Holandské NIE Ukrajine

V stredu 6.4 prebehlo v Holandsku referendum o asociačnej dohode medzi Európskou úniou a Ukrajinou.

Podľa očakávania väčšina voličov povedala dohode nie. Neoficiálny výsledok je nateraz 61,1 % pre odpoveď „dohoda nie“.

Referendum prekonalo hranicu na jeho platnosť, zúčastnilo sa ho 32,2 % oprávnených voličov. V Holandsku je hranica pre platnosť referenda výrazne nižšia ako na Slovensku – 30% z počtu oprávnených voličov.

Referendum nie je právne pre vládu záväzné. Avšak aktuálne reakcie holandských politikov naznačujú, že majú obavy z dôsledkov, ak by výsledky referenda nerešpektovali. Takže aspoň pre túto chvíľu sa zdá „eurohodnotovo sieťovo mostový“ variant schvaľovania asociačnej dohody medzi Európskou úniou a Ukrajinou v Holandsku až príliš „vzdialeným mostom“.

Táto situácia má aj silný psychologický efekt. EU v tejto chvíli stratila „srdce“ mnohých Ukrajincov, pochopili, že na západ cesta nevedie.

Ak by však EU nejakým spôsobom mocensky znegovala výsledky holandského referenda, tak tým výrazne posilní rady miestnych euroskeptikov. A to nielen v Holandsku.

Možno je na čase si priznať, že EU USA ofenzíva Majdan – Ukrajina už v tejto fáze zlyhala. Majdan sa ešte podaril, ale na ďalšie fázy zúfalo chýbali zdroje. Jediné, čoho sa Turčinov, Jaceňuk či Porošenko reálne dočkali, je servilita západnej propagandy. Ale z tej sa Ukrajinec nenaje.

Na Ukrajinu bolo potrebné mať v zálohe minimálne 50 miliárd Eur.

Na druhej strane EU kamaraden v Kyjeve by nemali problém rozkradnúť ani 200 miliárd s tým, že k radovému Ukrajincovi by sa nedostalo z nich nič. Takže či 0, 50 alebo 200 miliárd, je to aj jedno.

Navyše časť EU elít sa miesto pripájania Ukrajiny rozhodla presunúť nemalú časť disponibilných zdrojov na islamizáciu Únie a Kyjev nech si poradí ako vie. Nakoniec majú tam Mikloša.

 

Referendum

Jasné holandské nie… (zdroj)

7 komentárov

 • no ruské servery už pred rokom písali ,že Slovensko poslalo na Ukrajinu zbraň hromadného ničenia – tandem Mikloš ,Dzurinda

 • Tak budú hlasovať znova .

 • Je to jenom krmě pro hlupáky.
  Pokud nastane potřeba Ukrajinu přijmout nebo aspoň přesídlit ukrajince, Evropská komise něco vymyslí nebo přímo rozpoutají válku.

 • 61 % je hodne a aj preto sa okrem Holandska riešenia ohľadne rozhodnutia nikým nevolených politikov v Bruseli nekonajú. Myslím tým otvorenie hraníc Merkelovou, odsúhlasenie bez vízového stavu s Tureckom Merkelovou a iné užitočné rozhodnutia odsúhlasené Merkelovou.
  Čosa týka Ukrajincov, tí vytriezveli už dávno a hromadne utekajú. Kamaráti z Odessi, už roky žijú za hranicou, kde im pred časom ponúkali za ich nezastavaný pozemok 120 tisíc USD teraz ledva predali za 30 tisíc – nikto nič nekupuje (iste okrem oligarchov, američanov a Mikloša), všetci utekajú. DOkonca aj oligarchovia sťahujú svoje rodiny do EU a sami sa tam zdržiavajú málo (osudy Husejina, Kadáfiho,…)

  Ak by takéto referendum bolo aj na SLovensku-tak za by isteže hlasovali rôzne hríby, bútorove kisky a jebeši, ale tých je málo. AJ tak u nás je to pre istotu nastavené na tých 50 % – pre istotu:-)

  • 30% je ideálna hranica , vela ludí ani nechodí voliť , či už u nás , alebo v Holandsku .
   Takže podla mna spravodlivé .
   Otrasne to je u nás nadstavené .

   V Británii to majú tak , že pre hlasovanie sa musí každý človek ,kto chce voliť, povinne zaregistrovať.

 • Holanďania sa dopočuli kto má byť na Ukrajine ministrom financií a zľakli sa…

Pridaj komentár