Ivan Novoroľník: Len tak ďalej! Komentár k odvolávaniu vlády

Najprv pred zátvorku vyberieme samozrejmosti (aby nedošlo k omylom pri interpretácii motivácie) t.j. hneď z úvodu že Fiko nezaslúži odvolať ale zavesiť za gule z mosta SNP. A že“stabilita“ môže znamenať aj „po pás v hnoji hlavou dole“.

A inak… výborne, idete úžasne, len tak ďalej.

Ozaj, a ako vidíte to „ďalej“? Čisto len pre tú srandu si predstavme že sa podarilo – súdruh Kefalín, čo si vy takto predstavujete že sa udeje deň potom (teda okrem rozšírenia ľudového folklóru, legiend a všeobecného povedomia o bonus že SaS nestačilo povaliť vládu v ktorej sedela) ?

Alebo budete bezhlavo pobehovať ako taký Boris Johnson po Brexite, celý posratý zdesením že sa mu podarilo čo chcel a teraz netuší čo ďalej?

Padne premiér, padne vláda a pri známych faktoch že Smer mínus Fico je vcelku srandovná predstava, aktuálnych číslach (volebné výsledky plus tzv. Procházkov bonus mŕtveho muža plus Kotlebov koaličný mínus) to znamená že z danej zostavy väčšinová vláda nie je možná lebo matematika, dokonca aj keby taký Igor zvládol sedieť vo vláde so zradcami a zapredancami z Mostu.

Čiže nové voľby sa nám zachcelo. Lebo menšinová…. úradnícka… u nás… a ausgerechnet počas predsedníctva… no nič.

Ako tie voľby dopadnú, to si vieme vcelku plasticky predstaviť. Osobne odhadujem, že doterajší priebeh karnevalu má výtlak v absolútnych číslach plus 25k hlasov pre Kotlebu k tomu čo má, plus úprava voličskej účasti dole o 10 percentuálnych bodov oproti minule. Ja sám som párkrát námatkovo pozrel nazrel a do 5 minút, čo bolo osobné maximum psychickej odolnosti, som sa pristihol ako si predstavujem zúrivého horára, „nemilosrdne páliaceho z brokovnice štetiny s korením a soľou do riti na striedačku partizánom aj Nemcom„.

Medzičasom, čo príčetnejší politici v šírom svete začínajú (pri pustenej sprche a vypnutom telefóne, sicher je sicher) v kútiku duše premýšľať že svet po EU je nie len možný ale aj čoraz pravdepodobnejší a následná tektonika bude mať nejaké dôsledky na ktoré by sa hádam aj načim bolo vhodné aspoň teoreticky pripraviť. Nehovoriac o aktuálnom dianí.

Ale nezúfam.

S ohľadom na historickú skúsenosť si dovolím nasledovnú prognózu:

Bude to just ako v 1989. Pamätáte? V Moskve chaos. V Poľsku celoplošne pravicoví oportunisti zo Solidarity. Dederónov na úteku pomaly viac než ich (po odpočítaní eštebákov) ostalo doma. Maďarskí pohraničníci zrušili plot do Rakúska a ten ich gulash-soc tiež riadne kurví naše spoločné úsilie. To len u nás sa rieši či tú perestrojku povedie partia okolo Jakeša alebo tí druhí a hitom dňa je, že boľševici verejne riešia hospodársku kriminalitu okresného kalibru u kráľa Oravy.

Ale keď to v novembri dorazilo aj do Bratislavy, aj najskalnejší pochopili, že rozhodca odpískal poslednú nastavenú minútu. Plus nezabúdajte – boli sme pri tom keď sa búrala monarchia, dvakrát keď sa búralo Československo, RVHP, Varšavská zmluva… prax robí majstra.

S pozíciou nie že vo vnútri, ale priamo na predsedníckej stoličke, tú Úniu zvládneme rozobrať ľavou zadnou.

13 komentárov

 • k porozumeniu clanku mozno viac napovie blog J.C
  https://blog.postoj.sk/15704/majdanizacia-slovenskej-politiky

  Opozičné strany OĽaNO a SaS (tuším) organizujú pravidelné demonštrácie pred bytovým komplexom Bonaparte vo vilovej štvrti v Bratislave za odstúpenie či odvolanie ministra vnútra Kaliňáka a azda aj premiéra Fica.

  Zvolili túto formu po tom ako parlament Kaliňáka neodvolal, pretože vládna koalícia, ktorá má väčšinu, odvolanie ministra nepodporila. Odvolanie ministra, aj premiéra, upravuje Ústava. Ich odvolanie ústavnou cestou nevyšlo, preto uvedené strany, či kto ešte, to skúšajú pouličnými demonštráciami. Zatiaľ im to nevychádza, iba poškodzujú štát, keď je Slovensko predsedajúcou krajinou Rady EÚ (viď môj blog Zradcovia Slovenska), ale ich mítingy sa v malom slovenskom rozsahu príliš podobajú na iné mítingy vo väčších krajinách. Tie iné mítingy vo väčších krajinách už prebehli a priniesli svoje ovocie, preto je oprávnené porovnať ovocie tých iných mítingov s ovocím, ku ktorému smerujú slovenské mítingy.

  Práve v týchto dňoch prebiehajú demonštrácie v Jerevane a v Arménsku. Nevyznám sa dostatočne v dôvodoch demonštrácií, ale čítal som na webe články, že ak budú trvať dlho, môžu rozkývať arménsku štátnosť natoľko, že jej bude hroziť zánik. Záujemcov o kusy Arménska by bolo dostatok.

  Ešte porovnanie s „našimi“ demonštráciami v 90-tych rokoch. Boli to demonštrácie propagujúce myšlienky a program vtedajšej opozície. Neboli to demonštrácie za odvolanie aktívnych politikov, to sme si sľubovali od volieb. Neboli to demonštrácie nahrádzajúce ústavné akty tlakom ulice. Ani súčasné demonštrácie, ktoré organizuje Slovensko-ruská spoločnosť a partneri nie sú demonštráciami za odvolanie politikov hoci by takí boli. Sú to demonštrácie proti zriadeniu vojenských základní NATO na Slovensku.

  Obvinenie z korupcie je populárnym obvinením. Treba ho vyšetriť a vyvodiť dôsledky. Ale za nahrádzanie ústavného systému uličným systémom nestojí. Všetky krajiny, ktoré sa pustili takou cestou, skončili zle. Nechcime taký koniec pre Slovensko.

 • Páni, páni, zabúdate, že každé impérium končí potom čo absorbuje Slovensko. Ktoré ešte takto neskončilo? Jedine Češi sa nás elegantne zbavili a tým pádom ešte majú právo nejaký čas fungovať.

 • Tvrdiť, že Matovič, alebo ktokoľvek iný sa s niekým neznesie je hlúposť. Všetky tie masky sa odložia hneď po voľbách, aby mohli zase kradnúť. Odmietajú len Kotlebu, aby neprišli o priazeň pre nich dôležitých médií, mimovládok, chazarských osobností, US ambasády a Bruselu. Na druhej strane sú to práve voliči Kotlebu, ktorí si po voľbách ako jediní zatiaľ nemuseli búchať hlavu o stenu. Je veľmi pravdepodobné, že tentokrát dosiahne na možno dvojnásobný výsledok. Bude to zároveň ospravedlnenie pre Matoviča a Sulíka prečo ísť do vlády so zlodejmi zo SMERu.

 • Juraj do prečítania tohoto článku som si myslel že som chápavý , no teraz neviem…

 • Marcus Porcius

  Nemohol sa autor článku pustiť do písania až po vytriezvení?

 • Aj keď nerozumiem úplne všetkému, čo je v článku, aj tak si dovolím komentár, že tá posledná zvýraznená veta nemá chybu!!!

 • Toto tu je absolútna kokotlebovina. Pre tento obludne skorumpovaný zakomplexovaný miniatúrny štát niet inej cesty, ako zubami-nechtami brániť EU a snažiť sa v nej ostať a nie trkotať o vystúpení a referendách. No a túto hnusnú smerácku bandu zlodejov treba odvolať bez ohladu na predsedníctvo. Fico, Kaliňák, Bašternák a ostatné svine musia do basy. Hneď.

  • a čo bude potom ked pôjdu?

   • No nahradia ich predsa noví zlodeji, ale naši. Na Slovensku predsa odjakživa platí, že naši kradnúť môžu.
    Taký Sulík už potom nebude odkázaný na kšefty s pozemkami OLO ale začne kradnúť vo veľkom. A presadzovať rôzne choré ideológie, aby neprišiel o priazeň mimovládok, médií a strojcov nových zajtrajškov z Bruselu a spoza atlantiku.

 • Toto mi pripomina ten vtip kde sa babka modlila za jedneho velmi neoblubeneho politika, a na otázku preco sa zanho modli odvětila, ze po vypasenom prasati pridu vždy mlade a hladne prasce.

Pridaj komentár