Kotleba ako Ficova tajná zbraň

Je len málo ľudí ktorí by viac polarizovali politickú scénu ako Róbert Fico. V politike je už dvadsať rokov, má za sebou množstvo škandálov, podozrení a zlyhaní. Písalo sa už o jeho stavebných vášniach, láske k čistému vzduchu, ale aj o jeho záujme o energetiku. Za normálnych okolností by podobný politik bol už dávno vyautovaný mimo žiary politických reflektorov.

Jeho tajomstvo prečo sa ešte stále drží na vrchole a špici popularity je nielen dokonalý profesionálny marketing strany Smer-SD, resp, jeho vynikajúca schopnosť manévrovať a taktizovať medzi rôznymi politickými a ekonomickými záujmami. Možno je to aj schopnosť nájsť verejného nepriateľa, resp. ešte kontroverznejšiu postavu verejného života, na ktorú  sa vždy poukáže, keď to Fico potrebuje. Podľa mňa v minulosti takúto funkciu, hromozvod pre odvrátenia škandalizácie Smeru a Fica plnil Mikuláš Dzurinda. Tiež sa mu za roky konania v politike nalepilo veľa za prstami a masla na hlave mal skôr viac ako menej. Napr. kto mohol tušiť, že Dzurindova dohoda s Ficom o predčasným voľbách v roku 2011 sa obráti proti SDKÚ objavením Gorily?

Dnes keď už SDKÚ zanikla, bolo treba nájsť nový objekt nenávisti novinárov, nový hromozvod. Kotleba je vlastne ideálny kandidát. Nehrozí, že s ním niekto pôjde do koalície, vo voľbách môže kľudne získavať aj desiatky percent, vládu aj tak nevytvorí a väčšinu zrejme nikdy nezíska. Čiže Fica a oligarchov za nimi vôbec nemusí trápiť volebný výsledok Kotlebovcov. Jediné, čo treba, je udržať ho čo najvyššie pri vrchole tak, aby neustále dodával škandály, na ktorých sa budú novinári odbavovať.

Len si všimnite. Namiesto toho, aby noviny písali, že sa práve vytvorila organizovaná kriminálna skupina so sídlom na úrade vlády, píše sa o zrušenom divadelnom predstavení. Reálne – koho vlastne trápi nejaké ochotnícke divadlo v Brezne, ktoré si nemohlo odohrať svoj výstup s vulgarizmami? Žiadny človek sa o to starať nebude. Ale to, že Ficov sponzor Široký za sebou necháva spúšť, zlikvidované malé a rodinné firmy, rozpadnuté rodiny a možno aj mŕtvoly zúfalých ľudí, ktorým zničil život, o tom sa v tejto súvislosti nepíše. To, že Ficova vláda zlikvidovala strednú triedu, živnostníkov, malé a stredné podnikanie v mene vytvorenia fašisticko-korporatívneho modelu spoločnosti, o tom sa tiež nikde nepíše. Ale zato máme dopodrobna rozpísané, minútu po minúte, ako „diktátor“ a „nacista“ Kotleba rušil predstavenie v Brezne.

Naskytá sa otázka, či Kotleba spolupracuje s vládnou mocou. Osobne si to nemyslím. Ale zato mám nepríjemné tušenie, že ho niekto využíva ako vďačný námet na presmerovanie a polarizáciu verejnej mienky. Pretože si úprimne povedzme – kontroverznosť človeka, ktorý sa verejne hlásil k odkazu klérofašistického štátu, je vo vnímaní verejnej mienky vyššia ako u Fica. Naviac  Fico a mafiánska elita okolo neho vytvára Kotlebovi neustále dostatok munície, aby mohol kritizovať. T.j. robiť to, v čom je mimoriadne silný a čo mu zabezpečuje prudký a ničím neohraničený rast popularity.

Fico a Kotleba sa dnes potrebujú a navzájom si pomáhajú. Fico vždy bude poukazovať na nebezpečenstvo nacizmu a tým zmenšovať nebezpečenstvo činnosti a aktivít svojej vlády. Kotleba zas bude ťažiť z korupcie, ktorá má pôvod v činnosti tej samej vlády. Ten vzťah je tak intenzívny, že keby Kotleba neexistoval, Fico by si ho musel vymyslieť sám.

Sorry, páni novinári. Buď ste aj vy Ficove „predajné devy“, alebo si neplníte svoju úlohu správne. Ani v jednom prípade z Vás nie je žiadny osoh. Nakoniec, kedy bol – česť výnimkám.  

Zdroj:

21 komentárov

 • Fašizmus veru nemá s komunizmom nič spoločné. Národný socializmus áno. Kedy sa konečne ľudia naučia aký je medzi fašizmom a národným socializmom rozdiel?

 • novinari nie su ficove predajne devy, ale niekoho ineho. Pretoze by nepisali kriticky voci ficovi napr pocas imigracnej krizy, kedy svorne a to hlavne jeden nkovy dennik. Mam tusaka, ze kto zaplati viac na danu temu, toho pocuvaju v danej teme. Proste inzertny portal nie je len na poslednych strankach novin.

 • Ja raz neviem kde sa to dá nájsť ako sa Kotleba verejne hlásil k odkazu klérofašistického štátu, pomôžte prosím.

  • Juraj nemá Kotlebu v láske, nič viac za tým hľadať netreba. Ale aj napriek tomu si jeho názory rád prečítam a s mnohými sa dá súhlasiť. Tu, žiaľ, trafil mimo.

 • Nooo, ja to teda vidím kapánek v inom svetle.
  Byť na Kotlebovom mieste by som si na takúto možnosť trpezlivo počkal.
  S veľkým úsmevom by som zderákovi za prítomosti max. množstva kamier podal ruku a začal s ním rokovať.
  Podmienky by boli najmä také, že
  – jasne a tvrdo proti alahovcaom (veď to je asi naj väčší bod programu Mariána)
  – priam tetrálna omluva za doteraz spáchané príkorie
  – parádna satisfakcia pre občanov BBSK x 2
  – klúčové rezorty
  – a ďalej by mi visel na šnúrke od gatí. Ja/Marian príprava na zber dostat. podkladov na jeho potopenie len čo by raz povedal nie.
  A ak nadíde čas,….. ch(r)ápete ????
  Ináč úradnícka vláda s patričným teátrom ako sa s Ficom nedá dohodnúť, lebo Fico chce aj ďalej len … doplňte si. Lebo nasled. voľby by Marianovi hooodne pridobrili.
  Nuž na hrubú dieru hrubá záplata.

  Nie jediná, iba 1 z možných alternatív. A dajte lepšiu.

 • Síla systému je vtom, že může využívat svojich nepriatelov k svojmu rastu. A to aj v případě ak sa nepriatelom stane celý silný stát.

 • dobry postreh, rovno do cierneho:

  Len si všimnite. Namiesto toho, aby noviny písali, že sa práve vytvorila organizovaná kriminálna skupina so sídlom na úrade vlády, píše sa o zrušenom divadelnom predstavení. Reálne – koho vlastne trápi nejaké ochotnícke divadlo v Brezne, ktoré si nemohlo odohrať svoj výstup s vulgarizmami? Žiadny človek sa o to starať nebude. Ale to, že Ficov sponzor Široký za sebou necháva spúšť, zlikvidované malé a rodinné firmy, rozpadnuté rodiny a možno aj mŕtvoly zúfalých ľudí, ktorým zničil život, o tom sa v tejto súvislosti nepíše.

 • „vládu aj tak nevytvorí a väčšinu zrejme nikdy nezíska.“ – Len aby sme neboli všetci prekvapení, keď k tomu čo nevidieť dôjde. Veď aj pred voľbami politológovia schválne zamlčali Kotlebové percenta a ak sa aj niekde niečo objavilo, tak iba také, že jeho strana ziska max. cez 1 % hlasov.

  • Socialno-inžiniersky trik a postup .
   Kotleba akože bojuje proti zmanipulovaným prieskumom , čo mu pridalo hlasy .
   Okej možno preháňam .

   Ale jeho neodsúdenim mu minimálne nehali otvorenú cestu . V bezprávnom štáte nevedia odsúdiť a bezokladne zadržať ludí hlásiacich sa k nacizmu , myslím jeho kumpánov z kandidátky Rogela , Magáta a ostatných .
   Bud to urobili naschvál , alebo sú naozaj diletanti a amatéri . Teraz ked „sa situacia vivinula“ z toho len SMER čerpá .
   To sú možnosti , s časti konšpirácie , ktoré môžu mať reálny základ .

   • Takze pravny stat je taky, kde ta zatvaraju za tvoje nazory? K slobode patri aj to, ze niekto moze vyslovit nazor proti slobode. Komunizmus bol zlocinnejsi ako nacizmus, a mozes sa k nemu hlasit, dokonca aj vytvarat zxvolitelne politicke strany. Takze hlasit sa k nacizmu pokial na nikom nesposobujes nasilny utok, ma byt rovnako dovolene, ako hlasit sa ku komunizmu.Inak je z toho bezobetny trestny cin, co je znakom rovnakej totality.

 • „Nehrozí, že s ním niekto pôjde do koalície, vo voľbách môže kľudne získavať aj desiatky percent, vládu aj tak nevytvorí a väčšinu zrejme nikdy nezíska. “

  Pozor, aj motyka občas vystrelí.

 • Kotleba je riadena opozícia , tajného programu SIS-ky , kde Kotlebu vmanévrovali do takej pozície kde je , aby podla ‚rozdeluj a panuj‘ , naozaj rozdelili spoločnosť a panovali .

 • Osobne si myslím, že Kotleba nie je nástrojom Fica, ale Putina!

  Putin je fašista (je vedecky dokázané, že fašizmus je komunizmus) a jeho cieľom je prostredníctvom nástrojov ako Kotleba zdiskreditovať jediného nositeľa slobody a demokracie v spoločnosti – pravicový konzervativizmus – a tak ovládnuť Európu a svet (a nakoniec galaxiu).

  • Samozrejme, to uz davno vieme. K teme sa vyjadril najpovolanejsi expert na Slovensku, ktory ma putinizmus a vztahy z Kremla v malicku a ktoremu v hlave vysiela taka mala vysielacka 24 hodin najnovsie spravy z Kremla a priamo z Putinovej hlavy
   http://medzicas.sk/zoznamte-sa-putinov-agent/

   • Ten šialenec raz vyskočí holý z 8.poschodia s výkrikom „RUSI IDÚ!!“ 😀 a nepčjte naňho však aj samotný Jaslovský ho vrelo odporúčal krúžkovať na tej politruckej voyer stránke liberálneho talibanu a kyberšikany PLH 🙂

   • Šebej je odborník akurát tak na kravskú **** a aj sa nato pdobá

   • Gratulujem, toto je za posledných 10 rokov asi najlepší článok o politike, aký som čítal. Obsahuje perfektný pohľad (alebo nadhľad) na budúce vzťahy v slovenskej politike. Je neemocionálny, vecný, výstižný a je rovnako vo svojej jednoduchosti nádherný a dokonalý, tak ako sú gréckej a svetovej architektúre „non plus ultra“ ruiny Aténskeho Parthenónu … .
    Naposledy som mal podobný pocit hrdosti na dielo, ľuský prejav alebo športový výkon rodáka alebo na rodákov – hokejistov v národnom mužstve v roku 2006, počas hokejového šampionátu v Rige, keď síce nevyhrali žiadnu medajlu, ale predviedli tak vysokú úroveň hokejového umenia, že aj samotný Viktor Tichonov blahoželal a skladal poklony slovenskej hokejovej škole.
    Veľmi sa bojím len jedného, pričom je mi trochu aj smutno….., a to asi preto, že asi už lepší článok nenapíšte. Ale napriek tomu vás budem sledovať, propagovať, fandiť a povzbudzovať vás v osvetovej činnosti ako hrdého syna tohto národa, ktorý je verný odkazu Ľudevíta Štúra a jeho generácie…. .

   • MVDr. Ján Pancák

    To, že fašista Marián Kotleba je Ficov trójsky kôň som zistil už pred týždňom v mojej analýze, ktorú mi neskôr aj uverejnili: http://dennikpolitika.sk/archiv/4042

  • Komunizmus je.fasizmuz…ty kokso to je odbornik kreten…tak nech vysvetli co je kapitaluzmus….zasterka demokracie

Pridaj komentár