Keď extrémizmus nevadí a je dokonca oslavovaný

V roku 2006 vydal uznávaný český politológ Miroslav Mareš, ktorý dlhé roky pracoval pre Ministerstvo vnútra ČR, publikáciu o extrémizme pre potreby Polície Českej republiky. V stručnej prehľadnej forme mali policajti prehľad nielen o formách extrémizmu, ale aj o tom, ako sa prejavujú a akú symboliku používajú.

Symboly, ktoré používajú extrémisti sú zobrazené v článku Jihlavského Deníka, v jeho galérii. Vedľa symbolov ultrapravicových zoskupení

symboly_extremismus_neonaciste1_galerie-980symboly_extremismus_neonaciste2_galerie-980symboly_extremismus_neonaciste3_galerie-980symboly_extremismus_neonaciste4_galerie-980

znalec uvádza aj iné extrémistické skupiny a ich symboly

symboly_extremismus5_ost_galerie-980

Sú to znaky rôznych ľavicových, anarchistických či náboženských organizácií a hnutí, ktoré majú na demokraciu a mierumilovný status quo rovnaký pohľad ako ultrapravica. Štát liberálnej demokracie je pre nich rovnako nepriateľským územím a rovnako ako neonacisti vykonávajú podvratnú činnosť, ktorá tento štát deštruuje a z občanov robí rukojemníkov a často aj obete svojej ideológie. To že náckovia sú s ultraľavičiarmi a anarchistami na opačných stranách barikády, nerobí z protivníkov ultrapravice obhajcov nejakých kladných hodnôt. Sú ako dvaja vlci, ktorí sa ruvú a trhajú do krvi pri rozhodovaní o tom, kto zožerie jeleňa.

Obhajoba ultraľavice je v skutočnosti boj proti demokracii a ľudia, ktorí vystupujú s ich symbolmi nemajú morálne právo kázať o demokracii a nejakých ľudských hodnotách. Sú to rovnako zákerní a nebezpeční predátori ako vyholené lebky v kanadách. Vonkajší výzor nie je všetko. dôležité sú hodnoty, ktoré obhajujú a za ktoré sú ochotní bojovať – do posledného nevinného občana, samozrejme.

Ak mali nacisti na svedomí desiatky miliónov mŕtvych, obete ich protivníkov sa rátajú pomaly na stovky miliónov. Lenže fašistov sme v Norimberku odsúdili, potomkovia ich protivníkov sú dnes považovaní za ctihodných občanov. A tak vôbec nie je hriechom stavať sa na pozície ľavice a mávať extrémistickými symbolmi, hlásať triednu a ideologickú nenávisť voči každému, kto „nie je ako my“. Vôbec nie je nikomu divné, že sa so symbolmi, ktoré používajú tieto organizácie premávajú „celebrity“ a „osobnosti“ verejného života.

Nedivil by som sa, keby si to pripol, či odfotil sa niekto, kto o extrémizme nič nevie. Ak sa však na propagačnej akcii boja proti extrémizmu objavia dvaja ľudia, ktorí tvrdia, že ich poslaním je boj proti každej forme extrémizmu a odfotia sa s logom, ktoré až príliš nápadne pripomína logo hnutia vyhodnotené ako extrémistické, čo na to povedať?

af-akce

Poslanec NR SR za stranu SaS Martin Poliačik vľavo, aktivista Ján Benčík vpravo. Zdroj: FB stránka Martina Poliačika

 

7 komentárov

 • Co je na runách tak extremického .Používaly se už v pohanství Některé značí ochranu .

 • Tento stupidný článok mohol napísať len niekto, kto a/ o antifašizme, anarchii, kolektívoch na ochranu zvierat, zeme a pod. absolútne nič nevie alebo b/ je sám skrytý fašista. Lebo len niekto taký môže dávať rovnítko medzi fašistov na jednej a antifašistov, A.L.F., anarchistov… pri takejto primitivnej argumentacii je potom aj cely medzicas.sk, to iste, kedze tiez broji proti aktualnemu status quo.. autor nech si najprv trochu naštuduje a potom píše, pretože celý článok je pri hlbšom zamyslení sa a kritickom myslení len chabým pokusom o kopnutie si do 2 konkretnych osôb na obrázku, čo je dosť úbohý pokus bez ohľadu na to, čo si o dotyčných pánoch myslíme..ale chápem, že tí, čo na nete hľadajú len potvrdzovanie si vlastného svetonázoru musia byť nadšení. Novinárska úroveň článku je ale nula bodov.

  • Bolsevik, vezmi si tabletku a neotravuj. Nebyt vas bolsevikov – vrahov a zlodejov, nebolo by ani fasistov, antibolsevikov.

 • Extrem je takmer vzdy viditelny. Hole hlavy, ci dlhe brady. Rovnaky zaver. Inak ale grafik zamakal s tou stylizaciou extremistickej vlajky. Ultralavica ci ultrapravica.. pouzivaju tu istu farbu 🙂 keby si aspon tie farby zmenili, mozno by unikli. Dobry den Poliacik a biela Vrana.

 • Okultisti nedajú bez symbolov a rituálov – ani ťuk! Podľa toho je poznať – čo za element je za tým!
  http://megazlava.sk/zlavy/slovensko/kabbalah-naramok-proti-urieknutiu-20082015/
  Prečo je ĆERVENÁ tak dôležitá? Prečo sú prostitútky – mediálne, politické – tak dôležité?
  Akú úlohu zohrala prostitútka s jej červenou šnúrkou – kabalou – pri dobití a vyvraždení Jericha?
  Ešte raz… – v tejto súvislosti…
  Bitvy starověku: Jozue

Pridaj komentár