Keď sa pán učiteľ pozabudne na internetoch

Na začiatku prázdnin, možno v rámci prázdninovej eufórie, sa učiteľ druhého stupňa na ZŠ Jenisejská v Košiciach, Mgr. STANISLAV SMOLKO, rozhodol komentovať status na stránke Zomri na Facebooku. Na tom by nebolo nič zvláštne, ak by jeho komentár neznel: „piča škaredá hlúpa„. Komentár pána učiteľa bol adresovaný mne.


Vo väčšine prípadov na podobné veci nereagujem a ani ich nečítam. Na hrubé nadávky od našich tolerantných demokratov, ktoré sa spustia okamžite ak má niekto na čokoľvek iný názor ako oni, som už zvyknutá. Pokiaľ majú autori, ako to vo veľa z týchto prípadov býva, v kolónke vzdelanie „vysoká škola života“, skutočne ma to netrápi. Problém nastáva vtedy, keď sa podobným spôsobom vyjadruje vzdelaný človek, zamestnanec štátu, ktorý by mal byť vzorom pre deti. Učitelia by mali vynikať v cnostiach, a ísť dobrým príkladom pre našu mládež. A to nie len vo svojom pracovnom čase a od pondelka do piatku, ale celoročne.

Môj syn sa dnešným dňom stal žiakom druhého stupňa ZŠ. Povedzme si na rovinu, napriek tomu, že FB je povolený od 18 rokov, väčšina žiakov druhého stupňa, či už so súhlasom rodičov alebo bez ich vedomia, Facebook má. Úprimne vám poviem, že ak by som zistila, že niekto z učiteľov môjho syna umiestnil na internet komentár taký aký adresoval pán učiteľ mne, mala by som s tým problém a žiadala by som zo strany školy vyvodenie dôsledkov.

Pán učiteľ Smolko je pre mňa ďalším z dôvodov, prečo môjmu synovi FB nedovolím. (Nie že by som tejto myšlienke bola predtým naklonená). Nechcem totiž, aby ľudia ako pán Smolko, kazili morálku môjho dobre vychovaného syna. Som šťastná, že môj syn má vzor vo svojom otcovi ktorý by sa nikdy, skutočne nikdy o žiadnej žene, a to ani v súkromí, nevyjadril pred dieťaťom spôsobom akým sa vyjadril o mne pán učiteľ. Pán učiteľ tak urobil vo verejnom priestore, bez ostychu a v podstate pred očami svojich žiakov.

Na komentár pána učiteľa a jeho povolanie ma upozornil priateľ. Reagovala som aj priamo pod príspevkom pána učiteľa, po čom nasledoval ban mne ním udelený. Ale kontaktovala som aj riaditeľa príslušnej ZŠ. Pán riaditeľ už v rámci nášho hovoru konanie svojho zamestnanca bagatelizoval a povedal niečo v zmysle, že to sa na internete stáva a netreba takéto veci brať príliš vážne. Následne som odoslala p. riaditeľovi email s dôkazmi, ktoré prikladám aj k tomuto blogu a požiadala ho o zaujatie stanoviska.

Pán riaditeľ mal priestor celé leto, aby sa vyjadril ku konaniu svojho zamestnanca. Odpoveďou pána riaditeľa Róberta Schwarcza je teda mlčanie a to aj napriek mojej opakovanej žiadosti o vyjadrenie.

Celé roky prebieha na Slovensku diskusia o žalostnom stave nášho školstva. Školstvo je tvorené mravenčou prácou zamestnancov, učiteľov. Je veľmi smutné, keď indivíduá ako pán Stanislav Smolko kazia dobré meno celej skupine odovzdaných, úžasných a šikovných ľudí, ktorí odovzdávajú všetko čo v nich je a učia a vychovávajú naše deti. Je to nedocenená a ťažká práca. Ak je úroveň našich učiteľov taká, akú predviedol pán učiteľ, a ak sa za toto správanie postaví aj riaditeľ školy, ako môžeme očakávať, že sa školstvo zmení k lepšiemu? Niečo tu nie je v poriadku, niečo tu hnije, keď takzvaná elita národa, stav učiteľský, ktorý voľakedy niečo znamenal, sa nehanbí verejne sa prezentovať spôsobom ako to predviedol pán učiteľ.

O čo iné, lepšie je počínanie pána Smolka od učiteľov ktorí boli verejne pranierovaní za vyjadrený názor? Napríklad učiteľka ktorá si dovolila ukázať žiakom časopis Zem a vek? Učitelia či riaditeľka ktorí sa objavili na spoločnej fotografii so zástupcami ĽSNS? Títo ľudia boli verejne pranierovaní a šikanovaní, dokonca presne tým typom ľudí akým je aj pán Smolko a to na stránkach typu Zomri, či Prečo ľuďom hrabe, kde adminujú stále a dokola tí istí ľudia. Samozrejme, naše skorumpované mainstreamové médiá nezaostávajú a radi si do učiteľa s názorom nekompatibilným so súčasnou oficiálnou doktrínou kopnú a postarajú sa mu o stratu zamestnania.

Poďme hádať a sledujme, či preberú aj tento blog a odsúdia správanie učiteľa aj tentokrát.

K blogu pripájam aj zopár ďalšich zlatunkých komentárov smerovaných mne, aby ste si utvorili celkový obraz, do akej vzácnej spoločnosti sa pán učiteľ zaradil.

Blog bol pôvodne zverejnený na stránke Petry Demkovej

 

4 komentáre

  • Za socíku piče neexistovali?

  • Kristián Takács

    Pri všetkej úcte, pani Demková, Vaše deti máte vychovávať Vy. Väčšinou, keď je dieťa zle vychované, škola to dieťa nezmení, a to isté platí aj naopak. Komentár pána učiteľa bol nepochybne nevhodný vzhľadom inteligentného človeka nie to ešte učiteľa. Lenže, bohužiaľ, aj takýto ľudia zvyknú byť zamestatní v tejto sfére. Nie vždy sú na istých postoch správni ľudia. Každopádne, navždy svojho syna nebudete môcť chrániť pred ľuďmi, ktorí sa takto vyjadrujú a čím skôr sa s tým stretne a Vy mu vysvetlíte, že takto sa správať je nevhodné, o to lepšie. Samozrejme, nemôžem Vám rozkazovať ako vychovávať Vaše dieťa preto to berte len ako radu. Čo sa týka p. riaditeľa danej ZŠ len vypovedá o tom, akí ľudia sú zamestnaní v našom školstve. Zmeniť by sa hlavne malo vedenie a potom postupne aj nahradiť učiteľov, ktorí nemajú prečo učiť a učiteľov, ktorí sa naďalej k žiakom správajú arogantne a nadriadene len preto, že si myslia, že hierarchia ešte stále existuje a oni sú vyššie lebo sú učitelia. Počúvajte mladých ľudí, keď ide o školstvo lebo ide o to aby bolo čo najlepšie pre nich a nie pre tých, čo už školu dávno vychodili.

  • Keby takéto niečo napísal tak povediac učiteľ orientovaný na národné hodnoty taký ten rodoľúb tak už je dávno spoločensky a existenčne zničený a nezebrali by ho ani do školskej jedálne knedle nakladať.

    • Anna Ivanková

      kde sa podeli učitelia čo boli príkladom pre nielen žiakov, ale celej spoločnosti, akosi sa roku 1989 vytratili, dnes „dobrými“ učitelia, čo trávia svoj voľný čas v krčmách, vyjadreniach podobných Smolkovým, preto naše školstvo je tam, kde je a nebude lepším, lebo chýba morálka a snaha vychovávať naše deti správne. Tu sa už plnia zámery dekadencie spoločnosti, ktorú nám tu niekto diktuje.

Pridaj komentár