Indonézsky veľvyslanec prijal predsedu Islamskej nadácie na Slovensku

Jeho excelencia veľvyslanec Indonézskej republiky Djumantoro Purwokoputro Purbo vo štvrtok prijal na Indonézskej ambasáde v Bratislave predsedu Islamskej nadácie na Slovensku (INS) Mohamada Safwana Hasnu.

„Veľvyslanec ocenil úsilie Islamskej nadácie na Slovensku v oblasti búrania stereotypov o muslimoch a isláme. Vyzdvihol skutočnosť, že svoju činnosť sa snaží vykonávať v rámci existujúceho systému a spolupracuje s etablovanými inštitúciami v krajine.“

M.S. Hasna bol veľvyslancom ocenený za to, že „svoju činnosť sa snaží vykonávať v rámci existujúceho systému a spolupracuje s etablovanými inštitúciami v krajine.“ Je to, ako keby mňa niekto ocenil za to, že ja ako Poliak dodržiavam právny poriadok Slovenskej Republiky. Ale viem si predstaviť, že M. S. Hasna ako moslim, má viacero príkladov pôsobenia mimo existujúceho systému a etablovaných inštitúcii v SR.

Ale kto vlastne Hasnu ocenil? Ktorého štátu zástupca… oto krátke dossier Indonézskej republiky v oblasti demokracie a ľudských práv:

Október 2009 ? miestni moslimovia organizujú masové protesty proti vysväteniu novej katolíckej kaplnky v meste Pangkalan Kerinci na Sumatre. Moslimovia zorganizovali zbieranie podpisov, a následné sa dožadovali zbúrania stavby. Rozdávané boli antikresťanské letáky o jasne provokatívnom charaktere. Kresťania sa snažili o stavbu kaplnky 7 rokov.

Február 2010 ? počas stretnutia s predstaviteľmi parlamentu, sekretár Indonézskej Konferencie biskupov hlasno protestoval proti porušovaniu náboženských slobôd a zatváraní kostolov moslimami, na čo vláda vôbec nereaguje. Podľa neho moslimská väčšina terorizuje iné náboženské menšiny, vypaľuje im kostoly alebo ich zatvára.

Júl 2010 ? od januára bolo zaregistrovaných 28 prípadov narúšania náboženskej slobody, v roku 2008 ich bolo 17 a v roku 2009 18 prípadov. Útočníkmi boli moslimovia. Väčšinou sú to podpálenia a devastácie kostolov –  hlási Inštitút rozvoja demokracie a mieru SETARA. SETARA kritizuje vládu a prezidenta za nečinnosť v tejto veci.

September 2010 ? homosexualita, mimomanželský sex, pitie alkoholu a hazard, to sú len niektoré „trestné činy“, za ktoré hrozia drastické a ponižujúce tresty v Indonézii – Aceh, všetko v súlade so šariou, ktorú dovolila vláda v Jakarte. Štyria muži a jedna žena boli verejne bičovaní, dvaja za cudzoložstvo, zvyšok za hazard a alkohol.

Január 2012 ? 30 ročný úradník, napísal na svojom FB, že neverí v Boha, založil internetovú stránku Minang?s Atheist. Robil to anonymne, ale jeho kolegovia z práce ho odhalili a zverejnili jeho identitu.  Na Alexandra Aan?a zaútočil dav moslimov a odovzdal ho polícii (mal z pekla šťastie, že ho rovno neumlátili k smrti) s odôvodnením, že propaguje ateizmus.

Jún  2012 ? špeciálna štátna agentúra vytvorená, aby dozerala na dodržiavanie šarie zavádza zákaz predaja príliš tesného oblečenia pre ženy. Ženy sú zastavené na ulici, ak majú príliš tesné nohavice resp. príliš krátke.

Január 2013 ? Indonézia zavádza zákon, zakazujúci ženám jazdiť rozkročene na motorke, vraj to provokuje mužov.

Máj 2014 ? do basy ide Alexander Aan za to, že neverí v Boha.

Myslíte si, že „kamarátstvo“ moslimov žijúcich na Slovensku s veľvyslancom Indonézie je a bude pre Slovensku demokratickú (zatiaľ) spoločnosť prospešné?

Mariusz Malinowski

3 komentáre

  • Indonézsky veľvyslanec ocenil svojho súverca. Čo ste čakali, že ocení žida, alebo kresťana?

  • …Myslíte si, že “kamarátstvo” moslimov žijúcich na Slovensku s veľvyslancom Indonézie je a bude pre Slovensku demokratickú (zatiaľ) spoločnosť prospešné?…“

    samozrejme, ze sa jedna o ohrozenie suverenity SR a mohamedanske neakceptovatelne sirenie.

    tu neuspeju…

Pridaj komentár