Islamisti vyčíňali v Olomouci

Diskusia o povinných kvótach na umiestňovanie imigrantov prebieha aj v susednej Českej republike. Asi tu nenapíšem nič prevratné, keď napíšem, že drvivá väčšina českého obyvateľstva  myšlienku povinných kvót na umiestňovanie imigrantov nepodporuje. Aktuálne prebieha petícia proti týmto kvótam.

Stánok s petíciou proti kvótam rozbalili občianski aktivisti aj v univerzitnom Olomouci. Ešte to ani poriadne nestihli a boli napadnutí tlupou 15tich až 20tich študentov miestnej univerzity. Zdá sa, že islamisti už dopredu vedeli, že petičná akcia bude na danom mieste prebiehať a na aktivistov si proste počkali.

IVCRN

Občianska iniciatíva Islám v České republice nechceme smeruje pod vplyvom aktuálnych udalostí k transformácii na široké občianske hnutie. V budúcu sobotu ju čaká zjazd, kde pravdepodobne príde  k zmene a rozsiahlej aktivizácii tejto občianskej iniciatívy. Česko bude mať svoju Pedigu. Tu vyvstáva otázka, ako sa k veci postaví štátna moc, či nechá veci na samovývoj, alebo skúsi nejakým spôsobom toto vznikajúce hnutie rozložiť, aby si šplhla v Bruseli. Druhý prípad by mohol silne rozložiť českú politickú scénu a veľmi poznačiť vzťah občan – štát.

Hovorca občianskych aktivistov Artur Fišer pre ČTK uviedol:

Přišli a začali do všeho kopat. Petiční stánek naprosto zdemolovali. Zastavil je až rázný přístup policistů, kteří útočníky zpacifikovali

Tu treba uviesť, že na miesto prišli až 4 policajné autá, čo naozaj naznačuje, že konflikt bol zjavne vážnejší, než nejaké okrikovanie sa.

Jeden z mužov (islamistov) mal tiež vykrikovať : „Za pár let budete jen našimi otroky. Stejně si vás koupíme„. To sa stalo deň pred nami spomínaným incidentom, vo štvrtok. Presne na tom istom mieste.

Rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller sa snažil na svojom FB profile celú situáciu bagatelizovať:

 „Skupina antiislamistů nechávala podepsat kolemjdoucí petici proti imigraci. Několik zahraničních studentů Univerzity Palackého šlo okolo a po pár ostřejších slovech na adresu antiislamistů jeden ze studentů strhl plakát vyzývající k boji proti přistěhovalectví. Toť vše

(zdroj)

Takže bagatelizácia všetkého čo sa stalo. Vlastne podľa Jaroslava Millera (následne si ho „podal“ známy bloger a člen ODS v čase, keď tá strana ešte niečo znamenala Petr Paulczyňski) chudáci islamisti boli vlastne obeťami provokácie antiislamistov. Dôsledkom celého má byť „pohovor“ s najväčším výtržníkom s tlupy.

Sa v tejto súvislosti až natíska priam „konšpiračná“ myšlienka, že dotyčný  islamista vetou „Za pár let budete jen našimi otroky. Stejně si vás koupíme,“ iba zhrnul svoje životné skúsenosti získané počas štúdia na danej škole. Myšlienka evokujúca podozrenie, že ktovie za aké previnenia  sa tam dá „vykúpiť“ a čo všetko sa tam dá „kúpiť“…

V posledných hodinách nastúpila informačná ofenzíva jednak niektorých zamestnancov a funkcionárov školy a plus zrejme aj ďalších osôb, členov miestnych mimovládiek so zjavnou snahou ospravedlniť a bagatelizovať konanie islamistov.

Oba tábory teraz zverejňujú na sociálnych sieťach svoje verzie udalostí a navzájom sa obviňujú z manipulácie informácií. Nakoniec, nič iné sa v takýchto situáciách očakávať nedá. Tento typ informačnej vojny poznáme veľmi dobre aj my na Slovensku v súvislosti s problémovým spolužitím majority s našimi asociálnymi spoluobčanmi.

Zďaleka nie všetci českí vzdelanci však zdieľajú politicky korektný postoj rektora Millera.

Známy sociológ Petr Hampl už neverí, že by štátna moc v nasledujúcich rojkoch dokázala udržať vnútornú integritu štátu:

Dostal jsem asi několik dotazů, co říkám incidentu v Olomouci, kde skupina muslimských kolonistů přešla od urážek a vyhrožování k fyzickému napadání. Co bych tomu mohl říkat? Všichni jsme věděli, že se to začne dít. A všichni víme, že to brzy bude mnohem horší. Muslimové to vědí (proto o nás hovoří jako o svých budoucích otrocích), řadoví policisté to vědí, ví to 90% populace. Jen politicko-aktivistická třída to tiše schvaluje a udělá všechno pro to, aby se Češi nemohli bránit. V dalším kroku musíme počítat s tím, že agresivity ze strany muslimů přibude, část místního obyvatelstva se nechá zastrašit (někteří žijí ve strachu už dnes) a policisté, kteří se pokusí dělat svou práci, budou čelit drsnému napadání ze strany neziskovek a centrálních úřadů.

Když jsem psal před víc než půl rokem, že je nejvyšší čas učit se bojovat, myslel jsem to vážně. Bojím, že většina dobrých lidí v téhle zemi ten čas nevyužila. Hlavně proto, že se pořád ještě držíme iluze, že to za nás vyřeší vláda. Ani náhodou! Politicko-aktivistická třída má jiné priority – třeba důkladnější kontroly, jestli jsou ve všech obchodech s brýlemi provedeny stavební úpravy podle norem, jestli všichni hospodští vydávají správné účtenky nebo jestli si podnikatelky neberou do práce svoje děti.

K situácii v Olomouci sa pomerne rázne vyjadril aj známy český občiansky aktivista docent Martin Konvička. A iste nemusím písať, že politicky nekorektne…

[sociallocker][/sociallocker]

4 komentáre

 • Pingback: Popis islamského útoku v Olomouci z pohľadu obete | MEDZIČAS

 • Akú lekciu sme sa naučili za posledné roky o pozitívnej diskriminácii Rómov?
  1. štát nezasiahne aj keď ste v práve. (prípad Dobrovodský)
  2. svojpomocné riešenie zúfalej situácie už bude kvalifikované ako trestný čin.
  3. verejná kritika prečinov páchaných Rómami je zamlčiavaná. (mimovládky…)
  Toto všetko sme sa naučili prijať ako fakt a jediné čo nám ostalo povolené je frfľanie
  1. v krčme (90% oprávnených voličov)
  2. v blogoch (napr. Vy)
  3. v diskusných príspevkoch (napr. ja)
  V perspektíve kvót pre utečencov to začína dávať zmysel, prečo p. Oskarovi Dobrovodskému štát nebol ochotný pomôcť. Jeho kauza je až príliš známa a akákoľvek pomoc od štátu by dala občanom signál, že sa môže v obdobnom prípade spoľahnúť na políciu. Chytráci čo nám dali podpísať Lisabonskú zmluvu vedeli, že s mimovládkami treba pripraviť do r.2015 pôdu pre utečencov aj v tranzitných krajinách. Cez štát chrániaci občianske práva by to neprešlo. Sme presne tam kde nás chcú mať. Konať sa bojíme a protestujeme v krčme.(žiaľ, to je o nás známe už dávno) V kombinácii s tým, že sme si zvykli, že pomoci sa nedočkáme sme ideálna pôda. Utečenci budú moslimovia. Vieme si predstaviť pár desiatok tisíc moslimov ako si nás vychutnajú, keď toto všetko zistia? A oni to zistia veľmi rýchlo. Navyše, my budeme pre nich tí zlí, lebo ich 5 rokov budeme proti ich vôli držať na Slovensku o ktoré nemajú záujem. Z domova boli svedkami horších veci než to, čo zažíva pán Dobrovodský. Veď preto utekajú.
  Jediné, čo zatiaľ vidím ako riešenie, je referendum spolu s tlakom na zníženie kvóra. Aj keď naposledy to bola slabota, občianska iniciatíva a prebudenie sa zo spánku je jediná cesta

 • K včerejšímu konfliktu šéfredaktor Olomouckého deníku:

  „Vážení čtenáři, jelikož jsem incident viděl na vlastní oči, dovolím si k němu napsat pár slov.

  1) Nebylo to zdaleka tak dramatické, jak líčí „kolegové“ z jiných médií. Skupina arabských studentů, kteří v Olomouci normálně fungují a nikdy s nimi nebyl žádný problém, vyjádřila zcela pochopitelně svůj nesouhlas s xenofobní peticí. K pošťuchování (ano, nebyl to žádný útok) došlo až po provokacích iniciátorů petice

  2) Jestli mě něco znepokojilo, bylo to chování iniciátorů petice. Paní, co celou dobu stála u petičního stánku a píše tady do naší diskuze, najednou hystericky běhala a křičela (na adresu studentů): „Proboha, kde se tady ti lidi vzali, my je tady nechceme.“ Daleko větší znepokojení ve mě ale vyvolala organizovanost celé petiční akce, na náměstí působilo hned několik aktivistů skupiny Islám v ČR nechceme, měli jej rozdělené na zóny a cíleně vyvolávali v lidech paniku. V několika těchto lidech jsem poznal někdejší (a zřejmě stálé) sympatizanty nacismu a adorovatele Adolfa Hitlera (neonacistickou scénou v České republice jsem se dlouho zabýval a její aktéry znám, několikrát jsem proti nim svědčil u soudu).

  3) Výrok o otrocích jsem neslyšel. Většina studentů mluvila v arabštině, nevím, jestli bylo na místě tolik kovaných arabistů, aby jejich komunikaci dokázali přeložit. Zato jsem slyšel slova organizátorů petice „jak by s tímto plevelem rychle zatočili a že existuje jen jedno řešení“

  4) Chápu znepokojení lidí z faktu, že Česká republika bude přijímat uprchlíky z arabských zemí, nicméně se jedná o marginální číslo. Ve skutečnosti podobný počet uprchlíků přijímáme každý rok a nikdy o tom nikdo nemluvil, protože to nikdy nebyl žádný problém.
  Lidé bděte, ale nenechávejte se zmanipulovat.

  Martin Dostál, šéfredaktor Olomouckého deníku“

  https://m.facebook.com/groups/164914413030?view=permalink&id=10153029591883031

  • V článku sa píše o rozporuplných vyjadreniach na tú istú udalosť. Na západe nič nového pri takýchto veciach.
   Je tam už doplnené aj vyjadrenie Martina Konvičku, ktorý si zjavne trúfa riešiť veci súdnou cestou. Takže zrejme nepokladá pozíciu Dostála za udržateľnú.

Pridaj komentár