Krajina pokút…

Aj tak by sa dalo nazvať Slovensko po 2 aj niečo vládach Róberta Fica a 1 vláde Ivety Radičovej.

Výška pokút je vzhľadom k výške príjmov bežného Slováka slušne povedané nevyvážená.

Celkovo dnes slušný pracujúci občan už musí venovať veľa energie, aby sa pokutám, ktoré sú často v likvidačnej výške, vyhol.

Bežný človek, už aj ťažko si usleduje si všetky tie povinnosti, aby na niečo nezabudol.

Kedysi za socializmu bolo naozaj paradoxne „menej štátu“. Dostal som výplatnú pásku, to bol hlavý kontakt so štátom a ustrážil si pár ďalších naozaj jednoduchých vecí a mal som so štátom svätý pokoj.

Kedysi stačilo s  autom bez STK a EK neísť na cestu.

Bolo vo dvore, v garáži a keď bolo spôsobilé ísť na STK, proste ho tam odviezla odťahovka. Iste, niekto to mohol risknúť a ísť na STK priamo z vozidlom ale štát nám to nezničilo.

Naozaj nerozumiem tomu, za čo je človek, ktorému doma ostatne stáť auto bez STK a EK pokutovaný a to vo výške vyše polovice bežného priemerného čistého mesačného platu.

Systém už naozaj príliš otravuje ľudí, a tým úplne zbytočne výrazne znižuje kvalitu života občana.

A potom ma systém môže, pod hrozbou pokuty, ako ináč pravda v tejto „demokracii“, aj 4 krát  do roka posielať do Oswienčimu, aby ma tak motivoval nevoliť „neštandardné“ strany. Nič to nebude platné, keď ma každú chvíľu „nadštandardne“ naserie…

Jeden priam až švejkovský príklad nezmyselnosti tejto konkrétnej pokuty priblížil čitateľom portál novinky.sk

9 komentárov

 • Neviem čomu sa čudujete. Zadĺženosť rastie a z niečoho to treba zaplatiť. Najväčší kreténizmus považujem vychavaľovanie sa, že sme vzali lacný úver, hoci to vôbec nebolo treba. Iba ak na niové baštrnákoviny…

 • Sa divím že tu ešte dajaký trol nenapísal že ľudia by si mali sledovať kedy im končí emisná a technická a že on to tak robí.

 • Áno, toto je ukážkový príklad zneužitia osobných dát štátom. Buzerácia na buzerácii. Problém nie je ani tak v STK ako takom (dlhé roky nebolo a nebol nijaký problém, začalo sa zavádzať, tuším na prelome 70-tych a 80-tych rokov), ale v tom, že neustále pritvrdzujú normy tak, že pomaly by mali problém cez ne prejsť aj nové autá. Ja teraz napr. riešim STK na prívesný vozík, to by ste sa len čudovali, koľko buzerácie sa na ňom dá vyrobiť. A to sa potom veselo vyradzuje a pod… Systém je chorý a aj toto sú jasné príznaky toho, že to smeruje k nesametovému riešeniu problému. Tú špinu treba jednoducho vymiesť, čím skôr, tým lepšie.

 • Čo si slovenske teliatka volili to maju.

 • volal som v januari na infolinku MVSR
  tiez mam ukradnute auto a nevyradene z evidencie
  povedali mi ze tam nehrozi ze budem platit
  je to cudne, zda sa ze dostali nove rozkazy ako zdierat z koze

  • Knieza Myskin

   Takze doplnujuca informacia z infolinky MVSR:
   ———————————————————-
   ukradnute auto treba ist nahlasit (s papierom od policajneho okrsku) na dopravny inspektorat kde sa zaeviduje ako ukradnute a nasledne Vas nebude riesit pokutovy system – ste z obliga a mimo hru. – V tomto stave mozete zotrvat v podstate neobmedzene dlho auto je v patrani kym sa nenajde.

   Pri najdeni vozidla zasa musite ist nahlasit na dopravny inspektorat ze vozidlo sa naslo a dostanete nejaky cas (zhruba mesiac) ked musite bud auto docasne vyradit z evidencie alebo absolvovat STK a EK

   pozor ak ste presvihli datum EK a STK a az nasledne Vam auto ukradnu, tak Vam system moze vyrubit pokutu za to ze ste nedodrzali termin a nasledna kradez ho nezaujima
   (avsak ak uz je nahlaseny aj na DI tak pravdepodobne to system nebude riesit – toto som zatial nezistil)

   V zasade mozno, ak uz dosla pokuta podat odpor postaveny na tom ze auto je ukradnute(papier od policie) pripadne mozno hovorit o premlcani ak ide o dobu dlhsiu ako 5 rokov.
   ———————————————————–

   cely system je vsak podla mna buzeracia a zdieranie penazi od beznych ludi
   treba vsak kvoli pravde povedat, ze automaticke pokuty do zakona zaviedla este Dzurindova vlada (ministerstvo dopravy) len sa neuplatnoval, s chutou ho vsak vyuzila Ficova vlada a plus zaviedla elektronicke automaticke posielanie pokut za STK a EK

 • Ludia pochopte, statna kasa je prazdna, SR ma obrovske dlzoby voci zahraničním bankam a subjektom. Statny aparat neriadi tuto krajinu z dobrého pocitu ale za peniaze. No a kdeže tu mame pol miliona nezamestnanych, mame tu hromadu velkych firiem, co neplatia dane, a niektore este vymahaju od státu vratky, Mame tu hromadu socialnych pripadov kde stat vynaklada miliardy rocne a to nehovorim o cestovnych nakladoch na cestu domov a doprace pre prezidenta.
  Proste a jasne, každý uvedomely obcan by mal z vlastnej iniciativy davat státu vsetky peniaze ktore ma nazvys, a pokial tie peniaze státu nedava tak je to len další pravicovi extremista.

 • To je choré 😀 doniesť policajtom papiere ktoré musia mať aj policajti keďže tá krádež je nahlásena na polícii chorý štát chorý ľudia hanba politikom a odpor žiť v takejto krajine aspoň že je Slovensko pekné len z toho sa človek nenaje keďže už nič nemôže ani na vlastnom

Pridaj komentár