Hyeny v ľudskej koži

Pre normálneho človeka je ťažké si predstaviť myslenie vedúce k oslavným ódam pri smrti stoviek nevinných žien, detí a otcov rodín. A predsa.

Za posledný rok médiá na Západe naskočili na vlnu zbesilej antiruskej propagandy. V súvislosti s animozitou určitej časti spoločnosti ešte z čias Sovietskeho zväzu, pre mnohých ľudí sa slovo Rus stalo synonymom absolútneho zla. Rusi prestali byť pod vplyvom demagógie ľuďmi a stali sa vecou, objektom – najprv nenávisti a dnes už aj likvidácie.

Havária ruského lietadla na Sinaji odkryla v čírej nahote tieto postoje. Pre denníky typu Sme,

12074865_190937011240986_536327283493017210_n

ktoré si takto dlhé mesiace usilovne vychovávali čitateľov v pravidelných stĺpčekov nenávisti, sa diskusia stala prehliadkou zvráteného cynizmu, blahoželaní k úspešnému dňu a nádejí na opakovanie podobného hrôzostrašného predstavenia.

Príklad podobnej diskusie

11741245_1028949883815965_194178826390427755_o

 

Podobný postoj určitej skupiny ľudí sa podarilo vytvoriť všade v západnom svete v dosahu zmanipulovaných médií, ako napríklad v Holandsku

?12190819_1516116278699256_1670628970995023908_n

Čítajúc túto prehliadku zvrhlostí, začínam chápať, ako mohli príslušníci civilizovaného národa v Nemecku pristúpiť k plánovitej likvidácii celých národov.

Nie je to nič ťažké. Ľudia majú silný stádový inštinkt a pokiaľ budú celé roky vystavení mediálnej lži, prijmú ju ako pravdu. To je aj dôvod, prečo organizátorov propagandy nacistického Nemecka v Norimbergu obesili, vrátane šéfredaktora týždenníka Der Stürmer, Júliusa Streichera.

Dnes sme sa evidentne dostali na podobnú dráhu. Ak sme v minulosti vedeli identifikovať, pomenovať a potrestať ideológiu fanatizmu a nenávisti, je čas oprášiť spomienky. Noví fašisti sú späť. A túžia po krvi.

Ó, áno, oni chcú vraždiť len Rusov. Ale zároveň chcú mať moc a likvidovať každého s iným názorom. Rovnako ako jakobíni, nacisti, alebo boľševici. Je jedno aký názov si dajú. Úmysly a skutky ich usvedčujú.

 

12 komentárov

 • Milan Mazurek

  Prosím ktoréhokoľvek človeka z tých hajzlov, ktorí dokázali na nevinné mŕtve ženy a deti napísať tieto odporné slová. Prosím všetkých vás bezcharakterných čurákov, aby ste zverejnili svoje adresy, kľudne mi ich môžete súkromne poslať. Každého z vás osobne navštívim a verte mi, že vám umožním zažiť rovnakých strach aký zažili osoby v tom lietadle…

 • a ja ze ste podlahli sebareflexii a pisete o utopenych utecencoch.

  • Utopeni „utecenci“ idu na vrub paserakom, statom, ktore ignoruju obecne zasady o ochrane hranic a nakoniec aj samotnych ludi. Ak niekto ide na barke za vidinou socialnych davok, je si vedomy rizika.

  • netrep, utečencom nemôže byť osoba, ktorá uteká z bezpečných štátov, kde jej nehrozí žiadne nebezpečenstvo

 • Mgr. Miroslav Vladyka

  Je to velmi dobre, ze dobri ludia v nasom narode este nevymreli. Je potrebne neustale otvarat oci tym jedincom, ktori zatial nechapu o co tu ide. Dakujem Juraj za Tvoje clanky. Bolo by dobre vsetkych tychto milovnikov zapadnej kultury,antiruskej a antihumannej neofasistickej propagandy povesat vopred , aby nedoslo k tomu, po com anglosasko-zidovski zlosyni najviac tuzia a to, vojne medzi slovanskymi narodmi.

 • To je ta tragedia: ked v niektorych rozhorcenych prispevkoch nahradite slovo Rus slovom Zid, tak si koledujete o prokuratora…

 • Mato Fedorov

  SME je humus porovnatelny s blogom N.

 • Ono, ako píše jeden z týchto odľudov, karma je sviňa, ale zabúda, že to platí aj pre neho, tak nech potom nekvičia, „prečo sa mi to stalo?“. Veď kto druhému jamu kope…., pokračovanie poznáme všetci, ale málokto si to vztiahne aj na seba. Zo SME som odišla už dávnejšie práve kvôli článkom tej nenávistnej bandy a tomu, že v diskusiách /ak vôbec boli/, sa grupovali primitívni, nenávistní kecali, ktorí každý iný pokus o diskusiu zahltili takýmito splaškami. Ináč zaujímalo by ma, prečo tamojší admin takéto „príspevky“ nemaže, veď je to jasné hanobenie národa, prejavy xenofóbie, výraz, ktorý veľmi radi používajú, ale voči Rusom je asi všetko dovolené. Veď ale čo sa čudujem, novinárska česť je pre takýchto príživníkov neznámy pojem.

  • Souhlas… tohle je pro mě po Sametu největší zklamání. Naprosto absolutní.. Do Sametu jsme žili s přesvědčením, že Západ je pro nás obrovský vzor..

   Tanec s vlky –
   Citace – John Swinton, bývalý šéfredaktor deníku New York Times: „Předmětem podnikání novinářů je ničit pravdu, lhát, překrucovat, aby ji zavraždili. Závod o prodej za účelem denního chleba. Víte, že vím, takže nač je to šílené velebení svobodného tisku? Jsme nástroji a vazaly lidí v zákulisí, loutky.. Oni budou tahat za nitky a my budeme tančit na stripování. Naše talenty, naše možnosti a naše životy jsou vlastnictvím jiných mužů. Jsme intelektuální prostitutky.“

 • Osud šéfredaktora Der Sturmeru by si zaslúžilo aj mnoho súčasných majiteľov médií, šéfredaktorov a redaktorov, iba tak sa dá zlikvidovať monštruózna mediokracia.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Hyeny v ľudskej koži

Pridaj komentár