, ba možno aj trestnoprávnu zodpovednosť.

 • Obyvatelia,ukážkovo predviedli nazáujem o politikov tým,že Bratislava zostala prázdna.

 • Čo to je za magorina – chýbajú pracovné sily? Keď takýto prístup pripustíme v teritóriu EU, tak to môže platiť aj pre teritórium ZEM. A potom čo? Dovezieme mimozemšťanov, lebo obyvatelia Zeme si nestačia vyrobiť a vytvoriť to, čo potrebujú? Veď to ,čo platí pre ohraničenú oblasť, musí platiť pre akúkoľvek – aj pre celú Zemeguľu
  !

  • chybaju pracovne sily nizkej urovne (pre tych co nemaju skoncenu ani ZS)

   na Slovensku mame cca 500 000 imigrantov ktori sem prisli zhruba pred 300-500 rokmi a doteraz sa celkom neintegrovali
   ak by sme prijali dalsich podobnych imigrantov konali by sme voci tymto ktorych tu uz mame

 • Výstižné.Zdieĺajme.

 • Vystizne, trefne pan Juris!

 • Inak takto to dopadne, keď sa politika robí pre peniaze a nie pre ludí. Boja sa nás, aj keď tu nemáme žiadnych prisťahovalcov a sme miernejší ako baránkovia. Tí „ludia“ majú z niečoho strach a tým pádom sú nebezpeční.

  • „Pamätajte si, … kdekoľvek uvidíte krajinu, kde sa polícia začína podobať armáde, kde sa zákony stali tak absurdné a zaťažujúce, že sa kvôli nim každý občan stáva zločincom, kde sa obyčajný život žije v neustálom strachu, kde každý každého špehuje, kde podplatené médiá klamú na objednávku … všetky tieto a ďalšie fakty, ukazujú jednu vec a len jedinú vec … vládcovia a elity sú v zúfalom s t r a c h u a nie naopak. V STRACHU Z VÁS.
   Otroci vstaňte a bdite, lebo bez mihnutia oka obetujú vaše životy za ochranu svojho bohatstva, únik od zodpovednosti za rozkrádanie cez politické ambície, za vlastné zlyhania a vlastizradu.“

 • Neviem kde som to čítal, ale Kali až priveľmi súvisí s ochranou našej východnej hranice. Potrebujú tam dostať niekoho, kto to otvorí. Inak sa to obliehanie Bonaparte ani vysvetliť nedá. Na Slovensku bežná korupčná kauza trvá v médiách dva týždne. Kaliňákov priekak nevybočuje z miery, ale protesty trvajú dlhšie ako tie gorilácke. Takže ambasády majú enormný záujem financovať „protestné hnutie“. Je len na škodu, že aspoň jedného či dvoch ambasádorov nevyhostia.

 • Úlohy päťročnice splníme! Neomarxiszmus si rozvracet nedáme,spátky ni krok! S Eurosväzom na večné časy a nikdy inak!

  • To je dobrééé. (y)

  • EU perestrojka

   Summit v Bratislavě kde se hodně kecalo a nic se nevyřešilo připomíná perestrojku, která se také tvářila jako řešení. To pak přišlo samo, ale jinak. Totéž čeká EU, po Brexitu bude Frexit, a pak to s rachotem hapne samo.

   Už dávno jsem psal že Merkel je hrobařka EU, a že Británii po Brexitu bude hej, zato s EU to zamává. Teda, nebyl jsem sám co to vědel, nebo chtěl vidět. Ale když čtu zprávy o tom jak Brusel zase utratí miliony euro na výchovu nového ideálního evropského ovčana,, protože euroskepticismus je stále silnější, tak vidím že je to konec.

   Tak se snažili komunisté, před tím nacisté, vychovat ideálního člověka, skončilo to mliiony mrtvol, zbytečně, lidé jsou stále jen lidé, a pak to stejně skončilo na smetišti. Tentýž konec čeká EU, a rád vidím že aspoň někde se na to připravují, V4, a jak dávno píšu, možná V5. Britové jsou už venku, a Francii to čeká. Zatím Britové budou vetovat společnou evropskou armádu. Asi už ví že by to bylo něco jako Varšavská smlouva. Na usměrňování neposlušných států.

   No a sovětské impérium skončilo, jako to národně socialistické, jako to čínské, i když ne oficiálně, vše se změnilo. Dnes, i přes tu evropskou perestrojku, EU už jde očividně do kopru, summit sem summit tam. Jen doufejme že se ta dnešní také obejde bez krveproliti.

   Zdroj: http://milanradek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=552781

Pridaj komentár