Islamský terorizmus ako zbraň na podmanenie si západnej civilizácie

Predchádzajúce vlny terorizmu v Európe mali za cieľ dosahovať čiastkové ciele skupín, ktoré tento terorizmus organizovali. IRA, ETA, RAF sú skratky, ktoré pamätníkom nepríjemne pripomínajú chaos teror a násilie tak podobné dnešnému. Len s „malým“ rozdielom, Ani v Írsku, ani v Španielsku či Nemecku nešlo o ovládnutie celej spoločnosti.

Benjamin Kuras

Benjamin Kuras

Benjamin Kuras, česko-anglický publicista o cieľoch islamského terorizmu napísal veľmi výstižný text, ktorý stojí za pripomenutie.

Každý islamský teroristický útok je predohrou k niečomu väčšiemu, ako ďalšia súčasť „salámovej“, či ak chcete „salaamovej“ islamizácie, ktorá prebieha po „plátkoch“ a ktorej podstatu a aspekty zatiaľ málokto chápe. Prebieha už od útoku na newyorské dvojičky v septembri 2001 a vykonáva sa metódou „zlý policajt – dobrý policajt“ takto:

 1. Radikálni moslimovia vykonajú teroristický útok, „vyprovokovaný“ nejakým zlom Západu
  .
 2. Umiernení moslimovia sa dištancujú a zdôraznia, že ide len o nepatrnú menšinu radikálov
  .
 3. Tí istí umiernení moslimovia si posťažujú na zosilnenú vlnu islamofóbie namierenú na mierumilovnú väčšinu a varujú, že by mohla vyprovokovať ďalší terorizmus
  .
 4. Mainstreamoví politici s pomocou umiernených moslimov a (užitočných idiotov z radov nemoslimov) v boji proti islamofóbii zavedú represívne opatrenia obmedzujúce slobody nemoslimov
  .
 5. Médiá, kultúra a školstvo zavedú dobrovoľnú autocenzúru, aby neboli obvinení z islamofóbie a xenofóbie. Z toho istého dôvodu polícia, súdy a verejné inštitúcie prestanú stíhať zločiny moslimov
  .
 6. Umiernení moslimovia s dôverou prehnane tolerantných nemoslimov získajú väčší mocenský vplyv a nemoslimovia sa radujú, ako sa im spoločne darí udržiavať mier
  .
 7. Po období zdanlivého pokoja radikáli vykonajú ďalší teroristický útok
  .
 8. Celý cyklus sa opakuje zakaždým o oktávu vyššie, čiže s väčšou razantnosťou proti islamofóbii a odovzdaním väčšieho vplyvu umierneným moslimom. Frekvencia cyklov sa zrýchľuje, medzery medzi nimi skracujú
  .
 9. Po niekoľkých takýchto cykloch neislamská spoločnosť zistí, alebo si možno ani nevšimne, že prakticky odovzdala moc umiernenému islamu
  .
 10. Radikálni moslimovia prevezmú moc od umiernených moslimov a islamizáciu dokončia v tradičnom štýle represie, masakrov a zotročenia nemoslimov.

Západná Európa sa námesačne nachádza už medzi fázami 8 a 9, stredná Európa sa začína motať medzi fázami 4 a 5.

Podľa Benjamina Kurasa si západná kultúra sama pripravuje vlastný koniec tým, …že sa od samého počiatku nebráni dôsledným uplatňovaním rovnakých zákonov pre všetkých, pretože stratila vieru v skvelosť svojej vlastnej kultúry a civilizačných úspechov.

Tvrdí, že treba …vrátiť do vzdelávania historickú kontinuitu našich anticko-biblických koreňov a ich tvorivých výsledkov v európskych a amerických dejinách.

Z nedávnej histórie vieme, že politici „riešia“ následky terorizmu našim vlastným obmedzovaním občianskych a politických slobôd. Lenže toto je vlastne víťazstvom tých, ktorí chcú zničiť našu kultúru. Benjamin Kuras doporučuje …nenechať sa zastrašiť, dôsledne žiť, presadzovať a brániť západný štýl demokracie, slobody, rovnakých práv a povinností pre každého bez výnimky.

Záver:

Súhlasím s hodnotím islamizácie ako ju vidí B.Kuras. Som však skeptický v možnostiach nápravy silami Európskej Únie. Islamizácia je totiž príznak ďaleko horšej choroby našej civilizácie. Jej rozvoj je možný len kvôli tomu, že sme stratili mravný kompas. Ak sa pýtate, čo zapríčinilo stratu ideálov a oslabilo civilizáciu, odpoveď je vcelku jednoduchá – ideologizácia spoločnosti, viera, že umelé sociálne-inžinierske postupy neomarxizmu vybudujú dokonalejšiu spoločnosť. Politika už dávno stratila akúkoľvek náväznosť na riešenie potrieb občanov, stala sa nástrojom na plnenie spomínaných ideologických fatamorgán.

Je reálne sa vrátiť k riešeniu potrieb obyvateľov Európy a zvrátiť tento neustále sa zhoršujúci stav? V západnej Európe nevidím žiadnu šancu, multikultúra sa prežrala až k jadru spoločnosti, do všetkých vrstiev a častí spoločnosti. Východná Európa ešte nie je úplne stratená, u nás prebieha indoktrinácia a boľševizácia politického a spoločenského života podstatne kratšiu dobu a spoločnosť ešte obsahuje nejaké protilátky vytvorené v rámci sebazáchovného pudu pri pôsobené propagandy z čias komunizmu. Bohužiaľ, nie je možná iná cesta, iba preťať zväzky s dekadenciou Západu a pokračovať na základoch „zdravého sedliackeho“ rozumu.

Asi je zrejmé, čo by bolo dôsledkom – vystúpenie z Európskej Únie, NATO a vytvorenie regionálneho zväzu postsocialistických krajín, ktoré spája snaha zachovať si vlastnú kultúru a obmedziť príchod chaosu zo Západu. Lenže poznajúc našich politikov a ľahostajnosť voličov, aj tento scenár je len málo pravdepodobný. Hoci sa nedá vylúčiť, že napríklad Slovensko sa vydá vlastnou cestou, predpokladám skôr zotrvanie týchto štátov v Únii až do trpkého konca.

Kto je Benjamin Kuras?

Spisovateľ, dramatik, prekladateľ a publicista. Pochádza zo Zlína a vyrastal v Olomouci, kde vyštudoval na tamojšej univerzite anglistiku. Krátko pracoval ako rozhlasový redaktor (1968), potom emigroval do Veľkej Británie. Pôsobil ako redaktor BBC (od 1969), písal tiež divadelné hry. Vydal viacero česky aj anglicky písaných kníh. Napríklad Czechs and Balances (Česi na vlásku), Business je biznis.

Zdroj:

5 komentárov

 • Pingback: Jsme již ve 4 fázi islamizace, sledujete? Pozorujte! | cozivotdal

 • takze zas rozpravas o vystupeni z nato a eu ale vo velkom podporujes mafiana a jeho stetky ktore boli roky uscastou systemu ktorym nato ani eu vobec nevadi ….

 • kotlebologista

  Ak chcete vidieť takýto postup v akcii v tej najhnusnejšej forme, stačí si po nejakej „obohacovacej“ akcii ako v Bruseli, Kolíne či minulý rok v Paríži, pozrieť správy na RT. Ak ste to nestihli, netrápte sa, budú aj ďalšie príležitosti.

  S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou tam uvidíte istého Muhamada Shafiqa, člena nadácie Ramadhan, samozvaného obhajcu práv „umiernených“ moslimov, rozhadzujúceho nálepky islamofóbie, xenofóbie, rasizmu, extrémizmu, fašizmu, antidemokracie na každú stranu s kadenciou rotačného guľometu, a obviňujúceho za teroristické útoky islamistov každého iného, len nie moslimských teroristov.

  Skutočne sa dozviete, že za útoky môžu islamofóbovia, nie islamisti, rasisti, nie teroristi, moslimovia sú len nevinnými obeťami „bieleho teroru“ a a xenofóbni Európania si za terorizmus môžu sami.

  Smutnou skutočnosťou týchto vystúpení je aj ďalšia vec, a to že v RT pánovi Muhamadovi akosi nevedia nájsť do diskusie rovnocenného oponenta. Či je to nedostatkom dobrých rečníkov na strane protiimigračných aktivistov a politokov, alebo zámerom, k tomu sa nebudem vyjadrovať. Kvôli kvalite jeho argumentov to ale rozhodne nie je.

  • RT to myslíte Russia today ??? Zvláštne, lebo práve RT ponúka necenzurované info k téme…

   • kotlebologista

    Áno, Russia Today. A to že je niečo necenzurované ešte neznamená, že je to objektívne.

    Ale veď si urobte názor sami. Ako som napísal, po každej významnejšej „obohacovacej“ akcii sa vyjadruje na RT, je tam aj dnes, stačí si naladiť správy o celej. Predpokladám, že v archíve by bolo možné dohľadať i jeho vyjadrenia po kolínskom či parížskom obohacovaní.

    Inak osobne by som nebol prekvapený, ak by zosobnením „umierneného moslima“ bol pre pána Kurasa práve pán Muhamad, je to totiž postavička vo VB veľmi známa.

Pridaj komentár